Si të mbyllni llogarinë tuaj ExpressVPN dhe të ktheheni në vitin 2020

Ne vendosëm garancinë për kthimin e parave të ExpressVPN për të provuar. Edhe pse kemi blerë planin më të lirë, mund të konfirmojmë se kemi marrë një rimbursim të plotë.

ExpressVPN u ofron përdoruesve një pyetje pa pyetje 30 ditë garanci për kthimin e parave. Për aq kohë sa ju kërkoni rimbursimin tuaj brenda 30 ditëve nga blerja e një abonimi, do t’i ktheni paratë tuaja.

Nëse jeni duke kërkuar për një VPN të ndryshme, ne rekomandojmë NordVPN. Shtë një nga VPN-të më të mira në treg. Do të merrni shpejtësi të mëdha, siguri të madhe dhe akses në shërbime gjeo-kufizuese si Netflix SH.B.A., iPlayer BBC, Hotstar, Hulu, dhe më shumë. Shtë më e lirë se ExpressVPN – dhe mund ta provoni falas për 30 ditë.

Si të Anuloni ExpressVPN: Udhëzues i shpejtë

 1. Hapni expressvpn.com dhe Hyni në llogarinë tuaj ExpressVPN
 2. Anuloni pagesat tuaja automatike
 3. Kontaktoni mbështetjen e klientit për të anulluar llogarinë tuaj dhe të kërkoni rimbursimin tuaj

Udhëzues hap pas hapi për Anulimin e Llogarisë tuaj

1. Hyni në llogarinë tuaj ExpressVPN

Shkoni në faqen tuaj të llogarisë ExpressVPN, ku përdoruesit mund të shikojnë një listë të të gjitha pajtimeve të tyre aktive.

Fillova duke anuluar pagesën automatike të rinovimit. Kjo është mjaft e lehtë për tu bërë. Thjesht klikoni në “menaxhoni cilësimet“Dhe pastaj kliko në vijën blu në fund që thotë”Fikni rinovimin automatik dhe anuloni shërbimin tim në datën e skadimit“.

2. Klikoni në “Fikeni rinovimin automatik”

3. Klikoni përsëri…4. Dhe përsëri …5. Do ta shihni këtë mesazh:

Pas këtij veprimi, unë mora një email nga PayPal që konfirmoi që opsioni automatik i rinovimit është i fikur për pajtimin tim.

anuloni rinovimet automatike në llogarinë tuaj ExpressVPN

Deri tani kaq mirë. Po sikur të doja ta anuloja pajtimin tani?

6. Filloni një bisedë live me Mbështetjen e Klientit

Meqenëse nuk mund ta gjeja atë mundësi askund, unë shkova përpara dhe hapa opsionin e bisedës live në këndin e poshtëm të djathtë të ekranit.

Më kërkuan të siguroja adresën e emailit të llogarisë time dhe të prisja për një moment, por në realitet, u ndje pak më gjatë se kaq. Agjenti kërkoi të dijë arsyen e anulimit tim, megjithatë, nuk u desh shumë për ta marrë atë për të përgatitur kërkesën time për rimbursim. Përsëri më është dashur të pres pak më shumë derisa më në fund, mora përgjigjen e mëposhtme:

“Unë kam shkuar përpara dhe i përcollja kërkesën tuaj të anulojë dhe rimbursim në departamentin tonë të faturimit. Ju lutemi prisni 5-7 ditë pune që kjo të përpunohet. “

Më duhet të them se nuk më pëlqeu kjo përgjigje, kështu që të jem në anën e sigurt dhe të sigurohem se do të kthehem në të vërtetë, unë bëra disa pyetje të tjera:

Pjesa e mirë ishte që ndërkohë, unë isha në gjendje të vazhdoja të përdorja shërbimin e tyre, pa pagesë.

** Update. Ne vazhdimisht kontrollojmë ExpressVPN dhe politikat e tjera të anulimit të VPN për të siguruar që informacionet tona janë të azhurnuara. Sa i përket ExpressVPN, pasi të ndërpritet pagesa automatike, nuk ka nevojë të anuloni llogarinë. Shihni mesazhin në chat:

Hapi 3- Email-i për Anulim

Kur një përfaqësues i ndihmës së klientit më thotë se do të kthehem, unë gjithmonë pres një email për të konfirmuar se është vërtet rasti. Nuk është e qartë pse anulimi i një abonimi duhet të zgjasë kaq shumë, por sidoqoftë, 5 ditë më vonë emaili mbërriti dhe në të vërtetë, llogaria ime ishte anuluar dhe u kthye.

E bërë mirë ExpressVPN!

Zgjidhni një VPN të re

Ju mund të mos keni qenë të kënaqur me ExpressVPN, por kjo nuk do të thotë që nuk do të jeni në gjendje të gjeni një VPN për të përmbushur nevojat tuaja. Shikoni ofruesit tanë me vlerësim të lartë.

Siguruesi i Rendit Vlerësimi ynë i Përdoruesit
Zgjedhja e redaktorit 5.0 / 5
Lexoni Shqyrtimin
Zbulo me shume Fillo >> Vizitoni sitin
2 4.9 / 5
Lexoni Shqyrtimin
Zbulo me shume Fillo >> Vizitoni sitin
3 4.8 / 5
Lexoni Shqyrtimin
Zbulo me shume Fillo >> Vizitoni sitin
4 4.8 / 5
Lexoni Shqyrtimin
Zbulo me shume Fillo >> Vizitoni sitin
5 4.7 / 5
Lexoni Shqyrtimin
Zbulo me shume Fillo >> Vizitoni sitin

Ju lutemi lini një përmbledhje të shkurtër të ExpressVPN për përfitimin e komunitetit në internet.

Shkruani një përmbledhje në Titullin ExpressVPN 0 nga 120 karaktere

Ju lutemi shkruani një koment për titull.

Titulli nuk duhet të jetë më i gjatë se 120 karaktere

(Ju lutemi përdorni të paktën 2 fjalë në titullin tuaj)

Cili është mendimi juaj për ExpressVPN? 0 nga minimumi 200 karaktere

Ju lutemi shkruani një koment.

Shqyrtimi juaj duhet të jetë i gjatë të paktën 200 karaktere. Shtimi i detajeve me të vërtetë i ndihmon njerëzit të kuptojnë se çfarë ju pëlqen apo dononi't në lidhje me këtë VPN.

Pikët tuaja:

Ju lutemi vlerësoni VPN.

Dërgoni rishikim Everydo përmbledhje kontrollohet personalisht nga ekipi ynë. Nëse e zbulojmë se është e vërtetë, do ta postojmë brenda 48 orëve.

 

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map