Si të merrni një adresë IP të Bolivisë nga kudo në vitin 2020 [+ VIDEO]


Shikimi i Sporteve Bolivisón ose tigo mund te jete shumë e vështirë jashtë Bolivisë. Nëse nuk keni një adresë IP Boliviane, mund të humbasë lojën e fundit të Klubit Bolívar ose madje të keni probleme duke përdorur llogarinë tuaj Banco Solidario.

Motorët e kërkimit, faqet e transmetimit dhe bankat të gjithë përdorin adresën tuaj IP për të gjetur vendndodhjen tuaj. Nëse jeni jashtë Bolivisë, faqet e internetit mund të kufizojnë hyrjen tuaj, një proces i quajtur geoblocking.

Sekreti për të ndryshuar IP tuaj në mënyrë të sigurt dhe të lirë është një rrjet privat virtual (VPN) me karakteristikat e duhura. Ne do t’ju tregojmë se si ta bëni vendosni një IP në Bolivi në disa hapa të thjeshtë.

Udhëzues i shpejtë: Si të merrni një adresë IP Boliviane me një VPN

 1. Zgjidhni një VPN me serverë në Bolivi. HMAështë një shërbim i shkëlqyeshëm dhe një nga disa VPN premium me IP të Bolivisë.
 2. Shkarkoni programin VPN dhe instaloni në kompjuterin / pajisjen tuaj.
 3. Nisni programin dhe lidheni me një server në Bolivi.
 4. Kontrolloni adresën tuaj të re të IP duke përdorur mjetin tonë të veçantë.

Tabela e përmbajtjes

 • Si një VPN mund t’ju Merr një Adresë IP Boliviane
 • Elfarë tjetër mund të bëjë një VPN për Ju? Streaming i pakufizuar & Surfing i Sigurt
 • Shouldfarë duhet të kërkoni në një VPN?
 • VPN-të më të mira për të marrë një adresë IP Boliviane

Si një VPN mund t’ju Merr një Adresë IP Boliviane

Një VPN devijon trafikun tuaj të internetit përmes një serveri privat operohet nga ofruesi i shërbimit. VPN Premium ofrojnë serverë në shumë vende të ndryshme, duke ju lejuar të zgjidhni nga mijëra adresa IP në të gjithë botën.

Kur përdorni një VPN për t’u lidhur me një server në Bolivi, faqet e internetit marrin të dhënat tuaja nga adresa IP e Bolivisë së serverit. VPN-të e mira do të maskojnë vendndodhjen tuaj të vërtetë, kështu që IP juaj nuk është kurrë e dukshme.

Me disa klikime, ju do të merrni pothuajse çdo gjeobllokim që kufizon përmbajtjen në Bolivi. VPN-të Premium mund të bëjnë shumë më tepër sesa thjesht të zhbllokojnë faqet e internetit të Bolivisë, gjithashtu.

Një VPN gjithashtu ju mban të sigurt & Ju lejon të Rrjedhin Pothuajse thingdo gjë

VPN-të më të mira përdorin encryption fund-në-fund për t’ju dhënë qetësi të plotë. juaj të dhënat e ndjeshme nuk do të vidhen, dhe internetin tuaj aktiviteti nuk mund të gjurmohet te ju. Kjo mbrojtje është thelbësore nëse përdorni rrjete publike wi-fi ose postoni në faqet sociale të Bolivisë.

Qeveria Boliviane kohët e fundit ka filluar rregullimin e mediave sociale, duke kërcënuar të ndëshkojë njerëzit që kritikojnë hapur drejtuesit. Me një VPN, ju mundeni përdorni rrjetet sociale Boliviane në mënyrë anonime dhe dërgoni mesazhe për të dashurit në mënyrë të sigurtë.

Inkurajoni miqtë dhe familjen tuaj në Bolivi që të përdorin një VPN të mirë gjithashtu. Ajo jo vetëm që do mbrojini ata nga mbikëqyrja e qeverisë, por gjithashtu hap një botë krejt të re të përmbajtjes. Për shembull, ata mund të marrin një IP në SH.B.A. shikoni Hulu ose Amazon Prime.

Me IP tuaj të Bolivisë nga një VPN e lartë, ju mund të shikoni të gjitha shfaqjet tuaja të preferuara në Bolivia TV dhe të merrni qasje e menjëhershme në filma të shkëlqyeshëm si Averno. Mund edhe ndiqni lajmet rajonale në Keçua, Aymara, ose Guaraní për të mësuar në lidhje me kulturën e Andeve.

VPN dhe proxies falas ndryshojnë gjithashtu adresën tuaj IP, por shumë prej tyre nuk mund të kalojnë mjetet e kontrollimit të VPN të përdorura nga faqet si Netflix. Kështu që nëse përdorni një ndërrues IP falas, mund t’ju mohohet hyrja në përmbajtjen që dëshironi edhe nëse keni një IP në Bolivi.

Shumë shërbime falas përdorin gjithashtu encryption të dobët dhe ofrojnë lidhje të ngadalta, të lëkundshme që nuk punojnë për transmetim. Goxha VPN falas madje edhe korrja dhe shes të dhënat e tua të shfletimit.

