Si të instaloni sportet CBC në Kodi | Përditësuar 2020


Shtesa CBC Sports për Kodi ju jep një festë të ngjarjeve sportive nga Olimpiada deri në NHL. Additionshtë shtesë e përsosur në koleksionin tuaj të kanalit Kodi.

Kjo është nëse jetoni në Kanada.

Kanali sportiv nuk është i disponueshëm nëse jetoni jashtë Kanadasë për shkak të përmbajtjes së tij të kufizuar nga gjeografia. Por ti mundesh anashkaloni të gjitha këto geoblocks me një VPN të gradës së lartë. ne provoni me ton VPN për të parë cilat funksionojnë më mirë me transmetim të drejtpërdrejtë të CBC Sports në Kodi.

3 VPN-të tona të preferuara për CBC Sports në Kodi përdorni gjeohapësirë ​​për të kaluar gjeo-kufizimin e CBC Sports. Do të thotë që kur ju lidhni një VPN me një server kanadez, CBC Sports beson se jeni në Kanada. Geoblock shkon larg, dhe CBC zhbllokon të gjithë përmbajtjen sportive që ju të shijoni, pa marrë parasysh se ku jetoni.

Contents

Udhëzues hap pas hapi për Instalimin / Zhbllokimin e Sporteve CBC

Nëse jeni gati të merrni shtesën e drejtpërdrejtë të CBC Sports për Kodi, thjesht ndiqni këto hapa për të marrë streaming në asnjë kohë!

1. Filloni Kodi Media Player tuaj. Klikoni në ikonën Cilësimet (ingranazhet).

instaloni kodet sportive cbc 1

2. Klikoni në “Sistem”.

instaloni kodet sportive cbc 2

3. Shkoni te Shtesat dhe klikoni për të ndezur “Burimet e panjohura”.

instaloni kodi sportiv cbc 3

4. Klikoni “Po” kur të shfaqet kutia e paralajmërimit.

instaloni kodet sportive cbc 4

5. Kthehu përsëri në ekranin fillestar, kliko në Cilësimet dhe pastaj kliko në “File Manager”.

instaloni kodi sportiv cbc 5

6. Klikoni në “Shto burimin”.

instaloni kodi sportiv cbc 6

7. Klikoni “Asnjë” dhe shkruani adresën: http://fusion.tvaddons.co/

instaloni kodi sportiv cbc 7

8. Jepni emrin “fuzion” dhe pastaj kliko “OK”.

instaloni kodet sportive cbc 8

9. Në ekranin kryesor Kodi klikoni në “Shtesa”.

instaloni kodet sportive cbc 9

10. Klikoni në ikonën e paketës në këndin e sipërm të majtë.

instaloni kodet sportive cbc 10

11. Klikoni në “Instaloni nga skedari zip.”

instaloni kodet sportive cbc 11

12. Klikoni në “bashkim”.

instaloni kodet sportive cbc 12

13. Klikoni në “fillo-këtu”.

instaloni kodet sportive cbc 13

14. Zgjidhni plugin.program.Indigo.zip.

instaloni kodi sportiv cbc 14

15. Shkoni te “Shtesat e mia”.

instaloni kodi sportiv cbc 15

16. Klikoni në “Shtesat e programit”.

instaloni kodet sportive cbc 16

17. Klikoni në “Indigo”.

instaloni kodet sportive cbc 17

18. Pasi të keni shkarkuar Indigo, klikoni në “Addon Installer”.

instaloni kodet sportive cbc 18

19. Klikoni në “Shtesat e videos”.

instaloni kodet sportive cbc 19

20. Klikoni në “C.”

instaloni kodet sportive cbc 20

21. Klikoni në CBC Sports dhe Instaloni.

22. Kodi ju nxit të rindizni para se të aktivizohet CBC Sports.

instaloni kodet sportive cbc 21

Unë instalova Sporte CBC në Kodi – Tani Whatfarë?

1. Me VPN tuaj të zgjedhjes, shkoni përpara dhe lidheni me një server kanadez.

2. Sapo Kodi të rindizet, shkoni te “Shtesat Video” dhe zgjidhni CBC Sports. Tani keni një mori ngjarjesh sportive për të zgjedhur. Binge larg!

Pse të përdorni një VPN Me CBC Sports në Kodi?

Nëse jetoni jashtë Kanadasë ose udhëtoni jashtë vendit, CBC Sports geoblocks çdo përdorues jashtë rajonit. megjithatë, një VPN premium fsheh adresën tuaj të vërtetë IP dhe e tunelon atë përmes një prej serverëve të tij kanadezë. CBC Sports shikon adresën IP të Kanadasë që ofron VPN-ja juaj dhe ajo zhbllokon të gjitha transmetimet sportive të mundshme.

