Si të hapni dhe instaloni PrivateVPN në 10 hapa të thjeshtë

PrivateVPN është një zgjedhje popullore midis entuziastëve të intimitetit. Ndërsa PrivateVPN nuk pretendon se është VPN më i shpejtë, tiparet në këtë klient VPN me bazë Suedeze janë goxha të jashtëzakonshme.

Nëse keni probleme të kuptoni se si të hapni dhe instaloni PrivateVPN, ne do t’ju ndjekim procesin në disa hapa të thjeshtë.

1. Për të filluar, drejtohuni tek Uebfaqja privateVPN. Në faqen kryesore, lëvizni poshtë për të zgjedhur planin tuaj të pajtimit. Ndërsa të gjitha planet përfshijnë të gjitha aplikacionet PrivateVPN, mbështetjen e klientëve 24/7 dhe bandën e pakufizuar me shpejtësi të lartë, plani njëvjeçar ofron vlerën më të mirë për paratë tuaja.

2. Tjetra, Krijo nje llogari duke futur adresën tuaj të postës elektronike dhe fjalëkalimin e preferuar, dhe pastaj zgjidhni metodën tuaj të preferuar të pagesës.

Pasi të përfundojë procesi i arka, do të merrni një mesazh konfirmimi për pagesën tuaj dhe një lidhje në faqen e instalimit.

3. Në faqen e instalimit, zgjidhni udhëzuesit e duhur për sistemin tuaj Windows. Në këtë rast, sistemi operativ që ne përdorim është Windows 10. Për të filluar procesin e instalimit të aplikacionit, zgjidhni të shikoni udhëzues për aplikacionin PrivateVPN.

4. Për shkarkoni dhe ekzekutoni programin, klikoni në lidhjen në faqen e instalimit. Pasi të hapni klientin e shkarkuar në kompjuterin tuaj, dritarja e marrëveshjes së licencës do të shfaqet. Kontrolloni kutinë “Unë pajtohem” dhe kliko Instalimi.

5. Nëse desktopi juaj ka Kontrollin e Llogarisë së Përdoruesit (UAC) të ndezur, do të pyeteni nëse doni të lejoni aplikacionin PrivateVPN të bëjë ndryshime në PC tuaj. Klikoni Po.

6. Procesi i instalimit do të zgjasë vetëm disa minuta. ndërkohë, një dritare e Windows Security do të shfaqet duke pyetur nëse dëshironi të instaloni adaptorë TAP-Windows. Klikoni Instalo.

7. Sapo të përfundojë instalimi, do t’ju udhëzohet që rinisni kompjuterin tuaj në mënyrë që të mund të përdorni klientin PrivateVPN. Mos rindizni; click Mbyll në vend.

8. Poshtë në menunë e fillimit të Windows në desktopin tuaj, përdorni shiritin e kërkimit për të gjetur klientin e instaluar PrivateVPN dhe më pas klikoni në ikonën PrivateVPN.

9. Mund t’ju kërkohet të konfirmoni nëse dëshironi që aplikacioni të bëjë ndonjë ndryshim në kompjuterin tuaj. Klikoni Po. Kjo do t’ju çojë në ekranin e hyrjes ku do shënoni emailin dhe fjalëkalimin që keni zgjedhur më herët. Lidhja juaj në internet duhet të jetë e ndezur që të regjistroheni.

10. Pas regjistrimit, përdorni menunë rënëse për të zgjedhur vendndodhjen e preferuar të serverit tuaj. Me fjalë të tjera, zgjidhni vendin në të cilin dëshironi të paraqiteni, dhe pastaj kliko Lidhu. Në këtë rast, ne zgjodhëm SHBA-Atlantën.

Tani jeni gati për të shfletuar në internet në mënyrë private dhe të sigurt duke përdorur PrivateVPN!

Pse të zgjidhni PrivateVPN si Ofruesin tuaj VPN?

Me shpejtësi mbresëlënëse të lidhjes, PrivateVPN është një mundësi e shkëlqyeshme për transmetimin me Kodi dhe madje zhbllokimin e iPlayer-it të BBC-së dhe Netflix-it në SHBA. Ai gjithashtu funksionon me të gjitha sistemet operative të njohura, përfshirë Windows, Mac OS / OSX, Linux, Android dhe iOS, dhe mund të përdoret në gjashtë pajisje njëkohësisht, siç janë smartphone dhe laptop.

Ajo që na pëlqen më së miri për PrivateVPN është angazhimi i saj për sigurinë tuaj. Jo vetëm që është i vendosur në Suedi, ai nuk mban regjistrat dhe ka një çelës të integruar vrasës, por gjithashtu mbështet OpenVPN, protokolli më i sigurt në treg.

Klikoni këtu për të filluar me PrivateVPN.

Pasi të keni përdorur PrivateVPN, përdoruesit tanë të otehr do të përfitonin me të vërtetë duke dëgjuar vlerësimet tuaja për shërbimet e tyre.

Shkruaj një rishikim në Titullin 0 të VVNP 0 nga 120 karaktere

Ju lutemi shkruani një koment për titull.

Titulli nuk duhet të jetë më i gjatë se 120 karaktere

(Ju lutemi përdorni të paktën 2 fjalë në titullin tuaj)

Cili është mendimi juaj për PrivateVPN? 0 nga minimumi 200 karaktere

Ju lutemi shkruani një koment.

Shqyrtimi juaj duhet të jetë i gjatë të paktën 200 karaktere. Shtimi i detajeve me të vërtetë i ndihmon njerëzit të kuptojnë se çfarë ju pëlqen apo dononi't në lidhje me këtë VPN.

Pikët tuaja:

Ju lutemi vlerësoni VPN.

Dërgoni rishikim Everydo përmbledhje kontrollohet personalisht nga ekipi ynë. Nëse e zbulojmë se është e vërtetë, do ta postojmë brenda 48 orëve.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me