Si të merrni një adresë IP të Indisë nga kudo në vitin 2020 [+ VIDEO]


Nëse ju është refuzuar hyrja në Hotstar ose Star Sports, është e mundur sepse adresa juaj e IP thotë se nuk jeni në Indi. Ju gjithashtu mund të keni probleme për të hyrë në portalin tuaj të bankës indiane ose gjeni çmime të ndryshme nga sa prisni gjatë blerjes në internet.

Shumë faqe në internet përdorin filtrat e quajtur geoblocks për të mohuar ose kufizuar qasjen tuaj bazuar në vendndodhjen tuaj.Filtrat shikojnë adresën tuaj IP për të gjetur vendin tonë ku jeni. Geoblocks gjithashtu mund të përdoren për t’i bërë përdoruesit në disa rajone të paguajnë më shumë sesa përdoruesit në Indi.

Shtë një problem i bezdisshëm, por është gjithashtu një problem i thjeshtë për tu zgjidhur. Gjithçka që ju nevojitet është një VPN me serverë në Indi për të ndryshuar adresën tuaj IP dhe për të fshehur vendndodhjen tuaj të vërtetë.

Udhëzues i shpejtë: Si të merrni një adresë indiane IP me një VPN

 1. Zgjidhni një ofrues VPN me serverë në Indi. NordVPNe zgjedhjen tonë për një adresë indiane IP.
 2. Shkarkoni dhe instaloni aplikacionin VPN në kompjuterin tuaj ose pajisjen celulare.
 3. Nisni aplikacionin dhe kërkoni opsionet e vendndodhjes për të gjetur Indinë. Lidhu me çdo server indian.
 4. Përdorni këtë mjet për të kontrolluar adresën tuaj të re IP.

Si mund të marrë një VPN Ju Një Adresë në Indi

Adresa juaj e IP mund të mendohet si gjurmë gishti juaj dixhital. Ai tregon faqet e internetit dhe shërbimet ku jeni, dhe rezultati mund të bllokohet ose hyrja e kufizuar kur faqet janë gjeo-të kufizuara.

Kur lidheni me një VPN, trafiku juaj devijohet përmes një serveri privat brenda rrjetit. Ky proces, i quajtur VPN tuneling, i jep trafikut tuaj një adresë të re IP që tregon vendndodhjen e serverit VPN, jo vendndodhjen tuaj aktuale.

Nëse lidheni me një server në Indi duke përdorur një VPN cilësore që maskon plotësisht vendndodhjen tuaj të vërtetë, çdo faqe në internet do të mendojë se jeni vërtet në Indi.

Një VPN gjithashtu ju mban të sigurt & Ju lejon të Rrjedhin Pothuajse thingdo gjë

Ka shumë përparësi për të ndërruar adresën tuaj IP me një VPN. Një adresë IP indiane do t’ju lejojë zhbllokuar përmbajtjen e transmetimit si Hotstar ose hyr në llogarinë tënde bankare indiane nga jashtë vendit. Dhe ky është vetëm fillimi.

Me adresën tuaj të re, ju gjithashtu mund të bëni hulumtime të brendshme për tregjet indiane të biznesit dhe të përdorni Google dhe Facebook në Indisht nga parazgjedhja.

VPN-të më të mira ju japin mundësinë e përdorimit të serverëve në të gjithë botën. Kjo do të thotë që ju gjithashtu mund të zhbllokuar pothuajse çdo përmbajtje të bllokuar, si US Netflix ose iPlayer BBC.

Ekzistojnë mundësi të tjera për të ndryshuar adresën tuaj IP, por ato vijnë me problemet e tyre. VPN falas dhe shërbime të përfaqësuesit janë më pak të sigurt se VPN premium. Ata përdorin rrjete më të dobët të kriptimit dhe P2P, të cilat të lënë të prekshëm nga hakmarrja dhe spiunimi.

Për më tepër, ndërruesit e IP-ve falas janë shumë më të lehtë për faqet e internetit. Nëse një uebsajt i kufizuar nuk beson se IP-ja juaj Indian është e ligjshme, do të goditni të njëjtat geoblocks siç keni bërë me adresën tonë origjinale IP.

Për të zhbllokuar me lehtësi faqet indiane dhe gjithashtu të merrni censurim të përmbajtjes në internet brenda vendit, një VPN cilësore është zgjedhja juaj më e mirë. Ti mundesh ndërroni vendet në mënyrë anonime aq shpesh sa ju pëlqen të shfletoni si banor të Indisë ose si një i huaj – cilado që është më e mira për qëllimin tuaj.

Për më tepër, një encryption e fortë e një VPN do t’ju lejojë të komunikoni me miqtë dhe familjen në Indi pa shqetësime për hakimin ose mbikëqyrjen e qeverisë. Për mbrojtjen më të mirë, sigurohuni që të dashurit tuaj të përdorin një VPN, gjithashtu.

