Si të merrni një adresë IP të Indonezisë kudo tjetër në vitin 2020 [+ VIDEO]

Disa uebfaqe indoneziane vendosin se në cilën përmbajtje mund të keni qasje bazuar në vendndodhjen tuaj. Nëse jeni jashtë vendit, juaj qasja në TVRI, RCTI, ose llogaria juaj bankare mund të kufizohet ose bllokohet për shkak të adresës suaj të huaj të IP.

Për të kapërcyer geoblocks dhe shihni të njëjtën përmbajtje si përdoruesit e internetit në Indonezi, ju duhet një adresë IP Indoneziane. Mënyra e sigurt, e thjeshtë për të marrë një është të përdorni një VPN me karakteristikat e duhura.

Ne do t’ju tregojmë se si të merrni IP tuaj të ri në Indonezi në katër hapa të thjeshtë. Ju gjithashtu mund të lëvizni poshtë për disa këshilla se si të gjeni VPN-në më të mirë për ju.

Udhëzues i shpejtë: Si të merrni një adresë IP indoneziane me një VPN

 1. Zgjidhni një VPN me serverë në Indonezi. Cyberghost VPN është zgjedhja jonë # 1.
 2. Shkarkoni programin VPN dhe instaloni në kompjuterin / pajisjen tuaj.
 3. Nisni programin dhe lidheni me një server në Indonezi.
 4. Kontrolloni adresën tuaj të re të IP duke përdorur mjetin tonë të lehtë në internet këtu.

Tabela e përmbajtjes

 • Si mund të të sigurojë një VPN një Adresë IP në Indonezi
 • Një VPN gjithashtu ju mban të sigurt & Ju lejon të Rrjedhin Pothuajse thingdo gjë
 • Tofarë duhet të kërkoni në një VPN
 • VPN-të më të mira për të marrë një adresë IP të Indonezisë

Si mund të të sigurojë një VPN një Adresë IP në Indonezi

Një VPN encryp trafikun tuaj dhe e drejton atë përmes cilitdo server në rrjetin që ju zgjidhni të përdorni. Një server VPN indonezian fsheh adresën tuaj të vërtetë IP dhe e zëvendëson atë me një nga adresat IP të veta. Me disa klikime, bëheni një banor virtual i Indonezisë.

Uebfaqet mendojnë se jeni duke u lidhur nga Indonezia, pra dhe ato geoblocks zhduken. Ju merrni qasje të çastit, të pakufizuar në cilindo site indoneziane që dëshironi të përdorni.

Përfitimi i dytë i përdorimit të një VPN të qëndrueshme është se trafiku juaj mund të gjurmohet vetëm për sa i përket serverit VPN, kurrë për juve individualisht. Përdorimi juaj i Internetit bëhet të fshehura dhe anonime. Lexoni për të parë pse është një veprim kaq i madh në Indonezi.

Një VPN gjithashtu ju mban të sigurt & Ju lejon të Rrjedhin Pothuajse thingdo gjë

Përveç censorizimit ose bllokimit të shumë faqeve të internetit, qeveria e Indonezisë monitoron veprimtarinë e internetit. Nëse merrni adresën tuaj IP të Indonezisë nga një shërbim që nuk e mbron plotësisht privatësinë tuaj, ju jeni në rrezik të mbikëqyrjes së qeverisë.

VPN-të më të mira përdorin karakteristika të përparuara si një ndërprerës vrasës dhe mbrojtje nga rrjedhja për tu siguruar që Gspiunët e mbivendosjes nuk e dinë kurrë kush jeni ose çfarë po bëni në internet.

Kjo mbrojtje është thelbësore nëse komunikoni me miqtë dhe familjen në Indonezi përmes postës elektronike, aplikacioneve për mesazhe ose VoIP. Sigurohuni që të dashurit tuaj të përdorni gjithashtu një VPN me shumë vlera për të qëndruar të sigurt, sepse dënimet për shkeljen e ligjeve kombëtare të censurës mund të jenë të ashpra.

