Si të jetosh rrymë RTE Jashtë Irlandës në vitin 2020 [Super Easy Hack]

Nëse jeni një nga 1 milion Irlandezët që jetojnë aktualisht jashtë vendit, me siguri ndani një zhgënjim të ndjerë nga shumë njerëz: ju mungon TV-ja juaj e preferuar nga shtëpia.

Ndoshta po përpiqeni të vazhdoni me Ros Na Rún ose Fair City. Shumë më shumë të ngjarë – dhe shumë më e rëndësishme – ju mungon nxitimi dhe futbolli çdo fundjave. 

Zgjidhja është RTE Player. Ajo ofron transmetim live çdo ndeshje madhore GAA, së bashku me të gjithë televizionin tuaj të preferuar irlandez, dhe shumë më tepër. Sidoqoftë, nëse jetoni jashtë Irlandës ose liheni të shkoni me pushime, nuk do të keni mundësi të përdorni ndonjë nga këto.

 Një VPN e rregullon lehtësisht këtë, duke zhbllokuar RTE Player nga kudo në botë. Do të keni qasje në të gjithë TV tuaj të preferuar nga Irlanda dhe mos humbas kurrë një tjetër finale të qarkut live.

Për t’ju ndihmuar, ne do t’ju tregojmë se si të jetoni rrymë RTE nga kudo në botë, në disa hapa të thjeshtë, duke përdorur VPN-të më të mira në botë.

Udhëzues i shpejtë: Si të zhbllokoni RTE Player duke përdorur një VPN

  1. Zgjidhni një VPN me serverë në Irlandë. Ne rekomandojme ExpressVPN për Player RTE.
  2. Shkarkoni dhe instaloni VPN-në tuaj.
  3. Lidhu me një server në Irlandë.
  4. Hyni në RTE Player dhe filloni transmetimin!

Filloni transmetimin Tani!

Pse ju duhet një VPN për të zhbllokuar RTE Player

Si transmetues shtetëror i Irlandës, RTE dëshiron vetëm që njerëzit që jetojnë në të vërtetë në Irlandë të qasen në përmbajtjen e tyre, veçanërisht çdo gjë që transmetohet drejtpërdrejt. Për të kufizuar hyrjen nga jashtë, RTE Player përdor geoblloqe të fuqishme, bazuar në vendndodhjen fizike të adresës tuaj IP.

Pavarësisht nëse jeni vendosur në Sidnej, Australi apo Sofje, Bullgari, nëse e sheh se jeni jashtë Irlandës, RTE Player do t’ju ​​bllokojë nga transmetimi i drejtpërdrejtë i përmbajtjes së tij.

Duke instaluar një VPN, mund ta mashtroni RTE Player të mendoni se jeni me vend në Irlandë. Një VPN ju lejon të fshehni vendndodhjen tuaj të vërtetë dhe të lëvizni adresën tuaj IP në të gjithë botën. Në këtë rast, lëvizja e adresës tuaj IP në Irlandë do të zhbllokojë RTE Player.

VPN gjithashtu përdorin karakteristika të fuqishme sigurie për të fshehur aktivitetin tuaj në internet, për të mbajtur identitetin tuaj të fshehur dhe madje edhe për të shpejtuar internetin tuaj. Jo vetëm që mund të jetoni rrymë RTE nga kudo në botë, por gjithashtu do të jeni shumë më të sigurt ndërsa jeni online. 

megjithatë, jo të gjithë VPN-të janë mjaft të fuqishëm për të zhbllokuar RTE Player. Platformat streaming mund të urrejnë VPN dhe të bëjnë gjithçka që mundin për t’i bllokuar ato. Sigurohuni që të zgjidhni një VPN që mund të anashkalojë geoblocks dhe të mbetet e pazbuluar nga RTE Player. 

Për t’ju ndihmuar, ne do t’ju tregojmë shpejt se sa e thjeshtë është të krijoni një VPN. Pas kësaj, ju mund të zgjidhni nga 5 VPN-të tona më të mira dhe të vendosni se cili është më i miri për ju.

Filloni transmetimin Tani!

5 VPN-të më të mira për RTE: Një shikim i shpejtë

VPN e duhur duhet të bëjë më shumë sesa thjesht t’ju lejojë të transmetoni RTE. Ai gjithashtu ka nevojë për siguri të fortë dhe një gamë të gjerë karakteristikash të tjera. Ne kemi zgjedhur 5 VPN-të më të mira në treg për të përmbushur çdo nevojë tuaj.

1. ExpressVPN

VPN më e shpejtë në treg, ExpressVPN garanton lidhje të qëndrueshme dhe transmetim pa probleme. Shpejtësitë e VPNs janë rritur nga një ndërfaqe e lehtë, siguri në shkallë ushtarake dhe shumë karakteristika të personalizueshme.

