Si të Lehtë Stream TenPlay Australia Kudo në 2020

“Për të hyrë në TenPlay, duhet të banoni brenda Australisë.”

Duke parë atë mesazh gabimi mund të prishë natën e çdo tifozi Australian të TV që thjesht dëshiron të shikojë Survivor Australian. Fatkeqësisht, është e pashmangshme nëse përpiqesh të qasesh në përmbajtjen e Kanalit 10 nga jashtë vendit – edhe nëse jeni një Aussie që udhëton jashtë vendit.

Shërbimi i transmetimit në internet të Kanalit 10, TenPlay, ofron një mori shfaqjesh të njohura si Fqinjët dhe Policët e Territorit, së bashku me mbulimin e drejtpërdrejtë të Formula 1 dhe sporteve të tjera. Me një VPN, ju mund të anashkaloni gjeo-kufizimet dhe asnjëherë të mos humbasë një episod!

Një VPN i besueshëm do t’ju lejojë të prishni vendndodhjen tuaj në internet në mënyrë që të duket sikur po transmetoni brenda Australisë. Ashtu si kjo, ju do të jeni në gjendje shikoni të GJITHA të Rrjetit 10 nga kudo me lehtësi – Ten, 10 Peach, 10 Bos, 10 News First, dhe 10 Sport përfshirë.

Ne do t’ju tregojmë se sa e thjeshtë është të bëni, dhe gjithashtu t’ju ndihmojmë të zgjidhni një VPN të cilës mund të mbështeteni për qasje të plotë dhe transmetim të qetë.

Si të shikoni: Udhëzues i shpejtë

 1. Instaloni një VPN më të vlerësuar në pajisjen tuaj. Ne testuam CyberGhost VPN me rezultate të mahnitshme, dhe ju mund të lexoni për disa opsione më të shkëlqyera.
 2. Lidhu me një server Australian.
 3. Shkoni në www.tenplay.com.au
 4. Klikoni në “Shows” për të gjetur një shfaqje specifike, ose “Live” për të filluar transmetimin live. Kjo eshte!

Filloni të shikoni TANI!

Pse keni nevojë për një VPN për të parë Channel 10 Australi

Përmbajtja e Kanalit 10 të Australisë mund të transmetohet FALAS brenda Australisë në faqen e internetit TenPlay. Sidoqoftë, gjërat janë më sfiduese, nëse jeni kudo tjetër. Kufizimet e licencimit nuk lejojnë që Kanali 10 të transmetojë përtej Australisë.

Rrjetet përdorin geoblocks në faqet e tyre të internetit për të shmangur ndëshkimet për të treguar përmbajtje jashtë rajoneve të tyre të caktuar. Ato blloqe të parandalojnë hyrjen në TenPlay jashtë vendit, edhe nëse je një shikues i rregullt i cili thjesht udhëton jashtë Australisë për një kohë të shkurtër.

Për fat të mirë, nga duke përdorur një VPN, ju mund të shpejt dhe me lehtësi anashkaloni këto gjeo-kufizime kështu që ju do të transmetoni dhomën e ndenjes në asnjë kohë – për sa kohë që ju zgjidhni mirë VPN tuaj.

Për të parë TenPlay në kompjuterin tuaj ose pajisje të tjera, do të doni një VPN me karakteristika që sigurojnë përvojën më të mirë të transmetimit. Së pari, shikoni për një VPN që ka serverat brenda Australisë kështu që mund të merrni një adresë IP Australiane.

Kërkoni gjithashtu Bandwidth i pakufizuar dhe shpejtësi të lartë të lidhjes, pasi këto janë mbrojtja juaj më e mirë kundër lagështirës së bezdisshme dhe buffering. Dhe vetëm në rast se Kanali 10 vendos të shfuqizojë përdorimin e VPN, është mirë të siguroheni që veprimtaria juaj e transmetimit të mos mund të ndiqet.

VPN-të më të mira mbajnë të fshehura identitetin tuaj dhe të dhënat tuaja me kriptim nga fundi në fund, së bashku me karakteristika të përparuara si Double VPN, mbrojtje nga rrjedhjet dhe një ndërprerës automatik vrasjeje. As ISP-ja juaj nuk do ta di se çfarë keni qenë në internet.

VPN-të më të mira për shikimin e Kanalit 10 Australi

Ju nuk do të keni asnjë problem për të hyrë në çdo rrymë të Channel 10 me këto VPN të topnotch.

1. CyberGhost

pajisje të shumëfishta cyberghost

Nëse jeni duke kërkuar për një përdorim të thjeshtë, VPN me një klikim, CyberGhost mund të jetë basti juaj më i mirë. Para-konfiguruar Zhbllokoni profilin e Streaming vendos automatikisht të gjitha cilësimet e sakta, kështu që ju thjesht mund të uleni dhe të shikoni shfaqjet tuaja të preferuara të Channel 10 pa sherr.

