Si të merrni një adresë IP Norvegjeze nga kudo në vitin 2020 [+ VIDEO]

Nëse jeni përpjekur të shihni NRK.no ose TV2 Sumo jashtë Norvegjisë, ju mund të keni mohuar hyrjen në shfaqjet tuaja të preferuara. Ju gjithashtu mund të dilni në çështje nëse përpiqeni të përdorni llogaritë tuaja bankare Norvegjeze nga jashtë.

Shumë shfaqje TV norvegjeze, shërbime të lajmeve, faqet e transmetimit dhe shërbime bankare janë të kufizuara për përdoruesit në Norvegji. Nëse dëshironi të keni akses të plotë, ju duhet një adresë IP Norvegjeze.

Më e sigurta, më e lehtë dhe mënyra më efektive për të marrë një adresë IP të Norvegjisë është përdorimi i një rrjeti virtual virtual (VPN). Shtë e thjeshtë për t’u bërë, dhe ky artikull do t’ju tregojë se si.

Udhëzues i shpejtë: Si të merrni një adresë IP Norvegjeze me një VPN

 1. Zgjidhni një VPN me serverë në Norvegji dhe regjistrohuni.NordVPNe zgjedhjen tonë # 1 për IP-të e Norvegjisë.
 2. Shkarkoni aplikacionin VPN dhe instaloni në pajisjen tuaj.
 3. Nisni programin dhe lidheni me një server në Norvegji.
 4. Kontrolloni adresën tuaj të re të IP duke përdorur mjetin tonë.

Tabela e përmbajtjes

 • Si një VPN Mund t’ju Merr një Adresë IP të Norvegjisë
 • Një VPN gjithashtu ju mban të sigurt dhe ju lejon të rrjedhin pothuajse gjithçka
 • Tofarë duhet të kërkoni në një VPN
 • VPN-të më të mira për të marrë një adresë IP të Norvegjisë

Si mund të marrë një VPN Ju Adresa IP në Norvegji

Kur lidheni me një VPN, trafiku juaj është i koduar dhe rivotuar përmes një prej serverëve VPN. Ofruesit më të mirë VPN ofrojnë një rrjet të gjerë me shumë vendndodhje të serverëve në të gjithë botën.

Pasi të jeni lidhur me një server, do të merrni një adresë të re IP bazuar në vendndodhjen e këtij serveri. Nëse zgjidhni një server VPN në Norvegji, do të keni një adresë IP të Norvegjisë.

Një VPN gjithashtu ju mban të sigurt & Ju lejon të Rrjedhin Pothuajse thingdo gjë

Adresa juaj IP është nënshkrimi juaj unik dixhital që u tregon faqeve të internetit të tjerëve në internet ku jeni. Streaming faqet, shërbimet financiare, motorët e kërkimit, shërbimet e lajmeve dhe madje edhe rrjetet sociale përdorim IP tuaj për të përcaktuar vendndodhjen tuaj.

Nëse përpiqeni të përdorni këto shërbime nga jashtë Norvegjisë, mund të gjeni veten me hyrje të kufizuar ose të mbyllur plotësisht. Një adresë IP norvegjeze zhbllokon përmbajtjen rajonale, duke ju dhënë një avantazh nëse po bëni hulumtime në treg ose kërkoni një punë në Oslo.

Ka mënyra të tjera për të ndryshuar adresën tuaj IP – si proxies falas – por këto shërbime shpesh krijojnë më shumë probleme sesa ato zgjidhin. VPN ose proxies falas përdorni encryption më të dobët se VPN premium, kështu që ata të lënë të ekspozuar ndaj hakerave dhe ndjekja.

Shërbimet falas gjithashtu kanë tendencë për të mbledhur dhe shitur informacione të përdoruesit, apo edhe reklama host që përmbajnë malware ose spyware. gjithashtu, sitet streaming si Netflix lehtë mund të zbulojnë dhe bllokojnë ndërruesit e IP falas.

VPN me cilësi të lartë jo vetëm të ndryshosh adresën tënde IP për ta bërë të duket sikur je në Norvegji. Ata mbrojnë gjithashtu anonimitetin tuaj, mbaj të sigurta të dhënat e ndjeshme, dhe ju lejoj juve anashkalojë pothuajse çdo gjeobllok në përmbajtjen transmetuese.

Tofarë duhet të kërkoni në një VPN

 • Politika e rreptë e privatësisë. VPN Premium nuk i logon të dhënat e përdoruesit, kështu që aktiviteti juaj nuk mund të gjurmohet kurrë tek ju.
 • Karakteristikat e përparuara të sigurisë. Shikoni për një VPN me një ndërprerës vrasës dhe mbrojtje për rrjedhje të DNS në mënyrë që të dhënat tuaja të mos derdhen kurrë në internetin publik.
 • Kriptim i fortë. Kriptimi i Avancuar i Standardit të Kriptimit (AES) është alternativa më e mirë për ta mbajtur trafikun tuaj anonim.
 • Bandwidth i pakufizuar. Zgjidhni një VPN që ofron lidhje të shpejtë dhe nuk do të kufizojë trafikun tuaj për shkak të kufijve të të dhënave.
 • Geoblock shkëlqyeshëm duke anashkaluar. VPN-të me një rekord të dëshmuar për zhbllokimin e Netflix, Hulu dhe iPlayer të BBC-së do t’ju japin qasje në çdo sit norvegjez të transmetimit.

