Si të instaloni dhe përdorni VyprVPN në Windows

Hapni llogarinë tuaj me VyprVPN

Gjëja e parë që duhet të bëni për të instaluar VyprVPN për Windows është të shkoni në faqen e internetit të GoldenFrog dhe të klikoni në planin që dëshironi..

Zgjidhni planin tuaj në varësi të nevojave tuaja. Premium VyprVPN do të hapë një botë të mundësive, përfshirë pesë lidhje të njëkohshme dhe përdorim të pakufizuar të të dhënave vetëm për 6.67 dollarë në muaj kur blini një pajtim vjetor!

Dhe mos u shqetëso; ju keni një garanci të kthimit të parave 30-ditore nëse nuk ju pëlqen.

Tjetra, plotësoni të dhënat tuaja për të krijuar llogarinë tuaj dhe për të përfunduar procesin e arka. Sipas opsioneve të faturimit, sigurohuni që të kontrolloni “faturuar çdo vit“Opsion dhe kurseni! Mos harroni, ju keni një Garancia e kthimit të parave 30-ditore nëse nuk jeni të kënaqur me të.

Pasi të keni përfunduar porosinë tuaj, do të transferoheni në një faqe të shkarkimit që do të shkarkojë automatikisht versionin e softuerit të përshtatshëm për pajisjen tuaj: Android, IOS, Windows ose Mac.

2016-09-19_09-52-08

Instalimi i VyprVPN në dritare

Hapni instaluesin e shkarkuar dhe lejoni që ai të bëjë ndryshime në kompjuterin tuaj në kutinë e dialogut, pastaj klikoni tjetër për të vazhduar dhe bie dakord deri në kushtet e përdorimit.

Faza tjetër ju lejon të zgjidhni llojin e instalimit që dëshironi të bëni. standard do t’ju japë një version të thjeshtuar, të lehtë për t’u përdorur të VyprVPN; i plotë do të hapë disa veçori të përparuara për individët me teknikë, dhe me porosi do t’ju lejojë të zgjidhni cilën nga veçoritë e VyprVPN që dëshironi t’i vini në dispozicion kur përdorni softverin.

Si të instaloni VyprVPN në dritare

Në këtë tutorial, ne do të shkojmë për instalimin standard, klikoni tjetër, dhe pastaj Instaloni. Tani, prisni që procesi i instalimit të përfundojë. Kur të bëhet instalimi, klikoni tjetër dhe pastaj finish.

Tani hapni VyperVPN dhe klikoni Connect. Jini të durueshëm, pasi kjo mund të zgjasë deri në disa minuta.

Si të instaloni VyprVPN në dritare2016-09-19_10-05-212016-09-19_10-06-25

Kjo eshte! Ju jeni të gjithë të vendosur dhe të gatshëm për të shkuar!

Konfigurimet e përparuara

Opsionet e përparuara të VyprVPN ju lejojnë të ndryshoni llojin e protokollit në varësi të statusit tuaj aktual. Për ta bërë këtë, thjesht klikoni në ikonën e ingranazheve te këndi i sipërm i djathtë dhe zgjidh ”opsione”Nga menyja rënëse.

Nën Lidhje skedar, ju mund të zgjidhni të lidheni automatikisht VyprVPN çdo herë që përdorni një rrjet të pabesueshëm.

Si të instaloni VyprVPN në dritare

 

Nën protokoll skedar, zgjidhni llojin e VPN që ju përshtatet më së miri:

Si të instaloni VyprVPN në dritare

 

  • kameleon është e shkëlqyeshme për përdoruesit e VPN të bllokohen në vende të tilla si Kina, Rusia, Irani, Tajlanda dhe Siria, ose në shumë vende në mbarë botën, ku përdoruesit po përjetojnë çështje të shpejtësisë që lidhen me rrëzimin e brezit.
  • OpenVPN është opsioni i paracaktuar që siguron protokollin më të besueshëm dhe të qëndrueshëm, duke siguruar performancën më të mirë dhe shpejtësinë më të shpejtë edhe kur përdorni ruterë pa tel në rrjete jo të besueshme dhe zona të nxehta të WiFit.
  • L2TP / TPsec do të ngadalësojë performancën por do të sigurojë një kriptim më të mirë dhe më të sigurt. Ky protokoll mbështetet nga shumica e pajisjeve desktop, tablet dhe pajisje mobile.
  • PPTP do të rrisë shpejtësinë për përdoruesit që nuk shqetësohen shumë për sigurinë.

Kjo është gjithçka që ka! A e përdorni VyprVPN? Na tregoni si shkoi përvoja juaj. 

Shkruaj një përmbledhje në Titullin VyprVPN 0 nga 120 karaktere

Ju lutemi shkruani një koment për titull.

Titulli nuk duhet të jetë më i gjatë se 120 karaktere

(Ju lutemi përdorni të paktën 2 fjalë në titullin tuaj)

Cili është mendimi juaj për VyprVPN? 0 nga minimumi 200 karaktere

Ju lutemi shkruani një koment.

Shqyrtimi juaj duhet të jetë i gjatë të paktën 200 karaktere. Shtimi i detajeve me të vërtetë i ndihmon njerëzit të kuptojnë se çfarë ju pëlqen apo dononi't në lidhje me këtë VPN.

Pikët tuaja:

Ju lutemi vlerësoni VPN.

Dërgoni rishikim Everydo përmbledhje kontrollohet personalisht nga ekipi ynë. Nëse e zbulojmë se është e vërtetë, do ta postojmë brenda 48 orëve.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me