Si të Lehtë Stream Channel 7 Australia nga Anywhere 2020

Nëse jeni një Aussie që udhëton jashtë vendit apo një tifoz i një TV të madh Australian kudo në botë, nuk ka asgjë më të bezdisshme sesa të futesh në një mesazh gabimi si Fatkeqësisht, 7plus nuk mund të arrihet jashtë Australisë.

Kanali 7 Australia ka të drejta ekskluzive të transmetimit për disa nga më së shumti shfaqje të njohura australiane, përfshirë 800 fjalë, shtëpi dhe larg, dhe ngjarje të mëdha sportive si Australian Tenis Open.

Sidoqoftë, në momentin që aplikacioni 7plus ose faqja e internetit e pranojnë se juaji Adresa IP është jashtë Australisë, ajo do të bllokojë hyrjen tuaj për të gjitha shërbimet e transmetimit të rrjetit – përfshirë 7TWO, 7mate, 7flix dhe Racing.com.

Për të punuar shpejt dhe me lehtësi rreth këtij gjeoblloku, mundeni përdorni një VPN që do të fshehë vendndodhjen tuaj dhe zëvendësojeni atë me adresën IP të një serveri Australian. Duhen vetëm disa minuta për tu vendosur për të parë Channel 7 Australia nga çdo vend.

Si të Stream Channel 7 Australia: Udhëzues i shpejtë

Këtu është gjithçka që ju duhet të bëni për të parë Kanalin 7 nga jashtë:

 1. Abonohuni në një shërbim të besueshëm VPN dhe shkarkoni aplikacionin për pajisjen tuaj. Për transmetim, NordVPNështë e jashtëzakonshme, dhe ne do të japim dy zgjedhje të tjera më poshtë.
 2. Lidhu me një server në Australi.
 3. Shkoni në 7plus.com.au ose merrni aplikacionin 7plus për pajisjen tuaj celular.
 4. Klikoni mbi Tregon A-Z për të shikuar shfaqjet tuaja të preferuara, ose TV live për të transmetuar tregon transmetimin menjëherë në Australi.

Filloni të shikoni TANI!

Pse keni nevojë për një VPN për të parë Kanalin 7 Australi

Përmbajtja e Kanalit 7 në Australi është gjeo-kufizuar, do të thotë që është në dispozicion vetëm brenda Australisë. Geoblocks janë vendosur normalisht për shkak të kufizimet e licencimit që parandalojnë transmetimin me përmbajtje të caktuar jashtë një rajoni të caktuar.

Në këtë rast, rajoni ku Kanali 7 lejohet të tregojë përmbajtjen e tij është Australia. Nëse e gjeni veten kudo tjetër – edhe në vendet e afërta si Zelanda e Re, Ishujt Solomon ose Papua Guinea e Re – do të duket sikur nuk ke fat.

Kjo është ajo që rrjetet duan që ju të mendoni, sidoqoftë. Në realitet, a me VPN më të vlerësuarat mund të anashkalojë shpejt dhe me lehtësi geoblocks për t’ju dhënë të njëjtën qasje në Kanalin 7 si dikush i ulur në shtëpi në Sidnej.

Por para se të shkarkoni vetëm ndonjë VPN të vjetër, është e rëndësishme të siguroheni që ai të ketë veçoritë që ju nevojiten për qasje të lehtë dhe transmetim pa probleme. i parë, sigurohuni që VPN të ketë serverë me shpejtësi të lartë brenda Australisë. Kur lidheni me një nga ata servera, VPN do të maskojë vendndodhjen tuaj të vërtetë në mënyrë që 7plus të shohë vetëm një adresë IP Australiane.

Bandwidth i pakufizuar do t’ju ndihmojë të shmangni irritimin e buffering ose akoma më keq, duke goditur kufirin tuaj të përdorimit në mes të shfaqjes. Meqenëse shërbimet e transmetimit përdorin gjithnjë e më shumë teknologjinë anti-VPN për të forcuar geoblocks, është më mirë të përdorësh një VPN që mund të hyjë në faqet e mbrojtura shumë si Netflix.

Karakteristikat e sigurisë Topnotch janë gjithashtu një domosdoshmëri, pasi gjërat më të rëndësishme që një VPN mund të bëjë për ju po mbroni pajisjet tuaja dhe po e mbani aktivitetin tuaj privat dhe anonim. Kriptimi i fortë i të dhënave dhe një ndërprerës automatik vrasës do të kujdeset lehtësisht për gjithçka që është për ju.

VPN-të më të mira për shikimin e Kanalit 7 Australi Kudo

Këtu janë zgjedhjet tona për VPN që ofrojnë transmetim me cilësi të lartë dhe qasje të lehtë në përmbajtjen gjeo-kufizuar të Channel 7 Australia.

1. NordVPN

Pajisjet NordVPN

NordVPN ofron 212 serverë në Australi si pjesë e rrjetit të tij global. Një abonim i vetëm mbulon deri në 6 pajisje menjëherë.

