Si të anashkaloni rrethin me Disney [Pa prindërit tuaj e dinë]


Rrethi me Disney mund të jetë pajisja më efektive e kontrollit prindëror të krijuar ndonjëherë. Duke përdorur teknika të favorizuara nga hakerat kriminelë, kjo u jep prindërve kontroll të plotë mbi qasjen tuaj në internet.

Një vështrim i shpejtë në Reddit tregon se sa i fuqishëm është një Rrethi me mjetet Disney. Të zemëruar, të irrituar dhe forume të dëshpëruar të turmave të adoleshentëve që kërkojnë një mënyrë për të anashkaluar këtë box kuti demoni ’.

Disa janë drejtuar të shkatërrojnë fizikisht pajisjen e prindërve të tyre me një çekiç. Por kjo do të krijojë më shumë probleme, kur të zbulojnë se çfarë keni bërë.

Zgjidhja për duke anashkaluar fshehtas Rrethin me Disney është në të vërtetë shumë më e thjeshtë. Duke instaluar një VPN të fuqishme në pajisjen tuaj të internetit, ju mund të fshehni aktivitetin tuaj në internet dhe të rifitoni hyrjen e pa filtruar në internet.

Ne do t’ju tregojmë se sa e lehtë është të jesh krijoni një VPN pa e ditur prindërit tuaj dhe pse keni nevojë për një të tillë.

Udhëzues i shpejtë: Si të anashkaloni rrethin me Disney duke përdorur një VPN

 1. Zgjidhni një VPN me veçori mjaft të fuqishme për të anashkaluar Rrethin me Disney. Ne rekomandojmeNordVPN.
 2. Shkarkoni dhe instaloni VPN.
 3. Lidhu me një server jashtë rrjetit tuaj të shtëpisë. Për një lidhje më të shpejtë, zgjidhni një afër vendndodhjes tuaj fizike.
 4. Hapni shfletuesin tuaj të internetit dhe shijoni edhe një herë internet falas, të pandryshuar.

Rrethi i Bypass-it me Disney Tani!

Farë është Rrethi me Disney?

Rrethi me Disney është i ndryshëm nga format më tradicionale të kontrollit prindëror të internetit. Kjo është edhe arsyeja pse është e tillë një kundërshtar i frikshëm madje edhe për adoleshentët më të teknologjisë.

Shumica e programeve të kontrollit prindëror bazohen në aplikacionet në internet dhe zgjerimet e shfletuesit në pajisjet individuale. Zakonisht mund t’i anashkaloni këto me disa ndërlikime themelore të rrjetit.

Rrethi me Disney është një pajisje fizike që prindërit tuaj lidhen me ruterin e shtëpisë dhe përdorni për të parë çdo pajisje në rrjetin tuaj shtëpiak. Kjo do të thotë lidhja juaj e internetit tashmë është e filtruar dhe e kontrolluar para se të arrijë në smartphone, tablet, kompjuter, tastierë dhe çdo pajisje tjetër që përdorni për të marrë në internet.

Rrethi me Disney e arrin këtë duke përdorur një teknikë të quajtur Plaçkitje e ARP-së. Complicatedshtë jashtëzakonisht e komplikuar, dhe shumë më larg se të kuptuarit e shumicës së të rriturve, shkatërrimi i ARP-së ​​është një sulm i njohur në rrjet i përdorur nga hakerat kriminelë shumë të aftë. Krijuesit e Circle me Disney e kanë përshtatur këtë praktikë dashakeqe për të kontrolluar dhe kufizuar qasjen tuaj në internet.

Meanfarë do të thotë e gjithë kjo për ju, përdoruesin e internetit?

