Si të merrni një adresë IP algjeriane nga kudo në vitin 2020 [+ VIDEO]


Nëse jeni duke kërkuar për të kapur më tej TV lokale dhe lajme në Algjeri, ose ndoshta punë kërkimore, strehimi ose mundësi biznesi rajonal, ju keni nevojë për një adresë IP Algjeriane. Mënyra më e lehtë dhe më e sigurt për të marrë një është të përdorni një VPN premium.

Ne do t’ju tregojmë sa e thjeshtë është të përdorësh një VPN për të marrë një IP Algjeriane adresën dhe si të zgjidhni VPN-në më të mirë për ju.

Udhëzues i shpejtë: Si të merrni një adresë IP të Algjerisë me një VPN

 1. Zgjidhni një VPN me serverë në Algjeri. Ekspertët tanë rekomandojnë HMAsi zgjedhja e tyre kryesore, dhe do të gjeni dy zgjedhje të shkëlqyera më poshtë.
 2. Shkarkoni dhe instaloni VPN në pajisjen tuaj.
 3. Drejtoni aplikacionin dhe lidheni me një server algjerian.
 4. Përdorni mjetin tonë IP kontrollues për të konfirmuar që keni një IP Algjerisë tani.

Tabela e përmbajtjes

 • Si një VPN mund t’ju Merr një Adresë IP Algjeriane
 • Një VPN gjithashtu ju mban të sigurt dhe ju lejon të rrjedhin pothuajse gjithçka
 • Tofarë duhet të kërkoni në një VPN
 • VPN-të më të mira për të marrë një Adresa Algjeriane IP: HMA !, VyprVPN, dhe ActiVPN

Si një VPN mund t’ju Merr një Adresë IP Algjeriane

Kur përdorni një VPN për t’u lidhur me një server në Algjeri, i gjithë trafiku juaj do të dërgohet në dhe nga ai server përmes një tuneli të sigurt. Ky proces cakton një Adresa IP e Algjerisë në pajisjen tuaj.

Pasi të jeni lidhur, ju mund të shfletoni në internet sikur të ishit në Algiers, të lirë për të hyrë në çdo përmbajtje të kufizuar normalisht për përdoruesit e Algjerisë. Rrjetet TV me bllokim të mbyllur do të zhbllokohen, së bashku me lajmet dhe shërbimet financiare rajonale.

Një VPN gjithashtu ju mban të sigurt & Ju lejon të Rrjedhin Pothuajse thingdo gjë

VPN u krijuan për siguri dhe anonimitet. Përveç që ju japin qasje të lehtë në përmbajtjen algjeriane, ata ju lejojnë përdorni bankar në internet ose komunikoni me të dashurit në Algjeri pa u shqetësuar rreth syve prying.

Mbrojtja e intimitetit është thelbësore nëse dërgoni mesazhe te miqtë në Algjeri ose bisedoni me ta përmes VoIP. Qeveria algjeriane spiunon trafikun në internet. Dërgimi i mesazheve të pakriptuara që qeveria i sheh fyese mund t’i rrezikojë të dashurit tuaj.

VPN-të më të mira përdorin kriptimin e shkallës ushtarake për t’i bërë të dhënat tuaja të palexueshme për këdo që e përgjon.

VPN dhe proxies falas mund të ndryshojnë adresën tuaj IP, por ato gjithashtu do t’i lënë të ekspozuara të dhënat tuaja. Shumë ndërrues të IP të lirë në të vërtetë mbledhin dhe shesin të dhëna të përdoruesit palëve të treta, dhe shumica e tyre nuk ju mbrojnë nga ndjekja.

VPN-të më të mira mund të përdorin madje edhe shërbime kryesore të transmetimit që përdorin mjete për bllokimin e VPN, të tilla si US Netflix, BBC, dhe HBO Tani. Edhe shërbimet më të paguara nuk do t’ju ofrojnë këtë qasje dhe asnjë VPN falas nuk mund ta bëjë atë me besueshmëri.

