Si të merrni një adresë IP të Kinës nga kudo në vitin 2020 [+ VIDEO]


Nëse keni provuar ndonjëherë shikoni Youku, CNTV, ose Tudou nga jashtë Kinës, me siguri keni vërejtur që qasja juaj është e kufizuar. Ka shumë platforma video streaming dhe të tjera Uebfaqet kineze që janë të paarritshme nga vendet e tjera të botës.

Kontrolli i ngushtë i qeverisë mbi biznesin dhe transaksionet financiare gjithashtu e bën atë shumë e vështirë për të hyrë në llogaritë bankare kineze nga një IP e huaj. Për të anashkaluar të gjitha këto geoblocks, keni nevojë për një adresë të re IP në Kinë. Sfida është të merrni një pa hequr dorë nga privatësia juaj.

e vetmja mënyrë e sigurt për të marrë një IP kineze është të përdorni një VPN premium me serverat në territorin e Kinës, por gjetja e një nuk është e lehtë për shkak të bllokut kombëtar VPN. Lexoni më tej për të mësuar se cilat ofrues të VPN kaluan testet tona të kërkuara në shtëpi për të siguruar qasje të sigurt në përmbajtjen kineze.

Udhëzues i shpejtë: Si të merrni një adresë kineze IP me një VPN

 1. Zgjidhni një VPN me serverë në Kinë. Ne rekomandojmë HMAfor një adresë IP-të Kineze REAL, të sigurt dhe të besueshme.
 2. Shkarkoni aplikacionin VPN dhe instaloni në pajisjen tuaj.
 3. Nisni aplikacionin dhe lidheni me një server në Kinë.
 4. Kontrolloni adresën tuaj të re të IP duke përdorur mjetin tonë të veçantë.

Merrni një adresë kineze IP tani!

Tabela e përmbajtjes

 • Si një VPN mund t’ju Merr një Adresë IP të Kinës
 • Elfarë tjetër mund të bëjë një VPN për Ju? Rrjedhin TV dhe Shmangni Censurimin
 • Si ta zgjedh VPN-në më të mirë? Shikoni për këto tipare
 • VPN-të më të mira për të marrë një adresë IP të Kinës

Si një VPN mund t’ju Merr një Adresë IP të Kinës

Ando herë që jeni në internet, pajisja juaj dërgon dhe merr të dhëna. Të dhënat që ju dërgoni mbajnë adresën tuaj IP, e cila tregon faqet e internetit ku jeni. Një VPN maskon vendndodhjen tuaj nga devijimin e trafikut tuaj të internetit te një server privat. Pastaj serveri transmeton të dhënat tuaja në destinacionin e tij përfundimtar.

Kur arrin një faqe në internet, trafiku juaj shfaq një adresa e re IP bazuar në vendndodhjen e serverit VPN. Nëse lidheni me një server në Kinë, faqet e internetit dhe shërbimet do të shohin adresën kineze të serverit dhe mendoni se jeni vërtet në Kinë.

Ky proces e bën të lehtë ndryshimin e vendndodhjes tuaj të dukshme dhe përmbajtja e hyrjes në dispozicion vetëm brenda Kinës. Një VPN me cilësi është gjithashtu mjeti më i mirë i disponueshëm sot për privatësinë dhe sigurinë në internet. Lexoni më tej për të zbuluar pse kjo mbrojtje është kritike kur keni nevojë për një IP në Kinë.

Një VPN gjithashtu ju mban të sigurt & Ju lejon të Rrjedhin Pothuajse thingdo gjë

Me një IP kinez nga një VPN e besueshme, do të kënaqeni qasje të plotë në video në Youku dhe Tudou, dhe merrni rezultate specifike të Kinës në motorët e kërkimit si Baidu. Ju mund të kryeni transaksione në juan kinez dhe përdorni llogaritë bankare kineze pa u bllokuar.

Të shohësh të njëjtin internet si qytetarët kinezë është një mënyrë e shkëlqyeshme për të mësuar në lidhje me kulturën e sotme kineze. Alsoshtë gjithashtu më e sigurta, mënyra më e lehtë për të kontrolluar nëse faqja e internetit ose shërbimi i kompanisë tuaj është i bllokuar në Kinë.

