Si të merrni një adresë IP pakistaneze nga kudo në vitin 2020 [+ VIDEO]

Nëse nuk jeni jashtë Pakistanit, mund të keni vështirësi për të hyrë në faqet rajonale të lajmeve si Dunya ose GEO News. Ju madje mund të jeni të ngrira nga llogaritë tuaja financiare në internet. Kjo ndodh sepse disa faqe në internet lejojnë që njerëzit në Pakistan të shikojnë përmbajtjen e tyre.

Shtë një sistem zhgënjyes i njohur si geoblocking, por është mjaft e thjeshtë të gjesh nëse di një mashtrim të thjeshtë. E tëra që ju duhet është një adresë IP pakistaneze, të cilën mund ta merrni duke përdorur një rrjet virtual virtual (VPN).

Në këtë udhëzues, ne do t’ju ndjekim hapat për të marrë një adresë të re IP në Pakistan në asnjë kohë.

Udhëzues i shpejtë: Si të merrni një adresë IP pakistaneze me një VPN

 1. Zgjidhni një VPN me serverë në Pakistan. ExpressVPN është zgjedhja jonë # 1.
 2. Shkarkoni programin VPN dhe instaloni në kompjuterin tuaj ose në pajisjen tjetër.
 3. Nisni programin dhe lidheni me një server në Pakistan.
 4. Klikoni këtu për të përdorur mjetin tonë për të verifikuar adresën tuaj të re IP.

Tabela e përmbajtjes

 • Si një VPN Mund t’ju Merr një Adresë IP Pakistaneze
 • Një VPN gjithashtu ju mban të sigurt & Ju lejon të Rrjedhin Pothuajse thingdo gjë
 • Tofarë duhet të kërkoni në një VPN
 • VPN-të më të mira për të marrë një adresë IP pakistaneze

Si një VPN Mund t’ju Merr një Adresë IP Pakistaneze

Kur lidheni me një VPN, trafiku juaj në internet rivotohet përmes një serveri të sigurt në një pjesë tjetër të botës. Cheqja e një serveri në Pakistan do të bëjë që të duket sikur po shfleton internetin nga brenda vendit.

Ky proces është i njohur si tunele VPN dhe mund të bëjë shumë më tepër për ju sesa thjesht të maskoni vendndodhjen tuaj. Para se të arrijmë në rekomandimet tona VPN, këtu është një vështrim i shpejtë në disa nga përfitimet e tjera të përdorimit të VPN.

Një VPN gjithashtu ju mban të sigurt & Ju lejon të Rrjedhin Pothuajse thingdo gjë

Nëse përdorni postë elektronike, aplikacione për mesazhe ose VoIP për të mbajtur kontakte me familjen dhe miqtë në Pakistan, është e rëndësishme të dini se Paketa e Internetit në Pakistan monitoron trafikun në internet. Një VPN do mbron komunikimin tuaj online me teknologji të fortë encryption dhe ndjekja të ndjekjes.

Përdorimi i një VPN është gjithashtu i dobishëm nëse jeni të interesuar për kulturën pakistaneze ose të mësojnë gjuhën urdu. Ju jep një VPN me serverë në Pakistan hyrje e pakufizuar në rrjetet televizive si Urdu 1, së bashku me përmbajtje të tjera rajonale ju mund të përdorni për të mësuar në lidhje me traditat kulturore ose tregjet e biznesit vendor.

Possibleshtë e mundur që të merrni një adresë IP pakistaneze duke përdorur një proxy ose VPN falas, por shumica e tyre nuk janë të mira për transmetim. VPN falas janë të ngadalta sepse ka kaq shumë përdorues që ndajnë një numër të vogël të serverëve. Kjo gjithashtu e bën të lehtë për faqet e internetit që ekranojnë për VPN të bllokojnë shërbimet falas.

Përveç kësaj, shumë prokura janë rrjete kolegësh me kolegë, kështu që lidhja juaj mund të arrihet nga përdoruesit e tjerë. Kjo do të thotë se ata ju vë në rrezik sulmi të hakmarrjes, malware ose DoS.

Kjo nuk është një çështje që do të keni me një VPN premium. VPN-të më të mira përdorin shtesat e sigurisë si psh Kriptimi i dyfishtë VPN dhe një ndërprerës vrasës për të siguruar që të dhënat tuaja kurrë nuk bien në duar të gabuara. Ata gjithashtu kanë mjete obfuzimi për t’ju ndihmuar të vidhosni blloqet e kaluara VPN.

Kur përdorni adresën tuaj IP të Pakistanit, mund të dilni në një problem të ri: censurimi i faqes në internet të intermittuar të vendit. A VPN që mbështet ndërrimin e pakufizuar të serverit ju lejon të ndërrohen vazhdimisht midis IP-ve pakistaneze dhe jo-pakistaneze, në mënyrë që të mund të merrni rreth dy mure geoblocks dhe mure censurimi.

Tofarë duhet të kërkoni në një VPN

 • Serverat në Pakistan: Ju duhet të paktën një për të marrë një IP të Pakistanit.
 • Karakteristikat e përparuara të sigurisë: Përveç kriptimit të AES, kërkoni mbrojtjen e rrjedhjes DNS dhe një ndërprerës vrasës.
 • Mundësitë e zhbllokimit: Ju dëshironi një VPN që mund të ketë ekrane të kaluara të Geoblocks dhe ekranet VPN, në mënyrë që të mund të shikoni jo vetëm episodet e reja të Baaghi, por edhe Netflix, Hulu, dhe më shumë SH.B.A..
 • Shpejtësi e lartë: Një VPN që ofron lidhje të shpejtë, bandë të pakufizuar dhe serverë në të gjithë botën e bën përmbajtjen në internet të lehtë dhe pa buffer.
 • Ndërrimi i pakufizuar i serverit: Shikoni për një VPN që e bën të lehtë ndryshimin nga një IP në tjetrin sa më shpesh të jetë e nevojshme.

