Si të merrni një adresë IP të Brazilit nga kudo në vitin 2020 [+ VIDEO]


Përpjekja për të hyrë në faqet e internetit Braziliane nga jashtë vendit mund të jetë e vështirë. ju nuk mund të hyj në Netflix Brasil ose shikoni futbollin lokal në BandSports. Ju madje mund të keni problemet në hyrjen në llogarinë tuaj bankare në internet.

Uebfaqet në Brazil përdorin adresën tuaj IP për të vendosur se çfarë përmbajtje ti mund te shohesh. Nëse keni një adresë IP të huaj, do të bllokoheni nga faqet e destinuara vetëm për njerëzit në Brazil. Quhet geoblocking dhe është e bezdisshme.

Atëherë, çfarë mund të bësh? Përgjigja është e thjeshtë: Sregjistrohu në një VPN cilësore që ka të paktën një server në Brazil.

Udhëzues i shpejtë: Si të merrni një adresë IP braziliane me një VPN

 1. Zgjidhni një VPN me serverë në Brazil.Cyberghost është zgjedhja jonë # 1.
 2. Shkarkoni programin VPN dhe instaloni në kompjuterin / pajisjen tuaj.
 3. Nisni programin dhe lidheni me një server në Brazil.
 4. Kontrolloni adresën tuaj të re të IP duke përdorur mjetin tonë të lehtë në internet.

Si mund të të marrë një VPN një Adresë IP Brazilian

Kur përdorni një VPN, trafiku juaj në internet është rivotuar përmes një serveri të sigurt në rrjet. Të dhënat tuaja janë të koduara para se të dilni nga pajisja juaj, duke fshehur adresën tuaj të vërtetë IP nga cilido sit që viziton. Në vend të kësaj, faqet e internetit shohin IP-në e serverit VPN që po përdorni.

Pra, nëse lidheni me një server brazilian, do të duket sikur të keni hyrë në internet nga Brazili. IP-ja juaj e re e Brazilit do t’ju lejojë kaloni geoblocks.

Një VPN gjithashtu ju mban të sigurt & Ju lejon të Rrjedhin Pothuajse thingdo gjë

Përdorimi i një VPN nuk ka të bëjë vetëm me hyrjen në përmbajtje gjeo-të kufizuar. Kriptimi i fortë i VPN siguron që askush nuk mund të përgjojë të dhënat që ju dërgoni dhe merrni. Detajet tuaja bankare, fjalëkalimet, postat elektronike dhe informacionet personale do të jenë të sigurta, edhe nëse përdorni wi-fi publike.

Me atë mbrojtje, ju mund të përdorni IP tuaj të Brazilit për të kryer hulumtime konfidenciale në tregjet braziliane. Ose mundeni mësoni për kulturën braziliane duke shikuar rezultatet e kërkimit rajonal dhe rrjetet sociale lokale, ose duke parë shfaqje dhe filma me titra Portugez.

Jini të vetëdijshëm se cili shërbim VPN ju zgjidhni çështje. shumë fndryshuesit IP të ree kanë kriptim shumë të dobët, duke ju lënë të prekshëm nga hajdutët e të dhënave. Shtë gjithashtu e zakonshme për shërbime falas për të reklama pritëse, shes informacionin tuaj palëve të treta, ose madje bartni malware.

Për më tepër, shumica e VPN-ve falas nuk do t’ju marrin qasjen e pakufizuar që dëshironi, madje edhe me një IP Brazilian.

Problemi është që faqet e njohura të transmetimit si Netflix përforcojnë geoblocks e tyre me softuer që mund zbuloni dhe bllokoni VPN-të. Nëse doni të transmetoni shfaqjet braziliane, do të doni një VPN që ka kaluar testet tona të ekspertëve për të marrë ekranet e kaluara VPN.

tonë VPN me vlerësim të lartë anashkalojnë të dy geoblocks dhe filtrat VPN të vendosni të gjithë internetin brazilian dhe shumë më tepër në majë të gishtave. Në të njëjtën kohë, ata e mbajnë të sigurt identitetin tuaj dhe të dhënat tuaja.

Tofarë duhet të kërkoni në një VPN

 • Asnjë regjistër: Përdorni një VPN që garanton se kurrë nuk do të regjistrojë informacione rreth veprimtarisë së internetit.
 • Nuk ka kapak të dhënash: Nëse planifikoni të transmetoni apo përroni, do të dëshironi një VPN me bandë të pakufizuar të bandës.
 • Mbështetja e klientit: Sigurohuni që të mund të merrni ndihmë kur ju nevojitet, në mënyrë ideale përmes një kanali të biseduar live 24/7.
 • Karakteristikat e sigurisë: Përveç kriptimit të gradës ushtarake, shikoni për masa sigurie si një ndërprerës vrasës dhe mbrojtje nga rrjedhjet.
 • Serverat brazilianë: Ju do të duhet një VPN me të paktën një server në Brazil për të marrë një IP Brazilian.

VPN-të më të mira për të marrë një adresë IP të Brazilit

1. CyberGhost

Vlerësimi i Përgjithshëm: 4.8 – VPN me vlerën më të mirë / VPN më e mirë për Mac / Ndërfaqja e dizajnuar intuitivisht për transmetim të menjëhershëm

pajisje të shumëfishta cyberghost

Vetëm për kohë të kufizuar – Merrni 73% Zbritje në CyberGjest Tani

CyberGhost do t’ju japë një adresë IP braziliane menjëherë kur të lidheni me një prej saj 10 servera në Sao Paulo.

