Si të merrni një adresë IP të Egjiptit nga kudo në vitin 2020 [+ VIDEO]


Sitet e bankave nacionale, Netflix Egjipt, dhe të tjera Uebfaqet egjiptiane bllokoni hyrjen tuaj nëse ti mos keni një adresë IP egjiptiane.

I gjithë trafiku juaj në internet shënohet automatikisht me adresën tuaj IP, i cili u tregon faqeve të internetit ku jeni. Ustrshtë zhgënjyese kur IP-ja juaj e huaj do të thotë ju nuk mund të transmetojnë kanalet e lajmeve egjiptiane, shikoni ngjarje të drejtpërdrejta në Kajro, lidheni me bashkëpunëtorët ose paguani faturat tuaja në Egjipt.

Ja se si të përdorni një VPN me cilësi të lartë për të merrni një adresë IP të Egjiptit dhe anashkaloni kufizimet e faqes në internet në katër hapa të thjeshtë.

Udhëzues i shpejtë: Si të merrni një adresë IP egjiptiane me një VPN

 1. Zgjidhni një VPN me serverë në Egjipt. ExpressVPNështë zgjedhja jonë # 1.
 2. Shkarkoni programin VPN dhe instaloni në kompjuterin / pajisjen tuaj.
 3. Nisni programin dhe lidheni me një server në Egjipt.
 4. Kontrolloni adresën tuaj të re të IP duke përdorur mjetin tonë të lehtë në internet.

Tabela e përmbajtjes

 • Si mund të marrë një VPN Ju Adresa IP e Egjiptit
 • Një VPN gjithashtu ju mban të sigurt & Ju lejon të Rrjedhin Pothuajse thingdo gjë
 • Tofarë duhet të kërkoni në një VPN
 • VPN-të më të mira për të marrë një adresë IP të Egjiptit

Si mund të marrë një VPN Ju Një Adresë IP Egjiptiane

Kur regjistroheni në një shërbim të nivelit të lartë VPN, mund të lidheni me serverë të sigurt në të gjithë botën. Nëse zgjidhni një server VPN në Egjipt, VPN maskon vendndodhjen tuaj të vërtetë nga duke caktuar trafikun tuaj një nga IP-të egjiptiane të serverit.

Një adresë IP në Egjipt është si një pasaportë virtuale, duke ju lejuar juve hyr në faqet e mahnitshme që zakonisht janë të kufizuara vetëm për banorët e Egjiptit. Uebfaqet do të mashtrohen në besimin se ju jeni në të vërtetë në vend.

Një VPN gjithashtu ju mban të sigurt & Ju lejon të Rrjedhin Pothuajse thingdo gjë

Një VPN ju lejon të provoni internetin egjiptian, sikur të ishit ulur në një zyrë në Kajro. Ti mundesh lumë Nil TV International, paguaj çmime më të ulëta në Pounds Egjiptiane kur udhëtoni në Giza dhe merrni përditësime egjiptiane në lajmet tuaja – të gjitha nga çdo vend në të gjithë botën.

Nëse kënaqeni me kulturën dhe historinë egjiptiane, atëherë do të pëlqeni shumë vendin dokumentarë ekskluzivë me dublim dhe nëntitull arab.

VPN-të bëjnë më shumë sesa thjesht zhbllokojnë faqet, gjithashtu. Një VPN e shkëlqyeshme gjithashtu fuqimisht enkripton të dhënat tuaja, duke i bërë ato të paarritshme dhe të palexueshme për këdo që përpiqet të përgjojë trafikun tuaj të internetit.

Asnjë palë e tretë nuk mund të lexojë postat elektronike, emrat e përdoruesve, fjalëkalimet, informacionin personal ose të dhëna të tjera që i ndani në internet. Sepse IP-ja juaj e vërtetë është e fshehur, askush nuk do të dijë në cilat faqe të internetit vizitoni ose kush qëndron prapa çdo përmbajtje që ju postoni në mënyrë anonime.

Anonimiteti që ofron VPN është veçanërisht i rëndësishëm nëse shqetësoheni Ligjet e censurimit dhe mbikëqyrjes së Egjiptit (që duhet të jesh).

Ju mund të josheni për t’u përdorur VPN falas ose shërbime IP proxy, por shumë prej tyre ju rrezikojnë në vend që t’ju mbrojnë. Shumë VPN falas mbaj shënime për veprimtarinë tënde. Disa prej tyre shesin të dhënat tuaja, ndërsa të tjerët me dëshirë ndajnë atë me autoritetet egjiptiane.

Disa VPN të lira që ofrojnë siguri të mirë janë shumë të ngadalta për transmetim. Ato gjithashtu bllokohen lehtësisht nga faqet si Netflix që përdorin mjete për kontrollimin e VPN.

Zgjedhja e VPN e duhur do të thotë të kesh një botë më e sigurt, më e gjerë në internet. Do të shfletoni me vetëbesim duke ditur që të dhënat tuaja janë të sigurta dhe zakonet tuaja të internetit janë private. Së bashku me qasjen e lehtë në përmbajtjen egjiptiane, do të keni përdorimi i pakufizuar i Netflix i SHBA dhe shumë, shumë më tepër.

