Si të merrni një adresë IP të Lituanisë nga kudo në vitin 2020 [+ VIDEO]


Shikimi i LNK ose Sport 1 mund te jete e vështirë jashtë Lituanisë. Pa një adresë IP Lituanisht, ju mund të humbasë episodin më të ri të Women Lie Better ose ndeshjen e ardhshme BC Zalgiris.

Faqet streaming, motorët e kërkimit dhe madje edhe faqet e internetit bankare përdorin adresën tuaj IP për të zbuluar se ku jeni. Nëse IP-ja juaj thotë nuk je në Lituani, disa uebfaqe kufizojnë hyrjen tënde, një proces i quajtur geoblocking.

Ndryshimi i IP-së tuaj është i thjeshtë dhe i sigurt kur përdorni një rrjet virtual privat (VPN). Në këtë artikull, ne do t’ju ndjekim hapat drejt merrni një IP në Lituani në mënyrë të sigurt dhe të lirë.

Udhëzues i shpejtë: Si të merrni një adresë IP Lituanike me një VPN

 1. Zgjidhni një VPN me serverë në Lituani. Cyberghost VPN është zgjedhja jonë # 1.
 2. Shkarkoni programin VPN dhe instaloni në kompjuterin / pajisjen tuaj.
 3. Nisni programin dhe lidheni me një server në Lituani.
 4. Kontrolloni adresën tuaj të re të IP duke përdorur mjetin tonë të veçantë.

Tabela e përmbajtjes

 • Si një VPN mund t’ju Merr një Adresë IP Lituanisht
 • Elfarë tjetër mund të bëjë një VPN për Ju? Surfing i Sigurt & Streaming i pakufizuar
 • Shouldfarë duhet të kërkoni në një VPN?
 • VPN-të më të mira për të marrë një adresë IP Lituanish

Si një VPN mund t’ju Merr një Adresë IP Lituanisht

Një VPN rredakton trafikun tuaj të internetit përmes një serveri privat në një rrjet të siguruar. VPN Premium kanë një rrjet të madh serverash me shumë vendndodhje në të gjithë botën për të zgjedhur.

Kur lidheni me një server VPN Lituanisht, tuajin trafiku vjen në faqet e internetit nga adresa IP e Lituanisë së serverit. Për sa kohë që përdorni një VPN të besueshëm, vendndodhja juaj e vërtetë dhe IP origjinale nuk u shfaqen kurrë faqeve që vizitoni.

Me IP-në tuaj të re të Lituanisë, mundeni qasje pothuajse çdo përmbajtje e kufizuar në Lituani. VPN-të më të mira shkojnë disa hapa më tej, duke ofruar karakteristika të teknologjisë së lartë që bëjnë shumë më tepër sesa anashkalojnë geoblocks.

Një VPN gjithashtu ju mban të sigurt & Ju lejon të Rrjedhin Pothuajse thingdo gjë

Një VPN me cilësi të lartë gjithashtu mbron intimitetin dhe të dhënat tuaja. VPN Premium ofrojnë kriptim në shkallë ushtarake dhe një shumëllojshmëri të veçorive të përparuara të sigurisë. Kjo do të thotë që ju jeni asnjëherë në rrezik t’i vidhni të dhënat tuaja ose aktiviteti juaj gjurmohet te ju.

Mbrojtja e privatësisë e premium e VPN gjithashtu siguron sigurinë tuaj kur përdorni wi-fi publike. Do të keni mundësi përdorni IP-në tuaj Lituanisht për të transferuar para në dhe nga llogaria juaj e Bankës Luminor pa frikë nga hakerat ose rrëmbyesit e pajisjeve.

Me VPN të duhur, ju mund të shikoni të gjitha shfaqjet tuaja të preferuara në TV3. Ju gjithashtu mund të transmetojnë filmat kryesorë Lituanisht si Ir visi ju vyrai në momentin kur ato bëhen të disponueshme. Transmetimet ruse në BTV dhe Lietuvos rytas TV do të jenë gjithashtu në majë të gishtave tuaj.

VPN dhe proxies falas ndërroni adresën tuaj IP, por shumica e tyre bllokohen nga faqet streaming si Amazon Prime dhe Netflix. Shumë VPN falas përdorin encryption të dobët, dhe disa madje mblidhen dhe shisni të dhëna për aktivitetin tuaj në internet.

Ne rekomandojmë vetëm VPN që ju mbajnë të sigurt dhe ju japin qasje e lehtë në përmbajtjen më të mirë në të gjithë botën, përfshirë Netflix të SHBA dhe BBC.

Tofarë duhet të kërkoni në një VPN

 • Serverat në Lituani: Ju duhet të paktën një server VPN në Lituani për të marrë një adresë IP Lituanike.
 • Ndërrimi i pakufizuar i serverit: Nëse VPN juaj e bën të lehtë kalimin midis adresave IP në vende të ndryshme, ju mund të keni qasje në të gjithë përmbajtjen që ju nevojitet nga kudo.
 • Siguria e përparuar: Karakteristikat si mbrojtja e rrjedhjeve DNS, enkriptimi nga fundi në fund dhe një ndërrues vrasës ju japin mbrojtje të plotë nga hakerat dhe mbikëqyrja.
 • Politika zero-prerëse: Zgjidhni një VPN që nuk mbledh ose ruan ndonjë informacion në lidhje me shfletimin tuaj, kështu që identiteti dhe aktiviteti juaj mbeten të fshehura.
 • Shpejtësi të lartë: VPN-të më të mira ofrojnë serverë të shpejtë dhe të qëndrueshëm që ju lejojnë të transmetoni dhe shkarkoni pa rregullime dhe ndërprerje të bezdisshme.

