Si të merrni një adresë IP austriake nga kudo në vitin 2020 [+ VIDEO]

Nëse nuk jeni jashtë Austrisë dhe dëshironi për të hyrë në llogaritë tuaja bankare austriake ose për të parë shfaqje të njohura në ORF, ju duhet një adresë IP austriake. Një IP në Austri gjithashtu do t’ju ndihmojë të bëni tregje ose tregje kërkimore në vend.

Në këtë udhëzues, ne do t’ju tregojmë se si të merrni një adresë IP austriake nga kudo në botë duke përdorur një VPN. Ne kemi përfshirë gjithashtu disa këshilla për t’ju ndihmuar të zgjidhni VPN më të mirë për ju.

Udhëzues i shpejtë: Si të merrni një adresë IP austriake me një VPN

  1. Zgjidhni një VPN me serverë në Austri. ExpressVPN është zgjedhja jonë # 1.
  2. Shkarkoni programin VPN dhe instaloni në pajisjen tuaj.
  3. Nisni programin dhe lidheni me një server në Austri.
  4. Kontrolloni adresën tuaj të re IP me mjetin tonë këtu.

Tabela e përmbajtjes

  • Si mund të marrë një VPN Ju Një Adresë IP Austriake
  • Një VPN gjithashtu do t’ju mbajë të sigurt dhe do t’ju lejojë të transmetoni gjithçka
  • Tofarë duhet të kërkoni në një VPN
  • VPN-të më të mira për të marrë një adresë IP për Austri: ExpressVPN, NordVPN, CyberGhost

Si mund të marrë një VPN Ju Një Adresë IP Austriake

Duke e lidhur pajisjen tuaj me një server në Austri përmes një tuneli të sigurt, një VPN maskon vendndodhjen tuaj. Adresa juaj e re IP përputhet me vendndodhjen e serverit, duke ju lejuar për të hyrë në përmbajtje dhe shërbime të disponueshme vetëm në Austri.

Ky është vetëm fillimi i asaj që një VPN me cilësi të lartë bën edhe për ju. Lexoni më tej për të mësuar pse VPN janë mjetet më të mira për të ndryshuar adresën tuaj IP deri tani.

Një VPN gjithashtu ju mban të sigurt dhe ju lejon të rrjedhin pothuajse gjithçka

VPN përdorin kriptimin e përparuar dhe veçoritë e tjera të sigurisë për të mbrojtur të dhënat tuaja dhe për të fshehur identitetin tuaj. Ju mund të shfletoni pa u gjurmuar, dhe hakerat nuk do të kenë qasje në pajisjet tuaja.

Shërbimet me prokurë gjithashtu mund të ndryshojnë adresën tuaj IP, por shumica proxies falas nuk i kodojnë me siguri të dhënat tuaja. Nëse jeni duke bankare në internet ose po bëni kërkime në biznes, siguria e të dhënave duhet të jetë përparësia juaj kryesore.

VPN Premium lehtësisht zhbllokojnë rrjetet televizive austriake dhe faqet e transmetimit popullor kudo. Shërbime si Netflix, Sky Go, dhe Hulu bllokojnë shumicën e proxies dhe VPN falas, por VPN-të më të mira i kalojnë këto ekrane për t’ju dhënë qasje në të gjithë botën.

Tofarë duhet të kërkoni në një VPN

Siguria e përparuar: Shikoni karakteristika si një ndërrues vrasës, kriptim në shkallë ushtarake dhe një politikë mos-logs për të siguruar që aktiviteti juaj nuk mund të gjurmohet kurrë tek ju.

Lidhje me shpejtësi të lartëShkarkimet e shpejta janë thelbësore për ngjarje transmetuese si ski alpine në sportin ORF. VPN të ngadalta shkatërrojnë përvojën tuaj të shikimit me buffering dhe vonesë.

Mbështetje e shkëlqyeshme e klientit: Kërkoni një mundësi bisede live 24/7 për ndihmë të menjëhershme.

Mundësitë e zhbllokimit: VPN-të më të mira mund të marrin nga madje edhe geoblloqe të ndërlikuara dhe filtra VPN për t’ju dhënë mundësinë e përdorimit të të gjithë përmbajtjeve që dëshironi.

Çmim i ulët: Disa nga VPN-të më të mira ofrojnë plane çuditërisht të përballueshme. Ju mund të merrni një mbrojtje të madhe dhe të qëndroni brenda buxhetit tuaj.

