Si të Hapni Kanalet në Roku & Stream amdo gjë që dëshironi


A ishit të ngazëllyer për të vendosur media player-in tuaj Roku – derisa të zbulonit zgjedhje e kufizuar e aplikacioneve të rrjetit të disponueshëm në vendin tuaj? Epo, ne kemi një lajm të shkëlqyeshëm për ju!
Ekspertët tanë kanë plasaritur kodin.

Ne do t’ju tregojmë se si ta bëni përdorni një VPN për të zhbllokuar me lehtësi të gjitha kanalet e Roku nga kudo në botë.

Shumë prej aplikacioneve të shërbimit të rrjetit dhe transmetimit të Roku janë në dispozicion ekskluzivisht për shikuesit në SH.B.A., duke e lënë të zhgënjyer pjesën tjetër të botës. Keni paguar të njëjtin çmim si amerikanët – apo edhe më shumë – për pajisjen tuaj Roku, por mund të hyni vetëm në gjysmën e përmbajtjes.

Edhe kanalet që janë në dispozicion globalisht janë të kufizuara shumë. Netflix dhe Hulu përdorin geoblocking për të kufizuar përmbajtjen që mund të shikoni bazuar në vendndodhjen tuaj. ju humbas një katalog të madh të shfaqjeve dhe filmave në dispozicion në vendet e tjera.

Nëse kjo tingëllon e njohur, atëherë udhëzuesi ynë i shpejtë dhe i lehtë për të përdorur një VPN për Roku eshte per ty. A VPN anashkalon geoblocking për të zhbllokuar përmbajtjen ekskluzive në të gjitha shërbimet tuaja të preferuara të transmetimit, duke e mbajtur lidhjen tuaj të internetit të sigurt dhe anonime.

Shtë e rëndësishme që ju të zgjidhni VPN më të mirë për pajisjen tuaj Roku për të siguruar që të keni qasje të sigurt, të pakufizuar dhe transmetim të qetë. Këtu është gjithçka që duhet të dini.

Përmbledhje e shpejtë: VPN-të më të mira për të zhbllokuar Roku

 1. NordVPN
  Serverët me shpejtësi të lartë të NordVPN ofrojnë një përvojë vazhdimisht të qetë të transmetimit Roku. VPN është i thjeshtë për t’u instaluar në shumicën e ruterave dhe vjen me reklama të integruara dhe bllokues të malware.
 2. ExpressVPN
  ExpressVPN është VPN premium më i shpejtë në treg, kështu që kurrë nuk do të duhet të merreni me zhgënjimin e buffering gjatë maratonave të filmit përsëri!
 3. Cyberghost
  Shërbimi me përdorim të shpejtë të CyberGhost, me shpejtësi të lartë, vjen me një profil të paracaktuar të transmetimit për të zhbllokuar automatikisht përmbajtjen e kufizuar me gjeo dhe për të optimizuar shikimin tuaj.
 4. IPVanish
  Rrufeja e shpejtë IPVanish funksionon pothuajse në çdo pajisje, përfshirë Roku, kur e instaloni në ruterin tuaj për të siguruar të dhënat tuaja dhe anashkaloni geoblocks.
 5. VyprVPN
  VyprVPN përdor teknologjinë e tij të pronarit Chameleon për të zmadhuar geoblocks të shkuara, madje edhe në faqet që shfaqin për VPN, duke ju dhënë argëtim të pakufizuar.

Zhbllokoni faqet në Roku TANI!

Whatfarë duhet të kërkoni në një VPN për Roku

Geoblocks funksionojnë duke zbuluar vendndodhjen tuaj nga adresa juaj IP, dhe më pas mbyllja e çdo përmbajtje që nuk është e licencuar për transmetim në rajonin tuaj. Pra, për të lëshuar potencialin e plotë të lojtarit tuaj Roku dhe për të hyrë në shërbimet e rrjedhës së geobllokuar të rrjedhës, duhet të ndryshoni IP-në tuaj.

Ka disa mënyra për të marrë një adresë të re IP për të fshehur vendndodhjen tuaj të vërtetë, por duke përdorur një VPN është deri tani mënyra më e sigurt dhe më e lehtë për të kapërcyer blloqet duke e mbajtur të sigurt lidhjen tuaj të internetit.

Ofruesi VPN që ju zgjidhni duhet të funksionojë servera me shpejtësi të lartë në të gjithë globin. Particularlyshtë veçanërisht e rëndësishme për rrjetin për të përfshijnë serverë në SH.B.A., pasi të gjitha aplikacionet e Roku janë në dispozicion atje. Sigurohuni që shërbimi që zgjidhni gjithashtu ofron Bandwidth i pakufizuar.

