Si të merrni një adresë IP Japoneze nga kudo në vitin 2020 [+ VIDEO]

Duke u përpjekur të shikoni shfaqjet tuaja të preferuara në TV Tokio ose futni në llogarinë tuaj bankare në internet japoneze mund të jetë e vështirë kur jeni jashtë Japonisë. Shumë faqe në internet ndjekin adresën tuaj IP dhe mund të bllokojnë hyrjen tuaj nëse ai IP thotë se po hyni në faqe nga jashtë.

Shtë një proces i quajtur geoblocking, dhe për të marrë rreth tij, ju duhet një adresë japoneze IP. Marrja e një adrese të re IP në Japoni është e mundur – dhe e lehtë – duke përdorur një rrjet virtual virtual (VPN).

Lajmi i shkëlqyeshëm është se disa nga VPN-të më të mira janë shumë të përballueshme dhe të lehtë për t’u vendosur. Vazhdoni të lexoni për të zbuluar se si VPN ndryshojnë vendndodhjen tuaj në internet, dhe si të gjeni marrëveshjet më të mira në VPN të cilave ju mund t’i besoni.

Udhëzues i shpejtë: Si të merrni një adresë IP Japoneze me një VPN

 1. Zgjidhni një VPN me serverë në Japoni. ExpressVPNështë rekomandimi ynë për një IP Japoneze.
 2. Shkarkoni programin VPN dhe instaloni në kompjuterin tuaj ose në pajisjen tjetër.
 3. Nisni programin dhe lidheni me një server në Japoni.
 4. Kontrolloni adresën tuaj të re Japoneze IP duke përdorur mjetin tonë.

Tabela e përmbajtjes

 • Si një VPN mund t’ju marrë një adresë IP Japoneze
 • Një VPN gjithashtu ju mban të sigurt & Ju lejon të Rrjedhin Pothuajse thingdo gjë
 • Tofarë duhet të kërkoni në një VPN
 • VPN-të më të mira për të marrë një adresë IP Japoneze

Si një VPN mund t’ju marrë një adresë IP Japoneze

Një VPN lidh pajisjen tuaj me një server të largët përmes një tuneli të sigurt. Ofruesit e mirë VPN kanë serverë në të gjithë botën përmes të cilave mund të kaloni trafikun tuaj në internet.

Kur zgjidhni një server VPN në Japoni, faqet e internetit në internet shohin IP-në e serverit, kështu do të duket sikur po kërkoni nga brenda vendit. VPN-të më të mira fshehin vendndodhjen tuaj aktuale aq plotësisht sa të keni qasje të pakufizuar në përmbajtjen japoneze.

Një VPN gjithashtu ju mban të sigurt & Ju lejon të Rrjedhin Pothuajse thingdo gjë

Masifikimi i vendndodhjes tuaj është vetëm një gjë që një VPN cilësore mund të bëjë për ju. Ka shumë përparësi më shumë për të përdorur një VPN që duhet të dini.

Nëse keni akses në shërbimet financiare ose dërgoni të dhëna të ndjeshme të biznesit gjatë përdorimit të wi-fi publike, ju rrezikoni që informacioni juaj të përgjohet nga kriminelët në internet. Një VPN mbron aktivitetin tuaj në internet duke përdorur teknologji të përparuar të kriptimit dhe përcjelljes së parandalimit.

Shumë popullore lojërat video kanë shpërblime rajonale që janë në dispozicion ekskluzivisht në Japoni. A VPN do të zhbllokojë këto shtesa kështu që ju të mund të shijoni gamën e plotë të veçorive në lojërat tuaja.

Isshtë e mundur të ndryshoni adresën tuaj IP duke përdorur një proxy falas. megjithatë, proxies përdorin encryption më të dobët sesa VPN premium dhe kanë shumë keni probleme duke anashkaluar programin bllokues të VPN. Si rezultat, ju mund të mos merrni akses në përmbajtjen që dëshironi, madje edhe me një IP të Japonisë.

Proxies falas janë gjithashtu të prirur për të shpejtuar goditjen sepse ata janë të mbingarkuar me përdorues të lidhur me një numër të vogël të serverëve. Kjo do ta bëjë të vështirë përmbajtjen e transmetimit.

Ne anen tjeter, VPN-të më të mira mund të vjedhin madje edhe nga kufizimet më të vështira të geoblikut për t’ju dhënë mundësinë e përdorimit të shtesave të lojërave, faqeve më të mira të animeve dhe Netflix. Rrjetet e tyre të mëdha të serverëve dhe shpejtësitë e mëdha ju japin lojëra të pandërprerë dhe transmetim të qetë.

Tofarë duhet të kërkoni në një VPN

 • Serverat në Japoni: Ju duhet të paktën një për të marrë një IP Japoneze.
 • shpejtësi: Një VPN me një bandë të pakufizuar dhe lidhje të shpejtë është çelësi i lojrave pa u zhvendosur.
 • Mundësitë e zhbllokimit: Zgjidhni një VPN që nuk ka probleme për të kaluar geoblocks të shkuara, në mënyrë që të mund të shikoni të gjitha animet që dëshironi.
 • Karakteristikat e sigurisë: Ju dëshironi të keni kriptim AES, si dhe masa mbrojtëse shtesë siç është mbrojtja e rrjedhjes DNS ose një ndërprerës vrasës.
 • Lehtësinë e përdorimit: Shikoni për një VPN që është e thjeshtë për tu vendosur dhe përdorur.