VPN-të më të mira për të marrë një adresë IP të Lituanisë

1. CyberGhost

Vlerësimi i Përgjithshëm: 4.8 – VPN me vlera më të mira për Lituaninë / Ndërfaqja e krijuar intuitivisht për transmetimin e menjëhershëm

CyberGhost VPN

Vetëm për një kohë të kufizuar – Merrni 73% Zbritje në CyberGost tani!

Cyberghost-së ndërfaqe të përdoruesit të pastër dhe intuitiv e bën atë një zgjedhje ideale për përdoruesit VPN të të gjitha niveleve të përvojës. Mënyrat e para-konfiguruara (p.sh. transmetimi, përrua) ju japin qasje e lehtë në serverin më të mirë për qëllimin tuaj me një klik.

Për kursimin e teknologjisë, ka shumë karakteristika të personalizueshme, duke përfshirë llojin tuaj të lidhjes dhe nivelin e bllokimi i reklamave dhe malware. Me 256-bit encryption, mbrojtje rrjedhje DNS, dhe një çelës automatik vrasje, CyberGhost ofron mbrojtje e plotë me një çmim të shkëlqyeshëm.

CyberGhost ofron shpejtësi të lartë dhe një bandë të pakufizuar në të gjithë një pishinë të madhe dhe të azhurnuar të më shumë se 3000 serverave, përfshirë 20 servera në Lituani. Një politikë e rreptë e mos-logs siguron që juaji identiteti mbrohet gjithmonë, sidomos kur përroni.

Nëse nuk jeni akoma të sigurt, a Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh ju jep mjaft kohë për të parë nëse CyberGhost është VPN më e mirë për ju.

Keni nevojë për më shumë informacion? Këtu është shqyrtimi ynë i hollësishëm i ekspertëve të CyberGhost.

Merrni CyberGost Tani!

2. ExpressVPN

Vlerësimi i Përgjithshëm: 4.9 – VPN më e Shpejtë Ne Testuam për Lituaninë

Përfitimet e ExpressVPN

Mos e humbisni: Merr 49% zbritje nga VPN më e shpejtë & provojeni për 30 ditë pa rrezik!

Kampioni ynë i shpejtësisë për disa vite me radhë, ExpressVPN është një përdorues i preferuar për transmetim dhe lojëra. Një rrjet i gjatë 2,000 servera në të gjithë botën përfshin një vend në Lituani me shumë IP të disponueshme.

ExpressVPN gjithashtu ka disa nga karakteristikat më të mira të sigurisë në dispozicion. Kriptimi i shkallës ushtarake, mbrojtja e rrjedhjes së DNS, a vrasin kaloni, dhe a politika e verifikuar e mos-logs ju mban të sigurt pa marrë parasysh se ku shkoni në internet.

Ka pothuajse asnjë sit ose shërbim në internet që ExpressVPN nuk mund të zhbllokojë. Netflix, Hulu dhe Amazon Prime janë të gjitha vetëm një klik larg. Ndërrimi i pakufizuar i serverit ExpressVPN do të thotë që ju mund të shijoni përmbajtje në të gjithë botën sa herë që dëshironi.

Hidhen në tunele të ndara dhe servera me njohuri zero, dhe ju keni një VPN vërtet elitare. ExpressVPN është pak më e shtrenjtë se shumica e konkurrentëve të saj, por a 30 ditë garanci për kthimin e parave ju jep shumë kohë për të vendosur nëse ia vlen çmimi.

Keni nevojë për më shumë informacion? Këtu është shqyrtimi ynë i hollësishëm i ekspertëve të ExpressVPN.

Merrni ExpressVPN Tani!

3. HMA! VPN

Vlerësimi i Përgjithshëm: 4.6 nga 5.0 – Aplikimet e thjeshta ju mbrojnë me një klik

HideMyAss VPN!

OFERTA SPECIALE: KUJDES 75% DHE Merrni një adresë IP të Lituanisë me HMA

HMA ka rrjetin më të madh të serverëve të çdo VPN, me vendndodhje në më shumë se 190 vende, përfshirë 2 servera në Lituani. Ky përdorues miqësor VPN mbron identitetin tuaj dhe veprimtaria e internetit me kriptim të gradës ushtarake dhe a vrasin kaloni.

Tri mënyrat unike, të paravefiguruara të HMA-së krijojnë një përvojë shumë të thjeshtë VPN. Zgjidhni Mënyrën e Vendndodhjes te kaloni pa mundim në një adresë IP Lituanisht. Do të merrni gjerësinë e brezit të pakufizuar dhe opsionin për të ndërprerë serverët aq shpesh sa dëshironi.

HMA gjithashtu siguron serverë të optimizuar për P2P dhe transmetim. Me modalitetin e menjëhershëm, mundeni njëkontrolloni një server të dedikuar për transmetim me vetëm disa klikime. Nëse keni ndonjëherë pyetje se çfarë tjetër mund të bëjë ky VPN, mund të kontaktoni klientin mbështesni 24/7 përmes bisedës live.

Shtë e lehtë të shihet pse kaq shumë përdorues në të gjithë botën përdorin HMA, por mund ta provoni të rrezikoni të vendosni vetë nëse është zgjedhja e duhur për ju. Të gjitha planet e reja mbulohen nga një 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Keni nevojë për më shumë informacion? Këtu është shqyrtimi ynë i hollësishëm i ekspertëve të HMA

Merrni HMA Tani!

Leximi më tej

Kurseni para në planin tuaj VPN me marrëveshjet më të mira VPN dhe kuponat.

Lexoni listën tonë të azhurnuar të vendeve më të njohura të torrenteve.

Zbuloni pse keni nevojë për një VPN Kill Switch.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map