Vitalshtë gjithashtu e rëndësishme që VPN-ja juaj të mundet anashkaloni blloqet VPN të përdorura nga kompani si Netflix dhe Hulu. Do të duhet të tregoheni të kujdesshëm këtu, si shumë pak VPN mund ta bëjnë këtë.

Si të instaloni një VPN në një pajisje Roku?

Ju nuk mund të ngarkoni në të vërtetë një aplikacion VPN në pajisjen tuaj Roku, kështu që do të duhet zgjidhni një shërbim që mund të instalohet në ruterin tuaj. Mos u shqetëso, është shumë më lehtë sesa tingëllon, dhe ne kemi një të thjeshtë, udhëzues i detajuar i instalimit për të ecur nëpër të.

Si një bonus i madh, instalimi i ruterit të VPN tuaj do të mbrojë çdo pajisje që përdor lidhjen tuaj të internetit – kështu që duhet të kërkoni një ofrues VPN që lejon lidhje të shumta të njëkohshme të pajisjes.

Përfitimet shtesë të përdorimit të VPN në Roku dhe të gjitha pajisjet tuaja

Mbrojtja e intimitetit

Kriptimi i VPN mbron të dhënat tuaja nga hakerat dhe mbikëqyrjen e qeverisë ose ISP. Edhe nëse kriminelët kibernetikë ose agjencitë qeveritare marrin duart në të dhënat tuaja, kriptimi e bën atë të palexueshëm, dhe askush nuk do të jetë në gjendje të gjurmojë aktivitetin tuaj të shfletimit.

Anonimiteti në internet

Përdorimi më i mirë i VPN-ve karakteristika të sigurisë së lartë si çelsat automatikë të vrasjes dhe mbrojtja e rrjedhjes DNS në mbani identitetin tuaj të fshehur plotësisht në internet. Këto karakteristika bllokojnë të dhënat nga largimi i pajisjes tuaj në një rast të rrallë që lidhja juaj me VPN të dështojë.

VPN që ju zgjidhni duhet të ketë gjithashtu një politikë e rreptë e mos-logs kështu që nuk ka të dhëna për aktivitetin tuaj.

Parandalimi i goditjes së ISP

Nëse lidhja juaj vuan nga shpejtësi të ulëta, ISP-ja juaj mund ta godasë atë – dhe një VPN mund të jetë zgjidhja. Duke dërguar trafikun tuaj përmes një tuneli të koduar, VPN e bën atë më e vështirë për ISP-në të monitorojë përdorimin e gjerësisë së bandës.

VPN-të më të mira madje kompresoni të dhënat tuaja për të përmirësuar shpejtësinë e transmetimit.

VPN-të më të mira për Roku dhe pse i duam

1. NordVPN

Pajisjet NordVPN

NordVPN kombinon shpejtësi të lartë, bandë të pakufizuar dhe siguri të shkallës ushtarake karakteristika për t’ju sjellë VPN të përsosur për Roku. Uebfaqja e saj përmban udhëzues të thjeshtë për konfigurimi i pothuajse çdo ruteri.

CyberSec, i integruar i NordVPN bllokues të reklamave dhe malware, eliminon reklamat e bezdisshme pop-up dhe mbron pajisjet tuaja kundër viruseve dhe hakerave.

Me 5,000+ serverë në 62 vende – përfshirë 1.961 serverë në SH.B.A. vetëm – do të keni mundësi të anashkaloni geoblocks dhe blloqet VPN me lehtësi deri në 6 pajisje menjëherë.

Dhe sikur kjo të mos ishte e mjaftueshme, madje mund të provoni NordVPN pa rrezik me një 30 ditë garanci për kthimin e parave në të gjitha paketat e pajtimeve.

Rrjedhin me NordVPN TANI!

2. ExpressVPN

Përfitimet e ExpressVPN

ExpressVPN është një nga VPN më të shpejtë në dispozicion për Roku – në fakt, është i yni kampion i testit të shpejtësisë! Me bandë të pakufizuar të brezit dhe qasje në 3,000+ serverë në 94 vende, është një fllad për të anashkaluar geoblocks dhe blloqe VPN me ExpressVPN.

Vendosja e ExpressVPN në tuaj router është e thjeshtë, dhe ofruesi gjithashtu ka aplikacione të dedikuara për të gjitha platformat kryesore. Një pajtim ju lejon të mbroni deri 5 pajisje njëkohësisht.

