Si të merrni një adresë IP argjentinas kudo në vitin 2020 [+ VIDEO]

Shumica Rrjetet TV dhe faqet streaming të Argjentinës mund të arrihen vetëm nga një adresë IP argjentinase. Për të transmetuar sporte, lajme ose telenovelat argjentinase si Rebelde Way nga kudo tjetër, do të duhet të ndryshoni adresën tuaj IP për të kaluar të gjitha geoblocks.

Një adresë IP në Argjentinë është gjithashtu shumë e dobishme nëse keni llogari bankare argjentinase ose dëshironi të bëni hulumtime në treg në vend. Përdorimi i një VPN të mirë (rrjeti virtual privat) është mënyra më e shpejtë, më e lehtë, më e sigurt për të marrë një IP Argjentinas. Ja se si funksionon.

Udhëzues i shpejtë: Si të merrni një adresë IP argjentinase me një VPN

 1. Zgjidhni një VPN me serverë në Argjentinë. ExpressVPNështë zgjedhja jonë # 1, dhe do të gjeni dy mundësi të tjera më poshtë.
 2. Shkarkoni aplikacionin VPN dhe instaloni në kompjuterin tuaj ose pajisjen celulare.
 3. Nisni programin dhe lidheni me një server në Argjentinë.
 4. Klikoni këtu për të parë adresën tuaj të re të IP-së.

Tabela e përmbajtjes

 • Si një VPN mund të Ju Merrni Një Adresë IP në Argjentinë
 • Një VPN do t’ju Ruajë & Lërini Të Lidhni Stredo gjë
 • Tofarë duhet të kërkoni në një VPN
 • VPN-të më të mira për të marrë një adresë IP të Argjentinës: ExpressVPN, NordVPN, CyberGhost

Si një VPN mund të Ju Merrni Një Adresë IP në Argjentinë

Një VPN maskon vendndodhjen tuaj duke rivotuar trafikun tuaj përmes një serveri të largët. Adresa juaj e re IP bazohet në serverin që ju zgjidhni. Kur lidheni me një server në Argjentinë, ju merrni një adresë IP Argjentinas dhe duket sikur po shfletoni në internet nga brenda vendit.

Në disa raste, vetëm marrja e një adrese IP argjentinase do të jetë e mjaftueshme për të hyrë në përmbajtjen që dëshironi. Ndonjëherë ka më shumë se kaq, por VPN-të më të mira do t’i kenë ende të mbuluara. Dhe zhbllokimi i vendeve me kufizime gjeo-kufitare është vetëm fillimi i asaj që ata mund të bëjnë për ju.

Një VPN ju mban të sigurt & Ju lejon të Rrjedhin Pothuajse thingdo gjë

A VPN ju mbron nga krimi në internet nga duke koduar trafikun tuaj dhe maskuar identitetin tuaj. VPN Premium shtojnë mbrojtje gjurmuese për të mos lejuar ISP dhe spiunët tuaj të internetit të monitorojnë atë që bëni në internet.

Lidhja me një server në një vend tjetër me një VPN gjithashtu ju lejon të bëni në mënyrë anonime anashkalojë censurën e qeverisë të faqeve të internetit. Dhe nëse shkarkoni torrente, a VPN fsheh veprimtarinë tuaj nga autoritetet ligjore.

Ka mënyra të tjera për të ndryshuar adresën tuaj IP, por ato nuk ofrojnë sigurinë dhe mbrojtjen e intimitetit të një VPN të besueshme. Dhe thjesht marrja e një IP argjentinase mund të mos jetë e mjaftueshme për të hyrë në përmbajtjen që dëshironi. Sites si Netflix zbulojnë dhe bllokojnë IP-të e shërbimeve pa proxy.

Më keq, shumë të ashtuquajturat VPN falas korrin dhe shesin të dhënat tuaja, ndërsa të tjerët presin reklama të rrezikshme. Pra, nëse jeni duke transmetuar shfaqje për argëtim, duke mësuar rreth kulturës Gaucho, ose duke hulumtuar tregjet në Buenos Aires, basti juaj më i mirë është të merrni IP tuaj Argjentinas nga një VPN të cilit mund t’i besoni.

Tofarë duhet të kërkoni në një VPN

 • Bandwidth i pakufizuar, kështu që kurrë nuk duhet të shqetësoheni për shpejtësinë e goditjes ose mbarimin e të dhënave
 • Shpejtësi e lartë, për shkarkime të shpejta dhe transmetim të qetë pa buffering
 • Qasje në përmbajtje gjeo-të kufizuar, përfshirë faqet e internetit si Netflix të SH.B.A.-së që bllokojnë VPN-të
 • Një politikë pa log, kështu që nuk lini gjurmët në internet
 • Shërbim i mirë për klientët, siç është qasja 24/7 e bisedës live në mbështetje teknike
 • Një politikë rimbursimi ose një periudhë prove falas, kështu që ju mund të provoni VPN para se të bëni

