Si të merrni një adresë IP meksikane nga kudo në vitin 2020 [+ VIDEO]


Nëse jeni jashtë Meksikës, mund të keni lëshon aksesin në llogaritë bankare meksikane, rrjetet televizive si Televisa, ose skedarët e të dhënave në zyrën e kompanisë suaj në Meksikë. Duke pasur një adresë IP që thotë se jeni në Meksikë do t’ju lejojë të tejkaloni këto çështje.

Një VPN mund t’ju ofrojë atë adresë të re IP. Ajo gjithashtu do të mbrojeni aktivitetin tuaj në internet nga qeveria, ISP ose mbikëqyrja e palëve të treta.

Ndiqni udhëzuesin tonë të thjeshtë për të merrni një adresë IP meksikane nga kudo në botë duke përdorur një VPN. Ne gjithashtu do t’ju japim këshilla se çfarë të merrni parasysh kur zgjidhni VPN më të mirë për ju.

Udhëzues i shpejtë: Si të merrni një adresë IP të Meksikës me një VPN

 1. Zgjidhni një VPN me serverë në Meksikë – ExpressVPN është zgjedhja jonë # 1.
 2. Shkarkoni programin VPN dhe instaloni në pajisjen tuaj.
 3. Nisni programin, pastaj lidheni me një server në Meksikë.
 4. Kontrolloni adresën tuaj të re të IP duke përdorur mjetin tonë këtu.

Tabela e përmbajtjes

 • Si mund të të sigurojë një VPN Ju Adresa IP e Meksikës
 • Një VPN gjithashtu ju mban të sigurt dhe ju lejon të rrjedhin pothuajse gjithçka
 • Tofarë duhet të kërkoni në një VPN
 • VPN-të më të mira për të marrë një adresë IP të Meksikës: ExpressVPN, NordVPN, CyberGhost

Si një VPN mund t’ju Merr një Adresë IP meksikane

Një VPN lidh pajisjen tuaj me një server në Meksikë përmes një tuneli të sigurt, i cili fsheh vendndodhjen tuaj aktuale. Adresa juaj e re IP përputhet me vendndodhjen e serverit, duke ju lejuar të keni qasje në përmbajtje dhe shërbime të disponueshme vetëm në Meksikë.

Por kjo nuk është e gjitha që një VPN me cilësi të lartë mund të bëjë për ju. Lexoni më tej për të zbuluar pse VPN janë mjetet më të mira për t’u përdorur për të ndryshuar adresën tuaj IP.

Një VPN gjithashtu ju mban të sigurt & Ju lejon të Rrjedhin Pothuajse thingdo gjë

Nëse përdorni email, aplikacione për mesazhe ose VoIP për të qëndruar në kontakt me të dashurit në Meksikë, duhet të jeni të vetëdijshëm që qeveria meksikane monitoron trafikun në internet.

Një VPN do të mbrojë komunikimet tuaja në internet duke përdorur kriptimin e përparuar dhe parandalimin e ndjekjes. Kjo do të thotë që pajisjet tuaja dhe aktiviteti i internetit do të jenë të sigurt nga sytë e çmendur.

Për bizneset kryerja e hulumtimit të tregut ose drejtimin e operacioneve meksikane nga distanca, qasja e kufizuar në rrjetet lokale mund të ngadalësojë procesin. Përdorimi i një VPN për të marrë një adresë IP në Meksikë jo vetëm që do t’ju japë mundësinë e kërkimit, por gjithashtu do të sigurojë që informacioni juaj është i sigurt.

Ndërsa një prokurë mund t’ju ofrojë një adresë të re IP, proxies falas përdorni enkriptim joadekuat – nëse ka fare. Kjo mungesë e sigurisë ju vë në dukje rreziku për tu bërë viktimë e hakerave, sulme malware ose DoS.

Zgjedhja për një VPN premium do t’ju bëjë që të kaloni geoblocks më të vështira dhe softverin për kontrollimin e VPN, ndryshe nga VPN falas. Kjo do të thotë që do të keni lehtë qasje në shërbime streaming si US Netflix dhe Luaj Go, si dhe gjithçka që ju nevojitet në Meksikë.

Tofarë duhet të kërkoni në një VPN

 • Mundësitë e zhbllokimit: Një VPN me cilësi të mirë do t’ju ​​bëjë të kaloni edhe geoblloqet më problematike.
 • Siguria e përparuar: Shikoni karakteristika të tilla si Double VPN dhe një ndërprerës vrasës për të siguruar që të dhënat tuaja janë gjithmonë të mbrojtura nga mbikëqyrja.
 • Shpejtësia e shpejtë: VPN me lidhje me shpejtësi të lartë, bandë të pakufizuar dhe bandë të serverëve në të gjithë botën e bëjnë të shpejtë dhe të lehtë transmetimin e përmbajtjes në internet.
 • Çmim i ulët: Ka shumë VPN të shkëlqyera që ofrojnë mbrojtje me çmime të përballueshme.
 • Mbështetje e shkëlqyeshme e klientit: Shikoni opsionet e bisedës live 24/7 për ndihmë nëse do t’ju duhet ndonjëherë.