Shërbimi i ExpressVPN është i mbushur me karakteristika të sigurisë, përfshirë encryption 256-bit, një ndërprerës automatik vrasës, dhe një politikë e rreptë për mos-logs. Një e rrallë tipar tunelizimi i ndarë ju lejon të mbroni shfletimin tuaj pa humbur qasjen në pajisjet lokale si printeri juaj.

ExpressVPN ofron një 30-ditor, jo-pyetje-pyeti, garanci për kthimin e parave në të gjitha shërbimet e tij. Kështu që është e lehtë të provosh këtë VPN me vlerësim më të lartë përpara se ta instalosh në ruterin tënd.

Transmetoni me ExpressVPN TANI!

3. CyberGhost

pajisje të shumëfishta cyberghost

Karakteristikat mbresëlënëse të sigurisë CyberGhost do ta mbajnë aktivitetin tuaj në internet privat ndërsa jeni fluturojnë nëpër blloqe geoblocks dhe VPN për të hyrë në të gjitha aplikacionet dhe kanalet e Roku.

Ju gjithashtu mund të mbani të argëtuar tërë familjen tuaj (dhe të qetë ndërsa shijoni maratonën tuaj të filmit) me aplikacione për të gjitha platformat operative dhe aftësia për të lidhni deri në 7 pajisje në të njëjtën kohë.

CyberGhost ofron një jashtëzakonisht të madhe Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh në të gjitha shërbimet e tij, kështu që ju mund të shihni vetë pse është një popull i preferuar.

Stream me CyberGhost TANI!

4. IPVanish

Pajisjet ipVanish

IPVanish ofron të gjitha tiparet që do t’ju duhen ndonjëherë në një VPN për Roku – dhe po, ai jeton në emrin e tij! Ju do të kënaqeni anonimitet të plotë në internet me kriptim nga fundi në fund për të gjitha pajisjet tuaja, përfshirë ruterat.

ndërfaqe e lehtë për t’u kuptuar e bën fillimin me IPVanish të thjeshtë, edhe nëse jeni fillestar VPN. Do të kënaqeni shpejtësi të shpejtë dhe Bandwidth i pakufizuarderi në 10 pajisje në asnjë kohë fare.

Mund ta provoni IPVanish sot me një Garanci 7-ditore e kthimit të parave, ose mësoni më shumë duke parë se çfarë përdoruesit e vërtetë duhet të thonë për këtë VPN.

Rrjedhin me IPVanish TANI!

5. VyprVPN

Teknologjia e Kameleonit të VyprVPN lehtë anashkalon geoblocks dhe programin anti-VPN që shërbime si Netflix përdorin. Rrjeti i saj i 700 servera (në pronësi ekskluzive nga ofruesi, i rrallë në mesin e VPN) përfshin 70 vende, përfshirë SH.B.A..

VyprVPN është i shpejtë dhe i sigurt, duke ju dhuruar hyrje e pakufizuar në të gjitha aplikacionet kryesore të Roku. Më e mira nga të gjitha, është jashtëzakonisht e thjeshtë për tu vendosur në ruterin tuaj. Me veçori të sigurisë si kriptimi i shkallës ushtarake dhe a Firewall natyror, rrjeti juaj do të jetë gati imun ndaj sulmeve në internet.

Provoni këtë VPN inovative për veten tuaj me një Garanci pa para për 30 ditë kthim të parave.

Rrjedhin me VyprVPN TANI!

përmbledhje

Nëse jetoni jashtë SH.B.A., përzgjedhja e aplikacioneve dhe përmbajtja e transmetimit Roku mund të duket jashtëzakonisht zhgënjyese. Një VPN është zgjidhja perfekte për të zhbllokuar çdo shfaqje, film dhe shërbim në bibliotekën Roku.

VPN-të më të mira mund të marrin madje edhe bllokues VPN, duke ju dhënë akses të plotë në shërbime shumë të kufizuara si Netflix amerikan dhe Hulu. Ata gjithashtu do të mbrojnë informacionin tuaj personal dhe do t’ju mbajnë anonim në internet.

Edhe më mirë, ajo që VPN-të më të mira nuk do të bëjnë është të boshatisni portofolin tuaj! Ofruesit më të mirë rregullisht ofrojnë zbritje të thella në planet e pajtimeve, kështu që shikoni faqen e kodeve të kuponëve për marrëveshjet më të nxehta në dispozicion tani.

Merrni NordVPN Tani!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map