Tofarë duhet të kërkoni në një VPN

 • Prania e serverit: Një VPN duhet të ketë të paktën një server në Egjipt nëse doni një adresë IP egjiptiane.
 • Aplikacione të shkëlqyera: Sigurohuni që VPN që ju zgjidhni ka aplikacione për pajisjet dhe sistemet operative që ju preferoni.
 • Serverë me shpejtësi të lartë: Serverat duhet të jenë mjaft të shpejtë për të transmetuar përmbajtje pa ndërprerje.
 • Sigurimit: Një ndërprerës automatik vrasës dhe shifrimi 256-bit AES janë kërkesat minimale.
 • Shërbimi ndaj klientit: Zgjidhni një VPN që ka një regjistrim të dëshmuar të dhënies së ndihmës shpejt sa herë që ju nevojitet.

VPN-të më të mira për të marrë një adresë IP të Egjiptit

1. ExpressVPN

Vlerësimi i Përgjithshëm: 4.9 – VPN më e shpejtë që Ne Testuam për Egjiptin

Pajisjet ExpressVPN

Mos e humbisni: Merr 49% zbritje nga VPN # 1 & provojeni për 30 ditë pa rrezik

ExpressVPN-së server në Egjipt do t’ju ofrojë qasje në përmbajtjen egjiptiane nga kudo në botë. Konsumatorët e duan ExpressVPN për të aftësi superiore zhbllokimi, lidhje me shpejtësi të lartë, dhe bandwidth i pakufizuar.

Të dhënat tuaja do të mbrohen plotësisht nga encryption 256-bit AES dhe një gamë e shkëlqyer e veçori të përparuara të sigurisë, përfshirë një vrasin kaloni dhe serverat pa memorie.

Vendosja e VPN është e shpejtë dhe e lehtë, por nëse keni nevojë për ndihmë, mund të kontaktoni ekipin ExpressVPN përmes bisedës live 24/7. Ti mundesh siguroni deri në 5 pajisje në një llogari. Provoni shërbimin pa asnjë rrezik me 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Keni nevojë për më shumë informacion? Këtu është shqyrtimi ynë i hollësishëm i ekspertëve të ExpressVPN.

Merrni ExpressVPN Tani!

2. NordVPN

Vlerësimi i Përgjithshëm: 4.9 – VPN jonë e përgjithshme # 1

OFERTA SPECIALE: GRAB ZBRITJEN TUAJ 70% për të marrë një IP adresë egjiptiane me NordVPN TANI!

Përfshihet një grup i madh global i NordVPN me 5,000+ serverë 3 servera të shpejtë në Egjipt.

Konsumatorët janë të impresionuar vazhdimisht nga NordVPN veçoritë e sigurisë dhe intimitetit, të cilat përfshijnë një ndërprerës vrasës specifik i programit, skaner malware, bllokues reklamash, Mbrojtja e rrjedhjeve DNS dhe shifrimi i dyfishtë i VPN.

NordVPN ka një politika e verifikuar e mos-logs dhe pranon Bitcoin, kështu që kurrë nuk duhet të zbuloni identitetin tuaj. Hapja e llogarisë tuaj është e lehtë, por ekipi i ndihmës së klientit është gjithmonë në dispozicion 24/7 chat live nëse keni nevojë për ndihmë për ndonjë aspekt të shërbimit.

Ti mundesh lidhni deri në 6 pajisje njëkohësisht, dhe ju merrni një 30 ditë garanci për kthimin e parave në të gjitha planet e NordVPN.

Keni nevojë për më shumë informacion? Këtu është shqyrtimi ynë i hollësishëm i ekspertëve të NordVPN.

Merrni NordVPN Tani!

3. HMA VPN

Vlerësimi i Përgjithshëm: 4.6 nga 5.0 – Premium VPN me Rrjetin më të madh të serverëve global

pajisja hidemyass

Merrni zbritjen tuaj në masën 75% në një adresë IP të Egjiptit me HMA 

HMA VPN ka 2 servera në Egjipt, duke ju ofruar një zgjedhje të 6 adresa IP egjiptiane. Konsumatorët e duan vendoset lehtë, të cilat mund t’i plotësoni brenda disa minutave edhe nëse nuk keni përdorur kurrë një VPN më parë.

Lidhjet HMA janë të shpejta dhe të besueshme kështu që edhe ju nuk do të keni ndërprerje kur transmetoni, dërgoni ose shkarkoni përmbajtje. Një shërbim special i shpejtë për ngarkimin e skedarëve ju lejon të anashkaloni emailet dhe faqet e internetit të FTP për të ndajnë skedarë të mëdhenj në mënyrë të sigurt dhe anonime.

Ju mund të gjeni këshilla të shkëlqyera në seksionet FAQ dhe Ndihmë të faqes në internet HMA, ose të merrni ndihmë miqësore njerëzore në çdo kohë përmes 24/7 chat live. A 30 ditë garanci për kthimin e parave ju lejon të provoni shërbimin për veten tuaj, dhe ju mund të mbroni deri 5 pajisje në të njëjtën kohë.

Keni nevojë për më shumë informacion? Këtu është shqyrtimi ynë i hollësishëm i ekspertëve të HMA VPN.

HMA VPN

Leximi më tej

Merrni marrëveshjet më të mira në VPN më të mira këtu

Si të anashkaloni lehtësisht bllokimet VPN (Po, edhe për Netflix!)

Si të zgjidhni VPN më të mirë – 8 Këshilla për fillestarët VPN

Zbuloni nëse Torrentët janë Ligjorë Tani në Egjipt!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map