Si të merrni një adresë IP të Panamasë nga kudo në vitin 2020 [+ VIDEO]


Nëse bankoni në Panama ose dëshironi të shikoni kanale si FETV në internet, do t’ju duhet një adresë IP Panamez të anashkaloni gjeo-kufizimet kur jeni jashtë vendit.

Uebfaqet dhe shërbimet në internet shikojnë adresën tuaj IP për të zbuluar se ku jeni. Nëse IP juaj thotë se jeni jashtë Panamasë, mund t’ju mohohet hyrja në llogaritë tuaja ose e gjeni veten të mbyllur nga shfaqja juaj e preferuar.

Frshtë zhgënjyese, por ekziston një rrugëdalje e lehtë. Gjithçka që ju nevojitet është një VPN me serverë në Panama. Ne do t’ju tregojmë se si funksionon dhe si të siguroheni që të zgjidhni një VPN që është e sigurt për t’u përdorur.

Udhëzues i shpejtë: Si të merrni një adresë IP të Panamasë me një VPN

 1. Zgjidhni një VPN me të paktën një server në Panama. ExpressVPNisni VPN-në # 1 tonë për Panamanë.
 2. Shkarkoni programin dhe instaloni në pajisjen tuaj.
 3. Nisni programin dhe lidheni me një server në Panama.
 4. Përdorni mjetin tonë për të kontrolluar adresën tuaj të re IP.

 Merrni një adresë IP të Panamasë TANI!

Tabela e përmbajtjes

 • Si një VPN Mund t’ju Merr një Adresë IP në Panama
 • Elfarë mund të bëjë një VPN? Shfletoni në mënyrë anonime dhe rrjedhin pothuajse gjithçka!
 • Si të zgjidhni VPN më të mirë – Cilat karakteristika ju duhen?
 • VPN-të më të mira për të marrë një adresë IP të Panamasë

Si një VPN Mund t’ju Merr një Adresë IP në Panama

Kur regjistroheni për një VPN cilësore, ju merrni akses në serverë në të gjithë botën. Pasi të zgjidhni serverin që dëshironi të përdorni, trafiku juaj do të devijohet automatikisht nëpër atë vend. Ky proces, i quajtur tunelimi i VPN, maskon identitetin tuaj dhe ju jep një adresë të re IP.

Thjesht lidheni me një server në Panama, dhe çdo sit që vizitoni do të mendojë se jeni atje. Do të merrni qasje të menjëhershme në përmbajtje të kufizuar për përdoruesit në Panama.

Një VPN gjithashtu ju mban të sigurt & Ju lejon të Rrjedhin Pothuajse thingdo gjë

Nëse dëshironi të bëni hulumtime në treg në Panama përveç shikimit të shfaqjeve tuaja të preferuara, një VPN e lehtëson. juaj adresa e re IP do të mashtrojë motorët e kërkimit, faqet e lajmeve dhe rrjetin e mediave socialepër t’ju dhënë mundësinë e përdorimit të përmbajtjes që normalisht nuk mund të arrini nga jashtë vendit.

Nëse përdorni një VPN me një rrjet të gjerë serverash, do të keni qasje në përmbajtje të kufizuar nga e gjithë bota. E njëjta maskë IP që ju lejon të anashkaloni geoblocks në FETV gjithashtu do t’ju japë qasje në Netflix amerikan, iPlayer në BBC, dhe shumë më tepër.

Ndërruesit e IP-ve falas (shërbimet me prokurë) gjithashtu mund të ndryshojnë adresën tuaj IP, por ato janë të lehta për tu zbuluar, kështu që faqet e transmetimit dhe ato financiare ende mund t’ju bllokojnë. Ata gjithashtu përdorin kriptim më të dobët sesa VPN të nivelit të lartë, që do të thotë se të dhënat tuaja nuk janë të sigurta nga hakerat ose ISP-të që spiunojnë.

VPN-të më të mira ju japin kontroll të plotë të të dhënave tuaja dhe aksesin tuaj në internet. Ata fshehin informacionin tuaj në wi-fi publike, ndalojnë kompanitë dhe autoritetet e reklamave të mbledhin informacione për ju dhe t’ju lejojnë të ndërroni vendndodhjen tuaj të dukshme brenda sekondave.

Tofarë duhet të kërkoni në një VPN

 • Politika e privatësisë: Kërkoni një VPN me një politikë të rreptë të intimitetit që premton veprimtarinë tuaj dhe informacionet personale nuk do të regjistroheni.
 • Karakteristikat e përparuara të sigurisë: Për mbrojtjen më të mirë të të dhënave, një VPN duhet të përfshijë një veçori të ndërprerës vrasës dhe / ose opsione shumë-hop si VPN të dyfishtë ose Qepë mbi VPN.
 • Kriptimi i fortë: Shikoni për VPN që përdorin Standardin e Kriptimit të Avancuar (AES), 256-bit ose më të lartë.
 • Shpejtësi të lartë: Nëse doni të shikoni video pa buffering ose vonesë, do t’ju duhet serverë të shpejtë.
 • Serverat në Panama: Ju do të duhet të paktën një për të marrë një adresë IP të Panamasë.