VPN-të më të mira për të marrë një adresë IP Japoneze

1. ExpressVPN

Vlerësimi i përgjithshëm: 4.9 – VPN më e shpejtë që testuam për Japoninë

Pajisjet ExpressVPN

Mos e humbisni: Merr 49% zbritje nga VPN # 1 & provojeni për 30 ditë pa rrezik

ExpressVPN ka një rrjet të 3000 server + në të gjithë botën, përfshirë disa njësi me vëllim të lartë në Japoni, kështu që nuk do të keni asnjë problem të merrni dozën tuaj javore të Sazae-san. Përdoruesit vrapojnë për eprorin e saj aftësitë e zhbllokimit, të cilat lejojnë që ajo të anashkalojë edhe kufizimet e ashpra gjeo-kufizuese në Netflix dhe iPlayer të BBC-së.

Me kodimin e AES dhe një gamë të veçorive të mbrojtjes së intimitetit, siç është politika e mos-logs, DNS private dhe një ndërprerës vrasës, të dhënat tuaja do të jenë të sigurta me ExpressVPN. Eshte gjithashtu i lehtë për t’u përdorur dhe në përputhje me pothuajse çdo pajisje.

Provoni ExpressVPN veten me një 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Keni nevojë për më shumë informacion? Këtu është shqyrtimi ynë i hollësishëm i ekspertëve të ExpressVPN.

Merrni ExpressVPN Tani

2. NordVPN

Vlerësimi i Përgjithshëm: 4.9 – VPN jonë e përgjithshme # 1

Pajisjet NordVPN

OFERTA SPECIALE: GRAB ZBRITJEN TUAJ 70% për të marrë një IP adresë japoneze me NordVPN TANI!

Me më shumë se 5,000 serverë në të gjithë botën, përfshirë 83 në Japoni, NordVPN është i dashur nga përdoruesit që kanë nevojë për qasje në faqet japoneze. i saj siguria e shkallës ushtarake me Qepë mbi VPN ju mbron nga hakerat, ndërsa CyberSec suita mban reklamat e bezdisshme pop-up në gji.

NordVPN ju lejon të siguroni deri në 6 pajisje nën një llogari, dhe të saj Teknologji SmartPlay e bën më të lehtë për ju që të transmetoni përmbajtje të bllokuar. Rrjeti gjithashtu përfshin qindra servera P2P për përrua.

Ju gjithashtu mund të provoni NordVPN pa rrezikshmëri me një 30 ditë garanci për kthimin e parave për kontribuesit e rinj.

Keni nevojë për më shumë informacion? Këtu është shqyrtimi ynë i hollësishëm i ekspertëve të NordVPN.

Merrni NordVPN Tani!

3. CyberGhost

Vlerësimi i Përgjithshëm: 4.8 – VPN me vlerën më të mirë / VPN më e mirë për Mac / Ndërfaqja e dizajnuar intuitivisht për transmetim të menjëhershëm

pajisje të shumëfishta cyberghost

Vetëm për kohë të kufizuar – Merrni 73% Zbritje në CyberGjest Tani

CyberGhost ka aplikacione me shumë platformë që janë krijuar për lehtësinë e përdorimit. Profilet e parafabrikuara ju lejojnë të jeni anonim dhe të sigurt me një klik. Ti mundesh lidhni deri në 7 pajisje me një pajtim, kështu që e gjithë familja juaj do të mbrohet gjithashtu.

Me një rrjet të madh mbi 5.700 serverë, përfshirë 19 në Japoni, nuk do të keni asnjë problem për të hyrë në përmbajtjen japoneze. CyberGhost vlerësohet shumë nga përdoruesit për të profile të dedikuara që gjejnë automatikisht serverat e optimizuar për nevojat tuaja specifike.

CyberGhost ka një Gjykim falas 24-orësh opsion, dhe një zemërgjerë Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh kur të regjistroheni.

Keni nevojë për më shumë informacion? Këtu është shqyrtimi ynë i hollësishëm i ekspertëve të CyberGhost.

Merrni CyberGost Tani!

4. Surfshark

Vlerësimi i Përgjithshëm: 4.5 – Dhjetë VPN më e lartë për shpejtësinë, vlerën dhe sigurinë

Surfshark është një zgjedhje popullore për të ndërfaqe minimiste është e lehtë për të lundruar. me 61+ lokacione të serverëve, përfshirë Tokio, dhe shpejtësi të shpejtë të rrjedhjes, do të keni mundësi të shihni të gjithë mbulimin e bejsbollit NPB që dëshironi me cilësi të lartë.

Karakteristikat si një zinxhir i dyfishtë VPN dhe DNS private kopjoni kodimin e AES të Surfshark për të siguruar që aktiviteti juaj në internet është i mbrojtur gjithmonë. Ky VPN i ri gjithashtu na ka bërë përshtypje me të aftësi të forta zhbllokimi, madje edhe të kaloni geoblocks me Netflix në SHBA pa telashe.

Jepni Surfshark VPN një lëvizje tani me një 30 ditë garanci për kthimin e parave në çdo plan.

Keni nevojë për më shumë informacion? Këtu është shqyrtimi ynë i hollësishëm i ekspertëve të Surfshark.

Leximi më tej

Dëshironi të kurseni para në VPN tuaj? Shikoni faqen tonë të marrëveshjeve dhe kapni një pazar.

Për disa mundësi të tjera VPN kur jeni në Japoni, shihni listën tonë të VPN-ve më të mira për Japoninë.

Nëse jeni një gamer, do ta doni udhëzuesin tonë për VPN-të më të mira për lojrat në PC.

Mësoni si të shikoni TV Tokyo nga kudo.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me