Cyberghost-së lidhje e thjeshtë, me një klik opsionet ju ndihmojnë të zgjidhni serveri më i mirë brazilian për ty. Ju mund të lidheni deri në 7 pajisje njëkohësisht, një numër shumë bujar për një VPN më të vlerësuar.

Përdoruesit e vlerësojnë CyberGhost shumë të lartë, duke raportuar transmetim pa probleme me shpejtësi mbresëlënëse të lidhjes. Të fshehura nën atë lehtësi të përdorimit janë kriptimi i shkallës ushtarake dhe veçoritë e përparuara të sigurisë si një vrasin çelsin dhe firewall-in NAT.

Do të keni 45 ditë për të kërkuar paratë tuaja mbrapa nëse vendosni të anulloni planin tuaj. Nëse keni ndonjëherë pyetje, mund të kontaktoni menjëherë ekipin CyberGhost përmes 24/7 chat live.

Keni nevojë për më shumë informacion? Këtu është shqyrtimi ynë i hollësishëm i ekspertëve të CyberGhost.

CyberGhost mund të zhbllokojë:

 • Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për: Netflix, iPlayer BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po; profili i dedikuar tregon vendet dhe numrin e përdoruesve.

CyberGhost punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome.

Merrni CyberGost Tani!

2. ExpressVPN

Vlerësimi i Përgjithshëm: 4.9 – VPN më e Shpejtë që Ne Testuam për Brazilin

Pajisjet ExpressVPN

Mos e humbisni: Merr 49% zbritje nga VPN # 1 & provojeni për 30 ditë pa rrezik

ExpressVPN ka 2 lokacione serverash në Brazil, me çdo server në të dy vendet optimizuar për lidhje të shpejtë. Me bandë të pakufizuar, mund të transmetoni telenovelat tuaja të preferuara për ditë me radhë. Përdoruesit ngado që kërkojnë shërbimin e klasit të lartë të ExpressVPN.

Karakteristikat superiore të sigurisë, përfshirë 256-bit encryption AES dhe zbulimin e rrjedhjes DNS, do të ju mbrojnë nga hakmarrja, vjelja e të dhënave dhe mbikëqyrja.

Aplikacionet e përdorimit të thjeshtë të ExpressVPN ju lejojnë të lidheni deri në 5 pajisje brenda disa minutave nga regjistrimi. Plando plan vjen me një 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Keni nevojë për më shumë informacion? Këtu është shqyrtimi ynë i hollësishëm i ekspertëve të ExpressVPN.

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Merrni ExpressVPN Tani!

3. NordVPN

Vlerësimi i Përgjithshëm: 4.9 – VPN jonë e përgjithshme # 1

OFERTA SPECIALE: GRAB ZBRITJEN 70% TUAJ për të marrë një adresë IP braziliane me NordVPN TANI!

NordVPN ka 24 servera në Brazil, dhe është një nga vetëm disa VPN që ju garanton qasje në Netflix Brasil.

NordVPN-së shpejtësi të shpejtëBandwidth i pakufizuar, dhe super modaliteti i thjeshtë për t’u përdorur SmartPlay bëni kënaqësi në transmetim. Konsumatorët e pëlqejnë kombinimin e këtij VPN të fuqisë së zhbllokimit dhe sigurisë së topnotimit.

NordVPN-së kriptimi i shkallës ushtarake ju mbron nga krimi në internet, dhe një i rreptë politika pa log mban aktivitetin tuaj të internetit plotësisht anonim.

Agjentët e ndihmës janë online 24/7 për t’ju ndihmuar për çdo çështje që mund të keni. Ju mund të lidheni deri në 6 pajisje menjëherë, dhe do të keni 30 dite për të kërkuar një rimbursim nën garanci për kthimin e parave.

Keni nevojë për më shumë informacion? Këtu është shqyrtimi ynë i hollësishëm i ekspertëve të NordVPN.

NordVPN mund të zhbllokohet:

 • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Mbështet përrua:

 • Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Merrni NordVPN Tani!

4. Surfshark

Vlerësimi i Përgjithshëm: 4.5 – Dhjetë VPN më e lartë për shpejtësinë, vlerën dhe sigurinë

Lidhu me Surfshark Server brazilian per nje lidhje e shpejtë dhe bandë e pakufizuar për të shijuar më të mirën e internetit Brazilian.

Ky VPN garanton një politika pa log dhe siguria e të dhënave në topnotch. Konsumatorët vërtet e pëlqejnë sistemin CleanWeb që bllokon reklamat, gjurmues dhe malware.

Surfshark ju lejon lidhni një numër të pakufizuar pajisjesh në një llogari. A 30 ditë garanci për kthimin e parave ju jep paqe mendore të provoni shërbimin dhe të merrni kohën tuaj për të marrë një vendim përfundimtar.

Keni nevojë për më shumë informacion? Këtu është shqyrtimi ynë i hollësishëm i ekspertëve të Surfshark.

Surfshark mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, CBS, ESPN, Amazon Prime Video, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

Surfshark punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, FireTV, Linux, Chrome dhe Firefox.

Merrni Surfshark Tani!

Leximi më tej

Merrni marrëveshjet më të mira të VPN-së këtu

Zhbllokoni Netflix Brasil nga kudo në botë

Cilat janë 5 VPN-të më të mira për Brazilin për sigurinë, anashkalimin e geobllokut dhe shpejtësinë?

Zgjedhja më e mirë e VPN – 8 Këshilla për fillestarët VPN

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map