Si të merrni një adresë IP të Kirgistanit kudo tjetër në vitin 2020 [+ VIDEO]

Nëse dëshironi për të parë TV dhe filma në Kirgistan, do t’ju duhet të ndryshoni adresën tuaj IP për të marrë akses të plotë. Marrja e një adrese të re IP në Kirgistan do t’ju garantojë gjithashtu për qasje të pakufizuar në faqet e internetit të bankave dhe biznesit në vend.

Adresa juaj e IP tregon faqet e internetit dhe shërbimet ku jeni. Disa site bllokojnë ose kufizojnë hyrjen tuaj kur zbulojnë një IP të huaj. Nëse dëshironi të merrni rreth këtyre kufizimeve të bezdisshme gjeo-gjeologjike dhe të shikoni të njëjtën përmbajtje si dikush në Bishkek, ju duhet një adresë IP e Kyrgyzstani.

Shtë e thjeshtë të ndryshosh adresën tuaj IP duke përdorur një VPN, por shumë pak ofrues të besueshëm të VPN ofrojnë Kirgistanin si një mundësi vendndodhjeje. Ne kemi bërë studimin dhe mund të rekomandojmë dy VPN me siguri të nivelit të lartë dhe qasje e lehtë në IP të Kirgistanit.

Udhëzues i shpejtë: Si të merrni një adresë IP të Kirgistanit me një VPN

 1. Zgjidhni një VPN me serverë në Kirgistan. ExpressVPN është zgjedhja jonë # 1.
 2. Shkarkoni programin VPN dhe instaloni në kompjuterin tuaj ose pajisjen celulare.
 3. Nisni programin dhe lidheni me një server në Kirgistan.
 4. Kontrolloni adresën tuaj të re të IP duke përdorur mjetin tonë të veçantë.

Tabela e përmbajtjes

 • Si një VPN mund t’ju Merr një adresë IP të Kirgistanit
 • Elfarë tjetër mund të bëjë një VPN për Ju? Zhbllokoni Netflix dhe mbani të dhënat tuaja të sigurta
 • Si të zgjidhni VPN-në më të mirë për ju – Këto janë tiparet që ju nevojiten
 • VPN-të më të mira për të marrë një adresë IP të Kirgistanit

Si një VPN mund t’ju Merr një adresë IP të Kirgistanit

Zakonisht, trafiku juaj në internet (gjithçka që dërgoni dhe merrni në internet) përfshin adresën tuaj IP, duke zbuluar vendndodhjen tuaj në faqet e internetit. A VPN vepron si një pengesë midis pajisjes tuaj dhe faqeve të internetit, duke maskuar IP-në tuaj të vërtetë.

Kur drejtoni një aplikacion VPN, rrjeti rishikon trafikun tuaj përmes një serveri të sigurt në vendin ku ju zgjidhni. Uebfaqet që vizitoni mund të shihni adresën IP të serverit VPN por jo tuajin.

Nëse lidheni me një server në Kirgistan, aktiviteti juaj do të shfaq një adresë IP të Kirgistanit. Anydo përmbajtje Kyrgyzstani që ju dëshironi do të jetë në majë të gishtave.

Një VPN gjithashtu ju mban të sigurt & Ju lejon të Rrjedhin Pothuajse thingdo gjë

Kur ndryshoni adresën tuaj IP, mund të anashkaloni geoblocks që kufizojnë përmbajtjen në një vendndodhje të veçantë. Kjo do të thotë që mundeni shikoni përmbajtjen Kirgize që transmeton nga kudo, ose shikojnë Netflix të SHBA nga jashtë Amerikës së Veriut.

Ndërsa Kirgistani gëzon qasjen më liberale në internet të çdo vendi në Azinë Qendrore, censura ende ekziston atje. Kjo do të thotë që do të gjeni disa site ndërkombëtare si shërbimet e lajmeve të bllokuara ose të filtruara kur përdorni adresën tuaj IP të Kirgistanit.

VPN-të më të mira ju japin ndërprerjen e pakufizuar të serverëve, kështu që ju mundeni menjëherë kaloni në një vend si Franca, SH.B.A., ose Kanada për të arritur përmbajtje jo të disponueshme në Kirgistan. Të dashurit tuaj në Kirgistan mund të përdorin gjithashtu VPN për të hyrë në përmbajtje të njohura në të gjithë botën.

Proxies falas gjithashtu mund të ndryshojnë adresën tuaj IP, por ato përdorin kriptim të dobët dhe janë të lehtë për tu zbuluar. Ne nuk i rekomandojmë ata për të anashkaluar censurën ose geoblocks të vështira. Shumë prej tyre gjithashtu përdorni rrjetet P2P që mund të ekspozojnë lidhjen tuaj me kriminelët në internet.

Përdorimi i një VPN falas është një mundësi edhe më e keqe për një adresë IP të Kirgistanit. Shumë pak të sigurt VPN falas nuk operojnë serverë në vend. VPN të tjerë pa pagesë korrin dhe shesin të dhënat tuaja, kanë shpejtësi jashtëzakonisht të ngadalta, ose madje mbajnë malware.

VPN premium ju rekomandojmë të ofroni një gamë të madhe të opsioneve të vendndodhjes dhe ofroni shpejtësi të vazhdueshme të larta. Më e mira nga të gjitha, këto VPN ofrojnë qetësinë e mendjes që vjen nga të dish se jeni duke përdorur internetin me teknologjia më e mirë për mbrojtjen e intimitetit në dispozicion.

