Si të merrni një adresë IP maroken nga kudo tjetër në vitin 2020 [+ VIDEO]

Nëse përpiqeni të përdorni llogaritë tuaja bankare në Marok ose të vazhdoni me shfaqjet tuaja të preferuara të televizionit Al Aoula nga jashtë Marokos, me siguri do të ekzekutoni në geoblocks ose kufizime të hyrjes. Sidoqoftë, nëse mund të merrni një adresë IP që thotë se jeni në Marok, lehtë mund t’i anashkaloni këto kufizime.

Udhëzuesi ynë do t’ju tregojë se si ta bëni merrni një adresë IP maroken nga kudo në botë duke përdorur një VPN. Ne gjithashtu do t’ju japim këshilla se çfarë të merrni parasysh kur zgjidhni VPN më të mirë për ju.

Udhëzues i shpejtë: Si të merrni një adresë IP maroken me një VPN

 1. Zgjidhni një VPN me serverë në Marok.HMAështë zgjedhja jonë # 1 dhe një nga disa VPN me më të vlerësuarat me serverët marokenë.
 2. Shkarkoni programin VPN dhe instaloni në kompjuterin tuaj ose në pajisjen tjetër.
 3. Nisni programin dhe lidheni me një server në Marok.
 4. Përdorni mjetin tonë për të kontrolluar adresën tuaj të re të IP-së dhe sigurohuni që është në Marok.

Tabela e përmbajtjes

 • Si një VPN Mund t’ju Merr një Adresë IP Marokiane
 • Elfarë tjetër mund të bëjë një VPN për ju?
 • Si të zgjidhni VPN-në më të mirë për ju
 • VPN-të më të mira për të marrë një adresë IP marokene

Si një VPN Mund t’ju Merr një Adresë IP në Marok

Një VPN funksionon duke lidhur pajisjen tuaj përmes një tuneli të sigurt me një server në Marok, duke maskuar kështu vendndodhjen tuaj. Adresa juaj e re IP korrespondon me vendndodhjen e serverit, duke bërë të mundur që ju të keni qasje në përmbajtje dhe shërbime vetëm në dispozicion në Marok.

Megjithëse serverat VPN nuk janë të përhapur në Marok, ne kemi gjetur një çift të VPN me cilësi të lartë që të dy do të zhbllokojnë përmbajtjen marokene dhe do t’ju mbrojnë nga kërcënimet në internet. Lexoni më tej për të zbuluar saktësisht se si një VPN mund t’ju sjellë dobi.

Një VPN gjithashtu ju mban të sigurt & Ju lejon të Rrjedhin Pothuajse thingdo gjë

Të jesh jashtë Marokut e bën të vështirë të vazhdosh me ngjarjet aktuale në vend. Qasja juaj në mbulimin rajonal të TV dhe shërbimet e lajmeve mund të kufizohet bazuar në IP tuaj.

Përdorimi i një VPN për të marrë një adresë IP maroken do të zgjidhë këtë çështje në mënyrë që të mund të qëndroni të lidhur me faqet e internetit dhe të dashurit në Marok. IP-ja juaj e re gjithashtu do t’ju japë një përparësi nëse po kërkoni strehim në vend, pasi çmimet ndryshojnë në varësi të vendndodhjes tuaj.

Për më tepër, një VPN e mirë mbron çdo të dhënë që ju dërgoni ose merrni, kështu që të jeni të sigurt tuaj komunikimet me miqtë, familjen dhe kontaktet e biznesit në Marok mbeten private.

Mbajtja e aktivitetit tuaj të fshehur nga qeveria marokene është kritike. Shumë marokenë janë arrestuar për shprehjen e mendimeve në internet vitet e fundit. Një VPN premium ofron karakteristika të sigurisë si kriptimi i fortë dhe parandalimi i gjurmimit për tu siguruar mesazhet dhe shfletimi juaj nuk mund të gjurmohen tek ju.

Jini të vetëdijshëm, megjithatë, që përdorni një Adresa IP e Marokut ka të ngjarë të shkaktojë selektivin e Marokut censura në internet. VPN që mbështesin ndërrimin e pakufizuar të serverëve e bëjnë më të thjeshtë që ju të merrni rreth blloqeve të censurës duke zgjedhur serverë brenda dhe jashtë Marokut.

Nëse keni miq ose familje në Marok, ata gjithashtu mund të përdorin një VPN për të anashkaluar censurën dhe shmangni mbikëqyrjen e qeverisë. Me VPN të duhur, ata do të kenë qasje falas në përmbajtjen më të popullarizuar në internet nga e gjithë bota.

Shërbime të transmetimit si Netflix përdorni mjete të kontrollimit të VPN që mund të bllokojnë hyrjen tuaj nëse përdorni një VPN me cilësi të ulët ose një proxy falas për të ndryshuar adresën tuaj IP. vetëm VPN-të më të mira mund të kalojnë të dy geoblocks dhe bllokuesit VPN, kështu që ju mund të transmetoni të gjitha videot tuaja të preferuara nga kudo.

