Si të merrni një adresë IP të Guatemalës nga kudo në vitin 2020 [+ VIDEO]

Nëse dëshironi hyr në llogarinë tënde bankare të Guatemalës ose në rrjedhën Netflix Guatemala nga jashtë vendit, do t’ju duhet një adresë IP e Guatemalës. Disa uebfaqe kufizojnë ose bllokojnë hyrjen tuaj nëse kërkoni nga një IP e huaj.

Këto geoblocks janë zhgënjyese, por ju lehtë mund të merrni rreth tyre. A rrjeti privat virtual (VPN) do t’ju japë një IP të re në Guatemalë, për sa kohë që ju zgjidhni një shërbim me veçoritë e duhura.

Vazhdoni të lexoni për të mësuar se si të merrni një adresë IP të Guatemalës në disa hapa të thjeshtë. Së shpejti do të kënaqeni qasje të shpejtë dhe të sigurt në faqet e internetit të Guatemalës dhe shërbime nga kudo.

Udhëzues i shpejtë: Si të merrni një adresë IP të Guatemalës me një VPN

 1. Zgjidhni një VPN me të paktën një server në Guatemalë. ExpressVPNe zgjedhja jonë kryesore.
 2. Shkarkoni programin VPN dhe instaloni në kompjuterin tuaj ose në pajisjen tjetër.
 3. Nisni programin dhe lidheni me një server në Guatemalë.
 4. Kontrolloni adresën tuaj të re IP këtu duke përdorur mjetin tonë të lehtë.

Tabela e përmbajtjes

 • Si një VPN mund t’ju Merr një Adresë IP të Guatemalës
 • Përfitimet e tjera të përdorimit të VPN – Siguria, privatësia dhe transmetimi i pakufizuar
 • Zgjedhja e VPN më e mirë për ju – tofarë duhet të kërkoni
 • VPN-të më të mira për të marrë një adresë IP të Guatemalës

Si një VPN mund t’ju Merr një Adresë IP të Guatemalës

Një VPN rivoton trafikun tuaj të internetit përmes një serveri privat. faqet e internetit shiko IP-në e serverit VPN adresën në vend të juajit. Thjesht zgjidhni një server në Guatemala, dhe do të duket sikur po hyrni në internet nga brenda vendit.

Me VPN të duhur, mund të lidheni me një server të Guatemalës me vetëm disa klikime. Do të keni qasje në faqet e internetit dhe shërbimet e Guatemalës nga kudo, përfshirë bankat, rrjetet TV dhe shërbimet e pagimit të faturave.

Lexoni më tej për të zbuluar se çfarë tjetër mund të bëjë një VPN për ju dhe të mësoni në lidhje me zgjedhjet e ekspertëve tanë për VPN të besueshme me serverat e Guatemalës.

Një VPN gjithashtu ju mban të sigurt & Ju lejon të Rrjedhin Pothuajse thingdo gjë

qeveria në Guatemala monitoron trafikun e internetit, veçanërisht komunikimet midis banorëve dhe njerëzve jashtë vendit. Të dashurit tuaj në Guatemalë mund të arrestohen për shprehjen e mendimeve të tyre në internet, ose thjesht për t’ju dërguar një mesazh.

Përdorimi i IP tuaj i ri i Guatemalës kur të hyni në përmbajtjen e Guatemalës do t’ju bëjë më pak të ngjarë të tërhiqni vëmendjen e qeverisë. Një VPN me cilësi përdor edhe encryption të shkallës ushtarake në sigurohuni që mesazhet dhe shfletimi juaj të qëndrojnë private.

Nëse keni familje ose miq në Guatemalë, ata gjithashtu mund të varen nga një VPN premium për t’i mbrojtur ata nga mbikëqyrja e qeverisë. Inkurajoni ata të zgjidhni një shërbim me tiparet kryesore të sigurisë që do të rendisim më poshtë.

Proxies dhe VPN falas mund të ndryshojnë adresën tuaj IP, por ato nuk ofrojnë të njëjtat veçori të sigurisë si VPN të paguara. disa Ndryshuesit IP falas përdorni rrjetet P2P që ekspozoni lidhjen tuaj me krimin në internet, ndërsa të tjerët korrin dhe shesin të dhënat tuaja.

Së bashku me kriptimin praktikisht të pathyeshëm, VPN-të që ju rekomandojmë ofrojnë veçori si një ndërprerës vrasës dhe mbrojtje nga rrjedhjet. Edhe nëse lidhja juaj e serverit VPN bie, këta ofrues gjithmonë mbroni të dhënat dhe mesazhet tuaja nga hakerat dhe spiunë qeveritarë.

VPN me vlerësim më të lartë anashkalojnë jo vetëm geoblocks, por edhe mjetet e kontrollimit të VPN të përdorura nga shumë site streaming. Kjo do të thotë që do të keni hyrje të pakufizuar në çdo shërbim streaming në Guatemalan, plus Netflix amerikane, Antena 3 España, dhe shumë më tepër.

