Si të Lehtë Stream Gotham Sezoni 5 Online Kudo në 2020


Nëse nuk mund të prisni sezonin 5 të Gotham, tani është koha për tu siguruar që mund të shikoni çdo episod të ri në internet në momentin kur transmeton. Kjo mund të jetë e ndërlikuar në varësi të vendit ku jeni, por ne ju kemi mbuluar.

Fox do të transmetojë sezonin e ri duke filluar nga 3 janari, por transmetimet do të jenë në dispozicion vetëm në SH.B.A.. Nëse nuk jeni jashtë SHBA dhe nuk doni të humbisni në kapitullin e fundit në ngritjen e Bruce Wayne nga jetimi i frikësuar në shpëtimtar të qytetit, ju do të duhet një VPN.

Për të parë episodet e reja të Gotham menjëherë – ose për të kapur sezonet e mëparshme – zgjidhni një VPN me një reputacion për të anashkaluar geoblocks të vështira dhe shumë serverë me shpejtësi të lartë amerikane.

Ja se si të vendoseni, së bashku me zgjedhjet tona për VPN që mund t’i besoni për qasje të lehtë dhe transmetim të pandërprerë.

Si të shikoni Gotham nga kudo tjetër me një VPN

 1. Regjistrohuni për një shërbim premium VPN. Ne rekomandojme NordVPNpër zgjedhjen e tij masive të serverëve amerikanë dhe portat e dedikuara VPN të akorduar për transmetimin.
 2. Shkarkoni dhe instaloni aplikacionin VPN. Hapni aplikacionin dhe lidheni me një server amerikan.
 3. Shkoni te rryma Gotham, www.fox.com/gotham.
 4. Shtypni lojën dhe kënaquni!

Filloni të shikoni TANI!

Pse keni nevojë për një VPN për të parë Gotham?

Të dy episodet e reja dhe të vjetra të Gotham janë në dispozicion në Fox.com, por mund të shikoni prurjet vetëm nga një adresë IP e Shteteve të Bashkuara. Nëse nuk jeni në SH.B.A., do të shihni një mesazh gabimi duke ju thënë që përmbajtja nuk është e disponueshme në vendndodhjen tuaj.

Kjo do të thotë se Tifozët e Gotham diku tjetër duhet të presin muaj apo edhe vite për ofruesit e tyre vendorë të TV të tregojnë sezonin e ri, ose të drejtoheni në faqet gjysëm-ligjore të transmetimit. Përveç që kanë cilësi të dobët të videove, ato faqe presin reklama të bezdisshme dhe madje të rrezikshme.

Edhe nëse jeni një rezident i SH.B.A.-së me një abonim në TV kabllor, nuk do të keni mundësi të hyni në shfaqjet e Fox kur nuk jeni jashtë vendit.

Si VPNs Anashkalojnë Geoblocks

Një VPN rivoton trafikun tuaj përmes një serveri të vendosur diku tjetër. Shtë një proces i quajtur tunelimi VPN dhe maskon identitetin dhe vendndodhjen tuaj të vërtetë duke ju caktuar një adresë të re IP bazuar në serverin që përdorni.

Nëse serveri juaj VPN është në një qytet në SH.B.A., Fox do të mendojë se po shikoni nga brenda vendit. gjeo-kufizimet do të zhduken – nëse faqja e internetit nuk mund t’ju tregojë se po përdorni një VPN.

Kjo është arsyeja pse ka rëndësi që VPN ju zgjidhni. Shumë VPN nuk mund të zhbllokojnë faqet e mbrojtura shumë që shfaqin për VPN, si Netflix dhe rrjetet televizive të SHBA. Ne testojmë VPN kundër geoblocks më të vështira dhe filtra VPN për të gjetur ato që mund të mbështetesh.

Shumë VPN gjithashtu kanë shpejtësi të ngadaltë të shkarkimit për transmetim. Askush nuk dëshiron vonesë dhe buffering, kështu që ne bëjmë teste të shpejtësisë në çdo VPN që ju rekomandojmë.

Për video të qetë, me cilësi të lartë, shikoni për një Shërbim VPN me një rrjet të madh të serverëve amerikanë, me shpejtësi të shpejtë, dhe bandwidth i pakufizuar. Dhe për ta mbajtur transmetimin tuaj privat, kërkoni një encryption të fortë dhe një politikë të rreptë të intimitetit për të mbrojtur anonimitetin tuaj.

VPN më të mira për shikimin e Gotham nga kudo

1. NordVPN

Përfitimet e NordVPN Infographic

Nuk ka mungesë të VPN-ve në treg sot, por NordVPN qëndron mbi pjesën tjetër me një kombinim vrasësish të veçorive. Ka qenë VPN-ja jonë më e vlerësuar për një kohë të gjatë sepse ofruesi asnjëherë nuk ndalet në zgjerimin dhe përmirësimin e shërbimit.

