Si të instaloni një VPN në Amazon Fire TV Stick – Përditësimi i vitit 2020


Sa më shpejt që mund ta futni brenda, Amazon Fire TV Stick kthen çdo TV me një hyrje HDMI në një TV të zgjuar që transmeton Amazon Prime, Hulu, YouTube TV, Rrjeti live TV, kanalet kabllore dhe më shumë… për sa kohë që jeni në SH.B.A..

Për ata prej nesh që jetojnë jashtë SH.B.A. dhe për amerikanët që udhëtojnë jashtë vendit, Amazon Amazon Stick është paksa i dobësuar. Pjesa më e madhe përmbajtja më e mirë bllokohet për shkak të kufizimeve gjeografike. Por nuk ka pse të jetë.

si të instaloni një vpn tv Amazon zjarri shkop (1)

Ja çfarë ndodh kur përpiqeni të shikoni NBC jashtë SH.B.A.-së pa një VPN.

Për dallim nga pajisjet e tjera të transmetimit, të tilla si Google Chromecast, mundeni instaloni lehtësisht një VPN në Fire Stick dhe shijoni të gjithë programimet që janë në dispozicion në Shtetet e Bashkuara. (Do t’ju duhet akoma një abonim kabllor për të marrë disa nga kanalet, por ne do të flasim pak për këtë).

Më e mira nga të gjitha, nëse do të jeni vetëm jashtë SH.B.A. për një kohë të shkurtër, mund të keni lehtësi merrni një VPN FALAS për Fire Stick – do t’ju tregojmë se si në një moment.

Zgjedhja e VPN më e mirë për TV Fire Amazon Stick

Atje jane disa VPN që kanë një aplikacion amtare për Amazon Fire TV Stick, e cila u jep atyre një avantazh të dukshëm mbi VPN që duhet të instaloni me dorë.

Kur zgjidhni VPN tuaj, sigurohuni që të ketë serverat në të gjitha vendet ku dëshironi të keni qasje në përmbajtje. Për shembull, nëse doni të shikoni rrjetet amerikane si CBS dhe ESPN, VPN duhet të ketë një zgjedhje të serverëve amerikanë, ndërsa serverët në Mbretërinë e Bashkuar do t’ju mundësojnë të shikoni iPlayerin BBC.

Ka shtesë karakteristika që duhet të kërkoni kur zgjidhni VPN më të mirë për Fire Stick tuaj. Kjo perfshin:

 • Shpejtësia e shpejtë e transmetimit
 • Siguri e forte
 • Aftesia per te anashkaloni të dy geoblocks dhe blloqet VPN të krijuara nga Netflix, Hulu, Amazon Prime, NBC, dhe të tjerë

Më në fund, nëse ju nevojitet vetëm shërbimi VPN përkohësisht, siç është gjatë udhëtimit, kërkoni një ofrues VPN që ofron një garanci për kthimin e parave. Nëse anuloni pajtimin tuaj para se garancia të skadojë, do të keni një Falas Stick VPN falas!

Instalimi i një VPN në TV TV tuaj të zjarrit – VPN më të mira

Mënyra më e lehtë për të instaluar një VPN në Amazon Fire TV Stick është të zgjidhni një VPN që ofron një aplikacion në Dyqanin e Aplikimeve për TV zjarr.

tre VPN kryesore që kemi testuar për Stick TV Fire janë:

 1. Cyberghost 
  E shkëlqyeshme për të hyrë në përmbajtje video të bllokuara në SH.B.A. dhe në Mbretërinë e Bashkuar, CyberGhost jep një shërbim të sigurt VPN.
 2. NordVPN
  NordVPN është një nga VPN-të më të mira për qëllime të përgjithshme në treg, dhe serverët e tij të optimizuar për transmetim janë ideale për Fire Stick.
 3. ExpressVPN
  VPN premium më i shpejtë i disponueshëm sot, ExpressVPN është i njohur për rryma pa cilësi, me cilësi HD.

Instaloni CyberGost Tani!

Ju gjithashtu mund të instaloni një VPN me dorë në Fire TV Stick, por pasi që këta dhe disa VPN të tjerë me vlerësim të lartë kanë aplikacione vendase, nuk ka vërtet nevojë të shkoni në atë telashe.

