Si të Anuloni CyberGhost dhe Rimbursohen (2020 UPDATE)

CyberGhost ofron një garanci bujare të kthimit të parave prej 45 ditësh. Kur gjërat tingëllojnë shumë mirë për të qenë të vërteta, ato zakonisht janë kështu ne testuam politikën e rimbursimit të CyberGhost për tu siguruar që shërbimi jep.

Ne u regjistruam për planin më të lirë, më të shkurtër, prisnim disa ditë, dhe pastaj kërkuam një rimbursim. We gjetëm se ishte super e thjeshtë për tu bërë.

Më poshtë ofron një udhëzues hap pas hapi si të anuloni pajtimin tuaj CyberGhost VPN dhe t’i merrni paratë tuaja.

Nëse nuk jeni të kënaqur me CyberGhost dhe kërkoni një alternative, ju rekomandojmë NordVPN ose një nga alternativat tona kryesore.

Udhëzues i shpejtë – Si të Anuloni CyberGhost dhe të kërkoni një rimbursim

 1. Shkoni në CyberGhost dhe regjistrohuni në llogarinë tuaj.
 2. Anuloni pajtimin tuaj.
 3. Kontaktoni mbështetjen e klientit dhe kërkoni një rimbursim.

Udhëzues hap pas hapi për Anulimin e Llogarisë tuaj

Hapi 1: Hyni në llogarinë tuaj CyberGhost VPN

Për të anulluar pajtimin tuaj CyberGhost VPN dhe për të marrë një rimbursim, duhet së pari të shkoni në llogarinë tuaj.

 1. Klikoni butonin Llogaria ime në të djathtën e sipërme të faqes fillestare të CyberGhost.
 1. Vendosni emrin e përdoruesit dhe fjalëkalimin tuaj të regjistruar dhe regjistrohuni.

Kjo duhet t’ju ridrejtojë në faqen e llogarisë tuaj me të gjitha detajet kryesore në lidhje me planin tuaj VPN.

Hapi 2: Anuloni pajtimin tuaj

Nga faqja e llogarisë tuaj, atëherë mund të anuloni pajtimin tuaj. Shkoni te “Abonimet e Mia”. Klikoni “Fikni rinovimin automatik”.

CyberGhost specifikon se anulimi i llogarisë tuaj nuk do të shkaktojë një rimbursim. Kërkimi i një rimbursimi është një proces i ndryshëm.

Nëse e keni blerë pajtimin tuaj përmes Google Play ose iTunes, do të duhet të ndiqni një proces paksa të ndryshëm për të anulluar llogarinë tuaj. Ju mund t’i gjeni detajet në seksionin e detajuar të mbështetjes së CyberGhost.

Hapi 3: Kërkoni një rimbursim nga mbështetja e klientit

Kam gjetur anulimin e pajtimit tim CyberGhost shumë e lehtë dhe e drejtpërdrejtë, por marrja e një rimbursimi është pak më shumë përpjekje. Nuk ka asnjë buton për të marrë automatikisht një rimbursim, dhe politika e rimbursimit të CyberGhost thotë se përdoruesit duhet t’i kontaktojnë ata drejtpërdrejt për një rimbursim.

për fat të mirë, CyberGhost ka një Bisedë live kjo është në dispozicion gjatë gjithë kohës. Fillova menjëherë Bisedën Live nga faqja fillestare e CyberGhost dhe futa emrin tim dhe emailin e regjistruar.

Brenda sekondave kur kërkova një rimbursim, më thanë që do të merrja një të tillë, edhe para se të më kërkonin një arsye.

Ata menjëherë më njoftuan se “duhet të presësh paratë në 3-5 ditë pune” dhe se një konfirmim me email ishte dërguar.

Më tej pyeta nëse kisha nevojë të ndërmarrja ndonjë veprim të mëtejshëm për të mbyllur llogarinë dhe ata u përgjigjën se “Ai është transferuar automatikisht në një llogari falas”. Kjo kërkesë zgjati rreth një minutë.