Tofarë duhet të kërkoni në një VPN

 • Serverat në Indi: Nëse doni një adresë indiane të IP-së, do t’ju duhet të paktën një.
 • Shpejtësi të larta: Nëse doni të shmangni vonesën dhe buffering kur transmetoni, shikoni për lidhje të shpejta dhe bandë të pakufizuar.
 • Kriptimi i sigurt: Shikoni për Standardin e Avancuar të Kriptimit (AES), lloji më i sigurt i enkriptimit i disponueshëm sot.
 • Asnjë politikë e shkrimeve: Sigurohuni që VPN juaj të mos regjistrojë informacione të përdoruesit ose detaje rreth aktivitetit tuaj në internet.
 • Aplikacione miqësore për përdoruesit: Aplikacionet më të mira do të ofrojnë mundësi të thjeshta, të paravefiguruara dhe do t’ju lejojnë të ndërroni lehtë vendet.

VPN-të më të mira për të marrë një IP adresë indiane

1. NordVPN

Vlerësimi i Përgjithshëm: 4.9 – VPN jonë e përgjithshme # 1

Pajisjet NordVPN

OFERTA SPECIALE: GRAB ZBRITJEN TUAJ 70% për të marrë një IP adresë indiane me NordVPN TANI!

NordVPN është një nga tonat VPN më të vlerësuarat, dhe përdoruesit i duan shpejtësitë e tij të shpejta të shkarkimit. Rrjeti ofron më shumë se 5,000 serverat në 62 shtete në të gjithë botën, përfshirë 15 në Indi.

Serverët mbështesin aktivitetin e P2P, përfshirë torrenting. NordVPN ofron një përzgjedhje mbresëlënëse e veçorive të sigurisë, përfshirë një ndërprerës vrasjeje, enkriptim të dyfishtë dhe mbrojtje për rrjedhje të DNS. Veçori unike e CyberSec gjithashtu bllokon reklamat dhe malware.

Nëse nuk jeni të sigurt nëse NordVPN është për ju, mund ta provoni dhe të përfitoni nga 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Keni nevojë për më shumë informacion? Këtu është shqyrtimi ynë i hollësishëm i ekspertëve të NordVPN.

NordVPN mund të zhbllokohet:

 • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Mbështet përrua:

 • Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Merrni NordVPN Tani!

2. ExpressVPN

Vlerësimi i Përgjithshëm: 4.9 – VPN më e shpejtë që Testuam për Indinë

Pajisjet ExpressVPN

Mos e humbisni: Merr 49% zbritje nga VPN # 1 & provojeni për 30 ditë pa rrezik

Kur bëhet fjalë për shpejtësinë e serverit, ExpressVPN jeton deri në emrin e tij. Sipas testeve tona, ExpressVPN ofron lidhjet më të shpejta në tregun VPN, dhe rrjeti mund merrni rreth geoblocks me besueshmëri.

Rrjeti i serverëve të ExpressVPN është mbresëlënës. Mund të lidheni 148 vende në të gjithë botën, përfshirë Mumbai dhe Delhi.

Karakteristikat e sigurisë së ExpressVPN sigurojnë që tuajat adresa e vërtetë e IP qëndron e fshehur në çdo kohë, edhe nëse lidhja e serverit tuaj bie. Këto përfshijnë kriptimin e klasës ushtarake AES-256 bit, një gamë të protokolleve të sigurisë, mbrojtjen e rrjedhjeve DNS, një politikë të rreptë të mos-logs dhe një ndërprerës të integruar vrasës.

ExpressVPN nuk është VPN më e lirë, por duke marrë parasysh karakteristikat e tij të larta, ai është ende një nga vlerat më të mira. Përdoruesit e rinj mund të regjistrohen me paqen e mendjes së a 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Keni nevojë për më shumë informacion? Këtu është shqyrtimi ynë i hollësishëm i ekspertëve të ExpressVPN.

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Merrni ExpressVPN Tani!

3. CyberGhost

Vlerësimi i Përgjithshëm: 4.8 – VPN me vlerën më të mirë për një IP adresë indiane

pajisje të shumëfishta cyberghost

Vetëm për kohë të kufizuar – Merrni 73% Zbritje në CyberGjest Tani

CyberGhost është një përdorues i preferuar, dhe është një nga VPN premium me vlerë më të mirë ne kemi rishikuar ndonjëherë. Me më shumë se 5.700 serverë në 90 vende të botës, CyberGhost ofron 20 servera në Indi vetëm.

CyberGhost përdor encryption të sigurt AES-256 bit, dhe aplikacionet përfshijnë veçori të përparuara të sigurisë si një ndërprerës vrasjeje, mbrojtje nga rrjedhja DNS dhe një ndërtuar në bllokues të reklamave dhe malware. Dprofile të redaktuara për transmetim dhe përrua automatikisht zgjidhni serverat më të mirë për nevojat tuaja.

Përdoruesit e rinj gëzojnë një garanci të kthimit të parave prej 45 ditësh.

Keni nevojë për më shumë informacion? Këtu është shqyrtimi ynë i hollësishëm i ekspertëve të CyberGhost.

CyberGhost mund të zhbllokojë:

 • Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për: Netflix, iPlayer BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po; profili i dedikuar tregon vendet dhe numrin e përdoruesve.

CyberGhost punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome.

Merrni CyberGost Tani!

Leximi më tej

Marrëveshjet më të mira VPN dhe kodet e kuponit 

5 VPN-të më të shpejtë dhe më të sigurta për Indinë bazuar në Testet tona në Shtëpi

Si të Transmetoni Hotstar nga India e Jashtme

Përgjigje për të gjitha pyetjet tuaja të VPN (Udhëzuesi ynë i fundit)

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map