Si të merrni një adresë IP të Ekuadorit nga kudo në vitin 2020 [+ VIDEO]

Gettingshtë e ndërlikuar të hyni në faqet e internetit me bazë në Ekuador nëse nuk jeni në vend. Atëherë, çfarë të bëni nëse dëshironi lajme në Keçua, informacion të saktë në lidhje me hidrocentralin e Sopladorës, ose një shans për të menaxhoni llogaritë tuaja bankare në Ekuador?

Ose mbase thjesht dëshironi të jeni në gjendje transmetoni filmin më të fundit Pablo Agüero në momentin kur është në dispozicion në Ekuador. Ju mund të bllokoheni nga bërja e ndonjë prej këtyre gjërave nëse hyrni në internet nga një adresë IP në një vend të huaj.

Për të marrë në mënyrë të sigurt një adresë IP ekuadoras, ju vetëm duhet të zgjidhni VPN të duhur. Në katër hapa të thjeshtë, do të keni qasje të pakufizuar në çdo përmbajtje që dëshironi, nga kudo në botë.

Udhëzues i shpejtë: Si të merrni një adresë IP të Ekuadorit me një VPN

 1. Zgjidhni një VPN me serverë në Ekuador. ExpressVPNështë zgjedhja jonë # 1.
 2. Shkarkoni programin VPN dhe instaloni në kompjuterin / pajisjen tuaj.
 3. Nisni programin dhe lidheni me një server në Ekuador.
 4. Kontrolloni adresën tuaj të re të IP duke përdorur mjetin tonë të lehtë në internet.

Tabela e përmbajtjes

 • Si një VPN mund t’ju Merr një Adresë IP të Ekuadorit
 • Një VPN gjithashtu ju mban të sigurt & Ju lejon të Rrjedhin Pothuajse thingdo gjë
 • Tofarë duhet të kërkoni në një VPN
 • VPN-të më të mira për të marrë një adresë IP ekuadoras

Si një VPN mund t’ju Merr një Adresë IP të Ekuadorit

Kur lidheni me një server VPN në Ekuador, trafiku juaj në internet bëhet shënuar me adresën IP të Ekuadorit të serverit, ndërsa juaji IP e vërtetë është e maskuar. Askush nuk mund të gjurmojë aktivitetin tuaj përsëri tek ju, pajisja juaj ose vendndodhja juaj e vërtetë.

Në të njëjtën kohë, VPN me cilësi të lartë encryptojnë të dhënat tuaja për të mbrojtur informacionin e ndjeshëm si emrat e përdoruesve, fjalëkalimet dhe numrat e llogarive. Dhe ky është akoma vetëm fillimi i asaj që mund të bëjnë VPN-të më të mira për ju.

Një VPN gjithashtu ju mban të sigurt & Ju lejon të Rrjedhin Pothuajse thingdo gjë

Me VPN të duhur, duhen vetëm disa minuta për të siguruar të dhënat tuaja dhe për të ndryshuar adresën tuaj IP për të marrë të njëjtën qasje në internet si dikush në Quito. Do të merrni Titujt me në qendër ekuadorin në burimin tuaj të lajmeve dhe Rezultatet e kërkimit të bazuar në Ekuador.

Edhe llogaritë tuaja të mediave sociale do të azhurnohen me aktivitetin e fundit në Ekuador. Për më tepër, të gjithë shfletimet që bëni ndërsa jeni të lidhur me VPN do të jenë anonime dhe private, edhe nëse ti lumë Ecuavisa nga një kafene publike në internet.

Nëse jeni një gazetar, mesues, ose kushdo qe shpreh mendime që qeveria ekuadoriane mund të kundërshtojë, sigurohuni që të zgjidhni VPN më të mirë për të fshehur identitetin tuaj. Do të jeni në gjendje të komunikoni lirshëm pa u shqetësuar se juaji mesazhet mund të përgjohen.

Të dashurit tuaj në Ekuador gjithashtu mund të sigurojnë lidhjet e tyre duke përdorur një VPN të besueshëm. Sshtë një mënyrë e lirë dhe e lehtë për ta qëndroni të mbrojtur nga mbikëqyrja, censura dhe krimi në internet.

VPN Falas nuk ofrojnë të njëjtën mbrojtje ose të njëjtin akses në vendet me gjeobllokim si VPN premium. Do të përfundoni të mbërthyer me shpejtësi të ngadaltë, qasje jo të plotë në faqet e internetit që doni më shumë të përdorni dhe kufijtë e gjerësisë së bandës. shumë Ndryshuesit IP falas gjithashtu korrin dhe shesin të dhënat tuaja.

Për të marrë përmbajtjen që dëshironi dhe mbrojtjen që ju nevojitet, merrni adresën tuaj të ekuadoras IP nga një ofrues i VPN me këto karakteristika kryesore.

Tofarë duhet të kërkoni në një VPN

 • Vendndodhja e serverit: Të paktën një server duhet të jetë në Ekuador nëse doni një adresë IP ekuadoras.
 • Performanca e transmetimit: Serverët me shpejtësi të lartë, lidhje të besueshme dhe gjerësi të pakufizuar janë të gjitha të rëndësishme për një përvojë të rrjedhshme të qetë.
 • Sigurimit: Një rrjet pa provë, një ndërrues të integruar vrasës dhe servera pa memorie janë të gjitha shenja të një VPN që ju mbron në çdo situatë, edhe kur përdorni wi-fi publike.
 • Lehtësinë e përdorimit: Aplikimet duhet të jenë të thjeshta për tu konfiguruar dhe përdorur në të gjitha pajisjet tuaja.
 • Garancia për kthimin e parave: Një abonim afatgjatë i VPN është një angazhim i madh. Ju meritoni një shans të provoni së pari shërbimin pa rrezik.

