Si të merrni një adresë IP të Hungarisë nga kudo në vitin 2020 [+ VIDEO]


Nëse jeni jashtë Hungarisë dhe doni të shihni M4 Sports ose përdorni llogaritë tuaja bankare hungareze, ju mund të gjeni se tuaj hyrja është e kufizuar.

Shumë faqe në internet përdorin filtra për të vendosur se çfarë të tregojnë dhe çfarë gjuhe ta shfaqin atë. Sshtë e vështirë të bindësh këto faqe që t’ju japin përmbajtje hungareze nëse IP juaj thotë se jeni diku tjetër. Për të marrë të njëjtën qasje si dikush në Budapest, ju duhet një adresë IP në Hungari.

Marrja e një është e shpejtë dhe e lehtë me një VPN që ka servera në Hungari. Lexoni për metodën tonë të thjeshtë, së bashku me disa këshilla për të gjetur VPN-të më të mira për të marrë një adresë IP hungareze.

Udhëzues i shpejtë: Si të merrni një adresë IP të Hungarisë me një VPN

 1. Zgjidhni një VPN me serverë në Hungari. Cyberghostështë zgjidhja më e mirë për një adresë IP hungareze.
 2. Shkarkoni programin VPN dhe instaloni në kompjuterin tuaj ose pajisjen celulare.
 3. Nisni programin dhe lidheni me një server në Hungari.
 4. Klikoni këtu për të kontrolluar adresën tuaj të re të IP duke përdorur mjetin tonë të lehtë.

Tabela e përmbajtjes

 • Si një VPN mund t’ju Merr një adresë IP Hungareze
 • Elfarë tjetër bën një VPN? Qëndroni të sigurt në rrjetet publike dhe transmetoni nga kudo tjetër
 • Si të zgjidhni VPN më të mirë për ju – Karakteristikat kryesore për të kërkuar
 • VPN-të më të mira për të marrë një adresë IP të Hungarisë

Si një VPN mund t’ju Merr një adresë IP Hungareze

Një VPN encryp trafikun tuaj të internetit dhe devijon atë përmes një serveri privat në rrjet. VPN Premium ofrojnë shumë vendndodhje të serverëve në të gjithë botën dhe ju lejojnë të ndërroni aq shpesh sa dëshironi.

Nëse lidheni me një server në Hungari, trafiku juaj do të udhëtojë përmes këtij serveri përpara se të vazhdoni në destinacionin e tij. serveri e vulos transmetimin tuaj me adresën e tij IP, duke maskuar vendndodhjen tuaj të vërtetë.

Si rezultat, çdo faqe në internet ju përdorni vetëm shihni një adresë IP hungareze dhe mendon se je vërtet në Hungari.

Një VPN gjithashtu ju mban të sigurt & Ju lejon të Rrjedhin Pothuajse thingdo gjë

Me IP-në tuaj të ri të Hungarisë, mundeni shikojnë përmbajtje që mund të jenë të kufizuara për përdoruesit në Hungari ose në Bashkimin Evropian.

Kodifikimi dhe parandalimi i ndjekjes gjithashtu i një VPN ju mbani të sigurt në rrjetet publike wi-fi, dhe fshihni aktivitetin tuaj në internet nga ofruesi juaj i shërbimit të internetit (ISP) dhe mbledhësit e tjerë të të dhënave.

Nëse jetoni në një vend ku qeveria filtron përmbajtjen e internetit, a Adresa IP e Hungarisë do t’ju ndihmojë të merrni rreth atyre blloqeve të censurës. Hungaria është pjesë e Bashkimit Evropian dhe gëzon një internet relativisht të hapur.

Dhe megjithëse përrua është teknikisht i paligjshëm në Hungari kur skedarët e shkarkuar përmbajnë materiale të mbrojtura nga të drejtat e autorit, ligjet zakonisht nuk zbatohen. popullor faqet e përroit si Pirate Bay janë zakonisht të arritshme me një adresë IP Hungareze.