Shpejtësitë e lidhjes së patëmetë janë një cilësi tjetër e VPN-ve më të mira. Transmetimi me cilësi HD është një domosdoshmëri për Kodin dhe rrjetin CBC Sports. 3 VPN-të tona më të mira sigurojnë që niveli i lartë i rrjedhës minus të rrahjes së bandës, ngadalësimi, dhe buffering.

Anonimiteti në internet është një domosdoshmëri, kryesisht pasi përdor një lidhje të palëve të treta për të lidhur CBC Sports në Kodi. VPN fshehin të gjitha të dhënat tuaja në internet nga hajdutë të mundshëm në internet. Këto takohen siguri e pakalueshme me karakteristika si kriptimi i shkallës ushtarake dhe bllokuesit e adware dhe malware.

Ka mundësi të pafundme të kanaleve sportive të disponueshme në Kodi. Një VPN e fortë ka servera globalë në të gjithë botën, të cilat mund t’ju bëjnë të kaloni çdo kufizim gjeografik në të gjithë botën. Ju mund të shikoni ESPN ose BBC Sport pa frikën se do të geoblocked!

Për përvojën më të mirë me rrjetin drejtpërdrejtë të rrjetit CBC Sports në Kodi, ne rekomandojmë NordVPN si zgjedhjen tonë numër 1.

Filloni transmetimin e sporteve CBC Me NordVPN!

VPN më të mira për përdorimin e Sporteve CBC në Kodi

Tani që dini se si të lidhni CBC Sports me Kodi, le të hedhim një vështrim në VPN-të më të mira para se topi të godasë akullin.

1.NordVPN

Pse është NordVPN zgjedhja jonë kryesore? Sepse eshte VPN më e mirë e përgjithshme për shumë qëllime me karakteristika të shkëlqyera si shpejtësia e lartë e lidhjes dhe një pasuri e mbrojtjeve në internet. Plus, komentet e përdoruesve na tregojnë kështu.

me 400+ serverë vetëm në Kanada, NordVPN rrit shpejtësinë tuaj të transmetimit duke përdorur tipar miqësor për përdoruesit SmartPlay për t’ju gjetur serverin më të shpejtë kanadez. Thuaj lamtumirë për të mbetur dhe buffering. Përveç kësaj, është më shumë se 5,600 serverë globalë të ju ndihmojë të merrni rreth cdo geoblock kanal sportiv në Kodi.

Kur jeni duke parë Kampionatin Botëror të Patinave të Figurave në CBC Sports në Kodi, ju vetëm dëshironi të shqetësoheni për rezultatin e gjyqtarit. Ju nuk dëshironi të shqetësoheni gjithashtu për një kompromis me të dhënat tuaja online. Aktiviteti juaj në internet është i sigurt dhe i sigurt prapa fortesës së sigurimit kibernetik të NordVPN.

Ky VPN ka veçori unike të sigurisë si dyfish VPN që fsheh identitetin tuaj pas dy serverave.  Plus, e saj përjashtues Karakteristika CyberSec parandalon sulmet DDoS nga vjedhja e të dhënave tuaja kur po transmetoni.

Përdoruesit janë të lirë nga sytë e çmendur me NordVPN kriptimi i shkallës ushtarake, politika pa log, ndërprerës automatik i dyfishtë, dhe mbrojtje nga rrjedhja e DNS.

Ju merrni 6 lidhje pajisjesh dhe a 30 ditë garanci për kthimin e parave kur ju bëni NordVPN zgjedhjen tuaj për të shijuar CBC Sports në Kodi.

Mbani nën kontroll buxhetin tuaj me një kod kuponi NordVPN.

70% Ulje

Kurseni 70% në planin tuaj NordVPN sot!

Merrni një plan 3-vjeçar NordVPN për 3,49 dollarë në muaj!

Garancia e kthimit të parave: 30 ditë

NordVPN mund të zhbllokojë:

 • CBC Sports, Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Mbështet përrua:

 • Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Stream CBC Sport Me NordVPN!

2. ExpressVPN

Nëse doni një VPN që është më e shpejtë se të gjithë pjesa tjetër, mos kërkoni më shumë se ExpressVPN. Testet tona të shpejtësisë e vendosin gjithnjë këtë VPN në krye me shpejtësi rrufeje të shpejta që janë konsistente në të gjithë botën.

ExpressVPN mbështet shpejtësinë e saj me unikun e saj Tipar i Testit të Shpejtësisë. ajo mat shpejtësinë e shkarkimit dhe latencës për të gjithë serverët e saj, duke ju dhënë kështu lirinë nga ngadalësimet në internet si ISP duke goditur.

Me mbi 3000 servera global (si dhe një numër të bollshëm në Kanada), ju merrni mundësinë që të shtoni edhe më shumë kanale sportive përtej vetëm CBC Sports në Kodi.