VPN-të më të mira për të marrë një adresë IP të Norvegjisë

1. NordVPN

Vlerësimi i Përgjithshëm: 4.9 – VPN jonë e përgjithshme # 1

Pajisjet NordVPN

OFERTA SPECIALE: GRAB ZBRITJEN TUAJ 70% për të marrë një Ad IP të Norvegjisë me NordVPN TANI!

NordVPN është VPN me vlerësime të përgjithshme, dhe është një zgjedhje e mirë për një adresë IP të Norvegjisë. Ajo ofron 60 serverë të Norvegjisë, duke përfshirë serverat e optimizuar për transmetim dhe përrua.

Aplikacionet amtare të NordVPN për Windows, MacOS, Android, iOS, Linux dhe më shumë janë miqësor dhe intuitiv. Ofruesi përdor encryption të fortë AES dhe Double VPN (një shtresë e dytë e enkriptimit) për të mbajtur të dhënat tuaja private, dhe nuk i mban të dhënat e përdoruesit.

Ju mund të merrni NordVPN për një rrotullim për falas për 7 ditë, ose regjistrohu nën 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Keni nevojë për më shumë informacion? Këtu është shqyrtimi ynë i hollësishëm i ekspertëve të NordVPN.

NordVPN mund të zhbllokohet:

 • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Mbështet përrua:

 • Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Merrni NordVPN Tani!

2. ExpressVPN

Vlerësimi i Përgjithshëm: 4.9 – VPN më e Shpejtë që Ne Testuam për Norvegjinë

Përfitimet e ExpressVPN

Mos e humbisni: Merr 49% zbritje nga VPN # 1 & provojeni për 30 ditë pa rrezik

Rrjeti i ExpressVPN përfshin një lokacion të serverit në Norvegji, me adresa IP të shumta norvegjeze. VPN mbështet një gamë të protokolleve të sigurisë dhe ofron shpejtësi të shpejtë për transmetim të qetë.

Në fakt, ExpressVPN pretendon të jetë VPN premium më i shpejtë në treg, dhe testet tona e konfirmojnë atë.

ExpressVPN ofron Mbështetja 24/7 e klientit, nuk mban regjistrat dhe përdor shifrimin e klasës ushtarake AES. Ju mund të regjistroheni me paqen e mendjes të ofruar nga një garanci 30-ditore, pa pyetje, për kthimin e parave.

Keni nevojë për më shumë informacion? Këtu është shqyrtimi ynë i hollësishëm i ekspertëve të ExpressVPN.

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Merrni ExpressVPN Tani

3. CyberGhost

Vlerësimi i Përgjithshëm: 4.8 – VPN me vlerën më të mirë / VPN më e mirë për Mac / Ndërfaqja e dizajnuar intuitivisht për transmetim të menjëhershëm

pajisje të shumëfishta cyberghost

Vetëm për kohë të kufizuar – Merrni 73% Zbritje në CyberGjest Tani

CyberGhost VPN ofron të gjitha tiparet që do të prisnit nga një VPN premium, përfshirë një ndërrues i integruar vrasës, mbrojtje për rrjedhje DNS, encryption e fortë, dhe aplikacione vendase ndër-platformë.

CyberGhost ofron një bandë të pakufizuar dhe serverë të shpejtë në të gjithë botën, përfshirë 30 serverë në Norvegji. Ti mundesh mbroni deri në 7 pajisje me një llogari, e cila është e përsosur nëse ndërroni shpesh pajisje ose dëshironi që një abonim të mbulojë të gjithë familjen tuaj.

CyberGhost është një nga ofruesit tanë të vlerësimit më të mirë VPN, por mos e merrni fjalën tonë për të. Provojeni atë nën bujari Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh.

Keni nevojë për më shumë informacion? Këtu është shqyrtimi ynë i hollësishëm i ekspertëve të CyberGhost.

CyberGhost mund të zhbllokojë:

 • Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për: Netflix, iPlayer BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po; profili i dedikuar tregon vendet dhe numrin e përdoruesve.

CyberGhost punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome.

Merrni CyberGost Tani!

Leximi më tej

Marrëveshjet më të mira VPN dhe kodet e kuponit

VPN më të mira për Norvegjinë – të shpejtë, të lirë & i sigurt

5 VPN-të më të mira (të verifikuara) pa log – më të sigurtat & Cheapest

Të mirat dhe të këqijat e VPN – Everythingdo gjë që duhet të dini

9 VPN më të mira që punojnë me Netflix & Keni prova FALAS!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map