Si të merrni një adresë IP të Bahreinit nga kudo në vitin 2020 [+ VIDEO]

Nëse nuk jeni jashtë Bahreinit, mund të jetë vështirë për të parë shfaqje në LuaLua TV ose ndeshje në Bahrein Sport. Ju gjithashtu mund të keni probleme duke përdorur shërbime financiare online.

Bahreini i caktuar faqet e internetit kufizojnë ose bllokojnë hyrjen tuaj nëse keni një adresë IP të huaj. Për të marrë rreth këtyre kufizimeve gjeo-kufitare dhe për të përdorur çdo faqe në internet që dëshironi në Bahrein, ju duhet një IP Bahreini.

Mënyra e sigurt dhe e thjeshtë për të marrë një adresë të re IP në Bahrein është përdorimi i një VPN (rrjet privat virtual). Në mënyrë që të punoni, VPN që ju zgjidhni duhet të ketë siguri të shkëlqyeshme të rrjetit dhe serverë në Bahrein. Shumica e VPN-së dështojnë së paku në njërën nga ato dy prova.

Ekspertët tanë analizuan qindra shërbime të njohura për të gjetur dy ofrues premium VPN që të ju jap një adresë IP të Bahreinit pa telashe dhe pa asnjë rrezik. Ne do t’ju tregojmë se kush janë ata dhe si të merrni IP-in që ju nevojitet në disa hapa të thjeshtë.

Udhëzues i shpejtë: Si të merrni një adresë IP të Bahreinit me një VPN

 1. Zgjidhni një VPN me serverë në Bahrein. HMA VPNs zgjedhja jonë # 1.
 2. Shkarkoni programin VPN dhe instaloni në kompjuterin tuaj ose në pajisjen tjetër.
 3. Nisni programin dhe lidheni me një server në Bahrein.
 4. Kontrolloni adresën tuaj të re të Bahrainit, duke përdorur mjetin tonë special.

Tabela e përmbajtjes

 • Si një VPN mund t’ju Merr një Adresë IP të Bahreinit
 • Një VPN gjithashtu ju mban të sigurt & Ju lejon të Rrjedhin Pothuajse thingdo gjë
 • Tofarë duhet të kërkoni në një VPN
 • VPN-të më të mira për të marrë një adresë IP të Bahreinit

Si një VPN mund t’ju Merr një Adresë IP të Bahreinit

Një ofrues i VPN me cilësi ju lejon të lidheni me qindra servera të sigurt të përhapur në të gjithë botën. Nëse dëshironi për të marrë geoblocks të shkuara në faqet e internetit në Bahrein, thjesht zgjidhni një server VPN brenda vendit.

Pasi të jeni lidhur, VPN dërgon trafikun tuaj të internetit përmes serverit Bahreini. Por serveri bën më shumë sesa t’i transmetojë të dhënat tuaja në faqet e internetit. Ajo gjithashtu heq çdo tregues të vendndodhjes tuaj të vërtetë, kështu që wfaqet e internetit mund të shohin vetëm IP-në e Bahreinit të serverit.

Në faqet e internetit që vizitoni, duket sikur po kërkoni nga Bahreini. Ata do t’ju japin qasje në të gjithë përmbajtjen që ju nevojitet në vend, pa marrë parasysh se ku je.

Një VPN e mirë mund të bëjë më shumë sesa thjesht të maskojë vendndodhjen tuaj. Lexoni më tej për të mësuar mbi të gjitha mënyrat se si VPN e duhur e bën botën tuaj në internet më të mirë.

Një VPN gjithashtu ju mban të sigurt & Ju lejon të Rrjedhin Pothuajse thingdo gjë

interneti në Bahrein është censuruar dhe monitoruar rëndë. Nëse përdorni postë elektronike, aplikacione për mesazhe ose VoIP për të qëndruar në kontakt me të dashurit në vend, është kritike për ta mbajtur komunikimin tuaj privat për sigurinë tuaj dhe të tyre.

