Si të merrni një adresë IP të Irlandës (Irlandez) Lehtësisht në vitin 2020 [+ VIDEO]

Ju nuk duhet të udhëtoni në Dublin për të përjetuar të gjitha thesaret e faqeve të internetit të Emerald Isle. Ju duhet vetëm përdorim një IP adresë irlandeze nga një VPN e besueshme.

Me VPN të duhur, ju mund të fluturoni me shpejtësi si një zanë të fundit të geoblocks që e bëjnë përmbajtjen të padisponueshëm jashtë Irlandës. Adresa juaj e re e Republikës së Irlandës do t’ju lejojë lumë Djall i pashëm dhe të gjitha filma shtëpiak në Netflix Irlandë.

Ju gjithashtu mund të dëshironi të shijoni një veprim në një nga Irlandat sitet ligjore të lojërave të fatit, si Kazino Casimba. Ose mbase thjesht duhet menaxhoni llogaritë tuaja bankare irlandeze nga jashtë.

Ju mund të hyni në të gjitha këto site dhe më shumë nga kudo në botë në disa hapa të thjeshtë.

Udhëzues i shpejtë: Si të merrni një adresë IP të Republikës së Irlandës me një VPN

 1. Zgjidhni një VPN me serverë në Irlandë. Cyberghost VPN është zgjedhja jonë # 1.
 2. Shkarkoni programin VPN dhe instaloni në kompjuterin / pajisjen tuaj.
 3. Nisni programin dhe lidheni me një server në Irlandë.
 4. Kontrolloni adresën tuaj të re të IP duke përdorur mjetin tonë të lehtë në internet.

Tabela e përmbajtjes

 • Si të merrni një adresë IP të Republikës së Irlandës me një VPN
 • Një VPN gjithashtu ju mban të sigurt & Ju lejon të Rrjedhin Pothuajse thingdo gjë
 • Tofarë duhet të kërkoni në një VPN
 • VPN-të më të mira për të marrë një adresë IP të Irlandës

Si mund të marrë një VPN Ju Adresa IP Irlandeze

VPN-të më të mira (rrjetet private private virtuale) ju japin mundësinë lidheni me serverë të sigurtë, në të gjithë botën. Trafiku juaj në internet kalon përmes serverit tuaj të zgjedhur VPN para se të arrini në ndonjë faqe në internet.

Server VPN në Irlandë fsheh vendndodhjen tuaj duke caktuar të tijën Adresa IP e Irlandës për të gjithë veprimtarinë tuaj në internet. Në sytë e faqeve të internetit, ju bëheni një vizitor anonim nga Republika e Irlandës.

Një VPN gjithashtu enkripton rëndë të dhënat që rrjedh midis pajisjes tuaj dhe serverit. Kjo do të thotë që ju merrni shumë më tepër sesa thjesht maskimi i vendndodhjes.

Një VPN gjithashtu ju mban të sigurt & Ju lejon të Rrjedhin Pothuajse thingdo gjë

Me një adresë IP të Irlandës nga një VPN e besueshme, do të keni qasje e plotë në gjithçka në televizionin RTÉ. Ju mund të paguani faturat nga llogaria juaj bankare në Irlandë, të blini një dyqan si një lokal në Littlewoods Ireland, dhe ndiqni temat irlandeze në mediat sociale.

Qasja në të gjitha ato vende të kufizuara gjeo-madhore është e shkëlqyeshme, por gëzimi nuk do të zgjasë shumë nëse të dhënat ose pajisjet e tua janë komprometuar. Kriptimi i rëndë i një VPN mbron të dhënat si detajet dhe fjalëkalimet e kartës tuaj të kreditit, ndërsa siguroni lidhjen tuaj kundër malware.

VPN-të më të mira madje do t’ju mbajnë të sigurt nga hakerat kur udhëtoni dhe duhet të kontaktoni zyrën tuaj ose të paguani një faturë duke përdorur wi-fi publike. Proxy IP falas shërbimet mund të ndryshojnë IP-në tuaj, por ato nuk janë të të siguruar sa duhet për të ndaluar vjedhjen e identitetit dhe vjelja e të dhënave.

Ndërkohë, shumë VPN falas spiunojnë veprimtarinë tuaj dhe shes të dhënat e tua të shfletimit. Disa madje mbajnë malware. Disa VPN të lira që janë të sigurta ju japin shpejtësi të ngadaltë, lidhje jo të besueshme dhe një bandë të kufizuar, duke i bërë ata zgjedhje të dobët për transmetim.