Ekspertët tanë rekomandojnë me forcë kundër përdorimit të një proxy falas ose VPN falas për të marrë një IP në Indonezi, sepse një dështim i sigurisë mund të ketë pasoja të rënda. shumë Ndryshuesit IP falas nuk mund të maskojnë plotësisht vendndodhjen tuaj, dhe mjaft prej tyre janë të miat dhe shesin të dhënat tuaja.

Edhe nëse një VPN falas ka siguri të mirë, do të përfundoni të paguani për shërbimin në kohën e humbur. Shumë pak të sigurta VPN falas vuajnë nga shpejtësia e ngadaltë dhe lidhjet jo të besueshme, kështu që ata nuk punojnë mirë për transmetim. Ato gjithashtu bllokohen nga shumë faqe interneti me kufizime gjeo-kufitare.

Me një adresë IP indoneziane nga a premium VPN, mund të shfletoni faqet indoneziane pa kufizime ose frikë. Do të keni qasje të lehtë, private në Viu Indonesia, shërbimet kombëtare të lajmeve dhe rrjetet sociale lokale, së bashku me rezultatet e kërkimit rajonal.

Bota juaj e zgjeruar në internet nuk do të kufizohet vetëm në përmbajtjen indoneziane. Duke thithur softverin e kaluar për kontrollimin e VPN-së, VPN-të më të mira gjithashtu zhbllokoni Netflix, Sky Sports në SHBA, dhe shumë shërbime më të njohura në të gjithë botën.

Tofarë duhet të kërkoni në një VPN

 • Vendndodhja e serverit: Një VPN duhet të ketë të paktën një server në Indonezi për t’ju dhënë një adresë IP Indoneziane.
 • Politika e mos-logs: Zgjidhni një VPN që nuk ruan asnjëherë të dhënat nga seancat tuaja për të siguruar që edhe nëse autoritetet qeveritare vërejnë aktivitetin tuaj, ata nuk mund t’ju gjejnë.
 • Kriptimi: Për një vend me mbikëqyrje të lartë si Indonezia, insistoni në kriptimin e AES, 256-bit ose më i lartë.
 • Lehtësinë e përdorimit: Një VPN duhet ta bëjë jetën tuaj më të lehtë, jo më të vështirë. Sigurohuni që ofruesi ofron aplikacione të thjeshta për pajisjet tuaja dhe shërbimin e klientit 24/7.
 • Gjykim falas ose garanci për kthimin e parave: Për të marrë marrëveshjet më të mira për VPN premium, duhet të regjistroheni për një afat të gjatë. Prandaj është e rëndësishme të keni një mënyrë për të provuar shërbimin pa rrezik.

VPN-të më të mira për të marrë një IP adresë indoneziane

1. CyberGhost

Vlerësimi i Përgjithshëm: 4.8 – VPN me vlerën më të mirë për Indonezinë / Ndërfaqja e dizajnuar intuitivisht për transmetim të menjëhershëm

CyberGhost VPN

Vetëm për një kohë të kufizuar – Merrni 73% Zbritje në CyberGost tani!

CyberGhost ka 8 serverë në Indonezi si pjesë e një rrjeti global që përfshin 90 vende. Përdoruesit e vlerësojnë CyberGhost shumë për të ndërfaqe e lehtë për t’u përdorur, vazhdimisht shpejtësi të lartë për transmetim, dhe lidhje të besueshme.

Shtë një opsion i shkëlqyeshëm nëse jeni fillestar VPN, me profile të paravendosura që optimizojnë cilësimet e sigurisë për të përputhur qëllimin tuaj (transmetim, përrua, shfletim, etj). Vendosja është e thjeshtë, por ekipi mbështetës është në dispozicion në bisedën live 24/7 nëse ndonjëherë keni nevojë për ndihmë.

Ti mundesh lidhni deri në 7 pajisje njëkohësisht, një ndihmë shumë bujare. Pricesmimet e pajtimeve afatgjata janë gjithashtu bujare. Ju merrni vlerë të madhe për paratë tuaja, sepse CyberGhost i ka të gjitha veçoritë e sigurisë dhe intimitetit do të prisnit nga një VPN e klasit të lartë.