VPN-të më të mira për të marrë një adresë IP të Panamasë

1. ExpressVPN

Vlerësimi i Përgjithshëm: 4.9 – VPN më e Shpejtë Ne Testuam për Panamanë

Pajisjet ExpressVPN

Mos e humbisni: Merr 49% zbritje nga VPN # 1 & provojeni për 30 ditë pa rrezik

ExpressVPN është një ofrues i sigurt me serverë të shpejtë që janë ideale për transmetim. Rrjeti i saj i gjerë përfshin të paktën një vendndodhja e serverit në Panama, me një numër adresash IP për të kaluar ndërmjet. Serverat e Panamasë mbështesin një shumëllojshmëri të protokolleve të sigurisë dhe përrallave.

ExpressVPN është një përdorues i preferuar, dhe një nga VPN-të tona më të vlerësuarat në përgjithësi. ajo nuk mban regjistrat, përdorime Kriptimi i shkallës ushtarake AES, dhe ka karakteristika të integruara të sigurisë si një ndërprerës vrasës.

Nëse doni të provoni para se të blini, mund të regjistroheni nën Garanci 30-ditore, pa pyetje, për kthimin e parave.

Keni nevojë për më shumë informacion? Këtu është shqyrtimi ynë i hollësishëm i ekspertëve të ExpressVPN.

Merrni ExpressVPN Tani

2. HMA VPN

Vlerësimi i Përgjithshëm: 4.6 – VPN me opsionet më të vendndodhjes

pajisja hidemyass

OFERTA SPECIALE: GRAB ZGJIDHJEN TUAJ 75% TUAJ për të marrë një Adresa IP Panama me HMA Tani

HMA ka dy serverë në Panama, me një gamë të adresave IP për të zgjedhur. Serverat janë të shpejtë dhe të siguruar nga Kriptimi i shkallës ushtarake AES.

Nëse doni të zhbllokoni përmbajtjen e bllokuar nga e gjithë bota, HMA është një zgjedhje e shkëlqyeshme. Ajo ofron një nga rrjetet më të mëdha të serverëve nga të gjitha VPN që ne shqyrtojmë dhe rekomandojmë, që do të thotë se do të jeni në gjendje të shikoni përmbajtje nga pothuajse çdo vend me lehtësi.

HMA ofron vlerë, cilësi dhe siguri, kështu që nuk është për t’u habitur që është një nga VPN-të tona më të vlerësuara. Ju mund ta provoni atë nën 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Dëshironi të zbuloni më shumë? Këtu është shqyrtimi ynë i hollësishëm i ekspertëve të HMA

3. Ivacy VPN

Vlerësimi i Përgjithshëm: 4.2 – VPN me vlerën më të mirë për një adresë IP të Panamasë

ivacy-pajisje

Vetëm për kohë të kufizuar – Kurseni 83% në Planin tuaj të Ivacy

Në krahasim me qindra VPN të tjerë që kemi studiuar, Ivacy VPN ka një rrjet mbresëlënës i serverëve për çmimin e tij, dhe përdoruesit e saj mendojnë gjithashtu, gjithashtu. Shtë vetëm një server në Panama, por ju mundeni kaloni midis adresave të ndryshme të Panamasë IP.

Serverët e Ivacy janë konfiguruar gjithashtu për P2P, përfshirë torrentimin. Ata janë të shpejtë, kështu që ju nuk do të kem ndonjë problem me vonesën kur transmetoni rrjetet televizive Panamez.

Ivacy VPN përdor encryption të fortë AES 256-bit, dhe ju mund të mbroni pesë pajisje nën një kontratë. Regjistrohu për një muaj për ta provuar, me paqen e mendjes së një Garanci 7-ditore e kthimit të parave.

Keni nevojë për më shumë informacion? Këtu është shqyrtimi ynë i hollësishëm i ekspertëve të Ivacy VPN.

Merrni Ivacy VPN Tani!

Leximi më tej

Marrëveshjet më të mira VPN dhe kodet e kuponit

5 sy, 9 sy, & 14 vende të syve – A është rreziku juaj i intimitetit?

VPN-të më të shpejta për (Bazuar në Testet tona të Pavarura, Brenda)

Si të anashkaloni bllokimet dhe rrjedhin gjithçka

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map