Si të merrni një adresë IP të Greqisë nga kudo në vitin 2020 [+ VIDEO]


Shfaqjet transmetuese në TV SHKAΪ (Skai) Live ose duke ndjekur tregimet më të fundit në Lajmet Achaia mund të jenë e vështirë nëse nuk je në Greqi. Këto dhe shumë faqe të tjera greke mund të zbulojnë adresën tuaj të huaj të IP dhe t’ju mohojnë qasjen.

Ju gjithashtu mund të gjeni se ju nuk mund të përdorni llogaritë tuaja bankare greke, që është një problem i madh nëse keni faturat për të paguar. Për të marrë rreth blloqeve, duhet të fshehni vendndodhjen tuaj të vërtetë.

Një cilësi e lartë VPN e bën të lehtë dhe të sigurt marrjen e një adrese IP Greke. Ja se si funksionon.

Udhëzues i shpejtë: Si të merrni një adresë IP të Greqisë me një VPN

 1. Zgjidhni një VPN me serverë në Greqi. ExpressVPNështë zgjedhja jonë # 1.
 2. Shkarkoni programin VPN dhe instaloni në kompjuterin / pajisjen tuaj.
 3. Nisni programin dhe lidheni me një server në Greqi.
 4. Kontrolloni adresën tuaj të re Greke IP duke përdorur mjetin tonë të lehtë në internet.

Tabela e përmbajtjes

 • Si një VPN mund t’ju marrë një adresë IP Greke
 • Një VPN gjithashtu ju mban të sigurt & Ju lejon të Rrjedhin Pothuajse thingdo gjë
 • Tofarë duhet të kërkoni në një VPN
 • VPN-të më të mira për të marrë një adresë IP Greke

Si një VPN mund t’ju marrë një adresë IP Greke

Uebfaqe Greke të bllokuara nga Greqia ju japin vetëm akses të plotë nëse ata mendojnë se ju jeni brenda vendit. Mënyra më e mirë për të mashtruar këto faqe është që të lidheni me një server VPN në Greqi.

Sapo të lidheni, të gjitha tuajat trafiku i internetit është rivarruar përmes serverit, ku është caktuar një adresë IP Greke. Me një VPN më të vlerësuar, aktuale tuaj vendndodhja është plotësisht e fshehur, që do të thotë se do të keni qasje të pakufizuar në të gjithë përmbajtjen greke që dëshironi.

Sidoqoftë, një VPN bën shumë më tepër sesa t’ju lejojë qasje në faqet e bllokuara Greke. Nga tërësisht duke koduar të gjitha informacionet që dërgoni dhe merrni, një VPN i besueshëm e bën botën tuaj në internet një vend shumë më të sigurt.

Një VPN gjithashtu ju mban të sigurt & Ju lejon të Rrjedhin Pothuajse thingdo gjë

Përveç kësaj që të le transmetoni filmin tuaj të preferuar Yannis Drakopolous kudo, në çdo kohë, me VPN më të vlerësuarat madje zhbllokojnë faqet e internetit të mbrojtura nga filtrat VPN. Kjo do të thotë që ju gjithashtu do të jeni në gjendje shikojnë Netflix të SHBA, iPlayer BBC, dhe shumë më tepër, të gjitha pa kufizime.

Një adresë IP në Greqi gjithashtu do t’ju japë qasje në rezultatet e kërkimit rajonal, mbulimin e lajmeve dhe platformat e mediave sociale në greqisht. Shtë një mënyrë e shkëlqyeshme për të mësuar rreth gjuhës dhe kulturës greke, dhe a avantazh i madh nëse jeni duke hulumtuar tregjet greke për biznesin tuaj.

Sigurisht, nëse përdorni IP tuaj Grek për transaksione biznesi ose bankare, duhet të dini se të dhënat tuaja janë 100% të sigurta. Me kriptim të gradës ushtarake dhe masa të përparuara të sigurisë si mbrojtja e rrjedhjeve dhe një ndërprerës vrasës, VPN-të më të mira ju mbajnë të sigurt nga hakmarrja dhe spiunimi.

