Si të merrni një adresë IP të Libanit nga kudo tjetër në vitin 2020 [+ VIDEO]

Përzierja unike e kulturave në Liban reflektohet në disa prej tyre përmbajtja më e larmishme dixhitale në botën arabe. Fatkeqësisht, nëse nuk jeni jashtë vendit, mund të zbuloni se nuk mund të hyni shumë në atë përmbajtje.

Faqja e internetit geoblocks janë shkaktuar nga adresa juaj e huaj e IP. Ata mundën kufizoni hyrjen tuaj në MTV, LBC, rrjedhat e lajmeve libanezë, dhe speciali i fundit i komedisë Netflix të Adel Karam. Për të marrë rreth bllokut, ju duhet një adresë IP Libaneze.

Një VPN me cilësi të lartë mund t’ju japë një adresë të re IP në Liban, për sa kohë që ka disa karakteristika kryesore. Me disa klikime, ju do të merrni akses të pakufizuar në çdo vend apo shërbim libanez.

Udhëzues i shpejtë: Si të merrni një adresë IP Libaneze me një VPN

 1. Zgjidhni një VPN me serverë në Liban. HMA VPNs zgjedhja jonë # 1.
 2. Shkarkoni programin VPN dhe instaloni në kompjuterin / pajisjen tuaj.
 3. Nisni programin dhe lidheni me një server në Liban.
 4. Kontrolloni adresën tuaj të re të IP duke përdorur mjetin tonë të lehtë .

Tabela e përmbajtjes

 • Si mund të marrë një VPN Ju Adresa IP e Libanit
 • Një VPN gjithashtu ju mban të sigurt & Ju lejon të Rrjedhin Pothuajse thingdo gjë
 • Tofarë duhet të kërkoni në një VPN
 • VPN-të më të mira për të marrë një adresë IP të Libanit

Si mund të marrë një VPN Ju Adresa IP e Libanit

Kur dërgoni të dhëna përmes internetit, adresa juaj e IP është përfshirë në transmetim. Kjo lejon që faqet e internetit të ju dërgojnë informacione përsëri, por gjithashtu zbulon saktësisht se ku jeni.

Një VPN fsheh vendndodhjen tuaj duke devijuar trafikun tuaj të internetit përmes një serveri privat përpara se ta transmetojë atë në faqet e internetit. Si rezultat i këtij procesi, i njohur si tunelimi i VPN-së, i juaji trafiku ka adresën IP të serverit VPN në vend të tuajin.

Thjesht duke u lidhur me një server VPN në Liban, ju do të merrni një adresë IP libaneze që mashtron faqet e internetit duke menduar se jeni brenda vendit. Geoblocks do të zhduken dhe do të jeni transmetimi i episodit më të ri të Nos Youm në sekonda.

Gjetja e një VPN me serverët libanezë nuk është e lehtë, megjithatë. Lexoni më tej për të mësuar në lidhje me të gjitha përfitimet e ofruara nga dy shërbimet premium VPN që ofrojnë IP në Liban.

Një VPN gjithashtu ju mban të sigurt & Ju lejon të Rrjedhin Pothuajse thingdo gjë

Një adresë IP e Libanit nga një VPN me cilësi të lartë ju lejon të përdorni shumë më tepër sesa thjesht përmbajtje transmetimi. Do të keni mundësi përdorni llogari bankare në Liban pa kufizime, ose paguani faturat në vend me paund libanez.

Ju gjithashtu mund të merrni rezultatet e kërkimit rajonal dhe të përdorni Liban sociale, lajme dhe faqet e biznesit. Eksplorimi i internetit libanez është një mënyrë e shkëlqyeshme për të mësuar rreth kulturës magjepsëse të vendit ose fitoni një avantazh ndaj konkurrencës së biznesit.

Sidoqoftë, kryerja e biznesit ose e bankingut në internet nënkupton ekspozimin e të dhënave tuaja te hakerat. Shikimi i filmave nuk është gjithmonë i sigurt, as; reklama pritëse për shumë site që përmbajnë malware. Një VPN e mirë ju mbron nga këto dhe shumë kërcënime të tjera në internet.

VPN më të mira përdorni shifrimin ushtarak në shkallë parandaloni këdo që të monitorojë aktivitetin tuaj ose duke vjedhur të dhënat tuaja. Masat e tyre të përparuara të sigurisë ju mbajnë anonim, ndërsa ndjekja e parandalimit siguron që askush nuk mund të sulmojë pajisjen ose lidhjen tuaj.

Atje jane Ndryshuesit IP falas (proxies dhe VPN falas), por ne nuk i rekomandojmë ata për shkak të performancës së dobët dhe rreziqeve të sigurisë. Shumë prej tyre shisni të dhënat tuaja në vend që ta mbroni atë, ose përdorni rrjetet P2P që ekspozoni lidhjen tuaj.

Shumë pak VPN të lira që marrin seriozisht sigurinë vuajnë nga shpejtësi jashtëzakonisht të ngadalta për shkak të mbipopullimit të serverit. Vonesa e rezultuar dhe buffering mund të prish përvojën tuaj të transmetimit.