Nëse po udhëtoni për në Guatemalë, sigurohuni që të përdorni IP tuaj të ri të Guatemalës për të kërkuar marrëveshje fluturimesh dhe hotelesh. Sitet e udhëtimit ndryshojnë çmimet e tyre bazuar në vendndodhjen tuaj.

Tofarë duhet të kërkoni në një VPN

 • Serverat në Guatemalë: Sigurohuni që të zgjidhni një ofrues VPN me të paktën një server në Guatemala për të marrë një adresë IP të Guatemalës.
 • Siguria e përparuar: Kriptimi i AES, një ndërprerës i vrasjes, mbrojtja e rrjedhjeve DNS dhe VPN e dyfishtë (multi-hop) sigurojnë që qeveria e Guatemalës nuk do të dijë se çfarë po bëni në internet.
 • Kapacitetet e zhbllokimit: Për të parë përmbajtje nga kudo, do t’ju duhet një VPN që mund të ketë geoblloqe të vështira. Nëse një VPN ka një rekord të dëshmuar për zhbllokimin e Netflix dhe iPlayer të BBC, nuk do të keni asnjë problem të shikoni çdo episod të Ixcanul.
 • Shpejtësi e lartë: Duke zgjedhur një VPN premium me lidhje të shpejtë, ju mund të shijoni të gjitha shfaqjet tuaja të preferuara, pa u ngacmuar.
 • Mbështetje e shkëlqyeshme e klientit: Një mundësi e bisedës live do të thotë përgjigje të shpejtë për çdo pyetje që keni në lidhje me shërbimin.

VPN-të më të mira për të marrë një adresë IP të Guatemalës

1. ExpressVPN

Vlerësimi i Përgjithshëm: 4.9 – VPN më e Shpejtë Ne Testuam për Guatemalë

Përfitimet e ExpressVPN

Mos e humbisni: Merr 49% zbritje nga VPN # 1 & provojeni për 30 ditë pa rrezik!

ExpressVPN ka mbi 3.000 serverë në të gjithë botën dhe ofron adresa të shumta IP në Guatemalë. Një zgjedhje e shkëlqyeshme për transmetim, ExpressVPN anashkalon pothuajse çdo gjeobllok me lehtësi dhe ofron lidhjet më të shpejta në industri.

Karakteristikat mbresëlënëse të sigurisë ExpressVPN përfshijnë shifrimin 256-bit të AES, një ndërprerës të besueshëm vrasës dhe forma të shumta të mbrojtjes së rrjedhjeve. Tunizimi i ndarjes ju lejon hyr në rrjetet lokale pa hequr dorë nga mbrojtja e VPN për trafikun tuaj ndërkombëtar.

Nëse keni nevojë për ndihmë, ExpressVPN ofron mbështetje të jashtëzakonshme të bisedës 24/7. Provoni ExpressVPN për veten tuaj pa rrezik 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Dëshironi të mësoni më shumë para se të blini? Lexoni rishikimin tonë të ekspertit ExpressVPN.

Merrni ExpressVPN Tani!

2. PureVPN

Vlerësimi i Përgjithshëm: 4.1 – VPN e Sigurt me IP në 140 vende

Pajisjet PureVPN

OFERTA E HUGE – Merrni 88% Ulje nga IP e Guatemalës nga PureVPN TANI!

me mbi 2,000 serverë në të gjithë botën dhe IP të shumta të Guatemalës për të zgjedhur, PureVPN është një zgjedhje e shkëlqyeshme për qasje të lehtë dhe të sigurt në faqet e Guatemalës nga kudo.

Përdoruesit e pëlqejnë kombinimin e PureVPN plane pajtimi të përballueshme dhe siguri të nivelit të lartë. Ju mund të qëndroni brenda buxhetit tuaj dhe akoma të merrni një ndërprerës të vrasjeve të bazuar në internet, enkriptim të shkallës ushtarake dhe mbrojtje shtesë për wi-fi publike.

me Mbështetje live 24/7 e disponueshme në Spanjisht, PureVPN është një zgjedhje e shkëlqyeshme nëse nuk jeni i ri për VPN dhe keni nevojë për ndihmë shtesë për instalimin dhe konfigurimin.

Mund të provoni pa rrezikshmërinë e shërbimit me uniken e ofruesit “Dita e bonusit” garancia 31-ditore për kthimin e parave.

Dëshironi të mësoni më shumë? Lexoni rishikimin tonë të hollësishëm të ekspertëve të PureVPN.

Merrni PureVPN Tani

Leximi më tej

Mësoni rreth rritjes së censurimit të internetit në të gjithë botën

Këshilla të ekspertëve për të kursyer para në hotele me një VPN

Si funksionojnë bllokimet e VPN dhe si t’i rrahni ata

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me