Censura e gjerë e Kinës, e njohur si Firewall i Madh i Kinës, kufizon rreptësisht qasjen në internet nga një IP kineze. Sitet e lajmeve ndërkombëtare, media sociale dhe aplikacionet e mesazheve janë pothuajse të gjitha të ndaluara. Kështu që sigurohuni që VPN juaj e lehtëson marrjen e IP-ve jo-kineze, shumë.

Sapo të mbaroni të përdorni faqet e kufizuara gjeo-kërkuese që kërkojnë një IP në Kinë, gjithmonë kaloni në një server në një vend tjetër. VPN-të më të mira kanë serverë në të gjithë botën për të mbrojtur lirinë tuaj dhe t’ju japin qasje e lehtë në Netflix të SHBA, IPlayer BBC, TV Australian, dhe me shume.

Nëse po udhëtoni për në Kinë, do t’ju duhet gjithashtu një VPN për të qëndruar në kontakt me botën e jashtme. Kini kujdes, megjithatë, që shumica e VPN-ve janë të paligjshme në Kinë. Për të marrë rreth ligjeve, ju duhet të instaloni aplikacionin tuaj VPN para se të hyni në vend.

Ekzistojnë ndryshues IP të adresave falas, por ne ju rekomandojmë që të mos përdorni një për të marrë një IP kinez. Për shkak të të gjitha pengesave për përdorimin e VPN në vend, pothuajse asnjë VPN falas operojnë serverë në Kinë. VPN-të pa reklama në internet për Kinë zakonisht janë mashtrime.

Shërbimet e përfaqësuesit janë edhe më të rrezikshme. më proxies falas operojnë rrjete kolegë-me-kolegë që ekspozoni lidhjen tuaj me përdoruesit e tjerë, përfshirë hakerat dhe spiunët kinezë të internetit.

Ne vetëm rekomandojmë VPN që mbrojnë të dhënat tuaja dhe ju lejojnë të shfletoni në mënyrë anonime me IP-në tuaj të Kinës. Më e rëndësishmja, tiparet si parandalimi i gjurmimit sigurojnë që me një VPN premium, autoritetet kineze nuk mund të gjurmojnë kurrë aktivitetin tuaj për ju.

Tofarë duhet të kërkoni në një VPN

 • Serverat në Kinë: Vetëm disa VPN të nivelit të lartë ofrojnë serverë në Kinën kontinentale. Ju duhet të paktën një server atje për të marrë një adresë IP të Kinës.
 • Kriptimi i fortë: Standardi i Avancuar i Kriptimit (AES) është zgjidhja më e mirë për të mbrojtur trafikun tuaj në mjedisin online të monitoruar shumë nga Kina.
 • Ndërrimi i pakufizuar i serverit: VPN juaj duhet t’ju lejojë të lidheni me një server kinez, pastaj të kaloni me lehtësi në një lokacion tjetër, aq shpesh sa dëshironi.
 • Karakteristikat e përparuara të sigurisë: Sigurohuni që adresa juaj e vërtetë e IP-së të mos jetë kurrë e dukshme për agjentët e mbikëqyrjes qeveritare. Një ndërprerës vrasës dhe mbrojtja e rrjedhjes DNS janë thelbësore.
 • Lidhje të shpejta: Firewall i Madh ngadalëson të gjithë trafikun e internetit që hyn ose largohet nga Kina. Zgjidhni një VPN që ofron shpejtësi të lartë të serverit për të minimizuar telashet.

VPN-të më të mira për të marrë një adresë kineze IP

1. HMA

Vlerësimi i Përgjithshëm: 4.6 – VPN me vlerësim të përgjithshëm me serverë në Kinë

HideMyAss VPN!

Vetëm për një kohë të kufizuar – Merrni 75% Zbritje nga një Adresa Kineze IP nga HMA

Shqyrtimet entuziaste nga përdoruesit në të gjithë botën e kanë bërë HMA një nga tonat VPN më të vlerësuarat në përgjithësi për shpejtësinë dhe sigurinë. Pas pamjeve qesharake është një serioze e vdekur angazhim për privatësinë tuaj, pa marrë parasysh se ku shfletoni.

HMA mbulon botën si asnjë VPN premium tjetër. Mund të provoni një vendndodhje të re HMA çdo ditë për gati një vit! Rrjeti i madh përfshin serverat në 350 qytete në 190 vende. Katër nga këta serverë janë në Kinë dhe ata ju ofrojnë një zgjedhje të 12 IP të ndryshme kineze.