Për të siguruar që të merrni një VPN që ju jep mundësi të sigurt dhe të sigurt të të gjithë përmbajtjeve që ju nevojiten në Irlandë, shikoni për veçoritë e listuara më poshtë. VPN-të më të mira gjithashtu zhbllokuar Netflix amerikan, Amazon Prime, dhe të gjitha përmbajtjet më të mira në të gjithë botën.

Tofarë duhet të kërkoni në një VPN

 • Vendndodhja e serverit: VPN duhet të ketë të paktën një server në Republikën e Irlandës për t’ju dhënë një adresë IP Irlandeze.
 • Politika e rreptë e mos-logave: Për tu siguruar në shfletimin me të vërtetë privat, sigurohuni që VPN të mos mbajë të dhëna për aktivitetin tuaj të internetit ose ndonjë informacion personal.
 • Mbështetje me shumë platformë: Sigurohuni që VPN të ketë dedikuar aplikacione për të gjitha pajisjet tuaja.
 • Vrasin kaloni: Një ndërprerës automatik i vrasjes ndalon të gjithë transferimin e të dhënave nëse humbni lidhjen tuaj me serverin VPN. Adresa juaj e vërtetë IP nuk do të ekspozohet kurrë.
 • Reputacioni: VPN-të ngjiten në renditjen tonë duke marrë vlerësime të shkëlqyera të klientëve nga viti në vit.

VPN-të më të mira për të marrë një IP adresë irlandeze

1. CyberGhost

Vlerësimi i Përgjithshëm: 4.8 – VPN me vlera më të mira për Irlandë / Ndërfaqja e dizajnuar intuitivisht për transmetim të menjëhershëm

CyberGhost VPN

Vetëm për një kohë të kufizuar – Merrni 73% Zbritje në CyberGost tani!

Duke kombinuar shumë karakteristika të përparuara me një ndërfaqe intuitive që lejon lidhjen me një klik, CyberGhost ka fituar dashurinë e përdoruesve të të gjitha niveleve të përvojës. Abonimet e përballueshme ju lejojnë të lidheni deri në 7 pajisje njëherësh.

CyberGhost ka 20 servera në Republikën e Irlandës. Karakteristikat e sigurisë topnotch si mbrojtja e rrjedhjes DNS i mbajnë të dhënat tuaja të mbrojtura. Shpejtësi të shkëlqyera dhe lidhje të qëndrueshme sigurojnë transmetim i qetë i shfaqjeve dhe filmave irlandezë.

Shumë efektive bllokuesit e reklamave dhe malware të mbrojnë nga faqet e internetit të rrezikshme dhe ndërprerjet e bezdisshme të transmetimit, lojrave ose lojërave të fatit. Një ndërprerës vrasës dhe politika e rreptë e mos-logs ju japin anonimitetin e plotë ndërsa shfletoni.

CyberGhost ka një Gjykim falas 7 ditor për përdoruesit e Windows, Android dhe iOS si dhe një Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh në të gjitha pajtimet.

Keni nevojë për më shumë informacion? Këtu është shqyrtimi ynë i hollësishëm i ekspertëve të CyberGhost.

Merrni CyberGost Tani!

2. ExpressVPN

Vlerësimi i Përgjithshëm: 4.9 – VPN më e Shpejtë Ne Testuam për Irlandën

Përfitimet e ExpressVPN

Mos e humbisni: Merr 49% zbritje nga VPN më e shpejtë & provojeni për 30 ditë pa rrezik!

Nëse ndonjëherë jeni irrituar nga humbja e madhe e shpejtësisë e shkaktuar nga shumica e VPN-ve, ExpressVPN do të duket si një magji e vërtetë irlandeze. Me lidhjet më të shpejta në biznes, është një nga tonat zgjedhjet kryesore të lexuesve për transmetim.

Shumë servera në Republikën e Irlandës ju japin mjaft IP të Irlandës per te perdorur. Ata serverë ultra të shpejtë mbështesin aktivitetet e P2P, duke e bërë ExpressVPN e shkëlqyeshme për përrua. Një politikë pa log-e të verifikuara ndërkombëtare garanton anonimitetin tuaj.

Ofruesi është një avokat i hapur për lirinë e internetit në internet dhe privatësinë e përdoruesit. Kjo bisedë është mbështetur nga 256-bit encryption AES, an ndërprerës automatik vrasës, dhe shtresa të shumta të mbrojtjes së rrjedhjeve.

