Si të merrni një adresë IP të Liberisë nga kudo në vitin 2020 [+ VIDEO]

juaj adresa IP e huaj eshte arsyeja qe ti nuk mund të marrin qasje të plotë në faqet e internetit të Liberisë.

Ndoshta po përpiqeni të shikoni mësimet e futbollit të George Weah në YouTube ose duhet paguaj faturat në dollarë Liberian. Fatkeqësisht, faqet e internetit ofrojnë përmbajtje të ndryshme për përdorues të ndryshëm në varësi të vendndodhjes së tyre, një proces i quajtur geoblocking.

Për të marrë i pakufizuar hyrje në përmbajtje të destinuara vetëm për njerëzit në Liberi. ju duhet një Adresa IP Liberiane. Ne do t’ju tregojmë se si të merrni një nga një ofrues shërbimi që mund t’i besoni.

Udhëzues i shpejtë: Si të merrni një adresë IP Liberiane me një VPN

 1. Zgjidhni një VPN me serverë në Liberi. HMA VPN është e vetmja mundësi e besueshme në dispozicion sot.
 2. Shkarkoni programin VPN dhe instaloni në kompjuterin / pajisjen tuaj.
 3. Nisni programin dhe lidheni me një server në Liberi.
 4. Kontrolloni adresën tuaj të re të IP duke përdorur mjetin tonë të lehtë në internet.

Tabela e përmbajtjes

 • Si një VPN mund t’ju Merr një Adresë IP të Liberisë
 • Një VPN gjithashtu ju mban të sigurt & Ju lejon të Rrjedhin Pothuajse thingdo gjë
 • Tofarë duhet të kërkoni në një VPN
 • VPN më e mirë për të marrë një adresë IP të Liberisë

Si një VPN mund t’ju Merr një Adresë IP të Liberisë

HidyMyAss! (HMA) krijon tuneli virtual midis pajisjes tuaj dhe një server të sigurt në Liberi. Pastaj serveri transmeton trafikun tuaj në faqet e internetit. Kjo do të thotë se faqet e internetit vetëm shohin adresën IP Liberiane të serverit. Vendndodhja juaj mbetet e fshehur nga tuneli.

Për shkak se faqet që do të vizitoni do të mendojnë se jeni në Liberi, do t’i keni nuk ka probleme për të hyrë në përmbajtje që zakonisht është në dispozicion vetëm brenda vendit.

VPN me cilësi encrypt dhe scramble të gjitha transmetimet që udhëtojnë nëpër tunel, duke i bërë të dhënat tuaja të palexueshme për hakerat, spiunët e qeverisë, dhe reklamuesit. Lexoni më tej për të mësuar më shumë rreth të gjitha gjërave që një VPN i besueshëm mund të bëjë për ju.

Një VPN gjithashtu ju mban të sigurt & Ju lejon të Rrjedhin Pothuajse thingdo gjë

Me një adresë IP Liberiane nga një VPN e mirë, mundeni transmetojnë filmat liberianë, Shfaqjet televizive dhe muzika që ofrohen ekskluzivisht për përdoruesit në Liberi. Nëse po udhëtoni për në Liberi, madje mundeni kurseni para në hotele duke paguar të njëjtat çmime si banorët vendas.

Ju gjithashtu mund të merrni Lajmet që prishen nga Liberia në lajmin tuaj, njoftime rreth mundësitë e biznesit në vend në llogarinë tuaj të LinkedIn dhe azhurnime sociale rajonale në llogarinë tuaj në Facebook.

Me vetëm një VPN premium që ofron adresat IP Liberiane, mund të pyesni veten nëse mund të përdorni një shërbim falas në vend. Ne rekomandojmë me forcë kundër proxies falas; shumica e tyre përdorin rrjete P2P që lini lidhjen tuaj të ekspozuar te përdoruesit e tjerë.

VPN falas kanë lidhje të ngadalta, jo të besueshme që janë të tmerrshme për transmetimin. Alsoshtë gjithashtu pothuajse e pamundur të gjesh një VPN falas të sigurt me serverët Liberian. Shumë të ashtuquajtura shërbime falas mbledhin të dhëna për ju dhe i shesin palëve të treta.

