Si të konfiguroni dhe konfiguroni një VPN në iPhone tuaj – Azhurnimi 2020

Telefonat tanë janë një pjesë e rëndësishme e si i ruajmë të dhënat tona personale. me detajet bankare dhe vendndodhja në kohë reale në kujtesën e tyre, ju mund t’i mbroni të dhënat tuaja me një VPN.

Një VPN e mirë është një nga mënyrat më të mira për të parandaloni shënjestrimin e reklamave duke koduar informacionin tuaj personal mbi rrjete të pasigurta. Ata gjithashtu mund të fshih vendndodhjen tënde të vërtetë duke maskuar adresën tuaj IP. Mund të jetë edhe një VPN në telefonin tuaj anashkaloni censurimin e ngushtë ose geoblocks, pa marrë parasysh se ku jeni.

Servicedo shërbim VPN mund të nënkuptojë një teknikë pak të ndryshme të instalimit, ne kemi dashur t’ju ndihmojmë me bazat. Më poshtë ju tregojmë se si të instaloni, konfiguroni dhe konfiguroni një VPN në iPhone tuaj.

Ne do të përdorim ExpressVPN si një shembull, por kjo është e zbatueshme për pothuajse të gjitha VPN-të. Ja se si e bëni atë në iOS 12.

Si të instaloni një VPN në iOS

Si të lidheni me një VPN në iOS

VPN-të më të mira për iOS

Si të instaloni një VPN në iOS:

 1. Për të shkarkuar aplikacionin tuaj VPN për iOS, takoni ikonën e App Store në ekranin fillestar për të hapur dyqanin.
 2. Në dyqanin e aplikacioneve, kërkoni VPN që dëshironi të përdorni. (Ne kemi shkarkuar ExpressVPN.)
 3. Ju mund të merrni një njoftim për t’u përmirësuar në versionet e fundit të iOS për të përdorur aplikacionin. Shkarkoni versionin e fundit të iOS ose azhurnoni në iOS 10 ose më lart për një performancë më të mirë VPN.
 4. Shkarkoni dhe instaloni aplikacionin. Pasi të përfundojë shkarkimi, trokitni lehtë mbi ikonën ExpressVPN në ekranin fillestar për ta hapur atë.
 5. Regjistrohu dhe hyni në aplikacionin tuaj VPN. Vendosni adresën e emailit dhe fjalëkalimin që keni përdorur për t’u regjistruar.
 6. Pasi të regjistroheni, do t’ju kërkohet të pajtoheni me politikën e privatësisë së ExpressVPN.
 7. Pastaj, trokitni lehtë mbi Vazhdo në fund të ekranit. Pajisja juaj mund të kërkojë leje për të lejoni konfigurimin e VPN te cilësimet tuaja.
 8. Opsionale: VPN do t’ju pyesë nëse dëshironi të ndani analiza anonime për të ndihmuar që ExpressVPN të bëhet më i shpejtë dhe më i besueshëm. Takoni Lejoni nëse dëshironi të ndani analizat tuaja anonime. Ju nuk kërkohet ta bëni këtë, por nëse keni zgjedhur një klient të besueshëm VPN, siç është ExpressVPN, mund të siguroheni që informacioni juaj do të mbetet anonim.

Si të lidheni me një VPN në iOS:

 1. Lidhja me ExpressVPN është shumë e lehtë. Për të filluar, mund të shtypni Lidhu shpejtë butoni në qendër të ekranit. Ky do lidhen automatikisht me serverin më të shpejtë të disponueshëm.
 2. Nëse dëshironi lidheni me VPN me dorë në mënyrë që të zgjidhni vendin tuaj specifik, takoni të tre pikat pranë vendndodhjes së shënuar.
 3. Pas përgjimit të tre pikave, do të dalë një ekran i ri që tregon vendndodhjet e rekomanduara të serverit.
 4. Për të gjetur një server që nuk është i përfshirë në listën e rekomanduar, takoni Të gjitha. Kjo do të sjellë një listë të rajoneve që mund të trokitni lehtë për të gjetur serverë në më shumë vende.

VPN-të më të mira për iOS

Siguruesi i Rendit Vlerësimi ynë i Përdoruesit
Zgjedhja e redaktorit 5.0 / 5
Lexoni Shqyrtimin
Zbulo me shume Fillo >> Vizitoni sitin
2 4.9 / 5
Lexoni Shqyrtimin
Zbulo me shume Fillo >> Vizitoni sitin
3 4.8 / 5
Lexoni Shqyrtimin
Zbulo me shume Fillo >> Vizitoni sitin
4 4.8 / 5
Lexoni Shqyrtimin
Zbulo me shume Fillo >> Vizitoni sitin
5 4.7 / 5
Lexoni Shqyrtimin
Zbulo me shume Fillo >> Vizitoni sitin

Leximi më tej

Përdorimi i një VPN në pajisjen tuaj iOS është një mënyrë e thjeshtë për tu arritur siguroni të dhënat tuaja, hyr në përmbajtjen e bllokuar dhe fsheh vendndodhjen tënde.  Kriptimi i këtij informacioni do t’ju mbrojë reklama të synuara dhe IP që mbajnë të dhënat tuaja private.

Nëse keni probleme të vendosni për VPN që dëshironi të përdorni, mos ngurroni të vizitoni listën tonë të Më të mirëve & VPN më të këqija për iOS 2018 ose hidhni një vështrim në VPN-të më të mira sipas përdoruesve të Reddit.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me