Hapi 4: Merrni Email konfirmimi

Ky ishte hapi i fundit në kërkesën për rimbursim. Menjëherë pas Bisedës live me CyberGhost, Kontrollova emailin tim dhe gjeta konfirmimin se kostoja e pajtimit tim do të kthehej në llogarinë time brenda 3-5 ditëve të ardhshme të punës.

Kjo ishte ajo! I gjithë procesi zgjati më pak se pesë minuta, dhe unë i ktheva paratë e mia pa sherr. CyberGhost ishte shumë i kuptueshëm dhe i lehtë për tu punuar me të.

Anulova Abonimin Tim në CyberGhost – Tani Whatfarë?

Ju nuk ishit të kënaqur me CyberGhost, dhe ne e kuptojmë. Me kaq shumë mundësi atje, mund të jetë sfiduese zgjidhni VPN-në e duhur për të përmbushur nevojat tuaja.

Lajmi i mirë është se nuk duhet të qëndrosh i pambrojtur vetëm sepse CyberGhost nuk ishte i duhuri për ty.

këto alternativa të shkëlqyera për CyberGhost do t’i mbajë të dhënat tuaja të sigurta ndërsa përroni, shfletoni dhe madje edhe kur lidheni me rrjetet publike wi-fi.

Këto VPN gjithashtu mund t’ju ndihmojnë të zhbllokoni internetin falas dhe të pakufizuar pa marrë parasysh se ku jeni.

Alternativa më e mirë për CyberGhost

1. NordVPN

Përfitimet e NordVPN

NordVPN e lehtëson mbrojtjen e intimitetit tuaj dhe qëndrimit të sigurt në internet. Ky VPN është i mbushur me karakteristika të sigurisë, përfshirë encryption fuqishëm, mbrojtje rrjedhje DNS / IP, një ndërprerës automatik vrasës dhe qepë mbi VPN.

Suite CyberSec bllokon automatikisht reklamat dhe faqet e internetit të dyshimta për të bllokuar malware dhe kërcënime të tjera në internet.

Plus, NordVPN politikë e rreptë e prerjeve zero do të thotë që aktiviteti juaj i shfletimit është vërtet privat.

Siguria nuk është e vetmja gjë që duhet të ofrojë VPN. Rrjeti i NordVPN i 5,400 serverë ofrojnë shpejtësi të shpejtë të lidhjes në 60 shtete të botës.

Përdoruesit e vërtetë lavdërojnë NordVPN për lidhjet e saj të shpejta dhe të besueshme. Pa vonesa buffering, NordVPN është një zgjedhje e shkëlqyeshme për transmetim HD.

NordVPN-së Teknologji SmartPlay ju lejon të transmetoni shfaqje, filma dhe ngjarje sportive të kufizuara gjeografikisht pa ndonjë konfigurim special ose konfigurim manual.

NordVPN ju lejon të lidhni deri në 6 pajisje të njëkohshme me një llogari të vetme. Ju mund ta provoni këtë VPN pa rrezikshmëri me një 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Nëse keni probleme, ekipi mbështetës miqësor i NordVPN është në dispozicion 24/7 përmes bisedës live për t’ju ndihmuar.

Sigurohuni që të shikoni faqen tonë aktuale të kuponit NordVPN për të ruajtur në pajtimin tuaj të radhës.

NordVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Mbështet përrua:

 • Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Provoni tani NordVPN!

2. ExpressVPN

Përfitimet e ExpressVPN

Nëse përparësia juaj kryesore është shpejtësia, ExpressVPN ju ka mbuluar. Nga të gjitha VPN-të që kemi testuar, kjo është më e shpejta.

Ofertat e rrjetit të ExpressVPN rrufe të shpejtë, lidhje të besueshme në 3,000+ servera përhapen në 94 vende.

Kur kombinoni shpejtësinë e tij me aftësinë e tij për të zhbllokoni përmbajtjen e kufizuar gjeo-kufizuar në të gjithë botën, mund të shihni pse përdoruesit e vërtetë vlerësojnë ExpressVPN si një zgjedhje e shkëlqyeshme për transmetim.