Prindërit tuaj tani mund të kenë një kontroll kontrolli mbi përdorimin tuaj të internetit si kurrë më parë. Duke kontrolluar Rrethin me Disney përmes një aplikacioni smartphone, ata mund të instalojnë ndonjë nga kufizimet e mëposhtme:

 • Kufijtë e faqes në internet dhe aplikacionet: Prindërit tuaj mund të bllokojnë qasjen tuaj në ndonjë faqe interneti ose aplikacion që ata mendojnë se nuk duhet të përdorni. Ata madje mund bllokoni të gjitha kategoritë e faqes në internet. Kështu që ju mund humbasin aksesin në faqet e internetit të padëmshme keqidentifikuar si diçka e rrezikshme.
 • Kufijtë e kohës: Ata mund të zvogëlojnë orët që ju mund të merrni në internet në sa më pak që 1 në ditë. Kjo nuk është as kohë e mjaftueshme për të bërë detyrat e shtëpisë tuaj.
 • Qasja e planifikuar: Prindërit tuaj gjithashtu mund të zgjedhin bllokoni të gjithë internetin në periudha të caktuara të ditës. Kjo është një zgjedhje popullore për të detyruar ju offline mbrëmjeve, edhe nëse thjesht po bisedoni me miqtë.
 • Mbajtja e skedave mbi ju: Për shkak se Rrethi me Disney kontrollon të gjithë aktivitetin tuaj në internet, gjithashtu regjistron gjithçka që bëni. Kjo do të thotë që prindërit tuaj mund të shohin të gjithë aktivitetin tuaj online – faqet e internetit që vizitoni, me të cilët bisedoni, aplikacionet që përdorni dhe më shumë. Thuaj lamtumirë privatësisë.
 • Njoftime të çastit: Kurdoherë që të kaloni një afat kohor, ose të shkelni një rregull, prindërit tuaj do të marrin një mesazh në telefonin e tyre. Kjo madje ndodh nëse fikni Rrethin me pajisjen Disney – kjo është arsyeja pse shkatërrimi nuk do të funksionojë.
 • Kontrollet individuale: Bashkangjitja e një profili unik të përdoruesit në pajisje të ndryshme do të thotë që prindërit tuaj mund t’ju synojnë për kufij specifik. Ju mund të përballeni me kufizime më të ashpra dhe të padrejta sesa vëllezërit dhe motrat e tua më të mëdha.
 • SafeSearch e zbatuar: Rrethi me Disney kufizon kërkimet në Google dhe Bing në mënyrë që të mos shfaqen rezultate të qarta ose të papërshtatshme. Ju mund të jeni duke humbur qasjen në hapësirat e gjera të internetit, madje pa e ditur atë, si shumë faqe interneti të pafajshëm kapen në kufizimin e rezultatit të kërkimit.

Pra, si i arrini të gjitha këto?

Hapi i parë, më i thjeshtë është të fshihni aktivitetin tuaj në internet nga Rrethi me Disney. Ju mund ta arrini këtë duke përdorur një VPN.

Rrethi i Bypass-it me Disney Tani!

Pse keni nevojë për një VPN për të Anashkaluar Rrethin me Disney

Një Rrjet Virtual Privat (VPN) është një program i dedikuar për sigurimin e sigurisë dhe intimitetit më të madh në internet. Me instalimin e një VPN, ju mund të shifroni të gjitha të dhënat tuaja në internet. Kjo fsheh aktivitetin tuaj në internet nga bota e jashtme, ndërsa ende përdorni një rrjet publik ose privat.

Një VPN e arrin këtë në mënyra të ndryshme. Ofruesit siNordVPNpërdorni standardet e kriptimit të shkallës ushtarake, AES-256 për të krijuar një tunel mbrojtës rreth trafikut tuaj, duke e çuar atë jashtë rrjetit tuaj shtëpiak. Pastaj lidheni me një server të jashtëm të zgjedhjes suaj – shpesh në një vend tjetër. Në vend të hyrjes në uebfaqe dhe aplikacione në rrjetin tuaj shtëpiak, mund t’i qasni ato përmes serverave të VPN.

