Si të Anuloni HMA dhe Rimbursohen | Përditësimi i vitit 2020

HMA ofron një garanci 30-ditore për kthimin e parave, kështu që ju mund të mbyllë llogarinë tuaj dhe të kërkojë një rimbursim.

Ne testuam politikën e rimbursimit të HMA dhe zbuluam që edhe pse kemi blerë planin më të lirë, kemi marrë një rimbursim të plotë. Sidoqoftë, politika e rimbursimit ka disa kufizime – shiko më poshtë për të gjitha detajet.

Nëse jeni duke kërkuar për një ofrues të ri VPN, NordVPN është rekomandimi ynë kryesor. ’Shtë i shpejtë, zhbllokon 400+ shërbime globale të transmetimit, përfshirë Netflix, dhe ofron karakteristika të fuqishme sigurie. Më e mira nga të gjitha, ju mundeni provojeni falas për 30 ditë!

Udhëzues i shpejtë për Anulimin e HMA dhe Kërkesën e Rimbursimit

  1. Hapni hidemyass.com dhe hyni në llogarinë tuaj.
  2. Anuloni pajtimin tuaj.
  3. Gjeni Si të aplikoni për një rimbursim faqe ndihmëse dhe klikoni në Dua të kërkoj një rimbursim lidhje.
  4. Përdorni formularin e kontaktit për të kërkuar rimbursimin tuaj.
  5. Përgjigju në emailin që merrni; do të merrni rimbursimin tuaj brenda 24 orësh.

Si të merrni rimbursimin tuaj HMA: Detajet hap pas hapi

Shtë e rëndësishme të theksohet se ka disa kufizime të bashkangjitura garancisë për kthimin e parave të HMA 30 ditë. Për të marrë një rimbursim të plotë, ju duhet:

  • anuloni brenda 30 ditëve të para
  • transferoni më pak se 10 GB të dhëna në të gjithë rrjetin e serverëve gjatë këtyre 30 ditëve
  • përdorni shërbimin për jo më shumë se 100 seanca

Nëse keni tejkaluar ndonjë prej këtyre kufijve, HMA mund të lëshojë përsëri një rimbursim të pjesshëm. Do të duhet të ndiqni hapat më poshtë dhe të shpresoni për më të mirët.

Procesi i anulimit është i drejtpërdrejtë, por duhet të paraqisni një formular kontakti për të kërkuar rimbursimin tuaj. Shtë gjithashtu një ide e mirë të kontrolloni me ofruesin tuaj të pagesave (p.sh. PayPal) për tu siguruar që pagesa juaj automatike është anuluar.

Ja se si funksionon procedura dhe çfarë do të shihni gjatë rrugës.

Hapi 1

Hapni hidemyass.com dhe hyni në llogarinë tuaj duke përdorur detajet që keni krijuar kur u regjistruën fillimisht me HMA.

rimbursim hma (1)

Hapi 2

Pasi të jeni regjistruar, do të ridrejtoheni në Menaxhoni llogarinë tuaj faqe. Shkoni poshtë faqen në HMA juaj! LiçensëSeksioni dhe klikoni mbi Anuloni pajtimin.

rimbursim hma (2)

Hapi 3

Tani duhet të shfaqet një dritare që shfaqet duke ju kërkuar të konfirmoni se dëshironi të anuloni. Kliko po për të konfirmuar.

Hapi 4

Shërbimi juaj dhe pagesa të përsëritura janë anuluar. Hapi juaj tjetër është të kërkoni rimbursimin tuaj. Klikoni në Ndihmë skedar në krye të faqes dhe shtypni rimbursim në shiritin e kërkimit. Klikoni mbi Si të aplikoni për një rimbursim.

Kjo do t’ju çojë në faqen e rimbursimit. Klikoni në Dua të kërkoj një rimbursim lidhje.

rimbursim hma (4)

Hapi 5

Plotësoni detajet e kërkuara në formularin e kontaktit dhe shtoni një mesazh ku thuhet se po kërkoni një rimbursim. Kliko paraqes. Ju duhet menjëherë të merrni një përgjigje të automatizuar duke thënë se kërkesa juaj është pranuar.

rimbursim hma (5)

Jo Quite “Nuk ka pyetje të bëra” – Ka edhe një hap!

Pra, kjo është pothuajse gjithçka që ka për të. ne mori një email brenda 24 orëve duke kërkuar që të japim një arsye pse kemi dashur të largohemi, së bashku me numrin fillestar të porosisë tonë. Një vend për të rikuperuar atë numër është mesazhi i Mirëseardhjes me email që keni marrë kur të regjistroheni.

Pasi të kemi dërguar përgjigjen tonë me numrin e porosisë dhe arsyen, tonën rimbursimi u përpunua brenda ditës. Arsyeja nuk ka pse të jetë diçka e veçantë. Thjesht thamë që vendosëm se nuk na duhej shërbimi.

Zgjidhni një VPN të re për të qëndruar e mbrojtur

Pasi të keni marrë rimbursimin tuaj HMA, mos harroni të regjistroheni me një ofrues të ri që plotëson më mirë nevojat tuaja të intimitetit, sigurisë dhe përmbajtjes. NordVPN aktualisht po ofron zbritje të mëdha në pajtime, kështu që është koha e shkëlqyeshme për të provuar VPN-në tonë të vlerësuar # 1.

Më poshtë janë disa të tjera nga VPN-të më të mira që kemi testuar. Ata janë të gjitha zëvendësimet e shkëlqyera për HMA, dhe ju mund të mësoni më shumë rreth tyre në faqen tonë të shqyrtimeve.

Siguruesi i Rendit Vlerësimi ynë i Përdoruesit
Zgjedhja e redaktorit 5.0 / 5
Lexoni Shqyrtimin
Zbulo me shume Fillo >> Vizitoni sitin
2 4.9 / 5
Lexoni Shqyrtimin
Zbulo me shume Fillo >> Vizitoni sitin
3 4.8 / 5
Lexoni Shqyrtimin
Zbulo me shume Fillo >> Vizitoni sitin
4 4.8 / 5
Lexoni Shqyrtimin
Zbulo me shume Fillo >> Vizitoni sitin
5 4.7 / 5
Lexoni Shqyrtimin
Zbulo me shume Fillo >> Vizitoni sitin
Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me