Si të merrni një adresë IP të Izraelit nga kudo në vitin 2020 [+ VIDEO]

Nëse dëshironi për të parë Mako ose Keshet nga Izraeli jashtë, do të duhet të ndryshoni adresën tuaj IP për të marrë akses të plotë.

Disa site dhe shërbime në internet janë të kufizuara për përdoruesit në Izrael. Problemi nuk është i kufizuar vetëm në faqet transmetuese dhe rrjetet televizive. Ju gjithashtu mund të keni probleme për të hyrë në faqet e lajmeve ose duke përdorur llogaritë tuaja bankare në Izrael.

Adresa juaj e IP është nënshkrimi juaj dixhital që tregon faqet e internetit ku jeni. Mund të kaloni në një adresë IP të Izraelit shpejt dhe me siguri me një VPN. Lexoni më tej, ne do t’ju tregojmë se si.

Udhëzues i shpejtë: Si të merrni një adresë IP të Izraelit me një VPN

 1. Zgjidhni një VPN me serverë në Izrael. ExpressVPNështë zgjedhja jonë # 1 për një adresë IP të Izraelit dhe lidhje të shpejtë.
 2. Shkarkoni aplikacionin VPN dhe instalojeni në kompjuterin tuaj, tabletin ose telefonin tuaj.
 3. Nisni programin dhe lidheni me një server në Izrael.
 4. Kontrolloni adresën tuaj të re të IP duke përdorur mjetin tonë të veçantë.

Tabela e përmbajtjes

 • Si mund të të sigurojë një VPN një Adresë IP Izraelite
 • Elfarë tjetër mund të bëjë një VPN më e lartë? Zhbllokoni Netflix dhe Hulu nga Kudo
 • Si të zgjidhni VPN-në më të mirë për ju – Karakteristikat që duhet të kërkoni
 • VPN-të më të mira për të marrë një adresë IP nga Izraeli

Si mund të marrë një VPN Ju Adresa IP e Izraelit

Një VPN ju lidh me një server privat, duke kursyer të gjithë trafikun tuaj përmes këtij serveri përpara se ta dërgoni atë në faqet e internetit. Me një VPN të lartë, të gjitha të dhënat e dërguara ndërmjet pajisjes tuaj dhe serverit VPN janë të koduara fuqishëm, duke e bërë atë të palexueshme për këdo që përpiqet t’ju ndjekë.

Ky proces gjithashtu ju jep një adresa e re IP që pasqyron vendndodhjen e serverit, jo vendndodhja juaj aktuale. Thjesht lidheni me një server në Izrael dhe e gjithë veprimtaria juaj e internetit do të duket sikur origjinën nga një IP i Izraelit.

Një VPN gjithashtu ju mban të sigurt & Ju lejon të Rrjedhin Pothuajse thingdo gjë

Adresa juaj e re IP në Izrael do t’ju lejojë të shikoni Mako ose Keshet pa kufij kur jeni jashtë vendit. Ju gjithashtu mund të praktikoni hebraishten tuaj, ndjek ngjarjet në Lindjen e Mesme nga një perspektivë izraelite, dhe hulumtoni fshehurazi mundësitë e biznesit rajonal.

VPN-të më të mira gjithashtu ju lejojnë të zhbllokoni dhe transmetoni pothuajse çdo përmbajtje gjeo-kufizuar duke u lidhur me serverët në SH.B.A., MB dhe në të gjithë botën. Kjo do të thotë që mundeni shikoni Netflix, Hulu ose iPlayer të BBC-së nga kudo.

VPN të nivelit të lartë gjithashtu ofrojnë masa të përparuara sigurie si një ndërprerës vrasës dhe mbrojtje nga rrjedhjet. Këto tipare ndaloni adresën tuaj të vërtetë IP nga mos ekspozimi, edhe nëse diçka nuk shkon në rrjetin e serverëve.

Interneti është plot me njerëz që duan të ju spiunojnë, përfshirë kompanitë e reklamave për mbledhjen e të dhënave, qeveritë dhe ofruesin tuaj të shërbimit të internetit (ISP). VPN më të vlerësuarat i mban të gjitha ato jashtë biznesit tuaj të internetit, dhe gjithashtu mbajeni fshehur identitetin tuaj nëse përroni.