Ju do të merrni ose një 14-ditor ose Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh kur të regjistroheni, në varësi të planit që zgjidhni.

Keni nevojë për më shumë informacion? Këtu është shqyrtimi ynë i hollësishëm i ekspertëve të CyberGhost.

CyberGhost mund të zhbllokojë:

 • Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për: Netflix, iPlayer BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po; profili i dedikuar tregon vendet dhe numrin e përdoruesve.

CyberGhost punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome.

Merrni CyberGost Tani!

2. ExpressVPN

Vlerësimi i Përgjithshëm: 4.9 – VPN më e shpejtë që Testuam për Indonezinë

Pajisjet ExpressVPN

Mos e humbisni: Merr 49% zbritje nga VPN më e shpejtë & provojeni për 30 ditë pa rrezik!

Vit pas viti, ExpressVPN qëndron vetëm në testet tona të shpejtësisë VPN. Këto lidhje me shpejtësi të lartë, së bashku me gjerësinë e brezit të pakufizuar dhe geoblock të madh duke anashkaluar forcën, sigurojnë një përvojë e qetë e rrjedhjes çdo herë.

Konsumatorët i duan aplikacionet miqësore të ExpressVPN për të gjitha platformat kryesore, përfshirë TV të zgjuar dhe tastierë të lojërave. Dhe 24/7 ekipi i mbështetjes së bisedës live thjesht mund të jetë më e mira në biznes.

Express VPN nuk mban asnjë regjistër trafiku dhe mbron privatësinë tuaj me një ndërprerës vrasës dhe shtresa të shumta të mbrojtjes së rrjedhjeve. Ju mund të lidhni deri në 5 pajisje menjëherë, dhe ju do të keni mbrojtjen e një 30 ditë garanci për kthimin e parave kur të regjistroheni.

Keni nevojë për më shumë informacion? Këtu është shqyrtimi ynë i hollësishëm i ekspertëve të ExpressVPN.

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Merrni ExpressVPN Tani!

3. NordVPN

Vlerësimi i Përgjithshëm: 4.9 – VPN jonë e përgjithshme # 1

OFERTA SPECIALE: GRAB ZBRITJEN TUAJ 70% për të marrë një IP adresë indoneziane me NordVPN TANI!

Me kriptim 2048-bit, shpejtësi shumë të mira, një modalitet SmartPlay për transmetim të lehtë, dhe një listë e madhe e veçorive të sigurisë, NordVPN është VPN më e gjithanshme në dispozicion sot. Një rrjet global me mbi 5,000 serverë përfshin 5 servera në Indonezi.

Nëse jeni veteran i VPN, ju do të doni që të mund të lidheni me ata serverë duke përdorur një shumëllojshmëri protokolesh, përfshirë OpenVPN dhe IKEv2. Nga ana tjetër, fillestarët i duan opsionet e shpejta të lidhjes së NordVPN, të cilat zgjidhni automatikisht cilësimet më të mira të sigurisë për qëllimin tuaj.

NordVPN nuk mban shkrime të aktivitetit tuaj, dhe ju mundeni paguaj në Bitcoin për anonimitet të plotë. Një bllokues i vrasjeve, bllokimi i reklamave dhe malware, mënyra e dyfishtë VPN dhe qepa mbi bllokimin e VPN janë vetëm fillimi i angazhimit absolut të këtij ofruesi për sigurinë tuaj në internet.

Ju mund të lidheni deri në 5 pajisje në një licencë NordVPN. Pyesni për të gjitha qasjet prove falas, ose regjistrohu pa u shqetësuar falë një 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Keni nevojë për më shumë informacion? Këtu është shqyrtimi ynë i hollësishëm i ekspertëve të NordVPN.

NordVPN mund të zhbllokohet:

 • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Mbështet përrua:

 • Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Merrni NordVPN Tani!

Leximi më tej

Kemi marrë çmimet më të mira dhe kodet e kuponit për VPN-të më të mira.

Farë është një VPN dhe Pse keni nevojë për një? Merrni një mësim nga ekspertët tanë.

Mësoni në lidhje me VPN-të më të mira për t’u përdorur në Indonezi.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me