Tofarë duhet të kërkoni në një VPN

 • Serverat në Algjeri, të cilat do të përdorni për të marrë një adresë IP Algjeriane
 • A politika pa log, domethënë ofruesi i VPN nuk do të mbajë të dhëna për aktivitetin tuaj
 • Lidhje me shpejtësi të lartë, për një përvojë të qetë kur transmetoni, shkarkoni ose ngarkoni
 • Bandwidth i pakufizuar, kështu që ju mund të shfletoni dhe të eksploroni pa ndërprerje
 • Karakteristikat e përparuara të sigurisë të tilla si mbrojtja e rrjedhjeve, një ndërprerës vrasës, zbulimi i malware dhe parandalimi i gjurmimit për t’ju mbajtur të sigurt dhe anonim

VPN-të më të mira për të marrë një adresë IP Algjeriane

1. HMA

Vlerësimi i Përgjithshëm: 4.6 nga 5.0 – VPN me vlerësim më të lartë me serverë në Algjeri!

pajisja hidemyass

HMA ofron rrjetin më të madh të serverëve VPN në botë, përfshirë dy serverë të besueshëm në Algjeri. Të dhënat dhe pajisjet tuaja do të mbrohen nga kriptimi AES-256, a vrasin kaloni, dhe protokollin ultra të sigurtë OpenVPN.

Përdoruesit e HMA e duan mënyrën se si ndërfaqja e saj unike ju lejon të zgjidhni midis tre mënyrave:

 • Modaliteti i menjëhershëm – menjëherë ju lidh me serverin më të shpejtë të afërt
 • Mënyra e vendndodhjes – ju lejon të zgjidhni vendndodhjen e serverit tuaj, p.sh. Algjeri
 • Mënyra e lirisë – ju lidh me një server në një vend me mbrojtje të lirë të fjalës (mënyra ideale për të dashurit tuaj në Algjeri)

Duhet të dini që HMA do të regjistrojë kohët tuaja të lidhjes dhe përdorimin e gjerësisë së bandës. Sidoqoftë, ofruesi kurrë nuk ruan aktivitetin tuaj online. Mund të provoni HMA-në me një Gjykim falas 7 ditor ose pajtohuni pa rrezik nga një 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Keni nevojë për më shumë informacion? Këtu është shqyrtimi ynë i hollësishëm i ekspertëve të HMA

Merrni HMA Tani!

2. VyprVPN

Vlerësimi i Përgjithshëm: 4.4 nga 5.0 – VPN ultra e sigurt me serverë në pronësi të ofruesit

Një nga VPN-të më të fuqishme në treg për zhbllokimin e përmbajtjes, VyprVPN posedon ekskluzivisht një server me shpejtësi të lartë në Algjeri. Të gjitha planet përfshijnë një bandë të pakufizuar, Kriptimi AES me 256-bit, dhe Firewall natyror mbrojtje nga malware.

VyprVPN është një nga VPN-të e para në botë që nuk janë regjistruar duhet të auditohen publikisht për siguri. Auditimi vërtetoi se mund të mbështeteni në VyprVPN për identitetin e plotë dhe mbrojtjen e të dhënave, një nga arsyet e popullaritetit në rritje të tij.

VyprVPN u ofron përdoruesve të rinj a 30 ditë garanci për kthimin e parave, kështu që ju mund ta provoni pa rrezik. Kontaktoni mbështetjen e klientit për më shumë informacion.

Keni nevojë për më shumë informacion? Këtu është shqyrtimi ynë i hollësishëm i ekspertëve për VyprVPN.

Merrni VyprVPN Tani!

3. ActiVPN

pajisje activpn

Vlerësimi i Përgjithshëm: 4.1 nga 5.0

Përdoruesit vlerësojnë shumë ActiVPN për të lidhje me shpejtësi të lartë dhe aftësia për të anashkalojë geoblocks. Shtë gjithashtu një nga disa VPN premium me një server në Algjeri, kështu që është një zgjedhje e shkëlqyeshme për të hyrë në lajmet, TV dhe shërbimet financiare Algjeriane.

Ju do të mbroheni nga Kriptimi 2048-bit ndërsa shfletoni, duke ju mbajtur të sigurt nga krimi në internet, spiunimi ose malware. Askush nuk do të jetë në gjendje të gjurmojë aktivitetin tuaj përsëri për ju sepse ActiVPN nuk ruan asnjë shkrim.

Fatkeqësisht, ActiVPN nuk ofron garanci për kthimin e parave, kështu që sigurohuni që të kontrolloni rishikimin tonë të hollësishëm të ekspertëve përpara se të kryeni.

Merr ActiVPN Tani!

Leximi më tej

Po pyesni nëse duhet ta vendosni VPN-në tuaj, kështu që Gjithmonë është e ndezur?

Lista e VPN-ve më të mira nëse jeni në Algjeri

Marrëveshjet më të mira VPN dhe kodet e kuponit (HMA) & VyprVPN janë atje!)

Mbledhja e hollësishme e të mirat dhe të këqijat e VPN-ve Popullore

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map