VPN Premium përdorin parandalimin e kriptimit dhe gjurmimit të avancuar për t’ju mbajtur anonim. Bahraini spiunët e qeverisë nuk do të jenë në gjendje të gjurmojnë veprimtarinë tuaj përsëri tek ju. Ju duhet të inkurajoni miqtë tuaj në Bahrein të mbrohen gjithashtu me VPN të besueshme gjithashtu.

Me një adresë IP në Bahrein nga një VPN e fortë, mund të përdorni çdo uebfaqe ose shërbim në vend pa shqetësime. Do të jesh i lirë për të shikoni kanale televizive lokale dhe shikoni rezultatet e kërkimit rajonal në arabisht.

Mund edhe përdorni llogaritë tuaja bankare në Bahreini ose bëni një hulumtim konfidencial të tregut, pasi hakerat nuk mund të marrin të dhënat tuaja.

Shtë e mundur të marrësh një adresë IP të Bahreinit nga një shërbim pa prokurë, por kjo do të thotë të marrësh rreziqe të mëdha. shumë proxies falas janë rrjete kolegë me kolegë që lejojnë përdoruesit e tjerë të përdorin lidhjen tuaj. Kjo të lë të prekshëm nga vjedhjet e të dhënave, rrëmbimet dhe sulmet e DoS.

Shumë VPN falas janë edhe më të rrezikshme. Ata mbledhin dhe shesin të dhënat tuaja të shfletimit pa dijeninë tuaj, dhe disa madje edhe malware të portit. Disa të sigurt VPN falas nuk kanë serverët që ju nevojiten për të marrë një IP Bahreini. Lidhjet e tyre janë gjithashtu shumë të ngadalta për transmetim.

VPN-të më të mira mund të anashkalojnë të dy geoblocks dhe mjetet e kontrollimit të VPN të përdorura nga Netflix dhe disa agjensi qeveritare për censurë. Ju do të merrni qasje pothuajse e pakufizuar në përmbajtje globale, përfshirë gjithçka që ju nevojitet në Bahrein.

Tofarë duhet të kërkoni në një VPN

 • Serverat në Bahrein: Ju duhet qasje në të paktën një server në vend për të marrë një adresë IP të Bahreinit.
 • Ndërrimi i thjeshtë i serverëve: Pjesa më e madhe e përmbajtjes tuaj të preferuar ndërkombëtare nuk do të jetë e arritshme nga adresa juaj e Bahreinit për shkak të censurës në vend. Sigurohuni që të mund të kaloni te serverët në vendet e tjera aq shpesh sa të keni nevojë.
 • Siguria e përparuar: Sigurohuni që VPN juaj të ketë encryption AES, si dhe një ndërprerës vrasjeje dhe mbrojtje të rrjedhjes DNS. Këto karakteristika sigurojnë që të dhënat dhe pajisjet tuaja janë të sigurta, madje edhe në wi-fi publike.
 • Mundësitë e zhbllokimit: Zgjidhni një shërbim me një reputacion për të hyrë në faqet si US Netflix dhe Hulu. Nëse një VPN kalon ato geoblloqe të ndërlikuara, nuk do të keni asnjë problem të arrini në uebfaqe në Bahrein.
 • Shpejtësi e lartë: Një VPN me serverë të shpejtë do t’ju lejojë të transmetoni filma, shfaqje TV dhe sporte pa probleme pa ndërprerje.

VPN-të më të mira për të marrë një adresë IP të Bahreinit

1. HMA VPN

Vlerësimi i Përgjithshëm: 4.6 – VPN Premium që Mbulon Më Vendet

HideMyAss VPN!

OFERTA TEC VEANTA: GRAB ZBRITJEN TUAJ 75% TUAJ për të marrë një adresë IP Bahreini me HMA TANI!

HMA ka servera pothuajse në çdo vend të botës, përfshirë 2 në Bahrein. Ju do të keni 6 IP Bahreini për të zgjedhur. Aplikacionet e përdorimit të thjeshtë bëjnë që të lidhen shumë të thjeshtë, shpesh me vetëm disa klikime.

Fillestarët e VPN i duan mënyrat e paravendosura të HMA. Me Mënyra e vendndodhjes, ju mund të keni një adresë IP të Bahreinit brenda sekondave.