Tofarë duhet të kërkoni në një VPN

 • Rrjeti i madh i serverëve: Shikoni për një VPN me opsione vendndodhjeje në të gjithë botën. Dhe mbani mend, një nga ato lokacione duhet të jetë në Kirgistan.
 • Ndërrimi i pakufizuar i serverit: Ndryshimi i cili server që po përdorni është mënyra më e mirë për të anashkaluar censurën dhe geoblocks për të hyrë në çdo përmbajtje që dëshironi.
 • Siguria e fortë e rrjetit: Shikoni për Encryption Advanced Advanced Encryption Standard (AES), një ndërprerës të vrasjes dhe mbrojtje të rrjedhjeve. Shërbimet pa këto veçori nuk e marrin seriozisht privatësinë tuaj.
 • Aplikime miqësore për përdoruesit: Shikoni aplikacione që e bëjnë të thjeshtë gjetjen e një serveri Kirgistan, edhe nëse jeni fillestar i VPN.
 • Serverat e shpejtë: Shmangni zhgënjimin e prapambetjes dhe buffering. Një VPN me lidhje me shpejtësi të lartë do të sigurojë transmetim dhe shkarkime pa probleme.

VPN-të më të mira për të marrë një adresë IP të Kirgistanit

1. ExpressVPN

Vlerësimi i përgjithshëm: 4.9 – VPN më e shpejtë që kemi testuar për Kirgistanin

Përfitimet e ExpressVPN

Mos e humbisni: Merr 49% zbritje nga VPN # 1 & provojeni për 30 ditë pa rrezik

ExpressVPN gëzon një reputacion të merituar për shpejtësi dhe transmetim të lehtë. Testet tona në shtëpi vërtetojnë se është VPN më e shpejtë personale në dispozicion dhe vazhdimisht anashkalon gjeo-kufizimet, Blloqe VPN dhe blloqe të përmbajtjes së qeverisë.

Një rrjet me mbi 3,000 serverë në të gjithë botën përfshin opsione të shumëfishta për një adresë IP të Kirgistanit. Për t’u lidhur me një server Kirgistani, thjesht lansoni aplikacionin ExpressVPN miqësor ndaj përdoruesit për pajisjen tuaj dhe zgjidhni Kirgistanin nga lista e vendndodhjeve të lexueshme lehtë.

ExpressVPN përdor encryption më të fortë në dispozicion. Karakteristika shtesë të integruara të sigurisë si një vrasin kaloni dhe Mbrojtja e rrjedhjes DNS sigurohuni që të dhënat dhe pajisjet tuaja të qëndrojnë të mbrojtura edhe kur përdorni wi-fi publike.

juaj adresa e vërtetë e IP-së nuk do të zbulohet kurrë, gjë që është kritike nëse përroni ose hyrni në përmbajtje Kirgizi nga një vend më i rëndë censurimi. Për anonimitet të plotë, madje mund të paguani për pajtimin tuaj brenda Bitcoin.

Nëse nuk jeni të sigurt nëse ExpressVPN është i duhuri për ju, mund të regjistroheni me paqen e mendjes së a Garanci 30-ditore, pa pyetje, për kthimin e parave.

Keni nevojë për më shumë informacion? Këtu është shqyrtimi ynë i hollësishëm i ekspertëve të ExpressVPN.

Merrni ExpressVPN Tani!

2. HMA

Vlerësimi i Përgjithshëm: 4.6 – Rrjeti më i madh në botë në Server

HideMyAss VPN!

SHENNI TANI për të marrë 75% Ulje të Abonimit tuaj HMA

Ju do të keni qasje në dy servera në Kirgistan me HMA, e cila ofron adresa IP të sigurta në më shumë vende se çdo VPN premium tjetër. Për të marrë njërën nga gjashtë adresat IP të mundshme të Kirgistanit, thjesht zgjidhni Mënyra e vendndodhjes dhe zgjidhni Kirgistan nga lista.

Kalimi i pakufizuar i serverëve dhe dy mënyra të tjera të përdorimit të lehtë sigurojnë qasje të shpejtë në të gjithë përmbajtjen që dëshironi. Regjimi i çastit ju lidh me serverin më të shpejtë të disponueshëm afër jush, ndërsa Mënyra e Lirisë ju ridrejton automatikisht në vendin më të afërt me fjalim i lire.

Pavarësisht se në cilën mënyrë përdorni, të dhënat dhe pajisjet tuaja do të mbrohen nga Kriptimi i shkallës ushtarake AES, një vrasin kaloni, dhe mbrojtje nga rrjedhjet. Kombinimi i sigurisë HMA i sigurisë së lartë dhe qasja pothuajse e pakufizuar globale e kanë bërë atë një përdorues të preferuar në të gjithë botën me vite.

Lidhjet janë të besueshme dhe mjaft të shpejtë për transmetim të mirë, dhe mbështetja e klientit është në dispozicion në biseda live 24/7. Nëse jeni një përdorues i ri, do të merrni një 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Lexoni shqyrtimin tonë të ekspertëve për HMA për informacion më të detajuar.

Merrni HMA Tani!

Leximi më tej

Këto kode kuponi ju marrin marrëveshjen më të mirë në pajtimin tuaj VPN

Merrni Rreth Blocks Netflix VPN Lehtësisht – Mashtrimi ynë i thjeshtë

Farë është një VPN? A keni vërtet nevojë për një? Udhëzuesi ynë Gjithëpërfshirës

Pse një ndërrues i vrasjes mund të jetë tipari më i rëndësishëm i VPN

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me