Si të merrni një adresë IP belge nga kudo tjetër në vitin 2020 [+ VIDEO]

është jo e lehtë për të parë VIER në internet ose për të hyrë në llogarinë tuaj bankare belge nga jashtë Belgjikës. Problemi është se adresa juaj IP i jep vendndodhjes tuaj të huaj. Për të arritur përmbajtjen që dëshironi, ju do të duhet një Adresa IP e Belgjikës.

Me një IP belge, do të merrni gjithashtu lajme belge, rezultate të kërkimit të përqendruara nga Belgjika në Google dhe përmbajtje rajonale në Facebook. Këto janë kryesore avantazhet nëse shikoni në mundësitë e biznesit belg.

Ti mundesh të marrë një Adresa IP e Belgjikës në sekonda duke përdorur një rrjet virtual privat (VPN). Në këtë udhëzues, ne do t’ju tregojmë se si ta bëni atë duke përdorur katër hapa të thjeshtë.

Udhëzues i shpejtë: Si të merrni një adresë IP të Belgjikës me një VPN

 1. Zgjidhni një VPN me serverë në Belgjikë. ExpressVPNështë zgjedhja jonë # 1.
 2. Shkarkoni programin VPN dhe instaloni në kompjuterin tuaj ose në pajisjen tjetër.
 3. Nisni programin dhe lidheni me një server në Belgjikë.
 4. Klikoni këtu për të përdorur mjetin tonë special IP për të parë adresën tuaj të re belge.

Tabela e përmbajtjes

 • Si mund të të sigurojë një VPN një Adresë IP Belge
 • Elfarë tjetër mund të bëjë një VPN për Ju? Privatësia, Siguria dhe Streaming Pafund
 • Tofarë duhet të kërkoni në një VPN
 • VPN-të më të mira për të marrë një adresë IP belge

Si mund të të sigurojë një VPN një Adresë IP Belge

VPN ju lejojnë të ndryshoni adresën IP të caktuar në lidhjen tuaj duke ristrukturuar të gjithë trafikun tuaj në internet përmes serverave privatë. VPN-të më të mira ofrojnë serverë në të gjithë botën.

Kur lidheni me një server belg, faqet e internetit do të shihet vetëm IP e serverit, jo vendndodhja juaj e vërtetë.

Ky proces, i quajtur VPN tuneling, maskon adresën tuaj IP, duke ju ofruar mundësinë e përdorimit të pothuajse çdo përmbajtjeje të bllokuar ose të kufizuar që mund të dëshironi.

Një VPN gjithashtu ju mban të sigurt & Ju lejon të Rrjedhin Pothuajse thingdo gjë

Adresa juaj e serverit VPN në Belgjikë ju lejon qasje në përmbajtje të kufizuar belge, si dhe lajmet më të fundit belge dhe mundësitë e tregut. Por ky është vetëm fillimi i asaj që një VPN me cilësi të lartë mund të bëjë për ju.

Ndryshuesit e tjerë të adresave IP, si proxies falas dhe VPN falas, shpesh kanë lidhje të dobëta ose të ngadalta. Për më tepër, adresat e tyre IP shpesh janë bllokohet lehtësisht nga ekranet VPN, kështu që do të përballeni me të njëjtat kufizime që keni bërë me IP-në tuaj origjinale.

Ti gjithashtu rrezikoni që informacionet tuaja personale të përgjohen kur përdorni shërbime falas, pasi shumë prej tyre përdorin kriptim të dobët, operojnë rrjete P2P ose shesin të dhënat tuaja.

Me një VPN premium, nga ana tjetër, kurrë nuk do të duhet të shqetësoheni për privatësinë ose sigurinë e të dhënave. VPN-të më të mira encryptojnë të gjithë trafikun tuaj duke përdorur shifrimin pothuajse të pathyeshëm të AES, kështu që nuk do të duhet të shqetësoheni për hakerat ose korrësit e të dhënave.

VPN-të më të mira gjithashtu kanë lidhje të shpejtë dhe të besueshme për transmetim të qetë, dhe madje mund të anashkalojë geoblocks të ashpra në shërbime si Netflix dhe Hulu i SHBA.

Tofarë duhet të kërkoni në një VPN

 • Aplikacione të lehtë për t’u përdorur: Shikoni VPN me ndërfaqe miqësore për përdoruesit që e bëjnë të thjeshtë lidhjen me serverin tuaj të zgjedhur në Belgjikë.
 • Serverat në Belgjikë: Ju do të duhet të paktën një për të marrë një adresë IP të Belgjikës.
 • Politikë mos-prerjet: VPN me politika të rrepta të intimitetit nuk do të ruajnë asnjë informacion identifikues për ju.
 • Shpejtësi të lartë: Një VPN me serverë të shpejtë është thelbësor nëse doni të shmangni buffering të vazhdueshëm gjatë shkarkimit dhe transmetimit të përmbajtjes.
 • Karakteristikat e përparuara të sigurisë: Për siguri të plotë, do të doni kriptimin në shkallë ushtarake, së bashku me një ndërprerës vrasjeje dhe parandalimin e gjurmimit.