VPN që rekomandojmë të gjitha kanë kaluar testet tona të vështira për mbrojtjen e të dhënave. Ata gjithashtu mund të anashkalojnë disa nga geoblocks më të vështira, si ato në Netflix. Do të keni mundësi shikoni Le Voyageur në Netflix Liban, si dhe të gjithë katalogun Netflix të SHBA.

Tofarë duhet të kërkoni në një VPN

 • Serverat në Liban: Një VPN duhet të ketë të paktën një nëse doni një adresë IP libaneze.
 • Periudha gjyqësore ose garancia për kthimin e parave: Për vendet ku serverët VPN janë të rrallë, është veçanërisht e rëndësishme të provoni një shërbim përpara se të kryeni një afat të gjatë.
 • Vrasin kaloni: Një ndërprerës i vrasjes ndalon të gjithë transmetimin e të dhënave në çdo kohë që lidhja juaj me serverin privat dështon. Kjo do të thotë që të dhënat tuaja dhe adresa IP kurrë nuk do të ekspozohen në internetin publik.
 • Lehtësinë e përdorimit: Zgjidhni një ofrues VPN që ofron aplikacione miqësore për përdoruesit për të gjitha pajisjet tuaja.
 • Shpejtësia e lidhjes: Kur përdorni një IP në Liban, do të duhet të merreni me shpejtësinë e ngadaltë të rrjetit të vendit. Ju nuk dëshironi një VPN me serverë të ngadaltë që ngadalësojnë gjërat edhe më shumë.

VPN-të më të mira për të marrë një adresë IP Libaneze

1. HMA VPN

Vlerësimi i Përgjithshëm: 4.6 nga 5.0 – Premium VPN me Rrjetin më të madh të serverëve global

pajisja hidemyass

Merrni zbritjen tuaj prej 75% në një adresë IP Libaneze me HMA! 

HMA VPN ka 2 servera në Liban, duke ju ofruar 6 adresa IP Libaneze. Ti mundesh lidhni deri në 5 pajisje në licencën tuaj HMA, dhe aplikacionet për të gjitha platformat kryesore janë të thjeshta për t’u mësuar, madje edhe për fillestarët VPN.

Përdoruesit i duan profilet e paracaktuara të HMA për përdorime të ndryshme të VPN. Modaliteti i Vendndodhjes e bën atë të shpejtë dhe të lehtë për t’u lidhur me një server libanez. Nëse doni të transmetoni përmbajtje nga një vend tjetër, thjesht ndiqni udhëzimet për të gjetur një server të dedikuar për qëllimin.

HMA gjithashtu ofron një veçori të shpejtë të ngarkimit të skedarëve që ju lejon ndajnë skedarë të mëdhenj në mënyrë të sigurt dhe anonime pa një email të përdorur ose faqet e internetit FTP. Shtë shumë e dobishme nëse përdorni VPN tuaj për të punuar nga distanca ndërsa udhëtoni jashtë Libanit.

Ekipi i ndihmës HMA është në dispozicion për t’ju ndihmuar për çdo çështje në lidhje me këtë 24/7 kanal bisede live. A 30 ditë garanci për kthimin e parave ju jep mjaft kohë për të zbuluar nëse ky VPN është i duhuri për ju pa asnjë rrezik.

Keni nevojë për më shumë informacion? Këtu është shqyrtimi ynë i hollësishëm i ekspertëve të HMA VPN.

Merrni HMA VPN Tani!

2. PureVPN

Vlerësimi i Përgjithshëm: 4.1 – Një VPN jashtëzakonisht e personalizueshme me një tërësi mbresëlënëse karakteristikash

PureVPN-pajisje

PureVPN ka 3 servera në Liban, secila me veçoritë e sigurisë dhe të intimitetit që prisni nga një VPN premium. Aplikacionet për të gjitha platformat kryesore operative përfshijnë një vrasin kaloni dhe DNS, WebRTC dhe IPv6 mbrojtje rrjedhje.

Ju mund të lidheni deri në 5 pajisje për licencë, dhe do të merrni lidhje me shpejtësi të lartë për transmetim ose shkarkim në të gjithë ata. Ndarje tunele e lehtëson përdorimin e një shërbimi në zonën tënde lokale ndërsa qëndron i lidhur me faqet në Liban.

Fillestarët e VPN pëlqejnë PureVPN vendosja e shpejtë dhe e thjeshtë. Mënyrat e paracaktuara përfshijnë Liria e Internetit, Siguria / Intimiteti, IP e përkushtuar, dhe ndarja e skedarëve. Nëse jeni ekspert i VPN, do të gjeni mjaft mundësi të konfigurimit manual.

Mbështetja e klientit është një klik larg biseda live 24/7. Abonimi juaj i ri do të mbulohet nga “dita e bonusit” unik i PureVPN Garanci për kthimin e parave 31-ditore.

Keni nevojë për më shumë informacion? Këtu është shqyrtimi ynë i hollësishëm i ekspertëve të PureVPN.

Merrni PureVPN Tani!

Leximi më tej

Merrni marrëveshjet më të mira në VPN më të mira këtu.

Farë është një VPN? A keni nevojë për një? Shikoni Udhëzuesin tonë Ultimate VPN për Newbies.

Mësoni se çfarë është e veçantë në lidhje me VPN-të më të Mirë (VERIFIKUAR) pa log – më e sigurta & Cheapest.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me