VPN falas dhe shërbimet e përfaqësuesit gjithashtu mund të ndryshojnë adresën tuaj IP, por ato janë shumë më pak të sigurta. Këto shërbime shpesh përdorin kriptim të dobët dhe mund të zbulohen dhe bllokohen lehtësisht nga shumë faqe interneti. Kjo do të thotë që ju nuk mund të merrni qasjen që ju nevojitet, dhe intimiteti juaj mund të rrezikohet.

VPN Premium zhbllokojnë edhe faqet e bllokuara shumë si Netflix e SHBA, ndërsa siguron mbrojtje të plotë të të dhënave. VPN që ju rekomandojmë përfshijnë veçori si një ndërprerës vrasës, i cili ndalon transmetimin e të dhënave nëse lidhja juaj dështon kështu adresa juaj e vërtetë IP nuk zbulohet kurrë.

Tofarë duhet të kërkoni në një VPN

 • Serverat në Hungari: Ju do të duhet të paktën një nëse doni një adresë IP Hungareze.
 • Shpejtësi të lartë: Për të shmangur vonesën frustruese dhe buffering kur transmetoni TV hungarez, kërkoni VPN me serverë të shpejtë dhe bandë të pakufizuar.
 • Kredencialet e sigurisë topnotch: Shikoni për Standardin e Shkrimit të Avancuar (AES), një ndërprerës të vrasjes, mbrojtjen e rrjedhjes së DNS dhe një bllokues reklamash.
 • Politika e mos-logs: Sigurohuni që VPN juaj nuk i ruan informacionet e përdoruesit ose detajet në lidhje me aktivitetin tuaj në internet.
 • Aplikacione miqësore për përdoruesit: Aplikacionet më të mira VPN ofrojnë mënyra të sigurta, të paravefiguruara, në mënyrë që të mund të lidheni menjëherë. Ata gjithashtu e bëjnë të lehtë ndryshimin e vendndodhjes së serverit tuaj.

VPN-të më të mira për të marrë një adresë IP të Hungarisë

1. CyberGhost

Vlerësimi i Përgjithshëm: 4.8 – VPN me vlerën më të mirë për një adresë IP Hungareze

CyberGhost VPN

Vetëm për Kohë të Kufizuar – Merrni 73% Pushim në internet në internet!

Ka shumë për të dashur në lidhje me CyberGhost. Ajo ofron siguri më të lartë, aplikacione miqësore për përdoruesit për të gjitha pajisjet, dhe çmimi shumë konkurrues. Ai kombinimi fitues e ka bërë atë një nga VPN-të tona më të vlerësuara.

CyberGhost ka 5.700 servera në 90 vende të botës, përfshirë 20 serverë në Hungari. Përdor encryption AES 256-bit të shkallës ushtarake dhe vjen me një bllokues të reklamave dhe malware.

Aplikacionet CyberGhost përfshijnë një profil i dedikuar i transmetimit që automatikisht zgjedh serverat dhe cilësimet më të mira te zhbllokuar çdo përmbajtje gjeo-kufizuar ju duhet.

CyberGost ofron një Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh. Një abonim do mbrojnë deri në 7 pajisje, kështu që është një mundësi e shkëlqyeshme për të gjithë familjen.

Keni nevojë për më shumë informacion në lidhje me CyberGhost? Këtu është shqyrtimi ynë i hollësishëm i ekspertëve.

Merrni CyberGost Tani!

2. ExpressVPN

Vlerësimi i Përgjithshëm: 4.9 – VPN më e mirë për zhbllokimin e përmbajtjes në të gjithë botën

Pajisjet ExpressVPN

Mos e humbisni: Merr 49% zbritje nga VPN më e shpejtë & provojeni për 30 ditë pa rrezik

ExpressVPN ka një reputacion i merituar për shpejtësi dhe aftësitë e zhbllokimit. Shtë një zgjedhje e shkëlqyeshme për transmetimin e përmbajtjes nga e gjithë bota. Përdor kriptimin e klasës ushtarake AES 256-CBC dhe nuk mban regjistrat e përdorimit.

