Si të merrni një adresë IP të Kroacisë nga kudo tjetër në vitin 2020 [+ VIDEO]


Nëse keni probleme për të parë Oyo ose për të hyrë në llogaritë tuaja bankare kroate nga jashtë Kroacisë, mund t’ju duhet të ndryshoni adresën tuaj IP. Shumë shërbime dhe faqet e internetit përdorin informacionin e adresës IP për të vendosur se çfarë përmbajtje do t’ju tregojë.

Nëse doni të kaloni këto filtra, të quajtur geoblocks, ju keni nevojë për një adresë të re IP në Kroaci. Mjeti më i sigurt dhe më i lehtë për t’u përdorur është një VPN me cilësi të lartë me serverët kroatë.

Me VPN të duhur, mundeni merrni një adresë të sigurt kroate IP me disa klikime. Lexoni më tej për të zbuluar se si është bërë, dhe cilat ofruesit e VPN ju rekomandojmë bazuar në testimin tonë të pavarur.

Udhëzues i shpejtë: Si të merrni një adresë IP kroate me një VPN

 1. Zgjidhni një VPN me serverë në Kroaci. Ne rekomandojmë NordVPN për shpejtësi dhe siguri.
 2. Shkarkoni programin VPN dhe instaloni në kompjuterin tuaj ose në pajisjen tjetër.
 3. Nisni programin dhe lidheni me një server në Kroaci.
 4. Kontrolloni adresën tuaj të re të IP duke përdorur mjetin tonë të veçantë.

Tabela e përmbajtjes

 • Si një VPN mund t’ju marrë një adresë IP të Kroacisë
 • Elfarë tjetër mund të bëjë një VPN për Ju? Hape faqet e internetit & Qëndroni të sigurt në Wi-Fi Publik
 • Si të zgjidhni VPN-në më të mirë për ju: Kërkoni këto karakteristika
 • VPN-të më të mira për të marrë një adresë IP të Kroacisë

Si një VPN mund t’ju marrë një adresë IP të Kroacisë

A VPN krijon një lidhje të koduar, i njohur si një tunel VPN, midis kompjuterit tuaj dhe një server privat. Kur trafiku juaj në internet ridrejtohet përmes serverit që zgjidhni, atë merr informacionin e IP dhe vendndodhjen e serverit.

Ky proces fsheh adresën tuaj IP dhe vendndodhjen aktuale. Uebfaqet janë mashtruar duke menduar se je në Kroaci sepse trafiku juaj tregon adresën kroate IP të serverit VPN.

Me IP-in tuaj të ri, do të keni qasje e pakufizuar në përmbajtje normalisht i disponueshëm vetëm për përdoruesit në Kroaci. Kjo është një gjë e shkëlqyeshme, por është vetëm fillimi i asaj që bën një VPN e lartë për ju.

Një VPN gjithashtu ju mban të sigurt & Ju lejon të Rrjedhin Pothuajse thingdo gjë

Përveç zhbllokimit të vendeve të kufizuara gjeo-kufitare kroate, VPN premium përdorin tiparet më të mira të sigurisë në dispozicion mbroni të dhënat tuaja të ndjeshme, madje edhe në rrjetet publike wi-fi. Askush, madje as Google as ISP-ja juaj nuk do të jetë në gjendje të ndjekë aktivitetin tuaj.

Një VPN premium me shumë servera në të gjithë botën ju lejon kaloni vendndodhjen tuaj të dukshme me lehtësi dhe siguri. Me këtë mashtrim, ju mund të zhbllokoni dhe transmetoni përmbajtje të kufizuar në rajone të ndryshme në mbarë botën.

Netflix amerikan, Hulu, dhe iPlayer i BBC-së janë vetëm disa nga shërbimet e njohura të transmetimit që mund t’i arrini me VPN të duhur. Mbulimi i tenisit Australian dhe më i miri nga anime japoneze do të jetë gjithashtu në majë të gishtave.