Nëse dëshironi të përdorni një faqe në internet që është bllokuar në Bahrein nga familja mbretërore (si një shërbim ndërkombëtar lajmesh), HMA e keni mbuluar. Thjesht kaloni në Mënyra e Lirisë për t’u lidhur menjëherë në një server në një vend me fjalën e lirë.

Lidhjet e serverit janë të shpejta dhe të besueshme, duke ju lejuar jo vetëm që të qarkullojnë lirshëm, por edhe të përfitoni nga unika e HMA shërbim i shpejtë i ngarkimit të skedarëve. Kjo ju lejon të ndani skedarë të mëdhenj shpejt, pa pasur nevojë të përdorni email ose një shërbim të komplikuar FTP.

HMA gjithashtu ka serverat e dedikuar për transmetim, kështu që ju mund të shijoni shfaqje televizive si Fadila Khanum Wa Banatha pa vonesë ose pa buffering. Do të merrni një 30 ditë garanci për kthimin e parave kur të regjistroheni, kështu që ju mund të provoni shërbimin për veten tuaj pa asnjë rrezik.

Keni nevojë për më shumë informacion? Këtu është shqyrtimi ynë i hollësishëm i ekspertëve të HMA.

Merrni HMA Tani!

2. VyprVPN

Vlerësimi i Përgjithshëm: 4.4 – VPN e shpejtë, e sigurt me teknologji unike për të kaluar bllokimet e kaluara

Pajisja VyprVPN

OFERTA SPECIALE: Merrni një ZBRITJE 44% në një IP të Bahreinit nga VyprVPN TANI!

VyprVPN ka më shumë se 700 servera në 6 kontinente. Shtë një zgjedhje veçanërisht e mirë për Lindjen e Mesme, me një lokacion serveri në Manama që ju jep një IP Bahreini.

Përdoruesit e duan VyprVPN Teknologjia e kameleonit, që fsheh faktin që jeni duke përdorur një VPN për t’ju ndihmuar të vidhosni geoblloqet e vështira dhe muret e censurës. As blloku VFN i Netflix apo Firewall-i i Madh i Kinës nuk mund të ndalojë VyprVPN.

Për dallim nga shumica e ofruesve të VPN, VyprVPN zotëron çdo server në rrjetin e tij, që do të thotë siguri e jashtëzakonshme dhe shpejtësi të besueshme të mëdha. Ugjerësia e bandës së pakufizuar e bën atë një VPN të njohur për transmetim. Ju nuk do të humbni asnjë sekondë garat në F1 Grand Prix.

Lidhja juaj dhe aktiviteti në internet mbrohen nga encryption 256-bit dhe një Firewall. Ju mund t’i besoni VyprVPN për t’ju mbajtur të sigurt nga mbikëqyrja në internet e Bahreinit. Një e kohëve të fundit auditimi publik vërtetoi që ofruesi nuk ruan asnjë histori të shfletimit tuaj.

Kur të regjistroheni në VyprVPN, do të merrni ose një Gjykim falas 3-ditor ose a 30 ditë garanci për kthimin e parave. Sigurohuni që të kontrolloni kushtet e shërbimit tuaj në mënyrë që të dini se sa kohë mund ta provoni përpara se të kryeni.

Keni nevojë për më shumë informacion? Këtu është shqyrtimi ynë i hollësishëm i ekspertëve për VyprVPN.

Merrni VyprVPN Tani!

Leximi më tej

Shikoni faqen tonë të marrëveshjeve për të gjitha ofertat më të fundit VPN. Ne e azhurnojmë atë çdo javë!

Për t’i ndihmuar të dashurit tuaj në Bahrein të qëndrojnë të sigurt, lexoni në lidhje me VPN-të më të shpejta dhe më të sigurta për t’u përdorur brenda Bahreinit.

A nuk dëshironi të humbasni një ngjarje të rëndësishme sportive? Gjeni se si mund të shikoni ESPN Live edhe nëse jeni jashtë SH.B.A..

Mbani një sy në raportin tonë global të censurimit të azhurnuar vazhdimisht për të njohur rreziqet në çdo vend që vizitoni.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me