Si të lidheni me një VPN në Android në 5 hapa të thjeshtë [+ VIDEO]


Telefoni juaj ruan shumë informacione të ndjeshme për ju.

Nga fotot e brunch në vendndodhjen tuaj fizike dhe detajet e bankingut në internet, hakerat dhe spiunët mund të mësojnë shumë rreth jush kur nuk i mbroni të dhënat tuaja.

Përdorimi i aplikacioneve të besueshëm dhe një antivirus i mirë është një mënyrë e shkëlqyeshme për të filluar. por e vetmja mënyrë për të mbajtur private informacionin tuaj personal është të instaloni një VPN me cilësi të lartë në telefonin tuaj.

VPN kodojnë të dhënat tuaja, duke e bërë atë plotësisht të palexueshme për hakerat, gjurmuesit dhe spiunët. Ata gjithashtu maskoni adresën tuaj IP për ta bërë të duket sikur po shikon nga një vend tjetër. Kjo është e dobishme nëse duhet anashkalojë censurën ose geoblocks.

Shumica e ofruesve premium VPN ofrojnë aplikacione për Android, por instalimi i aplikacioneve mund të jetë një proces i frikshëm. Kjo është arsyeja pse ekspertët tanë kanë krijuar një udhëzues të lehtë, hap pas hapi për të instaluar VPN-të më të mira në Android-in tuaj.

Pse më duhet një VPN në telefonin tim?
Si të instaloni një VPN në Android
Si të lidheni me një rrjet ekzistues VPN në Android
VPN-të më të mira për Android
përmbledhje

Pse më duhet një VPN në telefonin tim?

VPN kodojnë të gjitha të dhënat që udhëtojnë në rrjetin tuaj. kjo parandalon hakerat dhe spiunët të vjedhin informacionin tuaj personal sepse ata nuk mund ta prishin atë kriptim për të lexuar të dhënat tuaja.

Ajo gjithashtu do të ndaloni faqet e internetit të poshtër për të ndjekur aktivitetin tuaj të shfletimit dhe krijimin e reklamave të synuara nga historia juaj. Nëse jetoni në një vend ku mbikëqyrja në internet dhe censura është e përhapur, një VPN gjithashtu do t’ju ndihmojë të përdorni përmbajtje të bllokuar në mënyrë anonime.

Dhe, edhe nëse interneti juaj nuk është i censuruar, do të keni mundësi përdorni VPN-në tuaj për të parë përmbajtje të kufizuar gjeo, si Netflix SH.B.A. dhe Hulu.

Disa vende pune madje përdorin VPN për të krijuar një mënyrë të sigurt për punonjësit që të lidhen me rrjetin e tyre. Nëse jeni duke përdorur një VPN për qëllime biznesi, mos u shqetëso – ne të kemi mbuluar. Ne gjithashtu do t’ju tregojmë se si të lidheni me një rrjet ekzistues VPN në telefonin tuaj Android më poshtë.

Mësoni më shumë rreth mbrojtjes së sigurisë tuaj në internet me udhëzuesin tonë gjithëpërfshirës të fillestarëve.

Si të instaloni një VPN në Android

Instalimi i një VPN në telefonin tuaj është mënyra më e mirë për të mbrojtur informacionin tuaj personal. Shumica e ofruesve ofrojnë aplikacione të lehta që nuk përdorin shumë të dhëna për të shkarkuar. Në fakt, ju mund edhe përdorni disa VPN për të monitoruar përdorimin tuaj nëse jeni në një plan të kufizuar të dhënash me ofruesin tuaj të qelizave.

Në këtë udhëzues, ne ju tregojmë se si të instaloni NordVPN në telefonin tuaj. por mund të përdorni të njëjtat hapa për të instaluar pothuajse çdo aplikacion VPN.

Ne ju rekomandojmë NordVPNsepse është një sigurues i lartë me lidhje të shpejtë dhe një rrjet global të serverave. Shtë e lehtë për t’u përdorur, dhe aplikacioni i lehtë nuk do ta ngadalësojë telefonin tuaj ndërsa funksionon në sfond.

