Si të merrni një adresë IP portugeze kudo në 2020 [+ VIDEO]


Nëse jeni jashtë Portugalisë, mund të keni lëshon aksesin në shërbimet financiare online, ose duke vazhduar shfaqjet tuaja të preferuara dhe ndeshjet e Premierira Liga në RTP Play. Kjo për shkak se disa përmbajtje në internet janë bllokuar për përdoruesit që lidhen nga jashtë Portugalisë.

Një mënyrë rreth këtyre geoblocks dhe kufizimeve është të merrni një adresë IP portugeze. Kjo mund të bëhet duke përdorur një rrjet virtual privat (VPN).

Udhëzuesi ynë do t’ju ndjekë hapat për të marrë një adresë të re IP në Portugali duke përdorur një VPN. Ju nuk duhet të humbisni përsëri një episod të Morangos com Azucar.

Udhëzues i shpejtë: Si të merrni një adresë IP portugeze me një VPN

 1. Zgjidhni një VPN me serverë në Portugali. Ne kemi renditur 4 më poshtë – ExpressVPN është zgjedhja jonë # 1.
 2. Shkarkoni programin VPN dhe instaloni në pajisjen tuaj.
 3. Nisni programin dhe lidheni me një server në Portugali.
 4. Klikoni këtu për të parë adresën tuaj të re të IP-së.

Tabela e përmbajtjes

 • Si një VPN mund t’ju Merr një Adresë IP të Portugalisë
 • Një VPN gjithashtu ju mban të sigurt & Ju lejon të Rrjedhin Pothuajse thingdo gjë
 • Tofarë duhet të kërkoni në një VPN
 • VPN-të më të mira për të marrë një adresë IP të Portugalisë

Si një VPN mund t’ju Merr një adresë IP Portugeze

Kur të regjistroheni në një shërbim VPN, ju keni mundësinë të lidheni me serverë të sigurt në të gjithë botën. Duke u lidhur me një server të largët në Portugali, ju do ta bëjë atë të duket sikur po kërkoni nga brenda vendit.

Një VPN premium mund të bëjë më shumë sesa thjesht të maskojë vendndodhjen tuaj. Vazhdoni të lexoni për të mësuar më shumë mënyra se si të përfitoni nga përdorimi i një VPN.

Një VPN gjithashtu ju mban të sigurt & Ju lejon të Rrjedhin Pothuajse thingdo gjë

Kur ti hyrni në bankën tuaj në internet ose në shërbimet e tjera portugeze nga jashtë duke përdorur wi-fi publike, ju rrezikoni që të dhënat tuaja të ndjeshme të bien në duart e hakerits. Sidoqoftë, nëse përdorni një VPN cilësore, të gjitha informacionet tuaja do të drejtohen përmes një tuneli të sigurt, të koduar, duke e mbajtur të sigurt për çdo kohë.

Nëse po kërkoni të zotëroni gjuhën portugeze, mund të jetë e vështirë nëse nuk keni folës amtare për të dëgjuar dhe mësuar nga. Një VPN me serverë në Portugali ju lejon të studioni gjuhën me shërbimin në kërkesë të RTP-së, Cuidado com a Lingua.

Ose nëse jeni Portugez dhe jetoni jashtë vendit, mund të keni lehtësi qëndroni të azhurnuar me ngjarjet në shtëpi duke shikuar kanale lokale lajmesh dhe shfaqje televizive nga kudo ku je.

Ka mundësi falas për të marrë një adresë IP portugeze, megjithëse ne nuk do t’i rekomandojmë ato. Jo vetëm që bëjnë proxies falas dhe VPN nuk kanë siguri të përshtatshme, por ata gjithashtu duhet të mbyt shpejtësinë tuaj për shkak të kapacitetit të kufizuar të serverit.