Dhe nëse nuk dëshiron të humbasësh një sekondë të episodit më të fundit të Fqinjëve, pavarësisht se çfarë dite ka në dyqan, mund të vazhdosh të shikosh në smartphone ose tablet, falë mbështetjes së CyberGhost për deri në 7 lidhje të njëkohshme të pajisjes.

Përjetoni CyberGhost për veten tuaj me një shumë bujar Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh, ose rrëmbej Gjykim falas 7 ditor për iOS dhe Android. Do ta shihni shpejt pse kaq shumë përdorues e duan këtë VPN të thjeshtë por të fuqishëm.

CyberGhost mund të zhbllokojë:

 • Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për: Netflix, iPlayer BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po; profili i dedikuar tregon vendet dhe numrin e përdoruesve.

CyberGhost punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome.

Shikoni me CyberGhost TANI!

2. ExpressVPN

Përfitimet e ExpressVPN

ExpressVPN është i njohur për shpejtësia më e shpejtë e lidhjes në tregun VPN, që e bën atë të përsosur për të shikuar sporte, shfaqje dhe filma në TenPlay ose ndonjë platformë tjetër streaming.

Aktiviteti juaj në internet do të mbahet sekret 100% falë sigurisë së fortë të rrjetit dhe a politikë e rreptë e mos-logjikave të privatësisë. Një ndërprerës automatik vrasës, Kriptimi 256-bit, dhe shtresa të shumta të parandalimit të rrjedhjes, të gjithë ju mbrojnë nga momenti kur ndizni VPN.

Një e rrallë tipar i tunelimit të ndarë ju jep mundësinë që të shfletoni uebfaqe të tjera duke përdorur adresën tuaj IP lokale ndërsa transmetoni shfaqje në TenPlay nga çdo vend në të gjithë botën. Shtë jashtëzakonisht e dobishme nëse duhet të regjistroheni në një llogari bankare lokale ndërsa jeni duke shikuar.

Për të mësuar më shumë, shikoni se çfarë mendojnë përdoruesit e tjerë për tiparet e ExpressVPN. Përdoruesit e rinj mund të përfitojnë nga një 30 ditë garanci për kthimin e parave dhe Gjykim falas 7 ditor për pajisjet mobile.

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Shikoni me ExpressVPN TANI!

3. Surfshark

Surfshark nuk ka qenë për aq kohë sa VPN-të e tjera në këtë listë por ai ka bërë shpejt një emër për vete, veçanërisht kur bëhet fjalë për transmetimin. Surfshark krenohet me aftësi të pakrahasueshme për zhbllokimin e përmbajtjes së rrjedhës në platformat kryesore. Një pretendim që mund të jetojë, siç duket, bazuar në testimin tonë të ngurtë.

Së bashku me një përkushtim ndaj përmbajtjes transmetuese, Surfshark ofron karakteristika të sigurisë udhëheqëse në industri, të tilla si kriptimi i shkallës ushtarake dhe një politikë e rreptë pa shkrime. Ata kanë mbi 800 servera në 50+ vende, përfshirë Australinë. Në fakt, Surfshark merr vlerësime shtesë nga përdoruesit australianë posaçërisht. E përsosur për të transmetuar Tenplay.

Merrni parasysh të gjitha këto, së bashku me shpejtësi tepër të shpejtë dhe të qëndrueshme, dhe është e lehtë të shihni pse Surfshark vazhdon të ngjitet në renditjen tonë të VPN. Me një garanci 30-ditore për kthimin e parave, mund ta provoni pa rrezik dhe shiko vetë.

Surfshark mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, CBS, ESPN, Amazon Prime Video, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

Surfshark punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, FireTV, Linux, Chrome dhe Firefox.

Shikoni me Surfshark TANI!

përmbledhje

Ju nuk duhet të humbisni një minutë të shfaqjeve tuaja të preferuara në Channel 10 Australia thjesht sepse po udhëton apo po jeton jashtë vendit. Me një VPN të besueshme, transmetimi i çdo transmetimi nga kudo në botë është një copë tortë – ose vegemite, nëse preferoni.

Për të mësuar më shumë rreth asaj që duhet për një VPN për të dhënë një transmetim të shkëlqyeshëm, shikoni përvojat e ekspertëve tanë të rezultateve nga testet e performancës sonë të transmetimit VPN.

Dhe ndërsa jeni në të, kurseni para në VPN-të tona të preferuara të transmetimit, duke hedhur një sy në faqen tonë të marrëveshjeve dhe zbritjeve të VPN-së!

 

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me