Hakerët dhe snoops në internet fshihen në çdo cep në internet, por ExpressVPN i mban larg nga aktiviteti juaj i transmetimit. Dhe recensentët nuk mund të thonë mjaft për shpejtësinë, por ato janë gjithashtu të sigurta me ExpressVPN Kriptimi AES 256-bit, politika me shkrime zero, ndërprerës automatik vrasës, dhe ndarje-tunneling.

ExpressVPN ju lejon 5 lidhje pajisjesh dhe ju jep a 30 ditë garanci për kthimin e parave, duke e bërë këtë VPN një zgjedhje të vështirë për të anashkaluar.

Kurseni me kodin tonë kupon ExpressVPN sot.

49% Zbritje

Shpejtësitë më të mira në treg me një zbritje të shkëlqyeshme – kurseni deri në 49% me ExpressVPN!

Kurseni 49% në planin tuaj ExpressVPN sot!

Garancia e kthimit të parave: 30 ditë

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

 • CBC Sports, Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Rrjedhin Sportet CBC Me ExpressVPN!

3. CyberGhost

Pajisjet CyberGhost

Nëse dëshironi kurseni para në një VPN, por prapë merrni veçori të shkëlqyera, atëherë CyberGhost është miku juaj i ri VPN.

Rrjedha juaj e CBC Sports në Kodi nuk vonon ose ngrihet Shpejtësi të mëdha të CyberGhost dhe 200+ serverë në Kanada. Moreshtë më shumë se 5,900 server global gjithashtu do të zhbllokojë universin e gjerë të shtesave të kanaleve sportive Kodi pa frikë nga gjeo-kufizimet.

Nëse ky është VPN-ja juaj e parë, CyberGhost është një opsion miqësor për fillestarët me një ndërfaqe intuitive. i saj Karakteristika më e mirë e vendndodhjes ju lidh automatikisht me serverin më të shpejtë të Kanadasë pa ndonjë pajisje manuale.

Krimi në internet është gjithnjë i përgjumur, por kjo VPN siguron që prania juaj në internet të mbetet anonime në çdo kohë, nëse janë zgjedhjet tuaja të transmetimit ose blerjet tuaja të kanalit sportiv në internet. Karakteristikat e sigurisë në internet përfshijnë kriptim, mbrojtje adware dhe malware të gradës ushtarake, një politikë e rreptë e mos-logs, dhe një ndërprerës automatik vrasës.

me 7 lidhje pajisjesh, një Gjykim falas 24-orësh, dhe një të plotë Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh, pse mos ta provoni? Ja pse përdoruesit rrinë me CyberGhost.

Një kupon CyberGhost është në dispozicion tani.

79% Zbritje

Kurseni 79% në planin tuaj CyberGhost VPN sot!

Merrni një plan 3-vjeçar CyberGhost për 2,75 $ / muaj!

Garancia e kthimit të parave: 45 ditë

CyberGhost mund të zhbllokojë:

 • Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për: CBC Sports, Netflix, iPlayer të BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po, profili i dedikuar tregon vendet dhe numrin e përdoruesve.

CyberGhost punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome.

Stream CBC Sport Me CyberGhost!

Përmbledhje dhe lexim i mëtejshëm

Bota e kanalit sportiv në Kodi është edhe më e mirë me shtimin e CBC Sports. Edhe nëse jetoni jashtë Kanadasë, ju mund të anashkaloni gjeo-kufizimet e CBC me një nga 3 VPN-të tona më të mira. Ju merrni përfitim i shtuar i zero transmetimit dhe transmetimit me cilësi të HD falë serverave globale të këtyre VPN-ve dhe shpejtësive të lidhjeve të shkallës së lartë.

Me një VPN të besueshëm, anonimiteti juaj në internet nuk rrezikohet kurrë kur transmetoni CBC Sports në Kodi. Hakerët e paskrupull nuk do të anashkalojnë pengesën e sigurisë në internet falë mbrojtje si kriptimi i shkallës ushtarake.

Përshëndetje, hokej Lamtumirë, sulet në internet.

Zgjedhja jonë kryesore është NordVPN për transmetimin e të gjitha ngjarjeve tuaja të preferuara sportive në CBC Sports.

A doni të transmetoni ESPN, por jeni jashtë SH.B.A.? Lexoni postimin tonë se si ta shikoni ESPN Live Edhe nëse jeni jashtë SH.B.A..

Nëse dëshironi VPN më të shpejtë për transmetimin tuaj në CBC, shikoni rezultatet e testit tonë të shpejtësisë në 5 VPN-të e Shpejta-Vetëm Ata që Kaluan Testet e Shpejtësisë sonë.

A jeni i sëmurë dhe i lodhur nga reklamat që shfaqen kur transmetohen? Atëherë duhet të lexoni zgjedhjen tonë për Bllokuesit e reklamave më të mirë (dhe më të dobët).

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map