2. CyberGhost

I përkushtuar ndaj intimitetit, CyberGhost do t’ju bëjë të padukshëm për botën e jashtme. Ky VPN jo vetëm që do t’ju lejojë të përdorni RTE Player, por do t’ju mbajë anonim dhe të sigurt nga dëmtimi ndërsa jeni në internet.

3. Surfshark

Surfshark krenohet me aftësi të pakrahasueshme për të anashkaluar çfarëdo dhe të gjitha geoblocks. Një up-and-comer në hapësirën VPN, Surfshark ka provuar gjithnjë e më popullore për ndërfaqen e tij të thjeshtë, pajtimet me vlera të mëdha dhe mbështetjen e mahnitshme të klientit.

4. PrivateVPN

PrivateVPN është një zgjedhje e shkëlqyeshme për një fillestar. Ndërfaqja është jashtëzakonisht e lehtë, por nuk ka sakrifikuar shpejtësinë ose sigurinë për ta bërë atë. Kombinuar me mbështetje të shkëlqyeshme, kjo e bën vlerën e madhe dhe vlerë të konsiderueshme PrivateVPN.

5. VyprVPN 

Protokolli i kameleonit të pronarit të VyprVPN mund të anashkalojë kufizimet gjeo-kufitare dhe blloqet VPN pa u zbuluar. Ajo operon 700+ serverë me shpejtësi të lartë në vendet në të gjithë globin, përfshirë Irlandën.

Për të mësuar më shumë rreth secilës prej këtyre VPN-ve, shiko shqyrtimin tonë të plotë të VPN-të më të mira në botë. 

Mund të përdorni një VPN Falas për RTE Player?

VPN-të e lirë pretendojnë se janë po aq efektive dhe të sigurta sa VPN-të premium, por zakonisht kjo nuk është e mundur. Nëse do të ishte, nuk do të kishte VPN premium. Kjo është veçanërisht e vërtetë kur bëhet fjalë për anashkalimin e geoblocks. VPN të lira kanë serverë të kufizuar dhe mjete themelore të sigurisë, shumë të dobëta dhe të kufizuar për të mos zbuluar nga platformat streaming që pëlqejnë RTE Player. 

Ato gjithashtu vijnë me një gamë të gjerë çështjesh të sigurisë dhe përdorshmërisë. Shumë VPN falas janë kapur duke monitoruar aktivitetin në internet të përdoruesve dhe duke u shitur këto të dhëna reklamuesve. Ata gjithashtu qëllimisht ngadalësojnë lidhjen tuaj të internetit dhe ju bombardojnë me reklama, duke shpresuar se kjo do t’ju shtyjë të përmirësoni një paketë të paguar.

Për një përvojë më të këndshme dhe më të sigurt, investoni në një VPN premium. Përveç fitimit të aksesit në RTE Player, do të përfitoni nga intimiteti dhe siguria më e madhe gjatë përdorimit të internetit. Të gjitha VPN-të më të mira premium ofrojnë gjithashtu një garanci të kthimit të parave pa 30 rrezik, kështu që ju mund t’i provoni ato falas dhe të shihni ndryshimin.

Provoni ExpressVPNVPN tani pa rrezik!

përmbledhje

Kombinimi i një VPN të mirë me RTE Player, mund të merrni akses në të gjithë televizionin tuaj të preferuar irlandez nga kudo në botë. Ju kurrë nuk do të duhet të shqetësoheni më për të humbur një ndeshje tjetër GAA ose një episod të shfaqjes vonë.

Me VPN të duhur, jo vetëm që do të jeni në gjendje të jetoni rrjedhin RTE shpejt dhe me lehtësi, por e gjithë përvoja juaj në internet do të transformohet. Një VPN e bën internetin më të shpejtë, më të sigurt, më privat, më të hapur dhe shumë më të këndshëm.

Ju mund ta shihni veten brenda pak minutash, duke u regjistruar në ExpressVPN pa rrezik, me një garanci 30-ditore të kthimit të parave.

Filloni transmetimin Tani!

Leximi më tej

Të interesuar të mësosh më shumë rreth VPN-ve? Shikoni udhëzuesin tonë të plotë për newbies.

Kur i kuptoni përfitimet e jashtëzakonshme të VPN, hidhini një sy marrëveshjeve dhe kuponave tona ekskluzive.

Po në lidhje me Netflix? Vetëm VPN-të më të fuqishme mund të zhbllokojnë përmbajtjen e tij. Ne kemi testuar dhe zgjedhur më së miri. 

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me