Si të merrni një adresë IP të Paraguait nga kudo në vitin 2020 [+ VIDEO]


Nëse e keni pasur probleme me shikimin e TV Paraguai nga jashtë vendit, ju mund të keni dalë kundër një geoblock që ju mohuan hyrjen për shkak të vendndodhjes tuaj.

Geoblocks shikoni në adresën tuaj IP për të zbuluar se ku jeni. Portalet e bankave i përdorin ato, faqet transmetuese i përdorin ato, dhe madje rrjetet sociale i përdorin ato. nëse IP juaj thotë se nuk jeni në Paraguai, ju mund t’ju mohohet qasja në faqet dhe shërbimet tuaja të preferuara.

Shtë një problem i thjeshtë për tu rregulluar me një VPN, për sa kohë që VPN ofron serverë Paraguayan – të cilat, për fat të keq, shumica e tyre nuk e bëjnë. Ne gërmuan thellë për të gjetur dy ofrues të shkëlqyeshëm VPN me siguri dhe serverë të nivelit të lartë në Paraguai. Lexoni më tej për të mësuar më shumë.

Udhëzues i shpejtë: Si të merrni një adresë IP të Paraguajit me një VPN

 1. Zgjidhni një VPN me të paktën një server në Paraguai. Ne rekomandojmë HMAfor një adresë IP të Paraguajit.
 2. Shkarkoni programin dhe instaloni në pajisjen tuaj.
 3. Nisni programin dhe lidheni me një server në Paraguai.
 4. Përdorni mjetin tonë për të kontrolluar adresën tuaj të re IP.

Merrni një adresë IP të Paraguait Tani!

Tabela e përmbajtjes

 • Si një VPN mund t’ju Merrni një Ad IP të Paraguajit
 • Elfarë tjetër mund të bëjë një VPN për Ju? Siguria Online dhe Streaming në të gjithë botën
 • Si të zgjidhni VPN më të mirë dhe më të sigurt – Karakteristikat që ju nevojiten
 • VPN-të më të mira për të marrë një adresë IP të Paraguajit

Si një VPN mund t’ju Merrni një Ad IP të Paraguajit

Një VPN devijon trafikun tuaj të internetit përmes një prej serverëve privatë në rrjet. Ofruesit VPN me rrjete të mëdha serverësh ju japin shumë vende për të zgjedhur nga e gjithë bota.

Nëse lidheni me një server në Paraguai, trafiku juaj do të udhëtojë nëpër atë server para se të dërgohet kudo tjetër. Ky proces ju jep një adresë të re IP në Paraguai që do të mashtrojnë faqet e internetit për të menduar se jeni në të vërtetë në vend.

Një VPN gjithashtu ju mban të sigurt & Ju lejon të Rrjedhin Pothuajse thingdo gjë

Kur merrni adresën tuaj të re Paraguayan nga VPN-ja juaj, smotorët e kërkimit, faqet e lajmeve, rrjetet e mediave sociale dhe faqet e transmetimit do t’ju ofrojë qasje në përmbajtje zakonisht të disponueshme vetëm për përdoruesit brenda vendit.

Sidoqoftë, mund të jetë e vështirë të gjesh ofruesit e VPN me serverë në Paraguai. Lajmi i mirë është se shërbimet e pakta me serverët paraguaianë përfshijnë dy Ofruesit e VPN me vlerësim të lartë, të cilëve ju mund t’i besoni.

Me këto VPN me shumë vlera, do të keni mundësi të shihni përmbajtje të bllokuar nga e gjithë bota. Kjo përfshin faqet e transmetimit mjaft të ndërlikuar si US Netflix.

Ndërruesit IP falas – Proxies dhe të ashtuquajturat VPNS falas – gjithashtu mund të ndryshojnë adresën tuaj IP, por ato shpesh krijoni sa më shumë probleme sa zgjidhin. Së pari, ato janë të ngadalta dhe të lehta për tu zbuluar nga faqet e internetit që ekranojnë për VPN, kështu që ata nuk punojnë mirë për transmetimin e përmbajtjes së bllokuar.