Ka mënyra të tjera për të ndryshuar adresën tuaj IP, por ne nuk i rekomandojmë ato për shkak të rreziqeve të sigurisë dhe çështjeve të performancës. FVPN dhe proxies nuk janë zgjedhje të besueshme për transmetim. Faqet e njohura të transmetimit përdorin bllokues IP të proxy që vetëm VPN-të më të mira mund të anashkalojnë.

Ka shumë arsye të tjera për t’u kujdesur që VPN ju zgjidhni. Faqet transmetuese nuk janë shërbimet e vetme që vendosin se çfarë t’ju tregojnë bazuar në IP tuaj. juaj mediat sociale feeds, rezultatet e motorit të kërkimit, dhe aksesi në shërbimet financiare janë të gjitha të prekur nga vendndodhja juaj.

Pra, nëse jeni duke mësuar kroatisht, kanë faturat për të paguar në vend, ose janë hulumtimi i tregjeve të biznesit kroat, ju duhet një IP kroate nga një VPN e mirë. Sshtë mënyra e vetme e sigurt për të patur akses të pa filtruar në përmbajtje dhe shërbime lokale.

Tofarë duhet të kërkoni në një VPN

 • Serverat në Kroaci: Për të marrë një adresë IP kroate, ju duhet qasje në të paktën një server VPN në Kroaci.
 • Lidhje me shpejtësi të lartë: Nëse dëshironi të transmetoni dhe shkarkoni video, shikoni për bandwidth të pakufizuar dhe serverë të shpejtë.
 • Kriptimi i fortë: Kriptimi i Avancuar i Standardit të Kriptimit (AES) është forma më e sigurt e mbrojtjes së të dhënave në dispozicion sot.
 • Aplikacionet ndër-platformë: VPN-të më të mira ofrojnë aplikacione miqësore për përdoruesit për të gjitha platformat kryesore. Ju nuk do të duhet të rindizni sesi të përdorni VPN sa herë që merrni një pajisje të re.
 • Karakteristikat e përparuara të sigurisë: Një ndërprerës vrasës, një bllokues reklamash dhe parandalimi i rrjedhjes DNS dhe IPv6 shtojnë shtresa shtesë të mbrojtjes që nuk mund të marrësh me një shërbim të nivelit të ulët.

VPN-të më të mira për të marrë një adresë IP kroate

1. NordVPN

Vlerësimi i Përgjithshëm: 4.9 – VPN jonë e përgjithshme # 1

Pajisjet NordVPN

OFERTA SPECIALE: GRAB ZBRITJEN 70% TUAJ për të marrë një IP adresë kroate me NordVPN TANI!

NordVPN ka një rrjet të madh dhe në rritje, tani me mbi 5,500 serverë në 62 vende të botës. 12 serverë në Kroaci janë të shpejta dhe ultra të besueshme. Të gjitha aplikacionet NordVPN përfshijnë një ndërfaqe harta miqësore për përdoruesit që e bën të thjeshtë ndryshimin e vendeve.

Nëse nuk e dini se cilin server duhet të përdorni, NordVPN mund të bëjë punën e vështirë për ju. Karakteristikat e Lidhjes së Shpejtë dhe SmartPlay zgjidhni automatikisht serverin më të mirë për qëllimin tuaj, madje edhe duke ndërruar vendndodhjen tuaj menjëherë kur është e nevojshme për transmetim.

NordVPN gjithashtu ofron disa nga karakteristikat më të mira të sigurisë në treg. Karakteristika CyberSec bllokon reklamat dhe malware, dhe një veçori e përparuar e ndërprerësve të vrasjes menjëherë ndalon të gjitha transmetimet dhe bllokon të dhënat tuaja nëse lidhja juaj bie.

Nëse doni të provoni NordVPN, mund të regjistroheni nën 30 ditë garanci për kthimin e parave, duke ditur që nuk keni rrezikuar asgjë.

Keni nevojë për më shumë informacion? Këtu është shqyrtimi ynë i hollësishëm i ekspertëve të NordVPN.

NordVPN mund të zhbllokohet:

 • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Mbështet përrua:

 • Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Merrni NordVPN Tani!