Kjo mënyrë, një VPN anashkalon Rrethin me rrjetin privat të Disney dhe filtrat e faqeve të internetit. Ju rifitoni hyrjen e plotë në internet. Ata gjithashtu mbajnë shënime zero të veprimtarisë suaj në internet, kështu askush – madje as VPN – nuk e di se çfarë po bën në internet.

Një VPN është në të vërtetë një nga mjetet më të mira të rekomanduara nga ekspertët e sigurisë në internet për t’ju mbrojtur nga dëmtimi i keq i ARP-së. Shumë teknikë Rrethi me Disney përdor për të kufizuar hyrjen tuaj në internet.

Kjo është vetëm një arsye që ne rekomandojmë një VPN për të luftuar Rrethin me Disney.

Rrethi i Bypass-it me Disney Tani!

VPN më e mirë për të anashkaluar rrethin me Disney

Rrethi me Disney i di të gjitha për VPN-të. Ai gjithashtu e di se shumica e prindërve janë lehtësisht të mbikqyrur nga fëmijët e tyre adoleshentë kur bëhet fjalë për teknologji.

Everydo Rreth me pajisje Disney ka një teknologji e integruar anti-VPN për të të bllokuar nga përdorimi i një. Për ta anashkaluar këtë, ju duhet një VPN shumë e fuqishme që po evoluon vazhdimisht për tu përputhur dhe për të qëndruar përpara Rrethit me Disney.

Ka 1.000 VPN në dispozicion në internet. Të gjithë premtojnë të japin intimitet të jashtëzakonshëm dhe të thyejnë edhe filtrat më të ashpër të internetit. Megjithatë, shumica e tyre dështojnë.

Ne kemi testuar çdo ofrues të VPN dhe e gjetëm atëNordVPNështë tani më i fuqishmi në treg. Alsoshtë gjithashtu më e popullarizuara në mesin e lexuesve tanë. Ne kemi besim në NordVPN për të anashkaluar Rrethin me filtrat e Disney dhe t’ju kthejë kontrollin e internetit tuaj.

Pajisjet NordVPN

Image: NordVPN mund të instalohet në pajisje të shumta për të anashkaluar Rrethin me Disney

Përveç mjeteve të kriptimit dhe të fshehtësisë së të dhënave nga industria, NordVPN ka 5.600 serverë në 59 vende. Këto janë optimizuar jo vetëm për shpejtësinë, por edhe duke anashkaluar kufizimet e internetit dhe firewalls. Ashtu si ato të përdorura nga Rrethi me Disney.

Lexoni të gjitha në lidhje me përfitimet dhe veçoritë e mahnitshme të NordVPN në rishikimi ynë i plotë. 

Rrethi i Bypass-it me Disney Tani!

përmbledhje

Instalimi i një VPN është akti i parë për të marrë përsëri kontrollin e internetit tuaj. Mund ta provoni vetë, pa rrezik, meNordVPN-së30 ditë garanci për kthimin e parave.

Rrethi me Disney do të kërkojë gjithmonë mënyra të reja për të kufizuar aktivitetin tuaj në internet. Ne do të vazhdojmë të testojmë metoda të reja rreth kësaj dhe azhurnojmë këtë udhëzues ndërsa i gjejmë ato.

Prandaj, nëse e shihni që liria juaj në internet është kufizuar edhe një herë në mënyrë të padrejtë, kontrolloni përsëri për udhëzime të reja.

Rrethi i Bypass-it me Disney Tani!

Leximi më tej

Dikush në shkollë ose punë ju bllokon të luani Fortnite? Udhëzuesi ynë i shpejtë do t’ju tregojë zgjidhjen.

Nëse jeni të interesuar të mësoni më shumë rreth përfitimeve të përdorimit të një VPN, ne kemi një udhëzues të plotë për newbies.

Ne gjithashtu mund t’ju ndihmojmë të zgjidhni VPN-të më të mira për fillestarët.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map