Së dyti, shërbime falas shpesh prit reklama ose madje shes informacionin tënd. Ata gjithashtu përdorin kriptim më të dobët sesa VPN të nivelit të lartë, duke i lënë të dhënat tuaja të ndjeshme ndaj hakmarrjes dhe spiunimit.

prim VPN ju japin kontroll mbi botën tuaj në internet. Ata ndalojnë reklamuesit, ISP-në tuaj dhe autoritetet qeveritare të mbledhin informacione për ju dhe t’ju lejojnë të ndryshoni vendndodhjen tuaj të dukshme në mënyrë të sigurt, shpejt, dhe aq shpesh sa duhet..

Tofarë duhet të kërkoni në një VPN

 • Serverat në Paraguai: Të paktën një server në Paraguai është një domosdoshmëri për një adresë IP Paraguaiane.
 • Aplikacione me veçori të përparuara: Shikoni një ndërprerës vrasjeje, mbrojtje nga rrjedhja DNS dhe mbështetje ndër-platformë.
 • Shpejtësi të lartë: Shikoni për një VPN me serverë të shpejtë nëse doni të transmetoni filma pa vonesa frustruese dhe buffering.
 • Mbrojtja e intimitetit: Shikoni për një VPN me një politikë privatesie që premton të mos regjistrojë të dhënat tuaja personale ose të shfletoni historinë.
 • Teknologji e fortë e kriptimit: Sigurohuni që ofruesi juaj VPN të përdor standardin e përparuar të kriptimit (AES).

VPN-të më të mira për të marrë një adresë IP të Paraguajit

1. HMA

Vlerësimi i Përgjithshëm: 4.6 – Rrjeti më i madh në të gjithë botën dhe VPN më e mirë për Paraguai

pajisja hidemyass

Mos e humbisni: Kurseni 75% në pajtimin tuaj kur regjistroheni tani

HMA ofron rrjeti më i madh i serverëve nga të gjitha VPN që ju rekomandojmë, përfshirë dy serverë dhe gjashtë adresa IP në Paraguai. Serverat janë optimizuar për P2P dhe streaming, kështu që HMA është një zgjedhje ideale për të përralluar ose për të parë përmbajtje në internet.

HMA përdor Kriptimi i shkallës ushtarake AES dhe mund të instalohet në ruterin tuaj, kështu që ju të mund të anashkaloni geoblocks në TV tuaj të zgjuar, gjithashtu. Ju mund të provoni HMA nën një Garanci 30-ditore, e kthimit të parave. Do të shihni shpejt pse merr përshtypje kaq të shkëlqyera të përdoruesit.

Keni nevojë për më shumë informacion? Këtu është shqyrtimi ynë i hollësishëm i ekspertëve të HMA.

Merrni HMA Tani

2. PureVPN

Vlerësimi i Përgjithshëm: 4.1 – Mundësia më e mirë e buxhetit për një IP të Paraguajit

Pajisjet PureVPN

OFERTA SPECIALE: GRAB 88% ZBRITJE TUAJ dhe Merr një adresë IP të Panamasë me PureVPN Tani

PureVPN ofron një kombinim të shkëlqyeshëm të karakteristikave të sigurisë së lartë, një rrjet mbresëlënës prej mbi 2,000 serverësh në të gjithë botën dhe shpejtësi të shpejtë. Sservera ix në Paraguai t’ju japin mjaft zgjedhje për të marrë një IP brenda vendit.

Serverat janë konfiguruar për transmetim dhe sigurojnë një shtresë shtesë të mbrojtje ndaj malware dhe filtrim i përmbajtjes. Ju mund të mbroni deri në pesë pajisje me një llogari PureVPN, kështu që ka shumë vlerë për paratë tuaja.

PureVPN ka shumë konsumatorë të kënaqur, por nëse nuk jeni plotësisht të kënaqur me shërbimin, mund të kërkoni një rimbursim nën Garanci për kthimin e parave 31-ditore.

Keni nevojë për më shumë informacion? Lexoni një përmbledhje të hollësishme të PureVPN nga ekspertët tanë.

Merrni PureVPN Tani!

Leximi më tej

Marrëveshjet dhe kuponat më të mirë të VPN (Gjetur nga Pro-gjuetia jonë e mirë)

Farë është një VPN dhe a keni nevojë për një? Udhëzuesi ynë Ultimtae VPN për fillestarët

Whatfarë është një VPN Kill Switch dhe Pse është e rëndësishme??

A janë ilegalë përrallat? Udhëzuesi ynë për ndalimet dhe ligjet në të gjithë botën

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map