ExpressVPN ka një 30 ditë garanci për kthimin e parave, me një politikë pa pyetje për rimbursime. Ju do të gjeni mbështetje efikase dhe miqësore në 24/7 chat live nëse preferoni, përmes kanalit, ose përmes emailit dhe sistemeve të biletave mbështetëse.

Keni nevojë për më shumë informacion? Këtu është shqyrtimi ynë i hollësishëm i ekspertëve të ExpressVPN.

Merrni ExpressVPN Tani!

3. NordVPN

Vlerësimi i Përgjithshëm: 4.9 – VPN jonë e përgjithshme # 1

Pajisjet NordVPN

OFERTA SPECIALE: GRAB ZBRITJEN TUAJ 70% për të marrë një IP adresë irlandeze me NordVPN TANI!

me 35 serverë NordVPN në Irlandë, nuk do ta keni problem të merrni një adresë IP Irlandeze ose të ndërroni adresat kurdo që të keni nevojë. Edhe më mirë, veçoria SmartPlay automatikisht zgjedh IP më të mirë për t’u përdorur kur jeni duke transmetuar.

Rrjeti masiv i NordVPN (mbi 5,000 serverë dhe në rritje) është i siguruar nga teknologjia më e përparuar që mund të gjesh në një VPN personale, duke përfshirë një modalitet të dyfishtë VPN, Qepë mbi bllokime shumë-hop të VPN-së dhe bllokimin e reklamave dhe malware.

Konsumatorët e duan instalim pa mundim kjo e bën të lehtë lidhjen tuaj të lejuar 6 pajisje për licencë. Aplikacioni madje rekomandon serverë të specializuar sipas nevojave tuaja, si serverët P2P që lejojnë ndarja e pakufizuar e skedarëve.

NordVPN-së shërbim të jashtëzakonshëm ndaj klientit përfshin një 24/7 chat live opsion dhe një koleksion i mahnitshëm i mësimeve online, hap pas hapi. Ne i kemi përdorur vetë këto mësime për të trajnuar ekipin tonë në konfigurimin e përparuar të VPN.

Mund ta provoni shërbimin pa rrezik nga NordVPN 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Keni nevojë për më shumë informacion? Këtu është shqyrtimi ynë i hollësishëm i ekspertëve të NordVPN.

Merrni NordVPN Tani!

4. Surfshark

Vlerësimi i Përgjithshëm: 4.7 – Dhjetë VPN më e lartë për shpejtësinë, vlerën dhe sigurinë

Duke ofruar IP të shumta irlandeze përmes serverave të tij në Dublin, Surfshark është i porsaardhuri VPN që tashmë po e vërteton se mund të konkurrojë me gjigandët. Shpejtësitë e shpejta dhe fuqia e shkëlqyeshme e zhbllokimit e bëjnë atë lehtë për të parë të gjitha shfaqjet tuaja të preferuara irlandeze.

Surfshark është e angazhuar për privatësinë tuaj dhe ka një politikë e rreptë e mos-logs. Të dhënat tuaja do të mbrohen edhe në rrjete të pasigurta, falë kriptimit të gradës ushtarake dhe kriptimi i dyfishtë i VPN me shumë hop zinxhir.

Surfshark mbështet ndarja e skedarëve anonim P2P. Përdoruesit veçanërisht e duan tiparin e uebit të pastër që bllokon pothuajse të gjitha reklamimet, pop-up reklamat dhe kërcënimet e malware.

Një ndërfaqe e lehtë për t’u përdorur e bën Surfshark një zgjedhje të shkëlqyeshme për përdoruesit e VPN për herë të parë. Ju mund ta përdorni atë në të gjitha sistemet kryesore të funksionimit, dhe mund të lidhni një numër i pakufizuar i pajisjeve me një licencë.

Surfshark ofron një 30 ditë garanci për kthimin e parave për të gjithë pajtimtarët.

Keni nevojë për më shumë informacion? Këtu është shqyrtimi ynë i hollësishëm i ekspertëve të Surfshark.

Merrni Surfshark Tani!

Leximi më tej

Kurseni para me marrëveshjet më të mira në top VPN.

Mësoni të gjitha gjërat thelbësore të përdorimit të VPN me Udhëzuesin tonë për fillestarët VPN.

Nëse kaloni kohë në Republikën e Irlandës, shikoni rradhën e 5 VPN-ve më të mira për Irlandën.

Dashuria e lojërave të fatit në internet? Mësoni si të zhbllokoni faqet e Pokerit.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map