VPN-të më të mira për të marrë një adresë IP ekuadoras

1. ExpressVPN

Vlerësimi i Përgjithshëm: 4.9 – VPN më e Shpejtë Ne Testuam për Ekuadorin

Përfitimet e ExpressVPN

Mos e humbisni: Merr 49% zbritje nga VPN # 1 & provojeni për 30 ditë pa rrezik

ExpressVPN ju jep lidhjet më të shpejta nga qindra VPN që kemi testuar. Serverat në Ekuador lehtësoni të merrni Adresën tuaj IP të Ekuadoras brenda disa minutave nga regjistrimi.

Ka aplikacione miqësore për përdoruesit për pothuajse çdo pajisje, duke përfshirë TV të zgjuar dhe lexues elektronik. Ju mund të lidheni deri në 5 pajisje njëherësh. Zgjatjet e shfletuesit për Chrome, Safari dhe Firefox lehtësoni të shfletoni me shpejtësi të lartë pa hequr dorë nga mbrojtja juaj VPN.

Konsumatorët vazhdimisht i japin ExpressVPN mbështetja e klientit vlerësime të jashtëzakonshme, veçanërisht ato shumë profesionale 24/7 shërbim live chat. Provoni shërbimin për veten tuaj me një 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Keni nevojë për më shumë informacion? Këtu është shqyrtimi ynë i hollësishëm i ekspertëve të ExpressVPN.

Merrni ExpressVPN Tani!

2. Fshehni! VPN

Vlerësimi i Përgjithshëm: 4.6 nga 5.0 – Premium VPN me Rrjetin më të madh të serverëve global

pajisja hidemyass

Merrni zbritjen tuaj 75% në një adresë IP të Ekuadorit me HideMyAss! 

HideMyAss! VPN (HMA) ka rrjetin më të madh në botë midis VPN-ve personale, përfshirë 2 servera në Ekuador. Ju mund të zgjidhni 6 adresa IP, me një ndërrim falas të pakufizuar.

Konsumatorët raportojnë që lidhja është e lehtë, faleminderit tre të HMA-së mënyrat automatike të lidhjes për përdorime të zakonshme VPN. Mënyra e vendndodhjes e lehtëson lidhjen me një server në Ekuador.

Mënyra e Lirisë, e cila automatikisht ju lidh me një server në vendin më të afërt me fjalën e lirë, është ideal për miqtë dhe familjen tuaj në Ekuador.

HMA mbron deri në 5 pajisje menjëherë, me aplikacione për të gjithë sistemet kryesore operative. Ju do të keni 30 ditë për të kërkuar paratë tuaja mbrapa nëse nuk je i lumtur. Megjithatë, para se të hiqni dorë nga HMA, sigurohuni që të regjistroheni me 24/7 chat live mbështetje për përgjigjet e pyetjeve tuaja.

Keni nevojë për më shumë informacion? Këtu është shqyrtimi ynë i hollësishëm i ekspertëve të HideMyAss! VPN.

Merrni HideMyAss! tani!

3. PureVPN

Vlerësimi i Përgjithshëm: 4.1 – Një VPN jashtëzakonisht e personalizueshme me një tërësi mbresëlënëse karakteristikash

Pajisjet PureVPN

PureVPN ka servera në 141 vende, përfshirë Ekuadorin. Nëse nuk jeni të ri për VPN, do të doni që të zgjidhni një modalitet të paravendosur konfiguron automatikisht cilësimet për t’iu përshtatur nevojave tuaja. Mënyrat përfshijnë Streaming, Liria e Internetit, Ndarja e Dosjeve dhe Siguria / Intimiteti.

Konsumatorët PureVPN vlerësojnë rrjetin shpejtësi të lartë për transmetim dhe shkarkim.  Për t’ju mbajtur të sigurt, PureVPN përdor kriptimin në shkallë ushtarake dhe mbështet protokolle të shumta sigurie.

Karakteristikat e përparuara të tilla si një ndërprerës vrasës dhe mbrojtja e rrjedhjeve DNS, IPv6 dhe WebRTC sigurojnë që identiteti dhe të dhënat e tua nuk janë ekspozuar kurrë.

PureVPN ka një numër kanalesh mbështetëse, përfshirë 24/7 chat live. Ju mund të lidheni deri në 5 pajisje në planin tuaj, dhe ju do të keni një 30 ditë garanci për kthimin e parave për të provuar shërbimin.

Keni nevojë për më shumë informacion? Këtu është shqyrtimi ynë i hollësishëm i ekspertëve të PureVPN.

Merrni PureVPN Tani!

Leximi më tej

Shikoni koleksionin tonë të ofertave më të mira dhe kuponat në VPN të nivelit të lartë.

Merrni këshilla pro për gjetjen e VPN më të mirë për të dashurit tuaj ekuadoras.

Farë është një VPN? A keni nevojë për një? Udhëzuesi VPN për Newbies

Mësoni se si ekspertët tanë testojnë VPN-të për të gjetur VPN-të me sigurinë më të mirë.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me