Si të merrni një adresë IP Australiane kudo tjetër në vitin 2020 [+ VIDEO]

Frshtë zhgënjyese kur ju nuk mund të transmetojë shfaqje në TenPlay ose të përdor llogaritë tuaja bankare Australiane nga jashtë vendit. Problemi është se kufizimet në uebfaqe të quajtura geoblocks janë shkaktuar nga adresa juaj e huaj e IP.

sekret për të fituar qasje të plotë në Netflix Australi dhe Nëntë Botë të gjerë të Sporteve po merr një IP të re në Australi.

Ne do t’ju tregojmë se sa e lehtë është të jesh merrni një adresë IP Australiane duke përdorur një rrjet privat virtual (VPN). Pas disa minutash, do të shfletoni në internet Australian aq lehtë sa dikush në Melburn.

Udhëzues i shpejtë: Si të merrni një adresë IP Australiane me një VPN

1. Zgjidhni një VPN me serverë në Australi. Cyberghost është zgjedhja jonë # 1.

2. Shkarkoni programin VPN dhe instaloni në kompjuterin tuaj ose në pajisjen tjetër.

3. Nisni programin dhe lidheni me një server në Australi.

4. Kontrolloni adresën tuaj të re IP duke përdorur mjetin tonë të thjeshtë në internet.

Tabela e përmbajtjes

  • Si një VPN mund t’ju Merr një Adresë IP në Australi
  • Përfitimet e tjera të përdorimit të VPN – Siguria në internet dhe transmetimi i pakufizuar
  • Tofarë duhet të kërkoni në një VPN
  • VPN-të më të mira për të marrë një adresë IP të Australisë

Si mund të marrë një VPN Ju Një Adresë IP Australiane

Kur regjistroheni në një VPN premium, ju merrni qasje të menjëhershme në një rrjet global të serverëve privatë. Pasi të zgjidhni një server, i gjithë trafiku juaj në internet bëhet i koduar dhe dërguar përmes këtij lokacioni para se të shkojë në ndonjë faqe në internet.

Si rezultat i këtij procesi, i njohur si tunelimi VPN, trafiku në internet mbart adresën IP të serverit, jo tuajin. Me një VPN me cilësi të lartë, vendndodhja juaj aktuale është plotësisht e fshehur.

Për sa kohë që lidheni me një server Australian VPN, faqet e internetit do të mendojnë se jeni në të vërtetë në Australi. Ashtu si kjo, do të keni hyrje të plotë në të gjithë përmbajtjen Australiane që ju dëshironi dhe keni nevojë.

Një VPN gjithashtu ju mban të sigurt & Ju lejon të Rrjedhin Pothuajse thingdo gjë

Përveç bërjes më të lehtë për të ndryshuar adresën tuaj IP, një VPN me cilësi të lartë është mjeti më i mirë i disponueshëm sot për intimitetin dhe sigurinë në internet. Me karakteristika si kriptimi i shkallës ushtarake, siguron që të dhënat tuaja mbeten të mbrojtura, edhe nëse përdorni wi-fi publike.

Kjo do të thotë që mundeni shfletoni përmbajtjen pa u ndjekur nga ISP-ja juaj, hakerat, ose faqet e internetit që vizitoni. VPN me më të vlerësuarat gjithashtu përfshijnë mbrojtje nga malware dhe reklama të bezdisshme pop-up.

Me të dhënat tuaja të sigurta, mund të përdorni uebfaqe financiare Australiane pa frikë. Dhe nëse përdorni IP tuaj Australian për të eksploruar tregje të reja për biznesin tuaj, tuajin konkurrentët kurrë nuk do të dinë se çfarë po bëni.

Ekzistojnë disa VPN falas dhe shërbime të përfaqësuesit që mund t’ju japin një adresë IP në Australi, por ato përfshijnë shumë rreziqe. Duke përdorur encryption të dobët dhe rrjetet P2P, shumë proxies falas e lënë lidhjen tuaj të ekspozuar ndaj sulmeve të sulmeve dhe DoS.

ndërkohë, VPN falas kanë tendencë të kenë shpejtësi të ngadaltë që prishin transmetimin. Disa prej tyre gjithashtu mbledhin dhe shesin të dhënat tuaja, ndërsa të tjerët bllokohen lehtësisht nga faqet streaming që shfaqin për VPN.

VPN premium që ju rekomandojmë mund të kalojnë pothuajse çdo filtër geoblock ose VPN. Do të keni qasje të menjëhershme në të gjitha faqet që duhet të përdorni në Australi, plus përdorimi i pakufizuar i Netflix i SHBA, iPlayer i BBC-së, dhe shumë më tepër.

Tofarë duhet të kërkoni në një VPN

  • Speed: Nëse përdorni një VPN me serverë ultra të shpejtë, nuk do të luftoni kurrë me vonesa ose buffering, edhe kur shfaqni transmetim në HD.
  • Mundësitë e zhbllokimit: Si rregull, nëse një VPN ka një rekord të provuar për të hyrë në Netflix, Hulu dhe Sky Go, do të anashkalojë çdo geoblock Australian me lehtësi.
  • Karakteristikat e sigurisë: Përveç kriptimit të AES, shikoni për masa për mbrojtjen e intimitetit si një ndërprerës vrasjeje, mbrojtje nga rrjedhjet dhe VPN të dyfishtë (zinxhirë serverësh me shumë hop).
  • Vendndodhjet e serverit: VPN juaj duhet të ketë të paktën një server në Australi për t’ju dhënë një adresë IP Australiane.
  • Lehtësinë e përdorimit: VPN-të më të mira ofrojnë aplikacione miqësore për përdoruesit për të gjitha pajisjet kryesore dhe mbështetje miqësore, 24/7 të klientit.