Premium VPN krenohen me sigurimin e përdoruesve me transmetim të shpejtë, pa probleme, duke bërë të mundur që ju të shihni shfaqje TV, filma dhe sporte të gjalla sikur të ishit fizikisht në Portugali, pa asnjë vonesë.

Tofarë duhet të kërkoni në një VPN

 • Mundësitë e zhbllokimit: Ju mund të mbështeteni në VPN që zhbllokojnë në mënyrë të besueshme shërbimet e mbrojtura rëndë si Netflix dhe Hulu për t’ju dhënë qasje të qetë në çdo përmbajtje Portugeze që ju dëshironi.
 • Politika e mos-logs: Një VPN që nuk mban shënime parandalon ndjekjen e aktivitetit tuaj.
 • Siguria e përparuar: Shikoni karakteristika të tilla si një ndërprerës vrasës dhe mbrojtje nga rrjedhja DNS, si dhe teknologji të shifrimit të topnotk.
 • Buxheti Miqësor: Ju nuk duhet të shikoni larg për të gjetur një VPN cilësore me një çmim konkurrues.
 • Lehtësinë e përdorimit: Meqenëse VPN-të synojnë ta bëjnë jetën tuaj më të lehtë, marrja e një kuptimi të thjeshtë për tu vendosur dhe përdorur.

VPN-të më të mira për të marrë një adresë IP të Portugalisë

1. ExpressVPN

Vlerësimi i Përgjithshëm: 4.9 – VPN më e Shpejtë Ne Testuam për Portugalinë

Pajisjet ExpressVPN

Mos e humbisni: Merr 49% zbritje nga VPN # 1 & provojeni për 30 ditë pa rrezik

Me një rrjet të madh të 3,000+ serverë në të gjithë botën, përfshirë në Portugali, ExpressVPN është një përdorues i preferuar. Ky ofrues krenohet aftësi superiore zhbllokimi, duke e bërë sherr pa përmbajtje të përmbajtjes me kufizime gjeo-kufitare.

Shtë e lehtë për t’u përdorur, dhe një ekip i fortë për mbështetjen e klientëve është në dispozicion 24/7. Ka përdorues miqësorë aplikacione për pothuajse çdo pajisje, kështu që është një VPN perfekte për newbies.

ExpressVPN përdor 256-bit encryption AES me sigurinë e shtuar të një politike pa log dhe vetë e saj DNS private në çdo server për ta bërë lidhjen tuaj të sigurt.

Ajo gjithashtu ofron një veçori tunelimi që ju lejon të mbroni trafikun që zgjidhni, duke hyrë në rrjetin tuaj lokal në të njëjtën kohë.

Me një 30 ditë garanci për kthimin e parave, nuk keni asgjë për të humbur duke provuar ExpressVPN.

Keni nevojë për më shumë informacion? Këtu është shqyrtimi ynë i hollësishëm i ekspertëve të ExpressVPN.

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Merrni ExpressVPN Tani

2. NordVPN

Vlerësimi i Përgjithshëm: 4.9 – VPN jonë e përgjithshme # 1

Pajisjet NordVPN

OFERTA SPECIALE: GRAB ZBRITJEN 70% TUAJ për të marrë një adresë IP Portugeze me NordVPN TANI!

NordVPN i ka të gjitha karakteristikat kryesore të sigurisë do të prisnit nga një VPN premium dhe më shumë. Double VPN shton një shtresë tjetër të intimitetit në trafikun tuaj online, dhe një ndërprerës siguron se nuk ka rrjedhje të të dhënave nëse lidhja VPN dështon.

Me shpejtësi të shpejtë të lidhjes, mbi 5.200 serverë në të gjithë botën dhe një modalitet unik SmarPlay, është lehtë për tu shijuar transmetimi i qetë. Rrjeti përfshin 17 servera në Portugali, kështu që qasja në përmbajtjen Portugeze që ju dëshironi është vetëm disa klikime larg.

Me gjithë këtë, nuk është çudi NordVPN është një zgjedhje popullore për këdo që kërkon një IP Portugez.