Proxies dhe shërbime falas VPN gjithashtu ofrojmë ndërrim IP, por ne nuk i rekomandojmë ata sepse ato kanë një numër çështjesh të njohura të sigurisë. Për shembull, shërbimet falas shpesh reklama pritëse ose madje shesin të dhëna të përdoruesit palëve të treta. Shumë prej tyre bllokohen gjithashtu nga shërbimet e transmetimit.

Për të siguruar që adresa juaj IP e Izraelit në të vërtetë ju lejon hyrjen që ju nevojitet, sigurohuni që të zgjidhni një VPN me karakteristikat kryesore të listuara më poshtë.

Tofarë duhet të kërkoni në një VPN

 • Shpejtësi të lartë: Për transmetim të qetë, shikoni për serverë të shpejtë dhe bandë të pakufizuar.
 • Shumë opsione vendndodhjeje: Nëse doni të zhbllokoni përmbajtjen ndërkombëtare, shikoni për VPN që ofrojnë një rrjet të madh serverash me vendndodhje në të gjithë botën.
 • Kriptimi i fortë: Për të ndaluar gjurmuesit nga marrja e të dhënave tuaja, keni nevojë për kriptimin e AES dhe protokollet e sigurta të tunelizimit si OpenVPN dhe IKEv2.
 • Aplikacione miqësore për përdoruesit: Ofruesit VPN të nivelit të lartë ofrojnë aplikacione vendase për të gjitha platformat kryesore që mund të lundrohen lehtë.
 • Serverat në Izrael: Ju do të duhet të paktën një server në Izrael për të marrë një adresë IP të Izraelit.

VPN-të më të mira për të marrë një adresë IP të Izraelit

1. ExpressVPN

Vlerësimi i Përgjithshëm: 4.9 – VPN më e Shpejtë Ne Testuam për Izraelin

Përfitimet e ExpressVPN

Mos e humbisni: Merr 49% zbritje nga VPN # 1 & provojeni për 30 ditë pa rrezik

Një udhëheqës botëror në mbrojtjen e intimitetit në internet, ExpressVPN është admiruar nga përdoruesit e tij aftësi superiore zhbllokimi dhe shpejtësi rrufeje. Këto dy cilësi e bëjnë atë një zgjedhje të shkëlqyeshme për transmetim dhe shkarkim.

ExpressVPN përdor klasifikimin AES të shkallës ushtarake, shifrimin 256-CBC, së bashku me një ndërprerës vrasës dhe mbrojtje të rrjedhjeve, për të mbajeni vendndodhjen tuaj të fshehur në çdo kohë. Ajo ka 3,000 serverë në mbi 90 vende të botës, përfshirë disa serverat dhe adresat IP në Izrael.

Nëse jeni një pajtimtar i ri, mund ta provoni shërbimin nën Garanci 30-ditore, pa pyetje, për kthimin e parave.

Keni nevojë për më shumë informacion? Këtu është shqyrtimi ynë i hollësishëm i ekspertëve të ExpressVPN.

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Merrni ExpressVPN Tani!

2. NordVPN

Vlerësimi i Përgjithshëm: 4.9 – VPN jonë e përgjithshme # 1

Pajisjet NordVPN

OFERTA SPECIALE: GRAB ZBRITJEN TUAJ 70% për të marrë një adresë IP të Izraelit me NordVPN TANI!

NordVPN ofron më shumë se 5000 servera në 62 vende të botës. të gjithë 9 serverat në Izrael janë konfiguruar të mbështesin aktivitetin e P2P, kështu që janë ideale për përrua si dhe transmetimi.

Aplikacionet ndër-platformë ju lejojnë të ndërroni vendet ku dëshironi dhe mundeni zgjidhni automatikisht serverin dhe cilësimet më të mira për qëllimin tuaj. Ne e duam ndërfaqen e hartës miqësore për përdoruesit për të marrë një IP në çdo vend me një server NordVPN me një klik të vetëm.