VPN-të më të mira për të marrë një adresë IP meksikane

1. ExpressVPN

Vlerësimi i Përgjithshëm: 4.9 – VPN më e shpejtë që Ne Testuam për Meksikën

Pajisjet ExpressVPN

Mos e humbisni: Merr 49% zbritje nga VPN # 1 & provojeni për 30 ditë pa rrezik

ExpressVPN kontrollon të gjitha kutitë për sa i përket përdoruesve të tij në të gjithë botën. Punon teknologji e klasifikimit të shkallës ushtarake për të mbrojtur të dhënat tuaja në çdo kohë dhe a politikë e rreptë e mos-logs kështu që aktiviteti juaj në internet nuk do të ndiqet kurrë.

është i lehtë për t’u përdorur dhe ka mbështetje 24/7 të klientit kështu që lidhja nuk mund të jetë më e thjeshtë. ExpressVPN ka 3,000+ serverë në të gjithë botën, me shumë servera në Meksikë. Mundësitë e tij të shpejta të rrufes dhe zhbllokimi bëni përmbajtje transmetimi nga kudo pa sherr.

Dhe me një 30 ditë garanci për kthimin e parave, nuk ka asgjë për të humbur duke provuar atë!

Keni nevojë për më shumë informacion? Këtu është shqyrtimi ynë i hollësishëm i ekspertëve të ExpressVPN.

Merrni ExpressVPN Tani

2. NordVPN

Vlerësimi i Përgjithshëm: 4.9 – VPN jonë e përgjithshme # 1

Pajisjet NordVPN

OFERTA SPECIALE: GRAB ZBRITJEN TUAJ 70% për të marrë një adresë IP të Meksikës me NordVPN TANI!

Karakteristikat e NordVPN siguria më e lartë si mbrojtja e rrjedhjeve DNS dhe një ndërprerës vrasës për të garantuar privatësinë tuaj në internet dhe për të fshehur aktivitetin tuaj nga agjencitë qeveritare të mbikëqyrjes. Kjo është një nga shumë arsye pas popullaritetit në mbarë botën të NordVPN.

Ky VPN është i lehtë për t’u përdorur dhe ju lejon të përdorni siguroni deri në 6 pajisje nën një pajtim. NordVPN ka 9 servera në Meksikë dhe mbi 5,000 në të gjithë botën, kështu që qasja në përmbajtje globale është vetëm një klik larg.

Provoni NordVPN për veten tuaj duke përfituar nga një 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Keni nevojë për më shumë informacion? Këtu është shqyrtimi ynë i hollësishëm i ekspertëve të NordVPN.

Merrni NordVPN Tani!

3. CyberGhost

Vlerësimi i Përgjithshëm: 4.8 – VPN me vlerën më të mirë / VPN më e mirë për Mac / Ndërfaqja e dizajnuar intuitivisht për transmetim të menjëhershëm

pajisje të shumëfishta cyberghost

Vetëm për kohë të kufizuar – Merrni 73% Zbritje në CyberGjest Tani

CyberGhost vlerësohet shumë nga përdoruesit për aplikacionet e tij multi-platformë që janë krijuar për të i lehtë në përdorim. Ajo ka 5,700 servera në të gjithë botën, përfshirë 20 në Meksikë, kështu që hyrja në llogarinë tuaj në internet meksikane nga kudo tjetër nuk mund të ishte më e thjeshtë.

Ju mund të kënaqeni me shpejtësi të lartë dhe bandë të pakufizuar për të transmetuar përmbajtje pa të gjitha zhveshjet. Dhe, me një pajtim, mundeni lidhni deri në 7 pajisje, gjë që është e shkëlqyeshme për familjet.

Ju mund ta provoni CyberGhost me një gjykim falas 24-orësh. Ofruesi gjithashtu ofron zbritje të mëdha me kohë të kufizuar, si dhe një Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh.

Keni nevojë për më shumë informacion? Këtu është shqyrtimi ynë i hollësishëm i ekspertëve të CyberGhost.

Merrni CyberGost Tani!

Leximi më tej

Dëshironi oferta të shkëlqyera në VPN? Shikojeni në faqen tonë të marrëveshjeve dhe kurseni pak para.

Për disa nga ofruesit e tjerë të VPN që të zgjedhin, ne kemi shqyrtuar VPN-të më të mira për Meksikën.

Gjeni se cilat vende nuk kufizojnë torrentin, kështu që ju e dini se ku mund të merrni një adresë IP për të shpërndarë skedarë në mënyrë të sigurt!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map