Me aplikacionet e HMA, ju mund të ndryshoni vendndodhjen tuaj në internet duke u rrudhur. Mënyra e vendndodhjes lehtëson lidhjen me një server kinez. Nëse Firewall i Madh fillon në rrugën tuaj, thjesht kaloni në Modalitetin e Lirisë për t’u lidhur menjëherë me një server në një vend me fjalën e lirë.

HMA përdor kriptimin e shkallës ushtarake, AES 256-bit, dhe aplikacionet e thjeshta kanë masa të përparuara të sigurisë si një ndërrues i vrarë. Opsionet e lidhjes përfshijnë serverë të shpejtë të optimizuar për transmetim. Abonentët e rinj marrin një Garancia e kthimit të parave 30-ditore.

Keni nevojë për më shumë informacion? Këtu është shqyrtimi ynë i hollësishëm i ekspertëve të HMA

Merrni HMA Tani!

2. Mburoja e pikave të nxehta

Vlerësimi i Përgjithshëm: 4.4 – VPN me vlerën më të mirë për një adresë IP të Kinës

Mos e humbisni atë: Merrni 65% Pushim Abonimin tuaj të Hotspot Shield TANI!

Versioni falas i Hotspot Shield përfshin reklama dhe ofron vetëm një adresë të vetme IP në Shtetet e Bashkuara, kështu që nuk do t’ju ndihmojë të merrni një IP Kinez. Sidoqoftë, shërbimi premium përfshin kalimi i të dhënave të pakufizuara dhe ndërprerësit dhe hyrje në serverë në Kinë.

Përditësimi i paguar ia vlen investimi, sepse Hotspot Shield Premium bën përshtypje përdoruesve në të gjithë botën. Shërbimi përfshin kriptimin e gradës ushtarake dhe servera të shpejtë për lojëra dhe transmetim.

Aplikacionet janë miqësor dhe ofrojnë lidhje e thjeshtë, me një klik për të marrë një adresë IP të Kinës. Rrjeti përfshin më shumë se 2.500 servera në 90 vende, kështu që ju do të keni shumë zgjedhje kur është koha për të klikuar larg në një vend tjetër për t’i shpëtuar Firewall-it të Madh.

Nëse jeni i ri në Hotspot Shield, do të merrni një zemërgjerë Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh kur regjistroheni, edhe nëse zgjidhni planin muaj pas muaji. (Në të vërtetë, ne e testuam politikën në mënyrë anonime!)

Dëshironi të dini se çfarë mendojnë ekspertët tanë për Hotspot Shield? Lexoni më shumë këtu.

Merr Shield Hotspot Tani!

3. VPNArea

Vlerësimi i Përgjithshëm: 4.0 – Siguri e Avancuar për Anonimitet në Kinë

Pajisjet VPNArea

VPNArea është e mbushur me karakteristika të sigurisë. Një ndërprerës vrasjeje dhe mbrojtja e rrjedhjes DNS mbajnë identitetin dhe vendndodhjen tuaj të fshehur, ndërsa një funksion automatik i ndërprerës IP ju lejon të lehtë të klikoni brenda dhe jashtë IP të Kinës. Do të mbroheni gjithashtu Kriptimi i shkallës ushtarake 256-bit.

Rrjeti i serverit përfshin 51 shtete në të gjithë botën. Ka të paktën dy lokacione serverash në Kinë, secila me shumë adresa IP. Serverat janë të shpejtë dhe mund t’ju rrethojnë shumë geoblocks, si dhe filtrat VPN të Great Firewall.

Abonentët e rinj marrin një Garanci 7-ditore e kthimit të parave nga VPNArea. Kjo nuk është një kohë e madhe për të vendosur nëse është e përshtatshme për ju, kështu që ju mund të dëshironi të shihni se çfarë përdoruesit e tjerë duhet të thonë në lidhje me të para se të regjistroheni.

Ti mundesh mbrojnë deri në 5 pajisje në të njëjtën kohë nën një abonim VPNArea.

Lexoni rishikimin tonë ekspert të VPNArea për më shumë detaje.

Merr VPNArea Tani!

Leximi më tej

Merrni marrëveshjen më të mirë në pajtimin tuaj VPN me këto kode kuponi

Udhëtimi për në Kinë? Instaloni një prej këtyre 8 VPN PARAJM You Shkoni

Gjithçka që keni dashur të dini për VPN – Udhëzuesi ynë për fillestarët

Mësoni se si të merrni një kartë SIM kineze PARA që të hyni në vend

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map