Si të hapni një llogari HMA VPN dhe ta instaloni


HMA e ka marrë tregun VPN nga një stuhi qysh prej fillimit të saj në 2005. Me aftësitë dhe veçoritë e saj mbresëlënëse në fushën e sigurisë, intimitetit dhe lirisë në internet, konsiderohet një nga ofruesit më të vlerësuar të VPN.

Përgatitja me HMA është mjaft e thjeshtë dhe ne vetëm do t’ju tregojmë se si. Më poshtë është mësim hap pas hapi se si të regjistroheni, instaloni dhe përdorni aplikacionin HMA.

Si të shkarkoni dhe instaloni HMA

1. Shkoni në faqen e internetit.

Nga faqja fillestare e faqes në internet HMA, klikoni në “Bleni Tani“.

2. Zgjidhni një paketë.

HMA ofron tre të ndryshme. Zgjidhni planin e çmimit që ju përshtatet më mirë dhe klikoni në “Bleni Tani“Butonin nën të

3. Zgjidhni mënyrën tuaj të pagesës

Plotësoni të gjitha informacionet në formular. Duke filluar me menunë rënëse nga e cila mund të zgjidhni mënyrën e pagesës. Opsionet e ndryshme të metodave të pagesës mund të ndryshojnë në varësi të vendit në të cilin gjendeni. Pasi të keni arritur menunë e rradhës, të etiketuar “vend“Dhe zgjidhni vendndodhjen tuaj, mënyrat e pagesës në dispozicion në atë vend do të shfaqen në”Metoda e pagesës”Menu drop-down. Pasi të plotësoni pjesën tjetër të informacionit të kërkuar, klikoni në “Vendosni rendin

4. Krijo llogarine tende

Në këtë pikë, ju do të drejtoheni në fazën përfundimtare të procesit të regjistrimit, ku do të krijoni letrat kredenciale për llogarinë tuaj HMA. Nën emailin tuaj, zgjidhni një fjalëkalim për llogarinë tuaj HMA, konfirmoni fjalëkalimin dhe klikoni në “krijoj

5. Shkarkoni VPN

Pasi të klikoni në “krijoj”, Versioni i fundit i aplikacionit HMA do të shkarkohet automatikisht. Uebsajti zbulon sistemin operativ që po përdorni dhe shkarkon aplikacionin e pajtueshëm.

6. Hapni skedarin për ta instaluar

Pasi të përfundojë shkarkimi, klikoni për të hapur skedarin e konfigurimit ose për ta hapur atë nga dosja ku e keni shkarkuar atë. Do të shfaqet një dritare që shfaqet duke kërkuar leje administrative për të hapur skedarin. Klikoni mbi “po“.

Hapi i parë i instalimit do të ishte zgjedhja e gjuhës së cilës dëshironi të aplikojë aplikacioni. Nga menyja drop-down, zgjidhni gjuhën dhe klikoni në “Ne rregull“.

Pjesa tjetër është goxha standarde. Duke filluar me seksionin e marrëveshjes së licencës, klikoni për të zgjedhur butonin e radios të etiketuar “pranoni marrëveshjen“Dhe kliko në”tjetër“.

Tani ju duhet të zgjidhni vendndodhjen në kompjuterin tuaj ku dëshironi të instaloni aplikacionin, duke klikuar në “Shfleto”Dhe zgjidh vendndodhjen. Nga ana tjetër, thjesht mund ta lini atë si vendndodhjen e paracaktuar dhe të klikoni “tjetër

7. Instaloni VPN

Ne jemi gati. Thjesht klikoni në “instaloj”Të fillojë procesin dhe ta lërë atë të marrë rrugën e vet.

Pasi instalimi të ketë mbaruar, sigurohuni që kutia e shënuar “Filloni HMA! Pro VPN“Kontrollohet dhe kliko në”finish“Për të përfunduar procesin e instalimit dhe për të filluar aplikacionin HMA.

8. Vendosni letrat kredenciale për të filluar

Pasi të fillojë aplikacionin HMA, do t’ju kërkohet të regjistroheni me letrat kredenciale të llogarisë suaj ose të shkruani një çelës licence. Klikoni mbi “Identifikohu“.

Vendosni letrat kredenciale të llogarisë HMA duke filluar me emrin e përdoruesit ose emailin tuaj që keni përdorur për t’u regjistruar. Pastaj vendosni fjalëkalimin që keni përdorur kur krijoni llogarinë dhe klikoni në “hyj“.

9. Konfiguroni VPN-në tuaj

Tani që të jeni të vendosur për t’u lidhur, ndërfaqja dhe lundrimi nëpër aplikacion është shumë e lehtë dhe e drejtpërdrejtë. E gjitha zbret në 3 mënyra të ndryshme: Modaliteti i çastit, i cili ju lejon të lidheni automatikisht me serverin më të përshtatshëm me një klik të vetëm; mënyra e vendndodhjes, e cila ju lejon të zgjidhni midis serverëve vendndodhjen specifike me të cilën dëshironi të lidheni; dhe së fundi, mënyra e lirisë, e cila ju lejon të anashkaloni muret më të forta të zjarrit nëse gjendeni në një lokacion me kufizime të forta në internet.

Ju gjithashtu mund të menaxhoni më shumë cilësime nga butoni i menusë në anën e sipërme të majtë të dritares së aplikacionit.

Shpresojmë që të kënaqeni duke përdorur HMA. Na tregoni si shkoi instalimi juaj. Shkruaj një përmbledhje për komunitetin tonë.

 

Epo, është kështu. Për të ditur më shumë rreth përvojave të HMA dhe përdoruesit, mos hezitoni të shikoni rishikimin tonë të hollësishëm.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map