Instalimi i Aplikacionit VPN Native Zjarrit të Provider

Si të instaloni CyberGhost në TV Stick Amazon Fire tuaj

 1. Nga ekrani fillestar i zjarrit tuaj TV Stick, zgjidhni ikonën e xhamit zmadhues dhe shkruani në CyberGhost.
 2. Zgjidhni Aplikacioni CyberGhost nga lista.
 3. Klikoni në butonin Merrni. Kjo do të shkarkojë dhe instalojë aplikacionin në Fire TV Stick.
 4. Pasi të përfundojë instalimi, klikoni në butonin Open për të filluar CyberGhost.
 5. Ndiqni udhëzimet për të përfunduar procesin e instalimit dhe më pas shkruani detajet tuaja të hyrjes. Kjo eshte, ti je gati te shkosh!

Duke përdorur Amazon Fire TV Stick me një VPN dhe Kodi

Nëse keni një Fire TV Stick të ngarkuar me Kodi, mund të shijoni të gjithë pajtueshmërinë e pajisjes kryq pa kompromentuar sigurinë e lidhjes tuaj nëse përdorni një VPN.

Kodi është një mjet i fuqishëm me burim të hapur, por jo një shërbim anonim. E përdorur në vetvete, Kodi do të lërë adresën tuaj IP të ekspozuar.

Sidoqoftë, kur e kombinuar me kriptimin e fortë të një VPN të mirë, Kodi do t’ju lejojë të bredhni internetin pa u shqetësuar për kriminelët në internet dhe palët e tjera të treta që kanë qasje në të dhënat tuaja.

Si të përfitoni sa më shumë nga shkopi juaj i zjarrit

Me një VPN, do të keni mundësi të shihni Netflix, Hulu dhe Amazon Prime për sa kohë që keni një llogari me ato shërbime. Megjithatë, një nga çështjet më të mëdha që mund të keni është ajo shumë kanale televizive në SHBA (Fox, NBC, ABC, AMC, ESPN, HBO, etj.) kërkojnë një pajtim kabllor te punosh.

Këtu ka disa zgjidhje. Nëse keni familjare ose miq në SH.B.A., pyesni ata për emrin dhe fjalëkalimin e tyre kabllor. Nëse ata jua japin, kjo është zgjidhja më e lehtë (dhe më e lirë) për këtë problem. Fjalëkalimi dhe VPN janë gjithçka që duhet të akordoni.

Nëse marrja e kredencialeve të hyrjes në TV kabllor nuk është një mundësi për ju, atëherë mundeni merrni një llogari me Sling TV ose Hulu Live. Të dy kanë mundësi televizive të drejtpërdrejta që nuk kërkojnë një pajtim kabllor dhe të dy kanë aplikacione në Amazon Fire TV Stick.

Për të marrë një pajtim në Hulu Live ose Sling TV, megjithatë, ju mund të keni nevojë për një metodë pagese që është e lidhur me SH.B.A.. Nëse keni ndonjë vështirësi sepse nuk keni një kartë krediti me bazë në SH.B.A. ose llogari PayPal, mundeni blini një kartë dhuratë për Hulu ose Sling TV dhe e përdorin atë për të krijuar llogarinë.

3 VPN kryesore për Amazon Fire TV Stick

Tani që e dini se si ta instaloni VPN në Fire TV Stick tuaj, le të shohim vetë VPN-të dhe të shohim se çfarë i veçon ato nga konkursi.

Bëni shënim të kujdesshëm të gjatësisë së garancisë së ofruar nga secili VPN, në mënyrë që të anuloni me kohë shfrytëzoni falas shërbimin ndërsa udhëtoni ose çfarëdo kohe tjetër ju nevojitet vetëm një VPN përkohësisht.

1. Cyberghost

CyberGhost VPN

 • Bandwidth i pakufizuar
 • Një i rreptë jo-logs politikë
 • Më i miri në klasë encryption
 • DNS & Rrjedhje IP mbrojtje

CyberGhost është një VPN me rezultate më të larta për Fire TV Stick. Ajo operon mbi 6,000+ serverë në 90+ vende, kështu që nuk do të mbaroni kurrë nga përmbajtja e re për tu transmetuar. Falë aplikacionit të tij të lindjes në Amazon Store, ajo punon në mënyrë të përsosur me Fire TV Stick.

Ne ishim në gjendje zhbllokoni kanalet kabllovike Netflix, Hulu dhe Sh.B.A. duke përdorur CyberGhost. Lidhja jonë ishte shpejt, dhe rryma ishte me cilësi të lartë.

Aplikacioni është i lehtë për t’u përdorur, dhe ju mundeni lidhni deri në 7 pajisje në të njëjtën kohë. Mund ta provoni pa rrezik me bujarët e saj Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh.

CyberGhost mund të zhbllokojë:

 • Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për: Netflix, iPlayer BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po; profili i dedikuar tregon vendet dhe numrin e përdoruesve.

CyberGhost punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome.

Shikoni me CyberGhost Tani!