Ju mund ta provoni vetë NordVPN me një 30 ditë garanci për kthimin e parave në muajin tuaj të parë.

Keni nevojë për më shumë informacion? Këtu është shqyrtimi ynë i hollësishëm i ekspertëve të NordVPN.

NordVPN mund të zhbllokohet:

 • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Mbështet përrua:

 • Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Merrni NordVPN Tani!

3. CyberGhost

Vlerësimi i Përgjithshëm: 4.8 – VPN me vlerën më të mirë / VPN më e mirë për Mac / Ndërfaqja e dizajnuar intuitivisht për transmetim të menjëhershëm

pajisje të shumëfishta cyberghost

Vetëm për kohë të kufizuar – Merrni 73% Zbritje në CyberGjest Tani

CyberGhost u ofron përdoruesve një ndërfaqe të lehtë për t’u përdorur me profile të paracaktuar që bëjnë lidhjen me një VPN aq të thjeshtë sa një klik. Ajo ka 5,700 serverë në të gjithë botën, me 10 në Portugali, kështu që nuk do të keni shqetësime të gjeni një server të sigurt për të hyrë në llogarinë tuaj bankare Portugeze nga kudo.

Ky ofrues ka serverë të dedikuar për transmetimin dhe gjithashtu mbështet ndarjen e P2P, me dërgimin e portit për anonimitet më të madh. CyberGhost është një VPN e shkëlqyeshme nëse ndërroni pajisje shpesh, pasi kjo ju lejon lidhni 7 pajisje përnjëherë nën një pajtim.

Mund ta provoni CyberGhost me një gjykim falas 24-orësh. Ofruesi gjithashtu ofron rregullisht zbritje të mëdha në kohë, si dhe një Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh.

Keni nevojë për më shumë informacion? Këtu është shqyrtimi ynë i hollësishëm i ekspertëve të CyberGhost.

CyberGhost mund të zhbllokojë:

 • Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për: Netflix, iPlayer BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po; profili i dedikuar tregon vendet dhe numrin e përdoruesve.

CyberGhost punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome.

Merrni CyberGost Tani!

4. Surfshark

Vlerësimi i Përgjithshëm: 4.5 – Dhjetë VPN më e lartë për shpejtësinë, vlerën dhe sigurinë

Një ofrues relativisht i ri në lojë, Surfshark VPN është duke bërë një emër për vete si një VPN të besueshëm dhe të sigurt. Garanton sigurinë tuaj me një zinxhir VPN i dyfishtë me shumë hop që kodon të dhëna në dy ose më shumë serverë, dhe çdo server vendndodhja ka një DNS private.

Surfshark VPN gjithashtu merr të kaluarën geoblocks Netflix-SH.B.A. pa telashe, duke e bërë atë një të preferuar të fortë midis përdoruesve. Dhe me 500+ serverë në 50 vende, përfshirë Portugalinë, do të keni mundësi të shijoni Finalen e Ligës së Kampionëve të UEFA-s pa ndonjë kufizim gjeografik.

Ju mund të provoni Surfshark VPN me një 30 ditë garanci për kthimin e parave në çdo plan.

Keni nevojë për më shumë informacion? Këtu është shqyrtimi ynë i hollësishëm i ekspertëve të Surfshark.

Surfshark mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, CBS, ESPN, Amazon Prime Video, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

Surfshark punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, FireTV, Linux, Chrome dhe Firefox.

Leximi më tej

Ne kemi marrë disa oferta të shkëlqyera në faqen tonë të marrëveshjeve nëse doni të qesni vetë një pazar në VPN tuaj.

Për më shumë VPN, shikoni rishikimin tonë të VPN-ve më të mira të disponueshme për Portugalinë.

Nëse dëshironi të shikoni RTP ndërsa jeni jashtë Portugalisë, ne do t’ju tregojmë se si.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map