Dobësitë në infrastrukturën e internetit të Liberisë ju bëjnë veçanërisht të prekshëm nga vjedhjet e të dhënave kur bankoni ose bëni biznes online. VPN Premium përdorni të paktën 256-bit encryption AES te ju mbrojnë nga krimi në internet, edhe nëse përdorni WiFi publik.

Prania e HMA në Liberi do të thotë që nuk do të duhet të merrni ndonjë rrezik për të hyrë në vendet Liberiane që ju nevojiten. Si një bonus i madh, do të keni mundësi të arrini në Netflix, Hulu, iPlayer të BBC-së, edhe me shume.

Tofarë duhet të kërkoni në një VPN

 • Periudhë prove: Shumica e VPN-ve me reputacion ofrojnë një garanci për kthimin e parave, në mënyrë që të provoni performancën e tyre.
 • Mbrojtja e të dhënave: Shikoni për një shërbim që përfshin masa të përparuara sigurie për të parandaluar rrjedhjet e të dhënave, siç është mbrojtja e rrjedhjes DNS ose IPv6.
 • Ndërrimi i serverit: Kontrolloni nëse VPN juaj ofron ndërprerje të pakufizuara falas të serverëve për të marrë adresa IP në vendet në mbarë botën.
 • Vrasin kaloni: Edhe me një server të shkëlqyeshëm, do të pësoni ndërprerje në lidhje për shkak të çështjeve të internetit të Liberisë. Një ndërprerës automatik ndalon automatikisht të gjithë transmetimin e të dhënave nëse lidhja e serverit tuaj VPN bie, duke ju mbajtur të sigurt nga hakerat.
 • Serverat në Liberi: VPN juaj duhet të ketë të paktën një server në Liberi, në mënyrë që të mund të merrni adresën IP Liberiane që ju nevojitet.

VPN më e mirë për të marrë një adresë IP Liberiane

HMA VPN

Vlerësimi i Përgjithshëm: 4.6 nga 5.0 – Premium VPN me Rrjetin më të madh të serverëve global

pajisja hidemyass

Merrni zbritjen tuaj prej 75% në një Adresë IP Liberiane me HMA 

HMA ka 2 servera në Liberi, me një zgjedhje të 6 adresa IP. VPN është i thjeshtë për tu vendosur, me mënyra të paracaktuar për përdorime të zakonshme VPN. Thjesht zgjidhni Mënyra e vendndodhjes për të parë një hartë të rrjetit global dhe për t’u lidhur me serverin Liberian me një klik.

Nëse jeni në një rajon me censurë qeveritare dhe mbikëqyrje të internetit, do të përfitoni nga Mënyra e Lirisë, e cila menjëherë ju lidh me një server në një vend me fjalën e lirë mbrojtje.

HMA ka teste në mënyrë që të mundeni kontrolloni për adresën IP dhe rrjedhjet DNS për tu siguruar që jeni plotësisht i sigurt sa herë që shfletoni. Nëse zbuloni një rrjedhje ose keni ndonjë problem tjetër, ekipi i ndihmës së klientit është në dispozicion në biseda live 24/7.

Konsumatorët veçanërisht e duan funksionin e ngarkimit të skedarëve të shpejtë të HMA që ju lejon ndajnë skedarë të mëdhenj në mënyrë private dhe të sigurt pa email ose FTP.

Ju mund të lidheni deri në 5 pajisje njëkohësisht nën një pajtim. Kontaktoni mbështetjen e klientit për të pyetur në lidhje me ofertat falas për gjyq, ose pajtohuni duke e ditur që a 30-dita e kthimit të parave garanci ju lejon të provoni shërbimin pa asnjë rrezik.

Keni nevojë për më shumë informacion? Këtu është shqyrtimi ynë i hollësishëm i ekspertëve të HMA VPN.

Merrni HMA VPN Tani!

Leximi më tej

Merrni marrëveshjet më të mira në të gjitha VPN-të tona kryesore.

Mësoni më shumë rreth asaj se si të fshehni vërtet adresën tuaj IP me një VPN.

Si të zgjidhni VPN-në më të mirë – Tetë Këshillat Tonë e Mëdha për fillestarët VPN

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me