VPN-të më të mira për të marrë një adresë IP pakistaneze

1. ExpressVPN

Vlerësimi i Përgjithshëm: 4.9 – VPN më e Shpejtë Ne Testuam për Pakistanin

Pajisjet ExpressVPN

Mos e humbisni: Merr 49% zbritje nga VPN # 1 & provojeni për 30 ditë pa rrezik

ExpressVPN ka një rrjet të 3,000+ serverë në të gjithë botën, përfshirë vendet në Pakistan, kështu që nuk do të keni probleme për të hyrë në faqet e blerjeve në internet, të tilla si Daraz ose Yayvo. Përdoruesit e duan atë për të aftësi superiore zhbllokimi dhe shpejtësi të jashtëzakonshme.

Përdor ExpressVPN Kriptimi AES me 256-bit dhe ka të tijën DNS private në çdo server për të mbajtur private lidhjen dhe aktivitetin tuaj. Ajo gjithashtu ofron tunele të ndara, e cila ju lejon të mbroni trafikun që zgjidhni duke ju dhënë mundësinë e përdorimit të rrjetit tuaj lokal në të njëjtën kohë.

Me një 30 ditë garanci për kthimin e parave, nuk ka asgjë për të humbur duke provuar ExpressVPN.

Keni nevojë për më shumë informacion? Këtu është shqyrtimi ynë i hollësishëm i ekspertëve të ExpressVPN.

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Merrni ExpressVPN Tani

2. CyberGhost

Vlerësimi i Përgjithshëm: 4.8 – VPN me vlerën më të mirë / VPN më e mirë për Mac / Ndërfaqja e dizajnuar intuitivisht për transmetim të menjëhershëm

pajisje të shumëfishta cyberghost

Vetëm për kohë të kufizuar – Merrni 73% Zbritje në CyberGjest Tani

me 10 servera në Pakistan, Cyberghost është një mundësi e shkëlqyeshme për të marrë një adresë IP pakistaneze. Ajo siguron kriptimi i shkallës ushtarake si dhe zhbllokimin e aftësive për të marrë rreth gjeo-kufizimeve, kështu që ju mund të hyni në përmbajtjen që ju nevojitet ndërsa i ruani të dhënat tuaja private.

Cyberghost-së profil i dedikuar i transmetimit e bën VPN një të preferuar me përdoruesit, pasi është e konfiguruar të zgjedh serverët që janë optimizuar për transmetimin e përmbajtjes që dëshironi të shikoni. Ti mundesh lidhni deri në 7 pajisje në një llogari, kështu që CyberGhost është i shkëlqyeshëm për familjet.

Mund ta provoni CyberGhost me një Gjykim falas 24-orësh, dhe do të mbroheni nga një zemërgjerë Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh kur të regjistroheni.

Keni nevojë për më shumë informacion? Këtu është shqyrtimi ynë i hollësishëm i ekspertëve të CyberGhost.

CyberGhost mund të zhbllokojë:

 • Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për: Netflix, iPlayer BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po; profili i dedikuar tregon vendet dhe numrin e përdoruesve.

CyberGhost punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome.

Merrni CyberGost Tani

3. HMA

Vlerësimi i Përgjithshëm: 4.6 – Mbulimi më i mirë global midis të gjitha VPN Premium

pajisja hidemyass 

OFERTA SPECIALE: Gjeni vetes një zbritje prej 75% për të marrë një Ad IP të Pakistanit me HMA TANI!

HMA ka rrjetin më të gjerë të të gjitha VPN-ve që ne kemi shqyrtuar, me servera në 190+ vende, përfshirë 2 në Pakistan. Përdor Kriptimi i AES për të garantuar privatësinë dhe sigurinë tuaj në internet.

HMA është i dobishëm Shuffling IP veçori gjithashtu ju lejon të ndërroni adresat IP aq shpesh sa dëshironi ndërsa kërkoni. Përdoruesit e duan HMA-në për të ndërfaqe intuitive.

Tre të HMA-së mënyrat e paravendosura përfshini një mënyrë lirie të krijuar posaçërisht për të mbrojtur njerëzit në vendet e rënda të censurimit, kështu që është një zgjedhje e shkëlqyeshme për të dashurit tuaj në Pakistan, gjithashtu. Dserverat e redaktuar të transmetimit le të shijoni filma dhe shfaqje TV në çdo kohë pa vonesë.

Ju mund të provoni HMA me një prove falas, dhe ka edhe një 30 ditë garanci për kthimin e parave kur të regjistroheni.

Keni nevojë për më shumë informacion? Këtu është shqyrtimi ynë i hollësishëm i ekspertëve të HMA VPN.

HMA mund të zhbllokojë: 

 • Hulu, iPlayer në BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, serverë të caktuar P2P të disponueshëm.

HMA punon në këto pajisje:

 •  Windows, macOS, Linux, Android, iOS, Routers.

Merrni HMA Tani

Leximi më tej

Dëshironi të kurseni para në VPN tuaj? Shikoni faqen tonë të marrëveshjeve dhe kapni veten tuaj një pazar.

Mësoni në lidhje me censurimin e internetit dhe ku renditet vendi juaj kur bëhet fjalë për kufizimin e përmbajtjes në internet.

Nëse jeni një tifoz i filmit në Bollywood, zbuloni se si mund ta shikoni Hotstar nga kudo.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me