2. NordVPN

Përfitimet e NordVPN Infographic

 • Kriptimi i shkallës ushtarake
 • Një ndërprerës automatik vrasës
 • Mbrojtja e rrjedhjes DNS
 • Një politikë e rreptë pa log-e

NordVPN ka grupi më i madh i serverëve në industri, gati dy mijë prej të cilave janë në SH.B.A. Kjo është vetëm një arsye pse është një nga shërbimet më të njohura në botë.

Sapo u lidhëm me serverë të dedikuar NordVPN për zhbllokimin e shërbimeve si Amazon Prime dhe Netflix, ishte me vela e qartë. Një aplikacion me të cilin kemi pasur probleme ishte aplikacioni Disney, por ne e përdorëm shërbimi ndaj klientit chat live, dhe ata ishin në gjendje të na ndihmojnë menjëherë.

si të instaloni një shkop TV tv zjarri të Amazonës - rishikim nordvpn img

Me gjeneratën e re, Remote do të largohet nga zjarri i aktivizuar me Alexa mos keni problem të lundroni aplikacionin NordVPN me telekomandën tuaj.

Lundrimi në kontrollet e një VPN mund të jetë më shumë një sfidë për zjarret e gjeneratës së parë, por ekziston një aplikacion i quajtur Remote për TV Fire që mund ta shkarkoni. Ka funksione të miut që do t’ju ndihmojnë të lundroni kontrollet e NordVPN ose ndonjë VPN tjetër të lartë.

NordVPN ofron një garanci 30-ditore për kthimin e parave.

NordVPN mund të zhbllokohet:

 • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Mbështet përrua:

 • Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Shikoni me NordVPN Tani!

3. ExpressVPN

Pajisjet ExpressVPN

 • Një politikë e rreptë pa log-e
 • Kriptimi AES me 256-bit
 • Mbrojtje rrjedhje DNS dhe IPv6
 • Një ndërprerës automatik vrasës

ExpressVPN vlerësohet gjerësisht si VPN më e mirë për anashkalimin e faqeve të rrjedhës gjeobllokuese. Me siguri ka jetuar deri në reputacionin e tij gjatë provës sonë, ashtu siç ishte në gjendje për të hyrë në përmbajtje nga të gjitha aplikacionet që kemi shkarkuar, përfshirë Netflix, Amazon Prime, ESPN, Fox, dhe më shumë.

Ne kemi disa çështje të lidhjes kur u përpoqëm të lidheshim në NBC me ExpressVPN, megjithatë. Gjithçka u ndal dhe pati një ekran ngarkues që thoshte “Autorizimi”.

si të instaloni një shkop TV tv zjarri të Amazonës - rishikim expresvpn img

Kjo ndodhi disa herë, kështu që arritëm në ExpressVPN. Fatkeqësisht, ata nuk kanë gjetur ende një zgjidhje për ne ende. Ky problem nuk ka ndodhur me ndonjë kanal ose shërbim tjetër.

ExpressVPN ofron një garanci 30-ditore për kthimin e parave.

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Shikoni me ExpressVPN Tani!

përmbledhje

Pavarësisht nëse dëshironi përdorni Fire Stick tuaj jashtë SH.B.A. ose MB ose thjesht i përdorni pa pasur nevojë të shqetësoheni për palët e treta të padëshiruara që regjistrojnë të dhënat tuaja, një VPN do ta bëjë të mundur.

Vetëm sigurohuni që të zgjidhni një shërbim me të shpejtësi të lartë, karakteristika të shkëlqyera sigurie dhe një larmi serverash në SHBA dhe MB.

Ne rekomandojmë NordVPN për TV Fire Amazon Stick për shkak të instalimit të saj të thjeshtë dhe gamës së karakteristikave. Sidoqoftë, pasi që të tre shërbimet vijnë me një garanci për kthimin e parave, mund t’i provoni të gjitha pa rrezik.

Për të mësuar më shumë rreth të gjitha aftësive të mahnitshme të VPN-ve më të mira të ditës së sotme, shihni shqyrtimet tona të ekspertëve për shërbimet kryesore të industrisë. Shijoni të përdorni Fire Stick-in tuaj kudo që të jeni!

Filloni të shikoni me CyberGhost TANI!

Leximi më tej

Të interesuar për të kursyer paratë e fituara me vështirësi? Ekspertët tanë të kursyer nga buxheti kanë përpiluar një listë të marrëveshjeve më të mira të VPN aktualisht në dispozicion.

Dëshironi të zgjeroni bibliotekën tuaj të shikimit? Mësoni se si ta instaloni Kodi në TV TV tuaj të zjarrit. Është e lehtë!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map