Teknologji SmartPlay automatikisht zgjedh serverin më të mirë për transmetim të qetë të Channel 7, kështu që ju të mund të shihni Shtëpi dhe Away pa u shqetësuar për ngrirjen e videos drejt, kur Karen është gati të japë përgjigjen e saj për Dean dhe Colby.

NordVPN ka një tërësi mbresëlënëse karakteristikash të sigurisë gjithashtu. Kriptimi i shkallës ushtarake, AES 256-bit mbron të gjitha të dhënat, dhe opsioni DoubleVPN shton një shtresë të dytë encryption për të siguruar që ju të qëndroni plotësisht të fshehur nga spiunët e internetit.

Më e mira nga të gjitha, the Karakteristika CyberSec automatikisht zbulon dhe bllokon reklamat e bezdisshme pop-up dhe uebfaqe të dyshimta, pak mbrojtje shtesë që përdoruesit i pëlqejnë. Provoni pa rrezik rrezikun e shërbimit 30 ditë garanci për kthimin e parave.

NordVPN mund të zhbllokohet:

 • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Mbështet përrua:

 • Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Shikojeni me NordVPN TANI!

2. CyberGhost

pajisje të shumëfishta cyberghost

Profilet unike të paracaktuara të CyberGhost për përdorime të ndryshme të VPN e bëjnë atë një Ëndrra e fillestarit VPN. Zgjidh Zhbllokoni profilin e Streaming për t’u lidhur automatikisht me serverin optimale për të hyrë në Kanalin 7 Australi, me të gjitha cilësimet e duhura për transmetim me cilësi të lartë.

Profilet shtesë si Torrent në mënyrë anonime, Mbroni Rrjetin, dhe Zgjidhni serverin tim e bëjnë këtë VPN sa më të gjithanshëm sa është i lehtë për t’u përdorur. Një angazhim i thellë për përmirësime të vazhdueshme të shërbimit ka ndihmuar gjithashtu CyberGhost të bëhet një nga VPN-të tona më të vlerësuara.

Do të keni mundësi lidheni deri në 7 pajisje njëkohësisht, kështu që familja juaj mund të shikojë shfaqjet e Channel 7 në tabletin tuaj, smartphone, laptop, TV inteligjent dhe më shumë për të siguruar që nuk do të luftoni kurrë në një ekran të vetëm.

Shijoni këto veçori për veten tuaj me një Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh ose Gjykim falas 7 ditor në pajisjen tuaj celular.

CyberGhost mund të zhbllokojë:

 • Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për: Netflix, iPlayer BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po; profili i dedikuar tregon vendet dhe numrin e përdoruesve.

CyberGhost punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome.

Shikoni me CyberGhost TANI!

3. ExpressVPN

Përfitimet e ExpressVPN

Shpejtësitë e larta janë thelbësore për përvojën më të mirë të mundshme të shikimit, dhe asnjë shërbim tjetër nuk i jep ato më mirë sesa ExpressVPN, tona Kampion i testit të shpejtësisë VPN.

Përveç atyre shpejtësive të rrufesë, ExpressVPN ofron tunele të ndara, një veçori e rrallë që ju lejon të transmetoni Channel 7 nga jashtë, ndërsa gjithashtu të përdorni direkt në uebfaqe si banka juaj që janë më të lehta për t’u përdorur nga IP adresa juaj lokale.

Mund të jeni të sigurt se të dhënat tuaja personale janë të sigurta dhe të sigurta me ExpressVPN Kriptimi 256-bit, mbrojtje rrjedhje e DNS, dhe ndërprerës automatik vrasës.

Duke rrotulluar rregullisht adresat IP, ExpressVPN tejkalon shumicën e masave anti-VPN me lehtësi. Pra, edhe nëse Kanali 7 intensifikon blloqet e tij, do të lundroni menjëherë. Për të mësuar më shumë rreth veçorive unike të këtij VPN, shihni shqyrtimin tonë të thelluar.

Përjetoni performancën mbresëlënëse të ExpressVPN për veten tuaj me një 30 ditë garanci për kthimin e parave dhe a Gjykim falas 7 ditor për përdoruesit celular.

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Shikoni me ExpressVPN TANI!

përmbledhje

Adresa juaj e huaj IP nuk ka nevojë të bëhet midis jush dhe shfaqjeve tuaja të preferuara të Channel 7. Vetëm duke instaluar një VPN më të vlerësuar, ju mund të transmetoni Channel 7, 7TWO, 7mate, 7flix dhe Racing.com pa telashe, pa marrë parasysh se ku jeni në botë.

Ende nuk jeni të sigurt për cilin VPN është më e mira për ju? Kemi marrë shumë më tepër informacione nga të mirat tona të VPN në lidhje me interpretuesit tanë më të mirë në çdo kategori VPN. Dhe meqenëse ofruesit më të mirë ofrojnë prova falas dhe garanci për kthimin e parave, nuk rrezikoni asgjë duke u provuar atyre.

Kur të jeni gati të regjistroheni për një plan afatgjatë, sigurohuni që të kontrolloni faqen tonë të marrëveshjeve dhe zbritjeve VPN për të rrëmbyer ofertat speciale të nxehta!

Merrni tani NordVPN!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me