Në të kundërt, shumë VPN falas përdorin encryption të dobët, duke ju lënë të prekshëm nga vjelësit e të dhënave. Ata ju bombardojnë reklama ose madje shisni informacionin tuaj te palët e treta. Shumica e tyre janë gjithashtu të ngadaltë, ofrojnë një brez të kufizuar dhe bllokohen lehtësisht nga ekranet VPN.

Nëse kryesisht dëshironi një adresë IP Greke në mënyrë që të shikoni përmbajtje të kufizuar, zgjidhni një VPN premium që garanton shpejtësi të lartë dhe Bandwidth i pakufizuar për rrjedhje e qetë. Këtu janë disa këshilla më shumë nga të mirat tona VPN për gjetjen e një VPN që i përshtatet nevojave tuaja.

Tofarë duhet të kërkoni në një VPN

 • Garancia e intimitetit: Kontrolloni nëse VPN ka një politikë të verifikuar të mos-logs për të siguruar anonimitetin tuaj.
 • Siguria e shkallës ushtarake: Shikoni për enkriptimin e AES, parandalimin e gjurmimit, mbrojtjen wi-fi publike dhe mbrojtjen e rrjedhjes DNS / IPv6.
 • User-friendly: Aplikacionet e përdorimit të thjeshtë për të gjitha pajisjet tuaja dhe shërbimin e përgjegjshëm të klientit sigurojnë që e kaloni kohën tuaj në surfing, jo për zgjidhjen e problemeve.
 • Serverat në Greqi: Ju duhet të paktën një nga VPN tuaj për të marrë një adresë Greke IP.
 • Fuqia e zhbllokimit: Një VPN me një rekord të vendeve të zhbllokimit si Hulu dhe Amazon Prime do t’ju ofrojë qasje të shpejtë në çdo përmbajtje greke.

VPN-të më të mira për të marrë një adresë IP të Greqisë

1. ExpressVPN

Vlerësimi i Përgjithshëm: 4.9 – VPN më e shpejtë që Testuam për Greqinë

Pajisjet ExpressVPN

Mos e humbisni: Merr 49% zbritje nga VPN # 1 & provojeni për 30 ditë pa rrezik

ExpressVPN ka 5 lokacione serverash në Greqi si pjesë e një rrjeti global prej 3,000+ serverësh. Mund të lidheni me çdo server ExpressVPN me të deri në 5 pajisje njëkohësisht, dhe ju mund të ndërroni serverat sa herë që dëshironi.

Transmetimi dhe shkarkimi janë të qetë dhe të pandërprera me ExpressVPN shpejtësi rrufeje dhe Bandwidth i pakufizuar. Përdoruesit gjithashtu japin ExpressVPN disa nga vlerësimet më të larta që kemi parë për shërbimin ndaj klientit.

ExpressVPN është garancia që mban asnjë regjistër aktiviteti ose lidhjeje është verifikuar nga ekspertët tanë dhe autoritetet ligjore. Të dhënat dhe komunikimi juaj do të mbeten anonimë për shkak të kriptimit të AES me 256-bit, Mbrojtje rrjedhje DNS / IPv6, dhe vrasin kaloni.

Nuk ka provë falas, por të gjitha planet e ExpressVPN janë mbështetur nga a 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Keni nevojë për më shumë informacion? Këtu është shqyrtimi ynë i hollësishëm i ekspertëve të ExpressVPN.

Merrni ExpressVPN Tani!

2. NordVPN

Vlerësimi i Përgjithshëm: 4.9 – VPN jonë e përgjithshme # 1

OFERTA speciale: GRAB ZBRITJEN TUAJ 70% për të marrë një adresë IP Greke me NordVPN TANI!

NordVPN ka 6 servera në Greqi, dhe është një zgjedhje e njohur për të marrë një adresë IP Greke. juaj të dhënat janë të sigurta me NordVPN Kriptimi i shkallës ushtarake 2048-bit, shumëllojshmëri të opsioneve të protokollit të sigurisë, dhe ndërprerës automatik vrasës.