1. Hapni Dyqanin Luaj në telefonin tuaj dhe kërkoni për NordVPN.

2. Klikoni instaluar dhe prisni që ajo të shkarkohet.

3. Navigoni në faqen e menusë të telefonit tuaj dhe gjeni NordVPN në listën e aplikacioneve të instaluara. Klikoni mbi të për ta hapur.


4. Klikoni hyrje dhe shkruani letrat kredenciale, ose kliko tek regjistrohu për të krijuar një llogari të re.

5. Pasi të keni hyrë në llogari, mundeni klikoni “lidhuni shpejt” për t’u lidhur me serverin më të mirë për rajonin tuaj. Ose, tërhiqni kutinë “e shpejtë të lidhjes” lart, dhe klikoni kërkimin për të gjetur një vendndodhje specifike të serverit. (Nëse doni të zhbllokoni përmbajtjen e bllokuar, do të duhet të lidheni me një server në një vend ku është tashmë i disponueshëm.)

Urime, telefoni juaj tani është i mbrojtur!

Si të lidheni me një rrjet ekzistues VPN

Nëse vendi juaj i punës përdor një VPN për t’u kyçur në rrjetin e tij, mos u dëshpëroni! Alsoshtë gjithashtu e thjeshtë të lidhesh me një rrjet VPN para-ekzistues me Android.

E tëra çfarë ju duhet të bëni është të kërkoni nga administratori i rrjetit tuaj Emri, lloji, adresa e serverit dhe kredencialet tuaja të hyrjes në rrjetin VPN.

1. Hapni cilësimet e telefonit tuaj dhe trokitni lehtë mbi pa tel & Rrjetet.

2. Zgjidhni VPN, dhe pastaj klikoni Shtoni Profilin VPN.

3. Einformacionin e rrjetit VPN siç ju është dhënë nga administratori juaj i rrjetit, atëherë goditni në kursim.

4. Në ekranin tjetër, trokitni lehtë mbi emrin e profilit VPN që sapo keni krijuar.

5. Vendosni kredencialet tuaja të hyrjes dhe goditi lidh. Mbarove!

VPN-të më të mira për Android

Siguruesi i Rendit Vlerësimi ynë i Përdoruesit
Zgjedhja e redaktorit 5.0 / 5
Lexoni Shqyrtimin
Zbulo me shume Fillo >> Vizitoni sitin
2 4.9 / 5
Lexoni Shqyrtimin
Zbulo me shume Fillo >> Vizitoni sitin
3 4.8 / 5
Lexoni Shqyrtimin
Zbulo me shume Fillo >> Vizitoni sitin
4 4.8 / 5
Lexoni Shqyrtimin
Zbulo me shume Fillo >> Vizitoni sitin
5 4.7 / 5
Lexoni Shqyrtimin
Zbulo me shume Fillo >> Vizitoni sitin

përmbledhje

Një VPN është mënyra më e lehtë për të mbrojtur informacionin tuaj personal kur jeni duke përdorur telefonin tuaj. Do të shifroni të dhënat tuaja dhe maskoni vendndodhjen tuaj për të mos lejuar që ajo të bie në duart e hakerave, gjurmuesve dhe spiunëve.

Kjo gjithashtu do ndaloni reklamat e synuara dhe ju lejoj anashkalojë censurën dhe geoblocks.

Ne ju rekomandojmë NordVPNpër Android për shkak të karakteristikave të tij të fuqishme të sigurisë dhe aplikacioneve të përdorimit të lehtë. NordVPN ofron një 30 ditë garanci për kthimin e parave kështu që ju mund ta provoni atë në Android pa rrezik tuaj.

Leximi më tej

Dëshironi të kurseni disa nga paratë tuaja të fituara me vështirësi? Ekspertët tanë të kursyer nga buxheti kanë përpiluar një listë të marrëveshjeve më të mira të VPN aktualisht në dispozicion.

Nëse jeni duke kërkuar të provoni disa VPN para se të vendosni, këtu është një listë e VPN-ve më të mira me prova falas.

Keni një pajisje Apple që ju duhet të mbroni? Shikoni 10 VPN-të më të mira për iOS.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map