VPN-të më të mira për të marrë një adresë IP të Belgjikës

1. ExpressVPN

Vlerësimi i Përgjithshëm: 4.9 – VPN më e Shpejtë që Ne Testuam për Belgjikë

Përfitimet e ExpressVPN

Mos e humbisni: Merr 49% zbritje nga VPN # 1 & provojeni për 30 ditë pa rrezik

ExpressVPN ka serverë në 96 vende, përfshirë Belgjikën. Me shpejtësia më e shpejtë e çdo VPN premium dhe aplikacione të thjeshta, ExpressVPN është një preferuar në mesin e përdoruesve.

ExpressVPN siguron niveli më i lartë i mbrojtjes së të dhënave, me kriptim AES-256 dhe a vrasin kaloni që mbyll automatikisht trafikun në internet nëse shkëputeni nga serveri.

Ju mund të përdorni shërbimin në deri në 5 pajisje në një kohë, dhe regjistrohu me një 30 ditë garanci për kthimin e parave në pajtimin tuaj.

Keni nevojë për më shumë informacion? Këtu është shqyrtimi ynë i hollësishëm i ekspertëve të ExpressVPN.

Merrni ExpressVPN Tani!

2. NordVPN

Vlerësimi i Përgjithshëm: 4.9 – VPN jonë e përgjithshme # 1

Pajisjet NordVPN

OFERTA SPECIALE: GRAB ZBRITJEN 70% TUAJ për të marrë një adresë IP Belge me NordVPN TANI!

NordVPN ka pothuajse 5.300 servera në të gjithë botën, me 66 serverë në Belgjikë vetëm. Për këtë arsye dhe shumë të tjerë, është një zgjedhje shumë e njohur për të marrë një adresë IP të Belgjikës.

NordVPN është gjithashtu një udhëheqës botëror në mbrojtjen e intimitetit. Karakteristika Double VPN shton një shtresa shtesë e enkriptimit pasi të dhënat tuaja dërgohen nëpër servera të shumëfishtë në rrjet.

Deri në 6 nga pajisjet tuaja mund të sigurohet menjëherë duke përdorur një llogari të vetme NordVPN. Mund ta provoni shërbimin pa rrezik me një 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Keni nevojë për më shumë informacion? Këtu është shqyrtimi ynë i hollësishëm i ekspertëve të NordVPN.

Merrni NordVPN Tani!

3. CyberGhost

Vlerësimi i Përgjithshëm: 4.8 – VPN me vlerën më të mirë / VPN më e mirë për Mac / Ndërfaqja e dizajnuar intuitivisht për transmetim të menjëhershëm

pajisje të shumëfishta cyberghost

Vetëm për kohë të kufizuar – Merrni 73% Zbritje në CyberGjest Tani

CyberGhost ofron mbi 3,300 serverë në të gjithë botën, përfshirë 76 serverë në Belgjikë. Një llogari e vetme mbron deri në 7 nga pajisjet tuaja njëkohësisht, një më shumë se shumica e premium VPN mbështetje.

Përdoruesit e duan bandën e pakufizuar të bandës, bllokimin e reklamave dhe mbrojtjen e WiFi publik të CyberGhost. Të paracaktuara Zhbllokimi i Profilit Streaming e bën hyrjen në rrjetet televizive belge tepër të lehtë.

Përdoruesit e rinj të CyberGhost marrin një gjykim falas 24-orësh dhe a Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh.

Keni nevojë për më shumë informacion? Këtu është shqyrtimi ynë i hollësishëm i ekspertëve të CyberGhost.

Merrni CyberGost Tani!

4. Surfshark

Vlerësimi i Përgjithshëm: 4.5 – Dhjetë VPN më e lartë për shpejtësinë, vlerën dhe sigurinë

Me serverë në 60 vende, përfshirë dy lokacione në Belgjikë, Surfshark është një shërbim i ri që tashmë është një mundësi e përdorur gjerësisht për të marrë një IP belge.

Serverët e mërzitur të rrjetit sigurohuni që as ISP-ja juaj nuk e di se jeni duke ekzekutuar një VPN. Aplikacionet janë i thjeshtë dhe intuitiv, por nëse keni ndonjë problem, do ta doni Surfshark Shërbimi 24/7 ndaj klientit.

Më e mira nga të gjitha, Surfshark ofron mbrojtje për një numri i pakufizuar i pajisjeve vetëm në një llogari. Ju mund ta merrni llogarinë tuaj pa asnjë rrezik, falë një 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Keni nevojë për më shumë informacion? Këtu është shqyrtimi ynë i hollësishëm i ekspertëve të Surfshark.

Merrni Surfshark Tani!

Leximi më tej

Gjeni ofertat më të mira në VPN me këta kode kuponi

5 VPN më të mirë për Belgjikë – të shpejtë, të lirë dhe të besueshëm

VPN-të më të Shpejta – Testuar nga Ekspertët tanë

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me