Aplikacionet vendase për të gjitha platformat kryesore (dhe disa jo-aq-kryesore) përdorin protokollet e sigurta OpenVPN dhe IKEv2. Të dy janë topnotch, dhe nëse jeni fillestar, aplikacionet do të zgjedhin konfigurimin më të mirë për ju.

NordVPN ofron më shumë se 5000 servera në të gjithë botën, me afër 2.000 në SH.B.A. Serverët e SH.B.A.-së janë të mbytur – më e mira për të marrë rreth geoblocks – dhe shpejtësia e lidhjes është e shpejtë. Karakteristika CyberSec bllokon reklamat dhe malware, një shtesë e mirëpritur për transmetuesit.

NordVPN ofron një 30 ditë garanci për kthimin e parave ta vendosni mendjen lehtësisht, plus një plotësisht gjykim falas 7-ditor për përdoruesit e rinj. Mund të siguroni deri në 6 pajisje me një pajtim.

Shikojeni me NordVPN TANI!

2. ExpressVPN

Përfitimet e ExpressVPN

Përdor ExpressVPN kriptimi i shkallës ushtarake, dhe aplikacionet ndër-platformë përdorin protokollin standard të industrisë OpenVPN si parazgjedhje. Aplikacionet janë i lehtë në përdorim dhe përfshijnë karakteristika të dobishme të sigurisë si Mbrojtja e rrjedhjes DNS dhe një ndërrues vrasës.

Për të mbrojtur privatësinë tuaj, ExpressVPN nuk mban regjistrat e përdorimit. Për të parë Gotham në Fox, ju mund të zgjidhni cilëndo nga ato 32 lokacione të serverëve në SH.B.A.. Ata serverë ofrojnë shpejtësi të shpejtë ndriçimi, dhe testet tona dëshmojnë se ka ExpressVPN nuk ka problem për të gjetur rreth geoblocks të vështira.

ExpressVPN nuk është VPN më e lirë në treg nëse zgjidhni një abonim mujor, por primi përmban më shumë sesa të kompensojë koston. Plus, ju merrni një zbritje serioze nëse zgjidhni një periudhë abonimi më të gjatë.

Shërbimi i klientëve 24/7 është topnotch, dhe nëse nuk jeni të kënaqur me ExpressVPN për ndonjë arsye, mund të kërkoni një rimbursim brenda 30 ditësh nën garanci pa pyetje. Sidoqoftë, bazuar në të gjitha vlerësimet pozitive të përdoruesve për këtë VPN, nuk ka gjasa që ju do të dëshironi të heqni dorë nga kjo.

Shikoni me ExpressVPN TANI!

3. CyberGhost

pajisje të shumëfishta cyberghost

CyberGhost u përpoq të dëshmojë se një VPN i përparuar mund të jetë i thjeshtë për t’u përdorur, dhe shumë klientë të lumtur pajtohen që ofruesi po e bën vetëm atë.

Një abonim mbulon deri në 7 pajisje njëkohësisht, kështu që do të qëndroni të lidhur edhe nëse duhet të dilni nga shtëpia në mes të një episodi Gotham. Aplikacionet për iOS, Mac, Linux, Windows dhe Android janë intuitivë dhe miqësore me përdoruesit.

CyberGhost përdor 256-bit kriptimi i shkallës ushtarake dhe nuk mban regjistrat e përdoruesve. Rrjeti përfshin më shumë se 500 servera në SH.B.A.. Shpejtësitë janë të shpejta, dhe serverët mund të anashkalojnë geoblocks në përmbajtjen amerikane me lehtësi.

Nëse nuk jeni të sigurt nëse CyberGhost ka të drejtë për ju, mund të regjistroheni pa u shqetësuar. Ofruesi ofron një Garanci bujare e kthimit të parave prej 45 ditësh.

Shikoni me CyberGhost TANI!

përmbledhje

Nëse jeni një tifoz i Gotham jashtë SH.B.A.-së dhe doni të jeni përpara dhe qendër kur sezoni 5 të shkëputet, ju duhet një rrugëdalje rreth gelooklloqeve të Fox. Mos u hutoni me faqet e rrezikshme të palëve të treta për streaming. A VPN me cilësi të lartë është mënyra e përballueshme, e sigurt, e thjeshtë për të pasur akses të plotë.

Shumë shpesh, kufizimet gjeografike i ndalojnë njerëzit në të gjithë botën të hyjnë në përmbajtjen më të mirë në internet. Ne besojmë se në të gjithë botën duhet të jetë vërtet se, me çdo shfaqje të disponueshme në çdo vend, çdo ditë.

Për të ndihmuar atë që të jetë e mundur, ne mbledhim të gjitha marrëveshjet më të mira të brendshëm në VPN të lartë. Për të kursyer shumë në pajtimin tuaj VPN, drejtohuni tek ne kode ekskluzive të kuponit online faqe.

Filloni gjyqin tuaj falas NordVPN TANI!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map