ExpressVPN ka të paktën një lokacion rrjeti në Hungari me shumë serverë dhe adresa IP për të zgjedhur. Nëse jeni një përdorues i përparuar, do të vlerësoni që serverët mbështesin një gamë të protokolleve të sigurisë, përfshirë IKEv2.

Mund të bëni ndryshime të konfigurimit lehtësisht brenda aplikacioneve ndër-platformë të ExpressVPN. Nëse jeni i ri për VPN-të, ose thjesht nuk doni të merrni detaje, mund të jeni të qetë. ExpressVPN automatikisht do të zgjedhë cilësimet më të sigurta për qëllimin tuaj.

Shërbimi ndaj klientit është i shpejtë, i dobishëm dhe i disponueshëm 24/7. Nëse jeni një përdorues i ri, mund të përfitoni nga ExpressVPN Garanci 30-ditore, pa pyetje, për kthimin e parave.

Keni nevojë për më shumë informacion? Këtu është shqyrtimi ynë i hollësishëm i ekspertëve të ExpressVPN.

Merrni ExpressVPN Tani!

3. NordVPN

Vlerësimi i Përgjithshëm: 4.9 – VPN jonë e përgjithshme # 1

Pajisjet NordVPN

OFERTA SPECIALE: GRAB ZBRITJEN TUAJ 70% për të marrë një adresë IP Hungareze me NordVPN TANI!

Rrjeti i NordVPN ka mbaruar 5,000 servera në 62 vende përfshin 12 servera në Hungari. Ata të gjithë mbështesin aktivitetin e P2P dhe përcjelljen e portit, që do të thotë se janë ideale për përrua.

NordVPN ofron mbrojtje të përparuar të intimitetit, përfshirë Kriptimi AES 2048-bit, Mbrojtja e rrjedhjes DNS, dhe a tipar i shifrimit të dyfishtë.

Ekspertët e vlerësojnë si një nga VPN-të më të sigurta përreth sot, dhe përdoruesit e duan kombinimin e shpejtësisë, mbrojtjes dhe miqësisë ndaj përdoruesve që ofrojnë të gjitha aplikacionet NordVPN.

Nëse dëshironi të provoni NordVPN, dhe merrni një 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Keni nevojë për më shumë informacion? Këtu është shqyrtimi ynë i hollësishëm i ekspertëve të NordVPN.

Merrni NordVPN Tani!

4. Surfshark

Vlerësimi i Përgjithshëm: 4.5 – Dhjetë VPN më e lartë për shpejtësinë, vlerën dhe sigurinë

Krahasuar me VPN-të që kanë qenë më gjatë, Surfshark ka një rrjet më të vogël, me rreth 1041 serverë në të gjithë botën. Megjithatë, ajo ofron 61+ vende të ndryshme, duke përfshirë adresa të shumta IP në Hungari, dhe mbështet Ndërrimi i pakufizuar i vendndodhjes.

Karakteristikat e sigurisë së Surfshark janë mbresëlënëse. Ato përfshijnë kriptimin e klasës ushtarake AES, a mprocesi i kodimit ulti-hop për një shtresë shtesë të anonimitetit, dhe mbrojtje rrjedhje DNS.

Një pajtim Surfshark mbron një numri i pakufizuar i pajisjeve, gjë që e bën këtë VPN një përdorues të preferuar. Për momentin nuk ka provë falas në dispozicion, por përdoruesit e rinj marrin një 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Dëshironi të dini më shumë rreth Surfshark dhe tiparet e saj? Më shumë detaje Këtu.

Merrni Surfshark Tani!

Leximi më tej

Kodet më të mira të kuponit VPN për të marrë çmimin më të mirë në pajtimin tuaj

VPN-të më të mira për Hungarinë – Më e Shpejta dhe e Shpejta për Shfletim Privat

Si të shikoni Transmetuesit Publikë M1 dhe M2 nga Hungaria e Jashtme

Gjithçka që duhet të dini për VPN – Udhëzuesi ynë më i azhurnuar për Newbies

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map