Si të Anuloni Llogarinë tuaj NordVPN dhe Rimbursohen (Përditësuar Janar 2020)

Ne testuam politikën e rimbursimit të NordVPN, kështu që nuk duhet të kesh. Edhe pse u regjistruam për planin më të lirë të NordVPN, morëm një rimbursim të plotë.

Ne jemi të kënaqur me këtë NordVPN nderon garancinë dhe politikën e rimbursimit të 30-ditëve për kthimin e parave. Nëse regjistroheni për NordVPN dhe nuk jeni të lumtur, do të jeni në gjendje të kërkoni paratë tuaja. Regjistrohuni tani me kodin tonë ekskluziv të zbritjes për të kursyer 70% në pajtimin tuaj.

Nëse jeni duke kërkuar për një VPN të ndryshme, ju rekomandojmë ExpressVPN ose një nga alternativat tona kryesore. ExpressVPN ofron siguri të fuqishme, transmetim të pakufizuar dhe përrua të sigurt – dhe mund ta provoni falas për 30 ditë!

Udhëzues i shpejtë – Si të Anuloni NordVPN dhe të kërkoni një rimbursim

 1. Hapni nordvpn.com dhe regjistrohuni në llogarinë tuaj NordVPN.
 2. Anuloni pagesat tuaja automatike.
 3. Kontaktoni mbështetjen e klientit, anuloni llogarinë tuaj dhe kërkoni rimbursimin tuaj.

Udhëzues hap pas hapi për Anulimin e Llogarisë tuaj

Për dallim nga shumë VPN, NordVPN nuk ka një buton të thjeshtë ‘Anullo pajtimin tim’. Sidoqoftë, përdoruesit nuk duhet ta lejojnë këtë ta heqë provën e shërbimit. NordVPN ofron një periudhë të garantuar të anulimit të kthimit të parave 30-ditore dhe një proces të drejtpërdrejtë të anulimit të dy pjesëve.

Hapi 1

Hapni nordvpn.com dhe regjistrohuni në llogarinë tuaj duke përdorur detajet e logit që keni përdorur për t’u regjistruar në shërbim.

Hapi 2

Shkoni në fund të faqes së llogarive dhe klikoni në “anuloni pagesa automatike”.

Hapi 3

Konfirmoni se dëshironi të bëni këtë hap. Do t’ju jepen një varg opsionesh pse dëshironi të anuloni pagesat tuaja automatike. Klikoni në atë që është më e përshtatshme për ju dhe pastaj konfirmoni anulimin tuaj.

Hapi 4

Tani llogaria juaj nuk do të rinovohet automatikisht, por ajo ende nuk është anuluar. Pra, nëse e lini procesin këtu, nuk do të merrni rimbursimin tuaj. Tjetra, duhet të kontaktoni shërbimet e klientit. Klikoni në ikonën e fjalës blu në fund të ekranit.

Hapi 5

Zgjidhni të kontaktoni ose shërbimet e klientit përmes postës elektronike ose bisedës live. Ne e përfunduam procesin përmes bisedës live, por është shumë i ngjashëm dhe po aq i lehtë përmes postës elektronike. Klikoni në ikonën e bisedës.

Hapi 6

Prisni të lidheni me një përfaqësues të shërbimeve të klientit dhe shpjegoni se çfarë doni të bëni. Do të pyeteni pse doni të anuloni dhe do të pyeteni nëse ka ndonjë gjë që mund të bëjnë për të korrigjuar problemin. Siç mund ta shihni nga biseda jonë, nuk kishte ndonjë shitje të vështirë, ata për fat të mirë e pranuan arsyen e anulimit dhe ne u transferuam shpejt në departamentin e pagesave.

Hapi 7

Uluni prapa dhe prisni për rimbursimin tuaj. Kjo duhet të zgjasë 1-2 ditë pune; rimbursimi ynë u pranua brenda dy ditëve të punës pa asnjë problem. Pasi të keni rimbursimin tuaj, anuloni pagesën tuaj të përsëritur përmes burimit tuaj të pagesës, ku kjo është e zbatueshme. Kjo thjesht siguron që asnjë pagesa të mëtejshme nuk dërgohen aksidentalisht në NordVPN.

Anulimi i pajtimit tuaj NordVPN me Email

Për të anulluar pajtimin tuaj dhe për t’u rikthyer me email, filloni duke ndjekur hapat 1-4. Në hapin 5, klikoni në ikonën e postës elektronike dhe plotësoni formularin e kontaktit. Jepni një arsye pse dëshironi të anuloni shërbimin pasi kjo do të përshpejtojë procesin.

Në përgjithësi, ju mund të prisni një përgjigje nga ekipi i shërbimeve të klientit brenda 30 minutave. Nga kjo pikë, procesi është i njëjtë me anulimin përmes opsionit chat.

Unë anulova pajtimin tim NordVPN – Tani çfarë?

NordVPN nuk ishte VPN e duhur për ju, por kjo nuk do të thotë që ju të jeni të pambrojtur. Tani që keni përfunduar të anuloni pajtimin tuaj NordVPN, është koha të gjeni VPN-në tuaj të radhës.

Pas te gjithave, një VPN është mënyra më e mirë për të mbrojtur veten dhe pajisjen tuaj nga kërcënimet në internet. Një VPN është gjithashtu mënyra më e lehtë për të zhbllokuar shfaqjet e kufizuara gjeo-filmike, ngjarje sportive dhe shërbime të tjera të transmetimit.

Qasuni në faqet dhe aplikacionet tuaja të preferuara shpejt dhe me siguri nga kudo në botë me njërën nga këto alternativa të shkëlqyera për NordVPN.