VPN-të më të mira për të marrë një adresë IP Australiane

1. CyberGhost

Vlerësimi i Përgjithshëm: 4.8 – Vlera më e mirë VPN / Ndërfaqja e krijuar intuitivisht për transmetimin e menjëhershëm

pajisje të shumëfishta cyberghost

Vetëm për Kohë të Kufizuar – Merrni 73% Pushim në internet në internet!

me mbi 3.000 serverë në të gjithë botën, përfshirë 49 në Australi, CyberGhost bën për të marrë adresën e re të IP-së, ju nevojitet tepër e thjeshtë. Ajo siguron kriptimin më të fortë në dispozicion dhe funksionon pothuajse në çdo pajisje, duke përfshirë ruterat.

Ju mund të shijoni shpejtësi të lartë dhe gjerësi të pakufizuar në transmetoni përmbajtjen në deri në 7 pajisje në të njëjtën kohë. Profilet e paracaktuara për aktivitete të zakonshme e bëjnë CyberGhost një nga VPN më miqësore për përdoruesit, dhe mbështetja është në dispozicion 24/7 nëse ndonjëherë keni nevojë për ndihmë.

Vlerësuar shumë nga përdoruesit në të gjithë botën, CyberGhost ofron një Gjykim falas 24-orësh për shumicën e përdoruesve. Planet afatgjata vijnë në një pazar të vërtetë, dhe ju mund të regjistroheni për një pa rrezik falë një bujar Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh.

Keni nevojë për më shumë informacion? Këtu është shqyrtimi ynë i hollësishëm i ekspertëve të CyberGhost

Merrni CyberGost Tani!

2. ExpressVPN

VPN më e Shpejtë Ne Testuam për Australinë

Përfitimet e ExpressVPN

Mos e humbisni: Merr 49% zbritje nga VPN # 1 & provojeni për 30 ditë pa rrezik

Lidhjet më të shpejta të çdo shërbimi premium VPN kanë bërë që ExpressVPN a preferuarat në të gjithë botën për transmetim dhe përrua. Një rrjet që përfshin 94 vende përfshin të paktën 100 servera nëpër qytete të shumta Australiane.

Ju nuk do të tregtoni siguri për të marrë gjithë atë shpejtësi, ose. Me kriptim AES të shkallës ushtarake 256-bit, një ndërprerës automatik të vrasjes, parandalimin e gjurmimit dhe serverë DNS private, ExpressVPN ofron mbrojtja e të dhënave udhëheqëse të industrisë.

Nëse keni nevojë të përdorni një aplikacion lokal në të njëjtën kohë që po transmetoni përmbajtje Australiane, do të gjeni tunelet e ndarjes së ExpressVPN shumë të dobishëm. Mund ta provoni rrezikun e shërbimit falas me një 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Keni nevojë për më shumë informacion? Këtu është shqyrtimi ynë i hollësishëm i ekspertëve të Express 

Merrni ExpressVPN Tani!

3. NordVPN

VPN jonë e përgjithshme # 1

Pajisjet NordVPN

OFERTA SPECIALE: GRAB ZBRITJEN 70% TUAJ për të marrë një adresë IP Australiane me NordVPN TANI!

NordVPN u ngrit në krye të renditjeve në mbarë botën VPN duke kombinuar teknologjinë e sigurisë topnotch me shpejtësi të mëdha dhe një ton karakteristikash miqësore. Përdoruesit e duan modalitetin SmartPlay, i cili e bën të thjeshtë përmbajtjen me përmbajtje të bllokuar si iPlayer të BBC-së.

Shërbimi funksionon nën një politikë të rreptë të mos-logs, kështu që Askush nuk mund të gjurmojë aktivitetin tuaj në internet prapa jush. Një ndërfaqe e thjeshtë hartë e bën të lehtë përdorimin e secilit prej 5000 serverëve të rrjetit të përhapur në 62 vende, përfshirë 200 servera në Australi.

Nëse dëshironi të provoni NordVPN për veten tuaj, pajtohuni me paqen e mendjes së një 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Keni nevojë për më shumë informacion? Këtu është shqyrtimi ynë i hollësishëm i ekspertëve të Nord

Merrni NordVPN Tani!

Leximi më tej

Kurseni shumë në VPN tuaj të zgjedhur duke kontrolluar faqen tonë të kodeve ekskluzive të kuponave.

Nëse po udhëtoni për në Australi, lexoni në 5 VPN-të më të mira për Australinë për shpejtësi dhe siguri.

Mësoni si ta transmetoni Tenplay Australia lehtësisht, kudo.

Gati për të shikuar shikimin duke përdorur IP tuaj Australian? Këtu janë botimet e mbledhura të botimeve të reja të Netflix Australia!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me