Si të merrni një adresë IP të Hollandës kudo në 2020 [+ VIDEO]


Nëse doni të shikoni OJF-të ose të keni qasje në llogarinë tuaj bankare në Hollandë nga jashtë Hollandës, do të jeni keni nevojë për një adresë IP të Hollandës për të anashkaluar geoblocks në faqen e internetit dhe kufizimet e hyrjes.

Streaming faqet, faqet e blerjeve dhe portalet bankare të gjitha përdorni të dhënat e gjeolokacionit për të identifikuar se ku janë përdoruesit e tyre. Ato u japin akses të plotë vetëm përdoruesve në një rajon të caktuar. Kjo është arsyeja pse nëse nuk jeni jashtë Holandës, nuk mund të hyni në faqet tuaja të preferuara ose llogaritë e rëndësishme.

Ekziston një mënyrë e thjeshtë dhe e sigurt për të marrë adresën IP holandeze që ju nevojitet për të kaluar këto blloqe. Gjithçka që ju nevojitet është një VPN me cilësi të lartë që ofron serverë të sigurt në Hollandë. Lexoni më tej, ne do t’ju tregojmë se si.

Udhëzues i shpejtë: Si të merrni një adresë IP të Hollandës me një VPN

 1. Zgjidhni një VPN me serverë në Hollandë. ExpressVPN është ofruesi ynë i rekomanduar për një adresë të sigurt holandeze IP. Shihni më poshtë për dy mundësi më të forta.
 2. Shkarkoni programin dhe instaloni në pajisjen tuaj celular ose kompjuterin.
 3. Nisni programin dhe lidheni me një server në Hollandë.
 4. Kontrolloni adresën tuaj të re të IP duke përdorur mjetin tonë.

Tabela e përmbajtjes

 • Si mund të ju VPN Ju Merrni Një Adresë IP të Hollandës
 • Një VPN gjithashtu ju mban të sigurt dhe ju lejon të rrjedhin pothuajse gjithçka
 • Tofarë duhet të kërkoni për të marrë VPN më të mirë për ju
 • VPN-të më të mira për të marrë një adresë IP të Hollandës

Si mund të ju VPN Ju Merrni Një Adresë IP të Hollandës

Një VPN devijon trafikun tuaj të internetit (gjithçka që dërgoni dhe merrni në internet) përmes një prej serverëve të tij në një pjesë tjetër të botës.

Nëse zgjidhni një server në Hollandë, trafiku juaj do të udhëtojë në Hollandë përpara se të shkoni në destinacionin e tij. Shtë një proces i quajtur tunelimi VPN dhe maskon adresën tuaj të vërtetë IP duke ju dhënë një të re nga serveri VPN.

Prandaj, duke përdorur një server VPN në Hollandë do t’ju japë një adresë IP holandeze. Websitedo uebfaqe që vizitoni ose shërbim online që përdorni do të mendojë se jeni me të vërtetë në Hollandë.

Një VPN gjithashtu ju mban të sigurt & Ju lejon të Rrjedhin Pothuajse thingdo gjë

Masifikimi i adresës tuaj IP mund ndaloni hakerat dhe gjurmuesit nga qasja në pajisjen tuaj ose nga mbledhja e informacionit në lidhje me aktivitetin tuaj në internet. Po ashtu të lejon shikoni përmbajtje të kufizuar gjeografike si KIJK, të cilat normalisht nuk mund t’i shihni nga jashtë Holandës.

Ti mundesh bleni, shikoni ose hyrni në llogaritë tuaja personale pasi përmes jush ishte në Amsterdam. Ju gjithashtu mund të shihni rezultatet e kërkimit rajonal në lidhje me motorë si Google. Ky është një avantazh i madh nëse keni një biznes dhe doni të hulumtoni tregjet Hollandeze.

Përveç dhënies së një adrese të re IP, përdorni premium VPN teknologji e përparuar e kriptimit për të siguruar të dhënat tuaja. Këto dy funksione shkojnë paralelisht për t’ju dhënë mbrojtjen më të mirë në internet dhe mbrojtjen e sigurisë në dispozicion sot.

Ne nuk ju rekomandojmë ndërprerës IP falas (proxies) ose VPN të lira sepse ato përdorin forma më pak të sigurta të kriptimit dhe shpesh prit reklama të rrezikshme ose shes të dhënat tuaja palëve të treta.

Teknologjia e dobët e sigurisë gjithashtu do të thotë që proxies falas janë zbuluar mjaft lehtë. Gjeoblloqe të forta, siç janë ato të përdorura nga Netflix, nuk kanë asnjë problem për të zbuluar dhe bllokuar trafikun e dërguar nga ndërruesit e IP falas.

Nga ana tjetër, VPN-të më të mira do t’ju japin qasje të qetë dhe të lehtë në vendet më të njohura të transmetimit, përfshirë Netflix, HBO, iPlayer BBC, dhe më shumë.