Tofarë duhet të kërkoni në një VPN

 • Siguria e përparuar: Karakteristikat si mbrojtja e rrjedhjes Double VPN, DNS dhe një ndërprerës do të sigurojë që të dhënat tuaja të mbrohen gjithmonë nga mbikëqyrja.
 • Mundësitë e zhbllokimit: VPN Premium do t’ju ndihmojnë të anashkaloni edhe geoblocks më të ndërlikuar.
 • Shpejtësi e lartë: VPN me lidhje me shpejtësi të lartë, gjerësi të pakufizuar dhe serverë në të gjithë botën e bëjnë të shpejtë dhe të lehtë transmetimin e përmbajtjes në internet.
 • Mbështetje e shkëlqyeshme e klientit: Nëse jeni i ri për VPN-të, kërkoni ndihmën e bisedës live 24/7, në mënyrë që të mund të merrni ndihmë në çdo kohë që ju nevojitet.
 • Ndërrimi i pakufizuar i serverit: Zgjidhni një VPN që e bën më të lehtë ndryshimin midis adresave IP brenda dhe jashtë Marokut aq shpesh sa të keni nevojë.

VPN-të më të mira për të marrë një adresë IP në Marok

1. HMA

Vlerësimi i Përgjithshëm: 4.6 nga 5.0 – VPN me vlerësim më të lartë me serverë në Marok!

pajisja hidemyass

HMA krenohet me rrjetin më të madh VPN në botë, me servera pothuajse në çdo vend, duke përfshirë 2 në Marok. Përdor kriptimin në shkallë ushtarake për të garantuar privatësinë dhe sigurinë tuaj në internet. Përdoruesit e duan HMA, pasi është e thjeshtë për t’u përdorur dhe ofron mënyra të përshtatshme paraprakisht:

 1. Modaliteti i menjëhershëm: Me një klik, lidhja juaj do të mbrohet pasi HMA drejton trafikun tuaj përmes serverit më të afërt me vendndodhjen tuaj fizike.
 2. Mënyra e vendndodhjes: Kjo mundësi ju lejon zgjidhni vendndodhjen e serverit tuaj vetë. Thjesht zgjidhni një nga serverët marokenë për të marrë një IP në Marok.
 3. Mënyra e lirisë: Veçanërisht e dobishme për përdoruesit në Marok, kjo mënyrë ju lidh me një server në një vend me fjalën e lirë, kështu që nuk duhet të shqetësoheni për ato që lexoni, shikoni ose postoni në internet.

Një veçori tjetër e vlefshme e HMA është ajo shërbim i shpejtë i ngarkimit të skedarëve, i cili lejon përdoruesit të ndajnë skedarë të mëdhenj falas falas. HMA gjithashtu ka serverat e dedikuar për transmetim kështu që ju mund të shijoni filma pa buffer në çdo kohë.

Ju mund ta provoni HMA-në për veten tuaj me një prove falas, dhe ka edhe një Garancia e kthimit të parave 30-ditore kur të regjistroheni.

Merrni HMA Tani!

Keni nevojë për më shumë informacion? Këtu është shqyrtimi ynë i hollësishëm i ekspertëve të HMA!

2. PureVPN

Vlerësimi i Përgjithshëm: 4.1 nga 5.0 – VPN e Sigurt me një Rrjet Zgjerues.

Pajisjet PureVPN

me servera në 140+ vende, përfshirë 3 në Marok, PureVPN është një tjetër ofrues i mirënjohur VPN që është i njohur për përdoruesit në të gjithë botën. ajo përdor encryption 256-bit, dhe ju mundeni siguroni deri në 5 pajisje nën një pajtim, gjë që është e shkëlqyeshme për familjet.

i saj tipar tunelizimi i ndarë ju lejon të zgjidhni cilat të dhëna për të dërguar përmes VPN tuaj dhe cilat për t’i dërguar përmes lidhjes tuaj normale ISP. Ju mund të përdorni të gjithë serverët në rrjet me çdo plan, dhe merrni gjithashtu ndërrim të pakufizuar të serverit.

Ju mund të regjistroheni në PureVPN dhe ta provoni me vete Garanci për kthimin e parave 31-ditore.

Merrni PureVPN Tani!

Keni nevojë për më shumë informacion? Këtu është shqyrtimi ynë i hollësishëm i ekspertëve të PureVPN.

Leximi më tej

Për të marrë vetë një pazar në VPN tuaj, drejtohuni tek faqja jonë e marrëveshjeve për disa oferta speciale.

Nëse po udhëtoni për në Marok, ne kemi përpiluar një listë të gjërave interesante për të parë dhe bërë në vend.

Ju mund të mësoni më shumë rreth censurimit të internetit në të gjithë botën në raportin tonë për lirinë e internetit, të cilin ne azhurnojmë vazhdimisht.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me