Si të instaloni Netflix në Kodi – Aktualisht funksionon në vitin 2020


Shikimi i Netflix në Kodi mund të jetë një sfidë – veçanërisht pasi lidhja për depo alelec, ku shtesa mund të gjendej në të kaluarën, nuk funksionon më. Për fat të mirë, ju nuk keni nevojë për atë lidhje hyr në Netflix në versionin e fundit të Kodi.

Ndërsa Kodi 18 Leia është ende në beta testim – do të thotë se mund të jetë i paqëndrueshëm – siguron qasje pa tel në Netflix dhe një rrugëdalje e thjeshtë për lidhjen e depozituar të prishur.

Në këtë artikull ju përshkojmë si të shtoni Netflix tek Kodi 18 Leia dhe shpjegoni pse duhet ta përdorni një VPN për ta arritur këtë.

Udhëzues i shpejtë: Si të instaloni Netflix në Kodi 18 Leia

 1. Instaloni një VPN me cilësi të lartë me serverë në SH.B.A. dhe lidheni. Ne rekomandojme NordVPNpër këtë.
 2. Përditësoni Kodi në versionin 18 nëse nuk e keni bërë këtë gjë.
 3. Shkarkoni skedarin zip plugin Netflix.
 4. Hapni Kodin dhe instaloni skedarin zip.
 5. Hyni në Netflix dhe kënaquni!

Filloni të shikoni Tani!

Pse keni nevojë për një VPN dhe tofarë duhet të kërkoni

Possibleshtë e mundur për të integruar Netflix në Kodi 18 Leia pa një VPN. Sidoqoftë, të bësh kështu do të thotë që ju jeni në gjendje të përdorni vetëm Netflix nga rajoni juaj; do të thotë që ju po humbisni potencialisht në lëshimet më të fundit dhe përmbajtje të tjera që mund të mos jenë të disponueshme në rajonin tuaj për shkak të kufizimeve të licencimit. Qasja në Kodi dhe Netflix pa një VPN gjithashtu e vë lidhjen tuaj në rrezik nga hakerat, viruset, malware dhe mbikëqyrja.

megjithatë, jo të gjithë VPN-të mund të anashkalojnë blloqet VPN kokëfortë që Netflix ka në vend. Nga ato që munden, pak mund të krijojnë lidhjen e shpejtë, të sigurt për të cilën ju duhet të keni sukses hyrja në Netflix në çdo rajon. Për ta arritur këtë, ju duhet një VPN që ka këto karakteristika:

 • Mundësia për të anashkaluar blloqet VPN
 • Serverët në rajonin Netflix që dëshironi të përdorni – serverët në SH.B.A. janë të domosdoshëm nëse dëshironi shfaqjet dhe lëshimet më të fundit
 • Shpejtësi të shpejtë për të zvogëluar rrezikun e buffering dhe pritjeve të gjata për lidhje
 • Siguri e shkëlqyeshme përfshirë kriptimin e AES dhe një politikë mos-prerëse
 • Shërbime të arritshme të klientit – vetëm në rast se keni nevojë për mbështetje me ndonjë aspekt të VPN tuaj

Nëse jeni duke kërkuar për një VPN që mund t’ju ofrojë të gjitha këto dhe më shumë, mos harroni listën tonë të VPN-të më të mira për Kodi Streaming.

Si të instaloni Netflix në Kodi: Një udhëzues hap pas hapi

Versioni i fundit i Kodi është tani në testimin beta. Kodi 18 Leia ofron një sërë karakteristikash të reja, duke përfshirë një ndërtim të dedikuar 64-bit për Windows dhe listat e dëgjimit zgjuar për Android.

Sigurisht, me Kodi 18 ende të jetë në beta, ekziston mundësia e mete të rastësishme, azhurnime dhe ndryshime. Kështu që, pse shkarkoni versionin 18?

Nëse jeni duke ekzekutuar versionin 17 me Netflix tashmë të integruar dhe duke punuar, atëherë nuk do të keni nevojë, përveç nëse dëshironi të jeni në ballë të testimit të një produkti të ri. megjithatë, nëse jeni i ri në Kodi ose nuk keni shtuar ende Netflix në versionin tuaj të Kodi, atëherë fotografia është shumë e ndryshme.

Integrimi i Netflix në Kodi 17 si një shtesë kërkon qasje në depo alelec. Fatkeqësisht, lidhja për këtë depo nuk funksionon më – duke i lënë përdoruesit pa asnjë mënyrë për të hyrë në shtesën. Sidoqoftë, me versionin 18, ekziston një rrugëdalje që ju lejon të hyni në skedarët zip që ju nevojiten.

Hapi 1: Instaloni një VPN me cilësi të lartë

Zgjidhni një VPN me cilësi të lartë që plotëson kërkesat e përcaktuara më lart. Regjistrohuni, shkarkoni programin në pajisjen që dëshironi të përdorni për të parë Netflix përmes Kodi dhe të lidheni me një server amerikan. Ne rekomandojmë NordVPNpër shpejtësinë e tij, aftësinë për të hyrë në Netflix dhe shërbime të tjera të njohura të transmetimit dhe siguri të patejkalueshme.