VPN-të më të mira për të marrë një IP adresë austriake

1. ExpressVPN

Vlerësimi i Përgjithshëm: 4.9 – VPN më e Shpejtë Ne Testuam për Austri

Përfitimet e ExpressVPN

Mos humbisni: Merr 49% zbritje nga # 1 VPN & provojeni për 30 ditë pa rrezik

ExpressVPN është e vështirë të mposhtet për shpejtësinë, aksesin global të përmbajtjes dhe sigurinë. Ajo operon me një politikë të rreptë të mos-logs, kështu që aktiviteti juaj në internet nuk do të ndiqet kurrë. Kriptimi i shkallës ushtarake mbron informacionin tuaj në çdo kohë.

Me bandë të pakufizuar të brezit, ju mund të shijoni pa ndërprerje me shpejtësi të lartë transmetimin ditë pas dite. ExpressVPN-së ndërfaqe e lehtë për t’u përdorur dhe mbështetje 24/7 e klientit bëjeni këtë ofrues të shkëlqyeshëm edhe për fillestarët. Rrjeti i 3,000+ serverëve përfshin serverat në Austri. 

Me gjithë këtë për të ofruar, ExpressVPN është një e preferuar e përdoruesve në të gjithë botën. Dhe me një 30 ditë garanci për kthimin e parave, nuk ka asgjë për të humbur duke provuar atë!

Keni nevojë për më shumë informacion? Këtu është shqyrtimi ynë i hollësishëm i ekspertëve të ExpressVPN.

Merrni ExpressVPN Tani!

2. NordVPN

Vlerësimi i Përgjithshëm: 4.9 – VPN jonë e përgjithshme # 1

Pajisjet NordVPN

OFERTA SPECIALE: GRAB ZBRITJEN TUAJ 70% për të marrë një IP adresë austriake me NordVPN TANI!

Teknologjia më e lartë e Nord mbron veprimtarinë tuaj të internetit nga hakerat dhe kushdo tjetër që mund të përpiqet të ju spiunojë. Suite e integruar CyberSec bllokon reklama të bezdisshme dhe faqet e internetit të dyshimta, një veçori që përdoruesit e duan.

NordVPN është i lehtë për t’u përdorur dhe ju lejon të siguroni deri në 6 pajisje në një llogari të vetme. Ofruesi operon 37 servera në Austri dhe mbi 5,000 në 62 vende, kështu që e gjithë bota e përmbajtjes do të jetë në majë të gishtave.

Ju mund të provoni NordVPN për veten tuaj pa rrezik, me një 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Keni nevojë për më shumë informacion? Këtu është shqyrtimi ynë i hollësishëm i ekspertëve të NordVPN.

Merrni NordVPN Tani!

3. CyberGhost

Vlerësimi i Përgjithshëm: 4.8 – VPN me vlerën më të mirë / VPN më e mirë për Mac / Ndërfaqja e dizajnuar intuitivisht për transmetimin në çast

pajisje të shumëfishta cyberghost

Vetëm për një kohë të kufizuar – Merrni 73% Zbritje në CyberGjest Tani

CyberGhost ka aplikacione miqësore për përdoruesit për të gjitha platformat. Me vetëm një klik, ju mund të filloni lidhjen tuaj VPN për shfletim të sigurt, anonim ose rrjedhje pa probleme.

Kriptimi 256-bitësh i CyberGhost mban të dhënat tuaja nga duart e gabuara, dhe një veçori Always On siguron që ju të kurrë mos shkoni në internet të pambrojtur. Një rrjet i madh me 3,700 serverë në të gjithë botën përfshin 40 serverë me shpejtësi të lartë në Austri.

Pavarësisht nga përdoruesit, CyberGhost ofron një gjykim falas 24-orësh (ose a Gjyq 7-ditor për iOS ose Android). Ka edhe një bujare Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh në pajtime prej 6 muaj ose më gjatë.

Keni nevojë për më shumë informacion? Këtu është shqyrtimi ynë i hollësishëm i ekspertëve të CyberGhost.

Merrni CyberGost Tani!

Leximi më tej

Për oferta të shkëlqyera në VPN, shfletoni në faqen tonë të marrëveshjeve dhe kurseni vetes disa para.

Nëse jetoni ose planifikoni të udhëtoni në Austri, shikoni rradhën tonë të VPN-ve më të mira për Austri.

A e dini se Austria është një nga vendet e pakta që heq bllokimin e saj në Gjirin e Piratëve?

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me