2. ExpressVPN

Vlerësimi i përgjithshëm: 4.9 – VPN më e shpejtë që testuam për Kroacinë

Përfitimet e ExpressVPN

Mos e humbisni atë: Merrni 49% Pushim nga VPN # 1 & provojeni për 30 ditë pa rrezik

ExpressVPN ka një reputacion të fituar mirë aftësitë e shpejtësisë dhe zhbllokimit, duke e bërë atë një zgjedhja kryesore për transmetim. Bazuar në testet tona, të gjitha aplikacionet ExpressVPN anashkalojnë lehtësisht blloqet e ndërlikuara të Netflix dhe iPlayer të BBC.

Për të mbrojtur privatësinë e përdoruesit, ExpressVPN nuk lëshon informacion të detajuar në lidhje me rrjetin e serverit të tij. Sidoqoftë, ne kemi konfirmuar që rrjeti përfshin të paktën një vendndodhja e serverit në Kroaci, me disa adresa kroate IP për të zgjedhur.

Aplikacionet amtare ExpressVPN janë në dispozicion për iOS, Mac, Android, Windows, Linux, tastierë lojërash dhe më shumë. është lehtë për të zgjedhur një server kroat dhe lidheni, dhe Mbështetje 24/7 e klientit është në dispozicion përmes bisedës live nëse keni ndonjë problem.

ExpressVPN përdor encryption AES të shkallës ushtarake, një nga çelsat më të besueshëm të vrarë në industri, dhe të paktën tre forma të mbrojtjes së rrjedhjeve. Përdoruesit e rinj mund të përfitojnë nga 30 ditë garanci për kthimin e parave, me një politikë kthimi pa pyetje.

Keni nevojë për më shumë informacion? Këtu është shqyrtimi ynë i hollësishëm i ekspertëve të ExpressVPN.

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Merrni ExpressVPN Tani!

3. Surfshark

Vlerësimi i Përgjithshëm: 4.7 – Dhjetë VPN më e lartë për shpejtësinë, vlerën dhe sigurinë

Surfshark është një ardhje e fundit në tregun VPN, por ajo tashmë ka tërhequr përdorues besnikë në të gjithë botën me shpejtësi të flakta të serverit dhe aplikacione miqësore për përdoruesit. Rrjeti i 500 serverave në të gjithë globin përfshin një vendndodhja e serverit në Zagreb.

Ashtu si shumica e VPN-ve të reja, Surfshark bën pretendime të mëdha në lidhje me zhbllokimin e faqeve të transmetimit. Por ndërsa shumë konkurrentë nuk arrijnë të bëjnë ato që thonë, provojnë testimet tona brenda Surfshark jep të gjitha premtimet e tij. ajo me siguri zhbllokon Netflix, Hulu, dhe shumë shërbime më të njohura.

Përdor sipërfaqe Kriptimi AES 256-bit dhe ofron një dyfish VPN (encryption multi-layer) opsion për mbrojtje shtesë. Shtoni në një çelsë vrasësin dhe mbrojtjen e rrjedhjeve, dhe ju keni një zgjedhje e shkëlqyer e VPN nëse përdorni rrjete publike wi-fi ose bëni pagesa në internet.

Një pajtim i përballueshëm mbron një numri i pakufizuar i pajisjeve, një bonus i madh në botën premium VPN. Përdoruesit e rinj mund të regjistrohen me paqen e mendjes së a 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Keni nevojë për më shumë informacion? Këtu është shqyrtimi ynë i hollësishëm i ekspertëve të Surfshark.

Surfshark mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, CBS, ESPN, Amazon Prime Video, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

Surfshark punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, FireTV, Linux, Chrome dhe Firefox.

Merrni Surfshark Tani!

Leximi më tej

Merrni marrëveshjen më të mirë në pajtimin tuaj VPN me këto kode ekskluzive të kuponit

Mësoni në lidhje me VPN-të më të shpejta dhe të sigurta për t’u përdorur në Kroaci

A është një VPN zgjedhja e duhur për ju? Gjithçka që duhet të dini në Udhëzuesin e Fillestarëve tanë

Pse një Kill Switch është një nga Karakteristikat më të rëndësishme të VPN

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map