Tofarë duhet të kërkoni në një VPN

 • Rrjet i gjerë i serverëve. Për një adresë IP holandeze, do t’ju duhet një server Hollandez. Një VPN me një rrjet të madh, global serverësh gjithashtu do t’ju lejojë të zhbllokoni përmbajtjen nga SH.B.A., Britania e Madhe, ose pothuajse kudo tjetër në botë.
 • Politika e mos-prerjeve. Kërkoni një politikë të rreptë të intimitetit që premton se VPN nuk do të regjistrojë informacione rreth jush ose aktivitetit tuaj në internet.
 • Kriptim i fortë. Mbani një sy për standardin e përparuar të kriptimit (AES). ’Shtë encryption më e fortë dhe më e mirë në dispozicion për të mbajtur të dhënat tuaja të sigurta.
 • Shpejtësi të lartë. Një VPN me serverë të shpejtë është thelbësor për transmetimin pa fryrje zhgënjyese.
 • Karakteristikat e përparuara të sigurisë. VPN-të më të mira përfshijnë karakteristika shtesë të sigurisë si mbrojtja e rrjedhjeve DNS dhe një ndërprerës vrasës.

VPN-të më të mira për të marrë një adresë IP në Hollandë

1. ExpressVPN

Vlerësimi i Përgjithshëm: 4.9 – VPN më e Shpejtë që Ne Testuam për Hollandën

Përfitimet e ExpressVPN

Mos e humbisni: Merr 49% zbritje nga VPN # 1 & provojeni për 30 ditë pa rrezik

ExpressVPN ofron karakteristika të sigurisë kryesore dhe shpejtësi mbresëlënëse. ajo nuk mban regjistrat dhe përdor Kriptimi i shkallës ushtarake AES. Shtë një përdorues i preferuar për transmetim për shkak të serverëve të tij të shpejtë dhe aftësi superiore për anashkalimin e geoblocks.

ExpressVPN ka tre lokacione të serverëve në Hollandë, me shumë adresa IP të Hollandës. Përdoruesit e rinj mund të regjistrohen me paqen e mendjes së Garanci 30-ditore, pa pyetje, për kthimin e parave.

Keni nevojë për më shumë informacion? Këtu është shqyrtimi ynë i hollësishëm i ekspertëve të ExpressVPN.

Merrni ExpressVPN Tani

2. NordVPN

Vlerësimi i Përgjithshëm: 4.9 – VPN jonë e përgjithshme # 1

Pajisjet NordVPN

OFERTA SPECIALE: GRAB ZBRITJEN 70% TUAJ për të marrë një Ad IP të Hollandës Me NordVPN TANI!

NordVPN ofron një mbresëlënëse 216 serverë në Hollandë dhe ka një reputacion të fortë për të anashkaluar edhe geoblocks më të ndërlikuar. Përdor Kriptimi i AES, Double VPN (një shtresë e dytë e kriptimit) dhe karakteristika të përparuara për të ndaluar gjurmuesit dhe mbajini të dhënat tuaja private.

NordVPN ofron një 30 ditë garanci për kthimin e parave, duke ju lejuar të provoni para se të kryeni. Dhe ndryshe nga shumë ofrues të VPN, NordVPN nuk vendos kufizime në përdorimin tuaj gjatë periudhës së provës.

Keni nevojë për më shumë informacion? Këtu është shqyrtimi ynë i hollësishëm i ekspertëve të NordVPN.

Merrni NordVPN Tani!

3. CyberGhost

Vlerësimi i Përgjithshëm: 4.8 – VPN me vlerën më të mirë / VPN më e mirë për Mac / Ndërfaqja e dizajnuar intuitivisht për transmetim të menjëhershëm

pajisje të shumëfishta cyberghost

Vetëm për kohë të kufizuar – Merrni 73% Zbritje në CyberGjest Tani

CyberGhost është një nga VPN-të tona më të vlerësuara për kombinimin e tij mbresëlënës të shpejtësive të shpejta, një rrjet të gjerë serveresh, veçori të sigurisë topnotch dhe aplikacioneve miqësore për përdoruesit. Ajo ofron 110 servera në Hollandë.

CyberGhost përdor kriptimin e AES dhe nuk i logon të dhënat e përdoruesit. Ti mundesh mbroni deri në 7 pajisje me një llogari, gjë që e bën atë një zgjedhje të shkëlqyeshme nëse ndërroni shpesh pajisje ose dëshironi të mbroni tërë familjen tuaj. Ju mund ta provoni atë nën Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh.

Keni nevojë për më shumë informacion? Këtu është shqyrtimi ynë i hollësishëm i ekspertëve të CyberGhost.

Merrni CyberGost Tani!

4. Surpshark VPN

Surfshark është një hyrje e re në tregun VPN dhe është një zgjedhje mbresëlënëse. Ajo ofron shpejtësi të shpejtë, karakteristikat e sigurisë topnotch si një vrasin çelsin dhe mbrojtjen e rrjedhjes DNS, dhe siguroni kriptimin e AES 256-bit.

Megjithëse ofruesi nuk lëshon detaje në vendet e serverit, ne kemi konfirmuar se Surfshark ka serverë në Hollandë. Bazuar në vlerësimet e përdoruesve, ai nuk ka probleme duke mbajtur premtimin e tij për të zhbllokuar faqet e mbrojtura nga afër si Netflix dhe Hulu me lehtësi.

Keni nevojë për më shumë informacion? Këtu është shqyrtimi ynë i hollësishëm i ekspertëve të Surfshark.

Merrni Surfshark Tani!

Leximi më tej

VPN-të më të mira për Hollandë – Më e Shpejta & Ofruesit më të lirë

Kodet e kuponëve për të marrë marrëveshjen më të mirë në pajtimin tuaj VPN

5 VPN-të më të mira të verifikuara pa verifikime

VPN-të më të sigurta dhe më të besueshme për nominalët dixhitalë

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map