Rrjeti i serverëve është gjithashtu unik kur bëhet fjalë për sigurinë. ExpressVPN-së Teknologji e besuarServer siguron që çdo server ExpressVPN gjithmonë ngarkon të njëjtin softuer të azhurnuar dhe mund kurrë mos ruaj asnjë nga të dhënat tuaja.

Karakteristikat e tjera të sigurisë përfshijnë kriptim i ashpër, një ndërprerës automatik vrasës dhe mbrojtje nga rrjedhja IP / DNS.

Ky VPN gjithashtu ofron tunele të ndara dhe shërbimi i nivelit të lartë të klientit, përfshirë mbështetjen e bisedës live 24/7.

ExpressVPN kushton pak më shumë sesa VPN-të e tjera të njohura, por ofron shërbime të tij me cilësi të lartë vlerë e shkëlqyer për para. Ti mundesh lidhni deri në 5 pajisje në VPN njëkohësisht.

Nëse jeni të interesuar në ExpressVPN, mund ta provoni pa rrezikshmëri me një 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Shikoni kuponat tanë aktualë të ExpressVPN për të arritur marrëveshjen më të mirë të mundshme.

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Provoni ExpressVPN Tani!

3. Surfshark

Pajisjet e sipërfaqes

Surfshark është një mundësi e shkëlqyeshme për përdoruesit e rinj të VPN falë saj Ndërfaqja miqësore për përdoruesit dhe konfigurimi pa sherr.

Ai gjithashtu ka mjaft karakteristika të përparuara për të kënaqur përdoruesit me përvojë. Surfshark mbulon bazat e sigurisë me kriptim i fortë, një ndërprerës automatik vrasës, mbrojtje nga rrjedhja e IP / DNS dhe një politikë e prerjeve zero.

Karakteristikë CleanWeb ofron një mbrojtje të përparuar duke bllokuar uebfaqe të dyshimta për të parandaluar infeksione malware. Ai gjithashtu ndalon përpjekjet e phishing dhe bllokon reklamat.

Modaliteti NoBorder e bën të lehtë anashkalimin e censurës në rajone kufizuese, ndërsa Mënyra e kamuflimit fsheh trafikun tuaj VPN nga sytë spiunues, përfshirë ISP-në tuaj.

Rrjeti i Surfshark i 800+ serverë në 50+ vende ofron lidhje të shpejta dhe të besueshme. Përdoruesit e duan që Surfshark lejon lidhje të pakufizuara të njëkohshme.

A 30 ditë garanci për kthimin e parave e bën më të lehtë ta provoni këtë VPN për veten tuaj.

Surfshark mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, CBS, ESPN, Amazon Prime Video, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

Surfshark punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, FireTV, Linux, Chrome dhe Firefox.

Provoni Tani Surfshark!

Përfundimi dhe leximi i mëtutjeshëm

Mund të jetë zhgënjyese të blini një pajtim VPN dhe të mos jeni të kënaqur me zgjedhjen tuaj.

CyberGhost nuk ishte i duhuri për ju, por mos u shqetësoniështë e thjeshtë të anulosh pajtimin tënd në CyberGhost dhe merrni një rimbursim të plotë.

Tani është koha e përsosur për të gjetur një VPN të re që mund të plotësojë të gjitha nevojat tuaja. Ne ju rekomandojmë të shikoni NordVPN. Ajo ofron çmime të ulëta, siguri të ashpër dhe qasje pa probleme në internet falas, të pakufizuar.

Shikoni faqen e marrëveshjeve dhe kuponave të azhurnuar rregullisht për të zbuluar se si mund të kurseni në pajtimin tuaj të ardhshëm VPN.

Nëse transmetimi është një përparësi kryesore për ju, hidhini një sy shqyrtimit tonë të VPN-ve më të mira për Netflix që në të vërtetë funksionojnë në vitin 2020.

Ju gjithashtu mund të jeni të interesuar në udhëzuesin tonë për VPN-të më të mira pa log nëse qëllimi juaj është anonimitet i plotë.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me