Lexoni më poshtë për këshillat e ekspertëve tanë për të gjetur një VPN të cilit mund t’i besoni për t’i mbajtur të sigurta të dhënat tuaja dhe pajisjet tuaja. me VPN më të vlerësuarat, ju gjithashtu do të merrni transmetim i pakufizuar i përmbajtjes nga Bolivia dhe në të gjithë botën.

Tofarë duhet të kërkoni në një VPN

 • Vendndodhjet e serverëve Bolivian: Ju duhet të paktën një server VPN në Bolivi për të marrë një adresë IP të Bolivisë.
 • Siguria e përparuar: Karakteristikat si kriptimi i shkallës ushtarake, mbrojtja e rrjedhjeve dhe një ndërprerës i vrasjes ju mbajnë të sigurt nga hakerat dhe spiunët e internetit.
 • Mbështetje e besueshme e klientit: Zgjidhni një VPN me 24/7 mbështetje live chat për të marrë përgjigje në momentin kur ju duhen.
 • Serverë me shpejtësi të lartë: VPN që ofrojnë serverë të shpejtë ju lejojnë të transmetoni përmbajtje pa ndërprerje ose vonesa.
 • Ndërrimi i pakufizuar i serverit: VPN-të më të mira ju lejojnë të kaloni ndërmjet adresave IP në vendet në mbarë botën, që është një mënyrë e shkëlqyeshme për të shmangur censurën.

VPN-të më të mira për të marrë një adresë IP të Bolivisë

1. HMA

Vlerësimi i Përgjithshëm: 4.6 nga 5.0 – VPN me vlerësim më të lartë me serverë në Bolivi! 

pajisja hidemyass

Mos harroni: Kurseni 75% në HMA Sot!

HMA ofron rrjetin më të madh të çdo VPN, me servera në mbi 190 vende, duke përfshirë Bolivi. HMA siguron kriptim të shkallës ushtarake dhe një ndërprerës vrasës për të siguruar që aktiviteti juaj dhe identiteti mbetet gjithmonë i fshehur.

HMA është e njohur për përdoruesit në të gjithë botën, falë thjeshtësisë dhe lidhjeve të shpejta dhe të qëndrueshme. Thjesht zgjidhni Mënyrën e Parafabrikuar të Vendndodhjes te lidheni me një server Bolivian me një klik.

HMA ofron serverë të dedikuar për transmetimin dhe ndarjen e P2P, së bashku me një modalitet unik lirie që ju të dashurit në Bolivi mund të përdorin për të anashkaluar menjëherë censurën e qeverisë.

Të gjitha planet e reja vijnë me një 30 ditë garanci për kthimin e parave, duke ju dhënë mjaft kohë për të provuar shërbimin. Dhe nëse ndonjëherë keni nevojë për ndihmë, mbështetja e klientit është në dispozicion përmes biseda live 24/7.

Keni nevojë për më shumë informacion? Këtu është shqyrtimi ynë i hollësishëm i ekspertëve të HMA

Merrni HMA Tani!

2. PureVPN

Vlerësimi i Përgjithshëm: 4.1 nga 5.0 – VPN e Sigurt me një rrjet të madh

PureVPN-pajisje

OFERTA SPECIALE: Kurseni 88% në PureVPN TANI!

Me më shumë se 2,000 servera në 140 vende, duke përfshirë 6 në Bolivi, PureVPN ju jep shumë zgjedhje për një IP Bolivian. Shpejtësia shumë e mirë e lidhjes dhe përmirësimet e fundit në aftësinë e tij të zhbllokimit e bëjnë këtë VPN a zgjedhje solide për transmetim.

Kriptimi dhe ndërprerja e vrasjes së integruar të PureVPN 256-bit tregojnë se siguruesi i ofruesit është angazhim për privatësinë dhe anonimatin tuaj. Mundësia për të siguroni deri në 5 pajisje njëkohësisht nën një abonim e bën atë një shërbim të shkëlqyeshëm për familjet.

Nëse duhet hyr në përmbajtjen Boliviane nga jashtë ndërsa qëndron i lidhur me shërbimet në zonën tënde lokale, do ta vlerësoni tiparin e rrallë të PureVPN-it për ndarjen e tunelit. Kurdo që të keni nevojë për ndihmë me shërbimin, mbështetja miqësore e bisedës live është një klik larg.

PureVPN ofron një Garanci për kthimin e parave 31-ditore me të gjitha planet e reja, kështu që ju jeni të lirë ta provoni atë përpara se të merrni një vendim përfundimtar.

Keni nevojë për më shumë informacion? Këtu është shqyrtimi ynë i hollësishëm i ekspertëve të PureVPN.

Merrni PureVPN Tani!

Leximi më tej

Mësoni rreth VPN-ve më të mira për Bolivi – për Vizitorët dhe Banorët.

Kurseni shumë në VPN tuaj me marrëveshjet më të mira VPN dhe kuponat në dispozicion sot.

Gjeni pse keni nevojë për një ndërprerës VPN Kill.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map