Nuk ka nevojë gjithashtu të shqetësoheni për intimitetin, sepse NordVPN ofron një politikë e rreptë e mos-logs, Mbrojtja e rrjedhjes DNS, dhe Qepë mbi VPN, i cili shton shtresa të kriptimit nëpër shumë servera.

NordVPN-së aplikacionet për të gjitha platformat kryesore janë shumë intuitive, por nëse keni nevojë për ndonjë ndihmë, mund ta merrni menjëherë nga 24/7 mbështetje chat live ekip.

Ju do të keni një 30 ditë garanci për kthimin e parave për paqen e mendjes dhe ju mund të lidheni deri në 6 pajisje në një llogari të vetme.

Keni nevojë për më shumë informacion? Këtu është shqyrtimi ynë i hollësishëm i ekspertëve të NordVPN.

Merrni NordVPN Tani!

3. CyberGhost

Vlerësimi i Përgjithshëm: 4.8 – VPN me vlerën më të mirë / VPN më e mirë për Mac / Ndërfaqja e dizajnuar intuitivisht për transmetimin në çast

pajisje të shumëfishta cyberghost

Vetëm për kohë të kufizuar – Merrni 73% Zbritje në CyberGjest Tani

CyberGhost ka 12 servera në Greqi, dhe është një nga VPN më e lehtë për t’u përdorur për fillestarët dhe ekspertët njësoj. Profilet e parafabrikuara ju lejojnë të lidheni me një klik, dhe aplikacionet gjithashtu ofrojnë një larmi tipare të personalizueshme.

CyberGhost bllokon gjithashtu reklamat dhe malware. Një veçori HTTPS automatikisht ju ridrejton në versionin më të sigurt të çdo faqe në internet.

Transmetimi i shfaqjeve greke është i shpejtë dhe i lehtë me CyberGhost, dhe ju mund të ndryshoni serverët lehtë sa herë që keni nevojë për përmbajtje nga një vend tjetër.

Ju mund të lidheni deri në 7 pajisje në llogarinë tuaj, me aplikacione të disponueshëm për të gjitha pajisjet e njohura. Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh ju jep më shumë se kohë të mjaftueshme për të provuar shërbimin pa rrezik.

Keni nevojë për më shumë informacion? Këtu është shqyrtimi ynë i hollësishëm i ekspertëve të CyberGhost.

Merrni CyberGost Tani!

4. Surfshark

Vlerësimi i Përgjithshëm: 4.5 – Dhjetë VPN më e lartë për shpejtësinë, vlerën dhe sigurinë

Surfshark nuk i jep publikut aq shumë informacion sa disa VPN të tjera në lidhje me vendet e serverit të tij. Sidoqoftë, jemi lidhur me sukses serverë në Greqi që na dhanë IP të Greqisë.

Ky VPN jep shpejtësi super të shpejtë dhe bandë të pakufizuar për t’ju ndihmuar të shijoni filmat, muzikën, shfaqjet televizive, dhe më shumë, pa ndërprerje.

Vendosja është e lehtë, dhe ju mund të mbështeteni në 24/7 mbështetje chat live, udhëzues për zgjidhjen e problemeve dhe faqe FAQ nëse keni ndonjë problem. Konsumatorët e duan faktin që ju mund të lidheni pajisje të pakufizuara me një licencë.

Të gjitha planet e Surfshark vijnë me një 30 ditë garanci për kthimin e parave, duke ju dhënë mjaft kohë për të vendosur nëse VPN është e drejtë për ju.

Keni nevojë për më shumë informacion? Këtu është shqyrtimi ynë i hollësishëm i ekspertëve të Surfshark.

Merrni Surfshark Tani!

Leximi më tej

Merrni marrëveshjet më të mira të VPN në faqen e kuponit të brendshëmëve tanë.

Gjeni VPN-të më të shpejta dhe më të lira për Greqinë.

Mësoni gjithçka rreth VPN me Udhëzuesin tonë VPN për Newbies për vitin 2020.

Udhëtimi për në Greqi? Mësoni si të përdorni një VPN për të marrë marrëveshjet më të mira në hotel.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map