Alternativat më të mira për NordVPN

1. ExpressVPN

Pajisjet ExpressVPN

Nëse jeni irrituar nga lidhjet e ngadalta VPN në të kaluarën, mund të jetë koha të provoni VPN më të shpejtë në treg. ExpressVPN jep vazhdimisht shpejtësi rrufeje ideale për transmetim HD dhe përrua.

me 3,000+ servera u përhapën në 94 vende, ExpressVPN mund t’ju ndihmojë të zhbllokoni faqet e internetit, aplikacionet dhe shërbimet e transmetimit në të gjithë botën. Ajo madje punon në Kinë!

Aplikacionet VPN të ExpressVPN janë miqësore dhe janë të mbushura me karakteristika të dobishme të përparuara, përfshirë tunele të ndara. VPN përdor encryption të fortë, një ndërprerës automatik vrasës dhe mbrojtje rrjedhje DNS / IPv6 për të mbrojtur privatësinë tuaj.

ExpressVPN ju lejon të lidheni deri në 5 pajisje në VPN njëkohësisht. Alsoshtë gjithashtu e thjeshtë të vendosni VPN në ruterin tuaj nëse doni të lidhni më shumë pajisje.

Për të mësuar më shumë rreth ExpressVPN, shikoni se çfarë duhet të thonë përdoruesit e vërtetë. ExpressVPN ofron një 30 ditë garanci për kthimin e parave kështu që ju mund ta provoni atë vetë pa rrezik.

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Provoni ExpressVPN Tani!

2. CyberGhost

Pajisjet CyberGhost

CyberGhost është një VPN e shpejtë dhe e besueshme me të 5.700 servera në 90 vende Rreth botës. Rrjeti i VPN ka serverë të optimizuar të rrjedhës për shërbime të ndryshme transmetimi, përfshirë Netflix.

Aplikacionet miqësore për CyberGhost i mbajnë të sigurta të dhënat tuaja me kriptim të ashpër, një ndërprerës automatik vrasjeje, mbrojtje rrjedhje DNS / IP dhe bllokues i malware.

Karakteristikat shtesë përfshijnë një bllokues të integruar të reklamave, një bllokues i gjurmimit në internet dhe një paketë opsionale e serverit NoSpy. CyberGhost gjithashtu mbron intimitetin tuaj me një politikë e rreptë e prerjeve zero.

Ky VPN ju lejon të lidhni deri në 7 pajisje njëkohësisht. Ju mund të testoni CyberGhost pa rrezik me një Gjykim falas 24-orësh dhe një garanci prej 45 ditësh për kthimin e parave.

Lexoni rishikimin tonë të plotë për CyberGhost për të mësuar më shumë rreth këtij VPN.

CyberGhost mund të zhbllokojë:

 • Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për: Netflix, iPlayer BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po; profili i dedikuar tregon vendet dhe numrin e përdoruesve.

CyberGhost punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome.

Provoni CyberGhost Tani!

3. Surfshark

Surfshark

Surfshark ofron siguri të ashpër dhe një larmi karakteristikash miqësore me një kosto të ulët. Ky VPN relativisht i ri ka një rrjet në rritje të 1041 serverë në 61+ vende botëror.

Anashkalimi i censurës me Surfshark Modaliteti NoBorder është e thjeshtë, dhe Whitelister veçori ju lejon të rregulloni cilat aplikacione dhe uebfaqe kalojnë përmes lidhjes suaj VPN.

Surfshark-së Suite CleanWeb bllokon reklamat dhe mbron pajisjen tuaj nga gjurmuesit, malware dhe përpjekjet e phishing. Karakteristikat shtesë të sigurisë përfshijnë kriptim të fuqishëm, mbrojtje nga rrjedhja IP / DNS, modalitetin e kamuflimit, një ndërprerës automatik vrasjeje dhe një politikë të prerjeve zero.

Ky VPN është një mundësi e shkëlqyeshme nëse keni shumë pajisje që kanë nevojë për mbrojtje. Surfshark lejon lidhje të pakufizuara të njëkohshme. Mund ta provoni për veten tuaj me një 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Shikoni një përmbledhje të plotë të Surfshark-ut për të zbuluar se çfarë mendojnë përdoruesit e vërtetë në lidhje me këtë VPN.

Surfshark mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, CBS, ESPN, Amazon Prime Video, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

Surfshark punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, FireTV, Linux, Chrome dhe Firefox.

Provoni Tani Surfshark!

Përfundimi dhe leximi i mëtutjeshëm

NordVPN ka shumë përparësi, por nuk është VPN më e mirë për të gjithë. për fat të mirë, anulimi i pajtimit tuaj NordVPN dhe marrja e një rimbursimi është një proces i shpejtë dhe i lehtë.

Ndoshta nuk keni qenë të kënaqur me NordVPN, por tani është koha për të gjetur një VPN që funksionon për ju. Ne rekomandojmë ExpressVPN të ju ruajë të sigurt dhe të mbrojë privatësinë tuaj në internet ndërsa transmetoni, përroni, shfletoni dhe më shumë.

Sigurohuni që të shikoni faqen e marrëveshjeve dhe kuponave për të kursyer në pajtimin tuaj të ardhshëm VPN. Nëse po kërkoni të maksimizoni anonimitetin, hidhini një sy shqyrtimit tonë të VPN-ve më të mira.

Ju gjithashtu mund të jeni të interesuar në udhëzuesin tonë për VPN-të më të mira për Netflix që në të vërtetë funksionojnë në vitin 2020.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map