VPN-të më të mira për të marrë një adresë IP argjentinase

1. ExpressVPN

Vlerësimi i Përgjithshëm: 4.9 – VPN më e shpejtë që Testuam për Argjentinën

Përfitimet e ExpressVPN

Mos e humbisni: Merr 49% zbritje nga VPN # 1 & provojeni për 30 ditë rrezikoni FALAS

ExpressVPN ka gjithçka që ju nevojitet në një VPN: 2,000+ serverë në 94 vende (përfshirë Argjentinën), siguri të ngushtë, një politikë të rreptë të mos-logs, dhe lightning-fshpejtësi ast. Kriptimi i shkallës ushtarake mbron të dhënat tuaja, dhe ju mund të zgjidhni serverin tuaj në Argjentinë me një klik të vetëm.

ExpressVPN anashkalon pothuajse çdo gjeobllok, përfshirë të gjitha blloqet në përmbajtjen argjentinase. Aplikacionet ndër-platformë përdorin si protokoll protokollin e sigurt OpenVPN. Nëse preferoni të rregulloni VPN tuaj, lehtë mund të zgjidhni opsione të tjera protokollare nga brenda aplikacionit.

Me kombinimin e tij të aftësive të shpejtësisë dhe zhbllokimit, ExpressVPN është një zgjedhje e njohur për përmbajtjen transmetuese në të gjithë botën. Mund ta provoni që të rrezikojë falas për 30 ditë falë një garanci pa pyetje të parave të kthyera.

Keni nevojë për më shumë informacion? Këtu është shqyrtimi ynë i hollësishëm i ekspertëve të ExpressVPN.

Merrni ExpressVPN Tani!

2.NordVPN

Vlerësimi i Përgjithshëm: 4.9 – VPN jonë e përgjithshme # 1

Pajisjet NordVPN

OFERTA SPECIALE: GRAB ZBRITJEN TUAJ 70% për të marrë një IP adresë argjentinase me NordVPN TANI!

NordVPN është një udhëheqës botëror në sigurinë e rrjetit, me kriptim të fortë dhe një politikë privatesie miqësore për përdoruesit që garanton anonimitetin tuaj të plotë në internet. Rrjeti përfshin më shumë se 5,000 serverë të shpejtë në 62 vende, përfshirë 12 lokacione serverash në Argjentinë.

Tipar i SmartPlay i NordVPN e bën përmbajtjen me kufizime gjeo-kufitare tepër të thjeshtë. Ju gjithashtu do të merrni Suite sigurie CyberSec, që bllokon ato reklama irrituese në faqet e transmetimit dhe mbron pajisjen tuaj nga malware.

Nuk është për t’u habitur që përdoruesit i japin vlerësime të larta NordVPN në çdo kategori. Por nëse doni të shihni vetë se çfarë mund të bëjë ky VPN, përfitoni nga 30 ditë garanci për kthimin e parave për përdoruesit e rinj.

Keni nevojë për më shumë informacion? Këtu është shqyrtimi ynë i hollësishëm i ekspertëve të NordVPN

Merrni NordVPN Tani!

3. CyberGhost

Vlerësimi i përgjithshëm: 4.8 – VPN me vlerën më të mirë / VPN më e mirë për Mac / Ndërfaqja e dizajnuar intuitivisht për transmetimin e menjëhershëm

pajisje të shumëfishta cyberghost

Vetëm për Kohë të Kufizuar – Merrni 73% Pushim në internet në internet!

CyberGhost jep shumë shpejtësi, kështu që nuk do të duhet të shqetësoheni për rregullimin ose vonesën kur transmetoni. Rrjeti përfshin 3,000 servera në 60 vende, duke përfshirë 10 servera në Argjentinë. Një i rreptë politika pa log dhe kriptimi i shkallës ushtarake e mbajnë shfletimin tuaj privat.

Ti mundesh lidhni deri në 7 pajisje në të njëjtën kohë me vetëm një pajtim të CyberGhost, kështu që është një zgjedhje e shkëlqyeshme për familjet. Ndërfaqja e thjeshtë e përdoruesit është e dashur nga përdoruesit, por nëse keni ndonjëherë probleme, ofron CyberGhost 24/7 Mbështetje e klientit në chat live.

CyberGhost gjithashtu ofron një nga garancitë më të mira të kthimit të parave në biznes – mundeni merrni një rimbursim deri në 45 ditë pasi të regjistroheni. Përdoruesit e celularit gjithashtu mund të provojnë shërbimin me një Gjykim falas 7 ditor.

Keni nevojë për më shumë informacion? Këtu është shqyrtimi ynë i hollësishëm i ekspertëve të CyberGhost

Merrni CyberGost Tani!

Leximi më tej

Marrëveshjet më të mira të VPN & Kodet e Kuponit – 100% e Garantuar

6 VPN më të mira për Argjentinën – Më e shpejtë, e lirë & Më e Sigurt

6 VPN më të shpejtë për të transmetuar dhe shkarkuar filma

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me