Hapi 2: Shkarkoni Kodi 18 Leia

Nëse nuk e keni instaluar tashmë Kodin, atëherë shkoni në faqen e internetit të Kodi, klikoni mbi shkarkimin, pastaj klikoni në sistemin tuaj operativ ose pajisjen.

si të instaloni netflix në kodi (1)

Në ekranin tjetër, klikoni në butonin Para-lëshimi, klikoni në ikonën për Instaluesin e duhur për sistemin tuaj operativ dhe ndiqni udhëzimet në ekran.

si të instaloni netflix në kodi (2)

Nëse tashmë keni instaluar Kodi 17, ndiqni të njëjtat hapa për të përmirësuar shërbimin tuaj në Kodi 18.

Hapi 3. Shkarkoni skedarin zip plugin të Netflix

Për të integruar Netflix në Kodi 18, ju akoma keni nevojë për skedarët e shtojcave – ju mund t’i shkarkoni këtu. Pasi të keni shkarkuar skedarët, ruani ato në pajisjen tuaj dhe sigurohuni që të mbani mend se ku i vendosni.

Hapi 4. Hapni Kodi dhe instaloni skedarin zip

Para se të instaloni skedarin zip, duhet të bëni disa ndryshime në cilësimet në Kodi. Për ta bërë këtë, shkoni në këndin e sipërm të majtë dhe klikoni në Cilësimet. Shkoni te cilësimet e sistemit – Ekspert Mode – Shtesa. Pasi të jeni atje, aktivizoni “Burimet e panjohura”. Kjo ju lejon të instaloni shtesa të palës së tretë.

si të instaloni netflix në kodi (3)

Tjetra, kthehuni në ekranin fillestar, klikoni në Shtesat, zgjidhni Shtesat e mia dhe pastaj klikoni në Video Player Input Stream. Shkoni poshtë dhe aktivizoni InputStream Adaptive dhe RTMP Input.

si të instaloni netflix në kodi (4)

Tani, kthehuni në ekranin fillestar, zgjidhni Shtesa dhe klikoni në ikonën e kutisë në këndin e sipërm të majtë (kjo është ikona e instaluesit të paketave). Klikoni në “Instaloni nga skedari Zip”. Gjeni skedarin që keni shkarkuar; duhet të shënohet si plugin.video.netflix-master.zip.

si të instaloni netflix në kodi (5)

Pasi të merrni një njoftim që shtesa të jetë aktivizuar, kthehuni në ekranin fillestar, klikoni në Shtesat – Shtesa Video – Netflix.

si të instaloni netflix në kodi (6)

Hapi 5. Hyni në Netflix dhe kënaquni

Përdorni detajet tuaja ekzistuese të hyrjes në Hyni në Netflix, uluni, relaksohuni dhe kënaquni qasje në të gjitha shfaqjet që doni.

Klikoni këtu për shtesa më të shkëlqyera Kodi dhe madje edhe më shumë filma dhe shfaqje televizive.

Një VPN është thelbësore për të hyrë në përmbajtje gjeo-kufizuar dhe shërbime streaming – megjithatë, ajo mund të bëjë shumë më tepër sesa të hap një botë me mundësi të reja transmetimi. Për të mësuar më shumë rreth asaj që një VPN mund të bëjë për ju, lexoni Udhëzuesin tonë për VPN. Nëse dëshironi të shfletoni më shumë opsione VPN, atëherë shikoni 5 zgjedhjet tona më të mira më poshtë. Për të zbuluar se si mund të merrni një VPN të shkëlqyeshme për një çmim të shkëlqyeshëm, mos na humbni faqen e marrëveshjeve dhe kuponave.

Siguruesi i Rendit Vlerësimi ynë i Përdoruesit
Zgjedhja e redaktorit 5.0 / 5
Lexoni Shqyrtimin
Zbulo me shume Fillo >> Vizitoni sitin
2 4.9 / 5
Lexoni Shqyrtimin
Zbulo me shume Fillo >> Vizitoni sitin
3 4.8 / 5
Lexoni Shqyrtimin
Zbulo me shume Fillo >> Vizitoni sitin
4 4.8 / 5
Lexoni Shqyrtimin
Zbulo me shume Fillo >> Vizitoni sitin
5 4.7 / 5
Lexoni Shqyrtimin
Zbulo me shume Fillo >> Vizitoni sitin

Ju gjithashtu mund të dëshironi:

 • 5 VPN më të mira për Kodi Streaming – Më i Shpejti & Cheapest
 • VPN-të më të mira për Kodi (Renditur nga Setup and Price)
 • 5 VPN të garantuara për të mposhtur Ban VPN Netflix
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map