NordVPN ofron mbrojtje të përparuar të sigurisë si enkriptimi i fortë, qepë mbi VPN, DoubleVPN (një zinxhir encryption multi-hop), a vrasin çelsin dhe mbrojtje të besueshme për rrjedhje.

Për të mësuar më shumë, ju mund të shikoni rishikimet e përdoruesve këtu, ose provoni NordVPN me një 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Keni nevojë për më shumë informacion? Këtu është shqyrtimi ynë i hollësishëm i ekspertëve të NordVPN.

NordVPN mund të zhbllokohet:

 • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Mbështet përrua:

 • Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Merrni NordVPN Tani!

3. CyberGhost

Vlerësimi i Përgjithshëm: 4.8 – Ndërfaqja e Parafonuar për Streaming Instant

pajisje të shumëfishta cyberghost

Vetëm për një kohë të kufizuar – Merrni 73% Zbritje në CyberGjest Tani

Një nga primi me vlerën më të mirë VPN në treg, CyberGhost fsheh një ton të veçorive të përparuara pas një ndërfaqe të thjeshtë, vizuale. Ajo ka 8 serverë në Izrael nga një rrjet në të gjithë botën me më shumë se 3,000.

CyberGhost ofron konfiguruar profilet e përroit dhe transmetimit që automatikisht zgjedhin serverët më të mirë për ju. Rrjeti nuk krijon ose mban regjistrat e përdoruesve dhe përdor shifrimin e klasës ushtarake AES. Të gjitha aplikacionet kanë ndërtuar brenda bllokuesit e reklamave dhe malware.

Një pajtim do të mbrojë deri në 7 pajisje në të njëjtën kohë, dhe përdoruesit e rinj mund të përfitojnë nga një Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh.

Keni nevojë për më shumë informacion? Këtu është shqyrtimi ynë i hollësishëm i ekspertëve të CyberGhost.

CyberGhost mund të zhbllokojë:

 • Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për: Netflix, iPlayer BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po; profili i dedikuar tregon vendet dhe numrin e përdoruesve.

CyberGhost punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome.

Merrni CyberGost Tani!

4. SaferVPN

Vlerësimi i Përgjithshëm: 4.5 – Ofruesi më transparent i adresave IP të Izraelit

safervpn-pajisje

SaferVPN është me seli në Israel, me selinë në Tel Aviv që ne kemi vizituar në të vërtetë. Ofruesi nuk regjistron ndonjë të dhënë të përdoruesit dhe përdor encryption të fortë AES në të gjithë rrjetin. Ne e duam faqen e LinkedIn të SaferVPN, e cila ju tregon saktësisht se kush qëndron prapa VPN tuaj.

SaferVPN nuk ofron rrjetin më të madh të serverëve në të gjithë botën, por ai, sigurisht, ofron një larmi të IP në Isarel, si dhe në 35 vende të tjera. Aplikacionet ndër-platformë përfshijnë një ndërprerës vrasës dhe lejojnë ndërrimin e pakufizuar të serverëve, të cilin e duan përdoruesit ndërkombëtarë.

Nëse arsyeja juaj kryesore për të përdorur një VPN është të merrni një qasje të pakufizuar në përmbajtje në Izrael, ia vlen që koha juaj të kontrolloni SaferVPN. Ju do të keni një 3Garantim 0-ditor i kthimit të parave për përdoruesit e rinj duke ju mbrojtur.

Dëshironi të dini më shumë rreth SaferVPN? Lexoni rishikimin tonë të ekspertëve për më shumë detaje. 

SaferVPN mund të zhbllokojë:

 • HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, iPlayer BBC, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • po.

SaferVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Linux, Chrome, Firefox dhe ruter.

Merrni SaferVPN Tani!

Leximi më tej

Merrni marrëveshjen më të mirë në VPN tuaj me këto kode zbritje

VPN-të më të mira për Izraelin – më të shpejtë dhe më të sigurt

VPN-të më të mira të bazuara në Izrael për t’ju mbajtur të sigurt online

Gjithçka që duhet të dini për VPN – Udhëzuesi ynë Ultimate

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me